Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
interpunkcja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) interpunkcja » 04.07.2010 18:06

Dziękuję, my jedziemy na dziko i może akurat tam będzie jakieś wolne miejsce, bo widoki przecudne :)
zosia2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosia2005 » 04.07.2010 21:51

CinnamonGirl napisał(a):Primosten i Jadranka - są gusta i guściki. Ja slecjalnie wybrałam apartament za jadranką ze względu na widoki których niemogłam uświadczyć gdybym mieszkała przed nią (i nie w pierwszej linii) gdzie jest płasko i inne budynki załaniaja to co najpiękniejsze. W czerwcu jakos autka nie przeszkadzały.

Co do Breli - jest całkiem całkiem (bardzo malownicza) aczkolwiek jak tam byłam przejazdem to nie mogłam zrozumieć czemu to jest najdroższe miasto na riwierze Makarskiej bo mnie nie zachwyciło aż tak, żeby za wszystko płacić 20% wieciej. No i obrazek młodej filigranowej mamusi, która ostatkiem sił pchała wózek z dzieckiem drogą o nachyleniu 30 stopni (ona pewnie czuła sie jakby to było z 60 ;) a ja pilnowłąam sie żeby nie zrobić fikołka przez kierownicę roweru) spowodowało zakodowanie informacji na przyszłosć - z wózkiem i małymi dziećmi które trzeba np. nosić nie pachać sie do Breli ;)


Trochę masz rację z lekkim nachyleniem górki w Breli, ja jestem tylko mamuśką (nie filigranową) ale też miałam wózek ze wspomaganiem w postaci tatuśka jednak Brela bardzo mi sie podobała tym bardziej że większość czasu spędzaliśmy na plaży wzdłuż której jest przepiękna promenada zacieniona sosnami - dziecko miało gdzie odpocząć od upalnego słońca na popołudniowej drzemce. Być może ceny w mieście podskoczyły ale dla mnie droższa była sąsiednia Baskavoda a na ostatnie zakupy przed wyjazdem warto odwiedzic targ w Makarskiej
nettka1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nettka1 » 07.07.2010 01:38

CinnamonGirl dołączam do grona zachwyconych Twoja relacja :D. Zdjęcia po-prostu bajka!!!! Mam jednak pytanie. Jako iż jadę do tego raju pierwszy raz. Powiedz proszę jak wyglądają ceny artykułów spożywczych w Primosten? Czy w pobliżu znajdują się jakieś markeciki? Pozdrawiam :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2010 08:15

Sa tam małe markeciki (my zwykle robilismy zakupy w Konzumie przy plazy miejskiej). Ceny jak w całej Chorwacji w miastsach turystycznych - troche wyższe niż w PL czasami cos w tej samej cenie. Nie zauważyłam róznicy miedzy Primostenem rok temu a Podgorą w tym. Za to na Hvarze wiekszosc była minimalnie droższa z wyjatkiem paradoksalnie piwa w butelce, które było o 10 lip tansze niz na częsci kontynentalnej ;)
fan
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fan » 07.07.2010 09:02

Wspaniała relacja i zdjęcia ,które mówią same za siebie.Dla nowicjuszy takich jak ja już wyznaczają na przyszłość kierunek wyprawy.Pięknie tam!Pozdrawiam i czytam dalej :D
nettka1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nettka1 » 07.07.2010 09:40

CinnamonGirl dziekuje kochana za odpowiedz :) A powiedz mi jeszcze proszę jak z tymi jeżowcami w tamtym regionie . Potrzebne ci były buciki do wody? Bo mój siedmiolatek wrzeszczy ze do wody nie wejdzie :cry: ...uff. A jak wygląda tamtejszy chleb i wogóle pieczywo. Bo nie wiem czy moje wybredne dziecko,nie będzie tam na "wczasach odchudzających" :D A do New Beeatla nie wiele mogę wpakować żarełka. Mało miejsca........
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2010 10:33

Chleb jak to w Chorwacji wyglada jak nasze weki czy bułki. Czasami trafi siecos bardziej zbliżonego do naszych ale to nie to samo.

Co do wody to na tej plaży, na której my bylismy do poziomu siedmiolatka jeżowców nie było (ale wiadomo jakissie zagubi i bedzie tragedia), zdażały sie głebiej gdzie juz ja nawet stopą nie dawałam rady dotknać, innych plaż nie sprawdzlaiśmy!!!. Ale chodzenie po kamykach np dla mnie to zadna przyjemnosc aczkolwiek małe dzieci biegały !!!! po nich z uśmiechami na twarzy.
My buty mieliśmy z biedornki za 9,90 i ich używaliśmy - nawet przetrwały i w tym sezonie też je miałam i posłużą jasze w przyszłości.
nettka1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) nettka1 » 07.07.2010 11:17

Czyli jak nasz śląski "baton" ;-)
Justyna1984
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna1984 » 07.07.2010 12:37

CinnamonGirl napisał(a):Sa tam małe markeciki (my zwykle robilismy zakupy w Konzumie przy plazy miejskiej). Ceny jak w całej Chorwacji w miastsach turystycznych - troche wyższe niż w PL czasami cos w tej samej cenie. Nie zauważyłam róznicy miedzy Primostenem rok temu a Podgorą w tym. Za to na Hvarze wiekszosc była minimalnie droższa z wyjatkiem paradoksalnie piwa w butelce, które było o 10 lip tansze niz na częsci kontynentalnej ;)


Witam, CinnamonGirl już raz gdzieś pytałam czy może kojarzysz apartament Helena, usytuowany był powyżej waszego (rudawy) , jednak nie dostałam odpowiedzi, może nie widziałaś mojego postu? 8) Proszę napisz jeśli kojarzysz ten apartament....
Czy po te bułeczki rano daleko trzeba było lecieć? :wink: Proszę napisz czy z tego miejsca gdzie był apartament było daleko do sklepu oraz czy do centrum można było dostać się plażą.

Z GÓRY DZIĘKI, i jeszcze raz dzięki za super relację, teraz zabieram się za Podgorę!!
Pozdrawiam
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 07.07.2010 15:55

Primosten to jedno "wielkie" :wink: centrum. Wszędzie jest blisko. Chleb można kupić w piekarni obok kilku stoisk targu owocowego(oliwa i rakija) jak również w każdym prawie sklepie(Djelo,Studenac,Konzum itp.)Jedź i nie przejmuj się niczym- Chorwacja a zwłaszcza Primosten to nie jest zadupie :!: Kupisz wszystko co chcesz( no może oprócz czystych płyt DVD żeby zgrać zdjęcia z karty)
Justyna1984
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna1984 » 07.07.2010 17:03

Dzięki szary za odpowiedź w imieniu CinnamonGirl :) :D
Byłam w zeszłym roku co prawda w Primosten ale była to tylko kilkugodzinna wycieczka....dziś po prawie całym dniu spędzenia na forum powoli przypominam sobie i uświadamiam gdzie co jest:)
Justyna1984
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna1984 » 07.07.2010 17:05

ps. jednak jak widzę ten apartament tak wysoko i za jardanką obawiałam się, żę wszytstko będzie daleko :?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2010 18:25

Nie kojarzę twojego (był taki borodowawy jakis ale nie wiem czy to ten) ale odległosci GPS-owe mniej wiecej z mojego apartamentu były nastęujace:
Sklep samoobsługowy 300m (tam tez mozna było kupić pieczywo) - w dół, spowrotem pod górkę. Stragany z owocami jeszcze przed sklepem jakieś 250m). Plaża na której urzędowalismy 6min - 500m. Stare miasto też coś koło 500m tam tez w okolicy inne stragany z warzywami i owocami, piekarnia itp.

My sami od razu nad jadrankę uderzyliśmy bo chcielismy mieć widoki ;) na prawdę nie czuje sie tych odległości (wg mnie są małe) - nawet nie czuł ich mój PM który jest 'samochodowy'.

ten bordowy/rudy? miałam na niego chętke ale gospodazy nie było w niedziele rano ;)
Obrazek

Tam na dole na zdjęciu pod napisem Europa jest własnie Konzum.
Justyna1984
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna1984 » 07.07.2010 18:45

Hej, CinnamonGirl, dzięki!
Tak ten borodwy, rudawy, ceglasty...itd. gdzie tylko widzę zdjęcie tego budynku wydaje się inny. Tak jak pisałam wcześniej po prawie całym dniu spędzenia na forum już mniej więcej czaję gdzie jest sklep, na którą plaże uderzyć.....itp. Byłam rok temu w Primosten zaledwie kilka godzin i nie przypuszczałam nawet, że tam wrócę na dłużej jednak wiem, że będzie warto i mam nadzieję, że ten bordowy, rudawy, ceglasty apartament nie okaże się jakimś kiczem.
Po powrocie z pewnością postaram się zrobić Ci konkurencję i opiszę relację 8) !!
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.07.2010 19:32

Czekam z niecierpliwoscią :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Primosten 2009 - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone