Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.02.2010 10:47

IMO Z Primostenem to jest tak ze im dalej od plazy tym ładniejszy widok. Najładniejsze widoki moim zdaniem są z częsci w ktorej ja byłam czy tej nad Jadranką. Jest ona usytuowana na lekkim pagórku wiec i wiecej widać (widok na starą część) ja byłlam na samym początku ulicy Glavicica (Glavicica 7), sporo forumowiczów na Gundulica (zresztą w tym watku o tym pisali i pokazywali fotki z widokiem). Z tym ze z gpsem w ręce do plazy przy półwyspie Raduca mielismy 500m (5 minut na nogach) przy czym droga powrotna pod górkę ;)

W sezonie na samym pólwyspie (stara część Primostenu) moze byc głośno - raz ze turyści dwa ze wieczorami były różne koncerty.

Co do cen dla 2 osób to trudno mi strzelać. My dalismy w czerwcu za 2+2 45E (przez biuro przy fontannie - w biurze mówili 50E ale sami własciciele powiedzieli ze im starczy 45E) ale dosłwonie obok chcieli 50E za 2 pokoje dwu osobowe (juz bezposrednio u gospodarza, kuchnia wspólna dla wszystkich urlopowiczów) - nie chcieli zejść z ceny mimo ze było widać
ze nie narzekaja na nadmiar chętnych.

Jeśli górka jest problemem (a moze byc przy dzieciach) to wg mnie przyjemna plaza jest własnie przy półwyspie Raduca na którym jest hotel (zachodnia cześć Primostenu). Są tam zadbane toalety, drzewa dla tych którzy chcą sie schronić w cieniu, prysznice niestety płatne i leżaki do wypożyczenia, za 20kun na dzień, kajaki i rowerki wodne. Po wschodniej stronie plaza ma ok 2 m szerokosci i jest przy drodze i apartamentach.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 08.02.2010 19:16

To ja przepłaciłem. Zapłaciłem 50 euro z pokój (nie apartament) w którym 96% powierzchni zajmowało łóżko (taki był ogromny) ale taras mieliśmy wielkości kortu tenisowego. Ale warto było!. Świetna miejscowość.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 09.02.2010 08:32

Kevlar napisał(a):To ja przepłaciłem. Zapłaciłem 50 euro z pokój (nie apartament) w którym 96% powierzchni zajmowało łóżko (taki był ogromny) ale taras mieliśmy wielkości kortu tenisowego. Ale warto było!. Świetna miejscowość.

w czerwcu? - ała ;) No ja bym tyle nie dała - byłam nastawiona max 15E za osobę ale wiem ze i takie ofety jak twoja były (te blizej morza, ktore nas nie interesowały bo chcielismy na górce ;)). Nasze mieszkanko miało ok 45 m2, od strony morza wąski i długi balkon na ktorym jedlismy sniadania (rano tam był cień) i od strony kuchni taką werandę na ktorej obiadowalismy bo tam sie robiło popołudniu przyjemnie.
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 09.02.2010 12:20

CinnamonGirl napisał(a):...w czerwcu....


No właśnie planuję kolejny raz, prawie w tym terminie co ty (20-28.VI) i ma pytanie o temperaturę wody, bo jadę z córą i prawie wyłącznie na pływanie-nurkowanie ABC (żona - ciało nie pływające). Więc temp wody jest istotna.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 09.02.2010 13:58

Lechu67 napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):...w czerwcu....


No właśnie planuję kolejny raz, prawie w tym terminie co ty (20-28.VI) i ma pytanie o temperaturę wody, bo jadę z córą i prawie wyłącznie na pływanie-nurkowanie ABC (żona - ciało nie pływające). Więc temp wody jest istotna.


W tej zatoczce koło półwyspu Raduca była zawsze cieplejsza ;) . Dla mnie było ok siedzac w niej nie miałam potrzeby wychodzenia 'bo zimno' a jestem zmarzluchem. Termometrem nie mierzyłam ;) ale powyzej 22 miała spokojnie.
Koło skałek po drugiej stronie półwyspu woda była odrobinę chłodfniejsza (tak mi sie wydawało) ale ta czesci juz jest otwarta całkiem na morze ale i zycie podwodne bujniejsze.
Ostatnio edytowano 09.02.2010 21:45 przez CinnamonGirl, łącznie edytowano 1 raz
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 09.02.2010 21:39

Dzięki, do tej pory w Primosten byliśmy zawsze w oststnich dniach sierpnia. W czerwcu byłem w Rabacu i woda była tak w okolicach 20-22 oC, ale i pogoda była kiepska, a głównie nurkowałem (ABC) w pół-piance więc szło wytrzymać.
Pozostaje tylko odliczać dni :D .
Muliness
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2653
Dołączył(a): 12.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Muliness » 19.02.2010 05:57

:D Przeczytałam twjoą relację od dechy do dechy .Żałuję , że dotarłam do niej dopiero dzis;) Ale nowicjusze nie są w stanie przekopać tego forum szybciej;)
Podstawowy wniosek brzmi;) Nauczyciele oszukali Cię na maturze;) Wielka szósrka za kawał dobrej roboty:) Zdjecia świetne . Cieszę sie tym bardziej , że znalazłam w Tobie pokrewną duszę:) Ja też przeliczam wszystko na ceny obiektywów;)
Wielkie brawka pozdrawiam;)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 21.02.2010 18:18

Muliness napisał(a)::D Przeczytałam twjoą relację od dechy do dechy .Żałuję , że dotarłam do niej dopiero dzis;) Ale nowicjusze nie są w stanie przekopać tego forum szybciej;)
Podstawowy wniosek brzmi;) Nauczyciele oszukali Cię na maturze;) Wielka szósrka za kawał dobrej roboty:) Zdjecia świetne . Cieszę sie tym bardziej , że znalazłam w Tobie pokrewną duszę:) Ja też przeliczam wszystko na ceny obiektywów;)
Wielkie brawka pozdrawiam;)


;) cos o tym przekopywaniu wiem, przekopuję je od roku i jeszcze duzo mi zostało :) z tą pokrewna duszą - to ciesze sie ze ktos mni rozumie :D
margol
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 19
Dołączył(a): 23.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) margol » 21.02.2010 23:27

Zastanawiałam się nad wyborem miejsca na tegoroczne wakacje. Przeczytałam Twoją relację, obejrzałam zdjęcia i nie może być inaczej - jedziemy TU. To miejsce jest super. Pozdrawiam
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 22.02.2010 17:53

Mnie się TAM tak spodobało ,że w tym roku jadę drugi raz :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 22.02.2010 20:59

Ja tam też pewnie kiedyś wrócę, jednak w tym roku chcę zwiedzić kolejny region czyli Riwiere Makarską i zahaczyć o Hvar.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 22.02.2010 22:01

CinnamonGirl napisał(a):IMO Z Primostenem to jest tak ze im dalej od plazy tym ładniejszy widok. Najładniejsze widoki moim zdaniem są z częsci w ktorej ja byłam czy tej nad Jadranką. Jest ona usytuowana na lekkim pagórku wiec i wiecej widać (widok na starą część) .


Dokładnie tak.
Zresztą podjeżdżając na tę górkę zatrzymałem się widząc jak na zachód słońca zjechała cała gromada ludzi (oprócz wszędobylskich Czechów i Polaków byli tam też... chorwaccy policjanci).
Wszyscy patrzyli i patrzyli... było przecież na co. :)
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 24.02.2010 09:49

CinnamonGirl - fajnie się czyta Twoją relację zwłaszcza zimową porą. Jakoś od razu wróciły wspomnienia bo też byłam w 2009 na cudownym urlopie w Primosten tyle że w lipcu. I nawet na jednym z Twoich zdjęć widzę dom, w którym mieszkaliśmy ( przy rondzie, centralnie naprzeciw fontanny i poczty - jak dla mnie położenie idealne bo zejście na deptak czy plażę zajmowało nam 2 min.) :D
Polecam wszystkim niezdecydowanym Primosten, byłam tam już kilka razy (na pobycie pierwszy raz) i z pewnością jeszcze wrócę :D Stare miasto i okolice bajeczne!
deslo
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 01.03.2010
Szukam kwatery:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) deslo » 01.03.2010 22:30

Szukam kwatery w Primosten proszę o odpowiedź na maila z numerem telefonu adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 01.03.2010 22:49

CinnamonGirl Piękna relacja :!: :D
Odrabiam zaległości forumowe i pewnie jeszcze wielu relacji nawet nie 'liznąłem' , Twoją właśnie pochłonąłem dzisiaj :wink: :D z wielką przyjemnością
Pozostało mi tylko podziękować , co niniejszym czynię :D
Czekam na następną relację , tym razem z Riviery Makarskiej :D

Pozdrawiam serdecznie
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Primosten 2009 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone