Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.07.2009 09:59

CinnamonGirl napisał(a):...
Cos ponizej Splitu - pewnie cos na Riwierze Makarskiej (to morze i góry obok siebie musi robić wrażenie), z tamtąd wypady do BiH, na jakąś wyspę.

... o tak, tak. Polecam również gorąco.
Pobyt na Riwierze pozwala zwiedzić Split, Dubrovnik, oraz troszkę BiH.
W moim przypadku Mostar, dom derwiszów, Pocitelj, wodospady Kravica - to taki plan na jeden dzień.
Na pewno starczy Ci czasu aby zobaczyć chociaż w jeden dzień wyspy.
Z Riwiery organizowanych jest wiele wycieczek.
Byłem w tym roku na Hvar (verboska, Jelsa) i Brać (Bol) stateczkiem z Makarskiej (Tucepi).
Cena takiej wyprawy 150 kunek. W cenie jest żarełko i troszkę picia mocniejszego (poza płatnym piwkiem).
Taka wyprawa jest od ok. 9.00-18.00. Warto jechać.
No i ... Sv. Jure. Trzeba spróbować ! Adrenalina rośnie.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 17.07.2009 10:01

ewlii napisał(a):
W kwesti zdjęć z jezior - rozumiem był statyw , rozumiem był polarek ale, że obiektyw kitowy takie fotki wyciąga - czapki z głów :D


Nie było statywu, był polarek - korzystałam z drzew przy długich czasach naświetlania, pozostałe foty jak najbardziej z reki - statyw niepotrzebny.
Obiektyw 18-70 nikkor (moze i kit ale ostry jak brzytwa ten mój egzemplarz) i 70-300 sigma

crayfish - dokładnie będąc tam pewnie zaliczę Split +Salona + Omis, BiH - to co wymieniłeś, no i wyspę ;) moze cos z tamtąd pływa nie tylko jako wycieczka zorganizowana (nie lubię ich bo ograniczają)
Na Jure pewnie bym chciała ale oboje mamy lek wysokosc - a kierowca przede wszystkim wiec pewnie odpadnie ;)

No i tak człowiek zaczyna planować wczasy 2010 :>
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.07.2009 10:17

CinnamonGirl napisał(a):... moze cos z tamtąd pływa nie tylko jako wycieczka zorganizowana (nie lubię ich bo ograniczają)

:: ja też takich nie lubię, potraktowałem ich po prostu jako taksówkę
:: płyną na Hvar - jest godzina wolnego na mieście
:: potem na Bol - czas wolny - za 3 godziny odpływają z powrotem
:: Jedzenie w drodze na wyspę na statku - rybka z grilla, pieczywko
:: Tak że ewentualnie przemyśl jeszcze. Decyzja oczywiście należy do Ciebie.
:: Będę zamieszczał fotki z takiej wyprawy w swoim wątku Tucepi 2009 ze Śląska
CinnamonGirl napisał(a):...
Na Jure pewnie bym chciała ale oboje mamy lek wysokosc - a kierowca przede wszystkim wiec pewnie odpadnie ;)

:: Są też wjazdy organizowane busami ... ale już ponad 200 kun/osoba - chyba 220.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
cchannelii
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cchannelii » 17.07.2009 10:54

CinnamonGirl napisał(a):
ewlii napisał(a):
W kwesti zdjęć z jezior - rozumiem był statyw , rozumiem był polarek ale, że obiektyw kitowy takie fotki wyciąga - czapki z głów :D


Nie było statywu, był polarek - korzystałam z drzew przy długich czasach naświetlania, pozostałe foty jak najbardziej z reki - statyw niepotrzebny.
Obiektyw 18-70 nikkor (moze i kit ale ostry jak brzytwa ten mój egzemplarz) i 70-300 sigma

crayfish - dokładnie będąc tam pewnie zaliczę Split +Salona + Omis, BiH - to co wymieniłeś, no i wyspę ;) moze cos z tamtąd pływa nie tylko jako wycieczka zorganizowana (nie lubię ich bo ograniczają)
Na Jure pewnie bym chciała ale oboje mamy lek wysokosc - a kierowca przede wszystkim wiec pewnie odpadnie ;)

No i tak człowiek zaczyna planować wczasy 2010 :>



Crayfish chyba nie miał na mysli tego że Twój obiektów jest do kitu (to byłoby niegrzeczne) a raczej że pochodzi z zestawu (kit)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.07.2009 11:01

cchannelii napisał(a):
CinnamonGirl napisał(a):
ewlii napisał(a):
W kwesti zdjęć z jezior - rozumiem był statyw , rozumiem był polarek ale, że obiektyw kitowy takie fotki wyciąga - czapki z głów :D


Nie było statywu, był polarek - korzystałam z drzew przy długich czasach naświetlania, pozostałe foty jak najbardziej z reki - statyw niepotrzebny.
Obiektyw 18-70 nikkor (moze i kit ale ostry jak brzytwa ten mój egzemplarz) i 70-300 sigma

crayfish - dokładnie będąc tam pewnie zaliczę Split +Salona + Omis, BiH - to co wymieniłeś, no i wyspę ;) moze cos z tamtąd pływa nie tylko jako wycieczka zorganizowana (nie lubię ich bo ograniczają)
Na Jure pewnie bym chciała ale oboje mamy lek wysokosc - a kierowca przede wszystkim wiec pewnie odpadnie ;)

No i tak człowiek zaczyna planować wczasy 2010 :>



Crayfish chyba nie miał na mysli tego że Twój obiektów jest do kitu (to byłoby niegrzeczne) a raczej że pochodzi z zestawu (kit)


To nie ja pisałem ! To ewlii !. Kotku. :lol:
cchannelii
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 31
Dołączył(a): 25.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cchannelii » 17.07.2009 11:07

Crayfish przepraszam hehehehe. Zaczytałem się w forum i szczerze mówiąc sam nie wiem czemu wpisałem Ciebie jako nadawcę posta. Tak czy inaczej nie napisałem nic złego :) Wiesz....... za tydzień odjazd na Hvar i myślami juz jestem w innym miejscu hehehehe :)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.07.2009 11:20

Nic się nie stało. Miłego pobytu i pięknej pogody życzę.
17aga
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) 17aga » 17.07.2009 11:55

Wielkie dzięki za relację!
Za 1,5 miesiąca moja pierwsza podróż do Cro i wybraliśmy właśnie Primosten.
Planujemy jechać w ciemno, ale poproszę o namiary na Wasze kwaterki na adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl , a nóż skorzystamy.
Z góry dziękuję i pozdrawiam!
kirke18
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 08.03.2007
mniam :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kirke18 » 17.07.2009 11:58

To jest pożytek z nieczęstego zaglądania na to forum: takie "smaczne" relacje od poczatku do końca!
Przepiękne zdjęcia, świetne komentarze. Wyrazy uznania :)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 17.07.2009 16:13

cchannelii napisał(a):Crayfish chyba nie miał na mysli tego że Twój obiektów jest do kitu (to byłoby niegb]rzeczne) a raczej że pochodzi z zestawu (kit)


Wiem. wiem. I co smieszniejsze swego czasu kita (18-55) zmieniłam na innego kita (18-70). Fak faktem ze obiektywy kitowe często są do kitu, ale obiektywnie moge stwierdzic po 6 latach stycznosci z róznymi obiektywami, ze te z Nikkora nieraz są lepsze od duzo droższych obiektywów niekitowych.

Z kolei co do wycieczek organizowanych własnie tego sie obawiam, że będzie za mało czasu na zwiedzanie. 1 godzina na Hvar to duzo za mało dla kogos kto lubi spacerowac uliczkami, zaglądnąc w każdy kąt i fotografowac wszystko ;) No i moze to dziwne (tym bardziej w kontekście Chorwacji) ale nie cierpie ryb i owoców morza :) więc z poczęstunku nie skorzystałabym. Co jak co mam 11 miesiecy do obmyślania planu :)

17aga wyslę w poniedziałek bo mam w robocie ;)

Crayfish śledzę relację :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.07.2009 16:20

17aga napisał(a):Za 1,5 miesiąca moja pierwsza podróż do Cro i wybraliśmy właśnie Primosten


To mamy sporo wspólnego :D

- pierwszy raz
- w ciemno
- za półtora miesiąca
- po przeczytaniu tej relacji - też przymierzamy się do Primosten

pzdr


Obrazek
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 17.07.2009 22:17

Podobno 77% Chorwatów to katolicy;jak z dostępem do kościołów w Cro(zwłaszcza w Primostenie)?Czy są oblegane w niedziele :?:
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 18.07.2009 04:15

Ten malutki w centum w niedziele był pełny

Obrazek
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 18.07.2009 06:40

Z kolei niegdy nie mogłam trafić aby ten na górze był otwarty. Możliwe ze otwierają go tylko na mszę, ale nigdzie nie widziałam informacji o której ta msza.
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 18.07.2009 07:04

Ja także trafiałem gdy był zamknięty. :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten 2009 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone