Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 18.07.2009 09:00

Czy ja też mogę poprosić o namiary na kwaterkę/kwaterki w Primosten ?
Planowałam Rogoznicę ale po tej relacji ciepło myślę o Primosten.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
A może ktoś ma namiar do biura turystycznego w Primosten ?
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 18.07.2009 13:24

CinnamonGirl relacja bardzo fajna, zdjęcia śliczne.
W Primosten zawsze zatrzymujemy się na 1-2dni jadąc na południe Cro bo jest tam najlepsza restauracyjka przy porcie.Zawsze jemy tam pyszna pizze, żabie udka czy kalmary :)

Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 18.07.2009 15:40

Potter napisał(a):Czy ja też mogę poprosić o namiary na kwaterkę/kwaterki w Primosten ?
Planowałam Rogoznicę ale po tej relacji ciepło myślę o Primosten.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
A może ktoś ma namiar do biura turystycznego w Primosten ?


Biura w Primosten są jedno obok drugiego na placyku z rondem i fontanną. Własnie w jednym z nich zaproponowano nam ta kwaterę. Biura czynne od 8 rano.

Sami mieliśmy do wyboru Primosten i Rogożnicę. Rogoźnica była w obwodzie jakbyśmy nie znależli w Primosten czegoś na naszą kieszeń. Primosten jest po dordze do Rogoźnicy więc zawsze można sie zatrzymac i sprawdzić ;)
Generalnie podobało mi sie tam przed sezonem (lużno bez tłumów). Obawiam się że w sezonie jest tam tłok.

Poszperam w domu i podam namiary na kwaterę.

Ines właśnie od 2 dni jestem na etapie przeglądanie twojej ubiegłorocznej relacji z wyspy Brać i Hvar - choc nie wiem czemu z Hvaru nie wyświetlają mi sie zdjęcia.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.07.2009 15:51

Witaj, przeczytałem, bardzo fajna relacja tym bardziej ze w tym roku też nas "zaniosło" na cały dzień do tego urokliwego miasteczka no i mieliśmy to szczęście być w maju , gdzie nawet parking był przed wejściem na Stare Miasto wolny, pozdrawiam serdecznie Andrzej.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 18.07.2009 16:09

Byłem w sezonie i wielkiego tłoku nie było. :)
Aga_66
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 03.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aga_66 » 18.07.2009 22:07

Świetna relacja, zdjęcia fantastyczne :D
To, ze spinaczami na na sznurku w deszczu ... rewelacyjne.

Potwierdzam brak tłoku w sezonie. Wróciłam przedwczoraj, było rewelacyjnie luźno.

A odnośnie mszy, to w niedzielę byłam na mszy o 10:30 w kościele na górze, przy cmentarzu.
Można znaleźć miejsce siedzące, zarówno w kościele, jak i na ławkach wokół.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 18.07.2009 23:38

CinnamonGirl napisał(a):Z kolei niegdy nie mogłam trafić aby ten na górze był otwarty. Możliwe ze otwierają go tylko na mszę, ale nigdzie nie widziałam informacji o której ta msza.


Informacja jest tylko w kościelę,a otwarty jest tylko w niedzielę. Msza św o godz 8 rano,10,30 i o 17po południu,w tygodniu jest zamknięty.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.07.2009 00:13

CinnamonGirl napisał(a):
Ines właśnie od 2 dni jestem na etapie przeglądanie twojej ubiegłorocznej relacji z wyspy Brać i Hvar - choc nie wiem czemu z Hvaru nie wyświetlają mi sie zdjęcia.


Na końcu relacji jest wyjaśnienie:fotosik zablokował zdjęcia bo za często były oglądane.cześć wrzuciłam juz z innego serwisu, ale na pozostałe nie mam czasu..może za jakiś czas do kończę :)
Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 19.07.2009 09:21

mireks napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):Z kolei niegdy nie mogłam trafić aby ten na górze był otwarty. Możliwe ze otwierają go tylko na mszę, ale nigdzie nie widziałam informacji o której ta msza.


Informacja jest tylko w kościelę,a otwarty jest tylko w niedzielę. Msza św o godz 8 rano,10,30 i o 17po południu,w tygodniu jest zamknięty.


Byliśmy tam w 2 niedziele: raz przed 18, drugi raz przed 12. Pewnie był zamknięty między mszam (choc dziwne ze przed 18 tez był zamkniety skoro msza o 17). Może przed sezonem tej popołudniowej nie ma....
winkler
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) winkler » 22.07.2009 01:18

Wspaniała relacja. Świetnie się ją czyta jednym cięgiem. Gratuluję lekkości pióra i wspaniałych zdjęć.
Byliśmy w tych okolicach, ale na wycieczkę do Dubrownika się nie zdecydowaliśmy. Wydawało nam się bardzo daleko.
To był nasz pierwszy pobyt w Chorwacji. Podobało nam się bardzo i też już teraz planujemy kolejny urlop w Cro, ale tym razem bardziej na południe.
Informacje z forum przydały nam się bardzo, ale o kaucji za plastikowe butelki dowiedziałam się dopiero z Twojej relacji :-)

Jak nabiorę odwagi, może wrzucę jakąs relacyjkę z naszego pobytu i przygotowań.

Raz jeszcze gratuluję, bo czyta się bardzo fajnie!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.07.2009 10:31

CinnamonGirl, dzięki za wspaniałą relację i piękne zdjęcia. Świetnie się czytało.
Pozdrawiam serdecznie :D
J4ROMIR
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) J4ROMIR » 22.07.2009 11:42

ehhh, jeszcze 16 dni do wyjazdu....
Twiga
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 01.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twiga » 22.07.2009 17:48

CinnamonGirl, czy możesz mi napisać po której stronie wyspy (patrząc z lądu) jest lepsza plaża? Jedziemy we wrześniu i nie chciałabym tracić czasu na sondowanie okolicy. Będziemy szukać też apartamentu ale z przynajmniej małym ogródkiem. Patrząc na google Earth, wydaje mi się, że takie apartamenty znajdę tylko po prawej stronie miejscowości. Jak to jest w rzeczywistości?
I jeszcze chciałam zapytać, czy miejscowe biura podróży oferują jakieś fajne rejsy, lub inne wycieczki fakultatywne?
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 23.07.2009 06:27

Od strony lądu po prawej. :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 23.07.2009 07:26

Twiga napisał(a):CinnamonGirl, czy możesz mi napisać po której stronie wyspy (patrząc z lądu) jest lepsza plaża? Jedziemy we wrześniu i nie chciałabym tracić czasu na sondowanie okolicy. Będziemy szukać też apartamentu ale z przynajmniej małym ogródkiem. Patrząc na google Earth, wydaje mi się, że takie apartamenty znajdę tylko po prawej stronie miejscowości. Jak to jest w rzeczywistości?
I jeszcze chciałam zapytać, czy miejscowe biura podróży oferują jakieś fajne rejsy, lub inne wycieczki fakultatywne?


Dokładnie - patrząc w morze - po prawiej (przy tym drugim półwyspie na którym jest hotel - i nie mylić z plazą miejską) - wpisz w google wyszukiwanie grafiki 'primosten plaże' i wyskoczą ci fajnie obrazujące sytuację zdjęcia.

Po lewej stronie Primostenu to taki pasek kamieni na 3 m przy ulicy przy porcie - nic mnie w tamtej lokalizacji nie zachwyciło (nawet nie przekonuje stwiedzenie apartament nad samym morzem).

Miejscowe biura miały w ofercie rejsy i jakieś wycieczki, po plaży chodzą też naganiacze i oferują Kornati. Ja preferuję niezorganizowane wypady - bez limitów czasowych na zwiedzanie więc nie korzystałam, wszystko co chcielismy zobaczyć objechalismy autkiem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Primosten 2009 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone