Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 14.07.2010 14:02

Trafiłam na kolejną Twoją relację-już zacieram ręce i z kawą zasiadam do czytania Obrazek

Kolejne piękne miejsce do zwiedzenia :)

-dobrze wiedzieć o zwrocie butelek-nie miałam dotąd o tym pojęcia! :oops:
-piękne zdjęcia Primosten w nocy-ale już wiesz, że robisz je doskonale :wink:
-piękne robisz panoramy-ja jeszcze tej sztuki nie opanowałam :cry: :cry: :cry:
-hihihi, w Dubrowniku też złapaliśmy mandat 72 km/h zamiast przepisowych 60 :twisted: i pan nas również ostrzegł o koledze nieco dalej 8) :lol: pewno to ten sam policjant :wink:

Super relacja Obrazek
zosia2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosia2005 » 25.07.2010 20:06

CinnamonGirl napisał(a):Sa tam małe markeciki (my zwykle robilismy zakupy w Konzumie przy plazy miejskiej). Ceny jak w całej Chorwacji w miastsach turystycznych - troche wyższe niż w PL czasami cos w tej samej cenie. Nie zauważyłam róznicy miedzy Primostenem rok temu a Podgorą w tym. Za to na Hvarze wiekszosc była minimalnie droższa z wyjatkiem paradoksalnie piwa w butelce, które było o 10 lip tansze niz na częsci kontynentalnej ;)


Hejka właśnie wróciłam z Primostenu i miałaś rację - Cinamongirl - miasteczko jest sympatyczne, urokliwe :hut: ale wieczorami mocno zatłoczone (na deptaku od Europy do starego miasta turyści ocierająsię o siebie) niestety ceny nie takie jak w całej Chorwacji - :cry: DROŻYZNA na każdym kroku - byłam tym razem jeszcze na Murterze, Bigradzie, Sv Filipjakov. Drożej począwszy od codziennego pieczywa, kukurydzy na plaży i wieczornych kolacjach na mieście.
Sv Filip; kukurydza 5 kn a w Promostenie 100%= 10 kn
Sv Filip; Cevapci 45 kn (fura frytek+10 kawałków=obżarstwo) a w Promostenie 70 kn(troche frytek+ 5 kawałków= zaspokojony pierwszy głodek), na Murterze około 55kn. Spotkaliśmy naszych rodaków którzy też meli objazdowy pobyt w HR i stwierdzili to samo;DROŻYZNA.
Plaża była super do wyboru do koloru; żar na słońcu lub cień, płytko lub głęboko, skały lub żwirek dla dzieci jedyny mankament to znikomy dostęp do prysznica ze słotka wodą i to jeszcze płatny na plaży (w Breli, Bśka Voda, Sv Filip prysznice ogólnodostępne co 20 metrów)
Pozdrowionka :lol:
Justyna1984
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 28.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justyna1984 » 27.07.2010 18:33

zosia2005 napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):Sa tam małe markeciki (my zwykle robilismy zakupy w Konzumie przy plazy miejskiej). Ceny jak w całej Chorwacji w miastsach turystycznych - troche wyższe niż w PL czasami cos w tej samej cenie. Nie zauważyłam róznicy miedzy Primostenem rok temu a Podgorą w tym. Za to na Hvarze wiekszosc była minimalnie droższa z wyjatkiem paradoksalnie piwa w butelce, które było o 10 lip tansze niz na częsci kontynentalnej ;)


Hejka właśnie wróciłam z Primostenu i miałaś rację - Cinamongirl - miasteczko jest sympatyczne, urokliwe :hut: ale wieczorami mocno zatłoczone (na deptaku od Europy do starego miasta turyści ocierająsię o siebie) niestety ceny nie takie jak w całej Chorwacji - :cry: DROŻYZNA na każdym kroku - byłam tym razem jeszcze na Murterze, Bigradzie, Sv Filipjakov. Drożej począwszy od codziennego pieczywa, kukurydzy na plaży i wieczornych kolacjach na mieście.
Sv Filip; kukurydza 5 kn a w Promostenie 100%= 10 kn
Sv Filip; Cevapci 45 kn (fura frytek+10 kawałków=obżarstwo) a w Promostenie 70 kn(troche frytek+ 5 kawałków= zaspokojony pierwszy głodek), na Murterze około 55kn. Spotkaliśmy naszych rodaków którzy też meli objazdowy pobyt w HR i stwierdzili to samo;DROŻYZNA.
Plaża była super do wyboru do koloru; żar na słońcu lub cień, płytko lub głęboko, skały lub żwirek dla dzieci jedyny mankament to znikomy dostęp do prysznica ze słotka wodą i to jeszcze płatny na plaży (w Breli, Bśka Voda, Sv Filip prysznice ogólnodostępne co 20 metrów)
Pozdrowionka :lol:


Witam,

Po twoim opisie Zosiu widzę, że Primosten Cię nie zachwycił... zatłoczone, drogie :( sama się co prawda przekonam już niedługo ale po zwiedzaniu forum wiele osób sobie zachwala tę cudowną mieścinkę więc jestem dobrej myśli !!
Jeśli mogę zapytać to napisz proszę w jakim apartamencie mieszkaliście...
Z góry dzięki. Pozdrawiam
insane
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) insane » 27.07.2010 21:30

mam pytanie do CinnamonGirl.
Czy mogłabyś mi wysłać namiary na zakwaterowanie do domku gdzie byłaś?
Bardzo proszę o odpowiedź na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

P.S. Twoje relacje z podróży są REWELACYJNE!!!! :)
interpunkcja
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 03.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) interpunkcja » 29.07.2010 01:05

CinnamonGirl napisał(a):IMO Z Primostenem to jest tak ze im dalej od plazy tym ładniejszy widok. Najładniejsze widoki moim zdaniem są z częsci w ktorej ja byłam czy tej nad Jadranką. Jest ona usytuowana na lekkim pagórku wiec i wiecej widać (widok na starą część) ja byłlam na samym początku ulicy Glavicica (Glavicica 7), sporo forumowiczów na Gundulica
Co do cen dla 2 osób to trudno mi strzelać. My dalismy w czerwcu za 2+2 45E (przez biuro przy fontannie - w biurze mówili 50E ale sami własciciele powiedzieli ze im starczy 45E) ale dosłwonie obok chcieli 50E za 2 pokoje dwu osobowe (juz bezposrednio u gospodarza, kuchnia wspólna dla wszystkich urlopowiczów) - nie chcieli zejść z ceny mimo ze było widać
ze nie narzekaja na nadmiar chętnych.


Proszę :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 29.07.2010 07:45

zosia2005 napisał(a):Hejka właśnie wróciłam z Primostenu i miałaś rację - Cinamongirl - miasteczko jest sympatyczne, urokliwe :hut: ale wieczorami mocno zatłoczone (na deptaku od Europy do starego miasta turyści ocierająsię o siebie) niestety ceny nie takie jak w całej Chorwacji - :cry: DROŻYZNA na każdym kroku - byłam tym razem jeszcze na Murterze, Bigradzie, Sv Filipjakov. Drożej począwszy od codziennego pieczywa, kukurydzy na plaży i wieczornych kolacjach na mieście.


Ja byłam przed sezonem - dlatego pewnie mam inne odczucia. Tłumów żadnych i ceny normalne chorwackie. Tak jak wspominałm w relacji ok 25 czerwca ceny poszły do góry ;).
Dlateog póki mam taką możliwość (nie mam dzieci w wieku szkolnym, póki co niemam żadnych ;)) wybieram czerwiec - bo taniej, bo brak tłumów a pogoda dobra :)

insane - adresik jest podany przez interpunkcję - są to starsi własciciele i strony www nie posaidają.
zosia2005
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zosia2005 » 01.08.2010 14:06

Justynko1984 - Myśmy mieli zarezerwowane apartamenty w Polsce przez "Adriatyk" www.adriatyk.com.pl ale gospodarz chciał za swój apartament 2+1 za 40Euro a za ten sam apartament w biurze obsugi turystów przy fontannie w centum Pimostenu już 50 Euro. Chcieliśmy przedłużyć swój pobyt u gospodarzy ale nie zawsze jest to możliwe bo może byc juz rezerwacja na dany apartament z biura. Jedno jest pewne, że apatamenty za Jardanką są dużo tańsze bo za apatrament 2+2 przy plaży niedaleko starego miasta trzeba dać 65Euro+ kilmatyzacja (bezpośredniu u gospodarza), dlatego po wstępnych poszukiwaniach nowego lokum w Primostenie na dalszy pobyt przenieśliśmy się do Sv Filipjakov.
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 02.08.2010 13:55

Primosten w Twojej ubiegłorocznej relacji mnie oczarował. Jestem teraz w kropce. Primosten czy może Riwiera Makarska? Trochę przerażają mnie te wyższe ceny w Primostenie, bo my raczej pizzy nie jemy. Nastawiamy sie na rybki i owoce morza.
Fajnie tak wędrować z forumowiczami po Chorwacji :) zwłaszcza, kiedy pierwszy chorwacki urlop ma się za sobą i następny, chorwacki oczywiście, nie wiadomo kiedy.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.08.2010 18:19

Katarinka napisał(a): Trochę przerażają mnie te wyższe ceny w Primostenie, bo my raczej pizzy nie jemy. Nastawiamy sie na rybki i owoce morza.

Heh moja mama od zawsze mówiła ze jestem tania w utrzymaniu - mięsa nie (no chyba ze pierś z kurczaka lub to które sama robiłam i wiem co w nim jest ;) ), ryb nie, owoce morza przyprawiaja mnie o mdłości (wystarczy sam zapach).
Mimo ze pizzy nie jadacie to spróbujcie kiedyś w ramach poznawania smaków chorwacji ;) tej ichniejszej (czasami sprzedaja po 1 kawałku)- nie ma porównania do tej co jadamy w Polsce :D
Ja sama kiedys jeszcze w Grecji spróbowałam: krewetki (przeszła przez gardło), karmara (gumiasty ale tez przełknełam), i mula (tu dosłownie pobiegłam w najbiższe krzaki :lol: ale moze to przez konsystecje) i stwierdzam ze to nie dla mnie.

Co do wyższych cen to na makarskiej w niektórych miasteczkach będą porównywalne z Primostenskimi a w innych niższe. Wszystko zalezy od popularnosci i renomy danej miejscowości.
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 02.08.2010 19:44

Próbowaliśmy ich pizzy w Zadarze. Trochę z musu. Dobra, ale podobną, pieczoną w piecu opalanym drewnem mamy u siebie. Lubimy, ale na wakacjach jemy wakacyjnie. A to rzeczywiście kosztuje.
W Chorwacji i tak w większości pewnie będziemy gotować sami, pełna kolacja na mieście 2-3 razy w ciągu całego wyjazdu, więc dość istotna jest możliwość zakupienia świeżej ryby - na targu lub od rybaka, bliskość konzuma i targu z warzywami.
Jak tu po powrocie zająć się sprawami przyziemnymi, skoro myśli wciąż krążą po Chorwacji?
baton
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 19.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) baton » 08.08.2010 16:59

CinnamonGirl relacja bardzo fajna, zdjęcia śliczne.
W Primosten zawsze zatrzymujemy się na 1-2dni jadąc na południe Cro bo jest tam najlepsza restauracyjka przy porcie.Zawsze jemy tam pyszna pizze, żabie udka czy kalmary


Mozesz sprecyzowac o ktorej knajpce piszesz?

CinnamonGirl - relacja super, jedno mi sie tylko nie podoba... szczerze mialas 3 z matury? 8O
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.08.2010 20:30

baton napisał(a):
CinnamonGirl - relacja super, jedno mi sie tylko nie podoba... szczerze mialas 3 z matury? 8O


TAK z pisemnej (bo ja zdawałam jeszcze tą starą maturę) :D i żebyś wiedział jak odetchnęłam z ulgą ;)
Agnieszka 1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.11.2010
Witam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka 1 » 10.11.2010 20:48

Mam małą prośbę do CinnamonGirl. Strasznie spodobała nam się twoja relacja z Primostenu . Chcielibyśmy się tam wybrać w przyszłym roku ale jedziemy tam pierwszy raz i szukamy noclegu sprawdzonego. Taras z widokiem na morze itp. Mozesz cos doradzić ewentualnie podać namiary na nocleg oczywiście tam gdzie byłaś. Czekamy na twoją odpowiedź :) Pozdrawiamy serdecznie :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.11.2010 21:58

Agnieszka 1 - Nawet na tej stronie jest adresik naszego lokum ulica Glavicica 7. Własciciele nie mieli żadnej www.
Tam były raczej aski ebalkoniki i 'weranda' od strpny kuchni.

Co do doradzania to są zwolennicy pierwszej i drugiej linii brzgowej jak i zwolenicy dalej do morza i lekko na górce ale jaki widok ;) i bez tłumów szwędających się pod oknami.
Ja tam wole troche pospacerować ;) niż mieć spacerujacy tłum pod oknem. Jeśli cos takiego wam odpowiada to ulice nad jadranką np Ivana Gondulic lub początek Glavicica.
Jak wolicie przy morzu to najlepiej maknę w necie znależć i tak szukac. Nie wiem kiedy planujecie jechać ale jesli jest to poza sezonem (czerwiec, wrzesień) to spokojnie znajdziecie w ciemno cos fajnego w przystępnej cenie. Jeśli chodzi o sezon to będzie tłooooczno.
Agnieszka 1
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka 1 » 11.11.2010 21:23

Dziękuję za podanie ulicy , a chcemy jechać niestety w sezonie i to w sierpniu . Wtedy mamy urlop stoi cały zakład, i nie mamy możliwości zmiany. Bardzo lubimy spokój i ciszę i nie musi być przy samym morzu a bardzo spodobały nam się twoje zdjęcia i widoki . Pozdrawiamy :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Primosten 2009 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone