Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Prom z Itali do Cro

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 15.03.2010 09:37

Dzięki serdeczne Kasiu za informacje.
Cenę wyliczyłem dla SNAV-u i wydaje się być prawdziwą.
Jadrolinia rzeczywiście przypływa do Bari rano ale cena już nie tak atrakcyjna. Jak to w życiu coś kosztem czegoś :(
Może uda się coś zarezerwować w Rzymie on line wtedy problem z godziną przyjazdu odpadnie.
Zapytam jeszcze czy niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja biletów, czy można je nabyć bezpośrednio przed rejsem?
Czy rejs na pokładzie jest dużą niedogodnością? - popłyniemy z dwójką dzieci.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.03.2010 10:18

Darec napisał(a):Zapytam jeszcze czy niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja biletów, czy można je nabyć bezpośrednio przed rejsem?
Czy rejs na pokładzie jest dużą niedogodnością? - popłyniemy z dwójką dzieci.


Zależy jak duże te dzieci....Na pokładzie są fotele lotnicze i "kanapy" jak to "w salonach" promów się zdarza.. zawsze można zabrać karimatę i "przekimać" na podłodze...różniste są patenty.
Czy rezerwować wcześniej? Wszystko zależy od tego kiedy (to przede wszystkim); jak kabiny to na pewno rezerwować.
Pozdrawiam

P.S. Pamiętam, kiedy ja sama płynęłam Snavem na trasie Ancona - Split... W 2003 r. mój bilet ze zniżką na Euro26 kosztował 100 e (powrotny)....Od tamtego czasu posypały się "systemy promocyjne"...Z tym, że tzreba bardzo uważać.. bo niektóre promocje są ograniczone (np. ilością miejsc lub obwarowane konkretnymi datami, uwarunkowane rezerwacjami i od istniejących już rezerwacji uzależnione itp.)
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 15.03.2010 10:54

Dzieciaki nie najmniejsze już (8 i 11 lat) ale jeszcze potrafiące marudzić.
Ale z drugiej strony 5 godzin to nie to co 12 więc może wytrzymają. Jeśli dobrze doczytałem w przypadku SNAV-a chyba i tak nie ma możliwości rezerwacji kabin.

Rejs wstępnie planowany jest na 14 lipca.
Czy w przypadku biletów promowych jest podobnie jak z biletami lotniczymi - im bliżej przelotu cena biletu jest coraz wyższa?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 15.03.2010 11:08

Snav to katamaran (rozwija duże prędkości)tam tylko siedzenia lotnicze i kanapy (rejsy na trasach np.Split - Ancona i trwają krótko.. porównaj czas rejsów na tej trasie Snava i Jadrolinji...5 a 11 h to różnica). Jadolinija pływa promami (zerknij, co to są za trasy; najpierw wzdłuż linii wybrzeża Hr, a dopiero potem na IT stronę)... Zresztą zawsze w rozkładzie na liniach miedzynarodowych masz napisane, jaki prom konkretnie płynie, i możesz go sobie na stroanch Jadroliniji zobaczyć....
Pozdrawiam
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 15.03.2010 20:38

Dzięki serdeczne Kasiu za zainteresowanie moim problemem.
Jeżeli uda mi się zarezerwować wcześniej noclegi w Rzymie, chyba zdecyduję się na SNAV-a. 5 godzin idzie wytrzymać na fotelu. Tym bardziej, że spodziewam się nieco lepszych warunków niż chociażby w polskich pociągach PKP :D
Pozdrawiam serdecznie
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 15.03.2010 21:43

Darec - jak możesz rezerwuj wcześniej to będzie znacznie taniej,(myśmy płynęli Jadrolinią przez noc), rezerwację za namową znajomych zrobiliśmy tydzień wcześniej w biurze podróży we Włoszech i za to zapłaciliśmy 15Euro dodatkowo, a koszt w pierwszej dekadzie września za 2 osoby i samochód wynosił aż 160 euro!(miejsca siedzące , a w takim pomieszczeniu było nas tylko kilka osób)

Obrazek



O ile dobrze pamiętam tyle samo kosztował z początkiem września rejs SNAVem .
pozdrav :wink:
Darec
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 105
Dołączył(a): 10.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darec » 16.03.2010 09:09

Tak też chyba zrobię. Jak tylko znajdę coś ciekawego i zarezerwuję w Rzymie trzeba będzie kupić bilety na SNAV-a. Cena w porównaniu z innymi ofertami wydaje się naprawdę atrakcyjna.

Dzięki krakuscity - rozumiem, że zdjęcie było zrobione na jednym z promów Jarolinji.

Pozdrawiam
konik21
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.05.2010
podróż promem ze splitu do ascony

Nieprzeczytany postnapisał(a) konik21 » 23.05.2010 16:37

czy ktoś\ robil ten temat ,auto 2 dorosłych ,2 dzieci tam i zpowrotem w szierpniu po 20
Adrian
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 05.08.2004
Do Rzymu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adrian » 11.07.2010 05:48

Witam, planuję w sierpniu wracać przez RZym. Przejrzałem wątki "promowe" i mam dwa pytanka:
1. Jakiego przewoznika poleccie - BlueLine czy Jadrolinija ?
2. Na stronie BlueLine jest oferta specjalna (dość krzystna cenowo) ale kiedy sie rezerwuje on-line to nadal otrzymuję cenę "cennikową" ?
Z góry dzięki z wszelkie podpowiedzi.
bosek1
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosek1 » 16.07.2013 09:44

Witam,

Sporo się już naczytałem o promach ale jednak dalej mam wątpliwości.
Czy Snav ma tylko katamarany czy normalne promy też ? Muszę przewieźć też auto :)
Czy kajuty na tego typu promach są dość obszerne czy to małe klitki ? Niestety na stronach operatorów niema żadnych zdjęć z opisem kajuty itp ;/ Moja żona ma małą klaustrofobię więc mała ciasna kajuta odpada.
Potrzebuje przepłynąć ze Splitu do Ankony końcem sierpnia.
czushka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 22.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) czushka » 16.07.2013 10:02

Hej
Ja korzystałam z agoudimos lines i kajuty są raczej małe.
Osobiście tez mam pewien problem z zamkniętymi przestrzeniami
dlatego uparłam się na kajutę z oknem co było raczej głupie z mojej strony :oops:
Prom płynął w nocy więc za oknem była czarna dziura :D
ale było ok jak dla mnie.
Jeśli jednak Twoja żona ma duży problem i się obawia to może
wybierzcie miejsca na pokładzie na fotelach?
Pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.07.2013 12:32

bosek1 napisał(a):Witam,

Sporo się już naczytałem o promach ale jednak dalej mam wątpliwości.
Czy Snav ma tylko katamarany czy normalne promy też ? Muszę przewieźć też auto :)
Czy kajuty na tego typu promach są dość obszerne czy to małe klitki ? Niestety na stronach operatorów niema żadnych zdjęć z opisem kajuty itp ;/ Moja żona ma małą klaustrofobię więc mała ciasna kajuta odpada.
Potrzebuje przepłynąć ze Splitu do Ankony końcem sierpnia.


Zajrzyj na stronę przewoźnika...
bosek1
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosek1 » 16.07.2013 14:27

Niestety nie ma zdjęć kabin na stronach operatorów.

Czy w Jadrolini też sa w miarę komfortowe warunki w kabinach ?

Katarzyno Bojic - no właśnie nie umiem tego nigdzie wyczytać. Niby mają i promy i katamarany ale przy wyborze biletu nie pisze co to za statek...
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.07.2013 14:55

Jeżeli przy cenie za rejs podana jest cena za pojazd, to znaczy, że możliwy jest załadunek pojazdu.
Co prawda widzę, że teraz rejs trwa znacznie dłużej niż to "drzewniej bywało" (ja na trasie Ancona - Split Snavem pływałam 4 h...), ale nawet na te szybkie katamarany był załadunek pojazdów. Ich katamarany nie wyglądają jak pływające na lokalnych liniach w Chorwacji, są znacznie większe.
P.S. Teraz przeglądam stronę i wygląda na to, że na trasie do Splitu pływają tylko promy.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 16.07.2013 15:00 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
bosek1
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bosek1 » 16.07.2013 15:00

Rozumiem, dziękuje.
A czy Jadrolinia też posiada w miarę komfortowe kajuty do wyboru ? Czy lepiej wybrać właśnie Snav lub Bluea Line ?

Marcin
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone