Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2007 - Chorwacja pierwszy i nie ostatni raz :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 02.10.2007 19:53

Nooo, super :!: :!: Rzeczywiście wspomnienia fajnie opisane - z emocjami. Ale faktycznie często gęsto niektóre relacje są przerywane postami ... delikatnie mówiąc niepotrzebnymi :twisted:

Jednk tą relację czytałem z nieodpartą, dużą przyjemnością

Pozdrawiam
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 02.10.2007 21:50

Dromader napisał(a):Nooo, super :!: :!: Rzeczywiście wspomnienia fajnie opisane - z emocjami. Ale faktycznie często gęsto niektóre relacje są przerywane postami ... delikatnie mówiąc niepotrzebnymi :twisted:

Jednk tą relację czytałem z nieodpartą, dużą przyjemnością

Pozdrawiam


Proszę sie przestać już bawić ... delikatnie mówiąc w cenzora postów :wink: :D
heyluka
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 26.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) heyluka » 03.10.2007 08:00

Świetna relacja. Ja tu tylko zostawię swój ślad, żeby nie zgubić i móc doczytać do końca.
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 03.10.2007 10:37

Bardzo dziękuję za miłe slowa, cieszę się, że ktoś to czyta :D
A do dalszej części zbieram się, zbieram, ale jakoś trudno, nie ma kiedy, a tyle relacji jeszcze do czytania (zdjęcia już pozmniejszałam, więc jestem na dobrej drodze) :wink:
:papa:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 03.10.2007 13:15

Relacja super, wspomnienia wracają i już chce się znów jechać...
a do lata jeszcze troche :cry: :cry:

co do dalszego pisania relacji - znam to z autopsji, też się nie moge zebrać do końca, a jeszcze ten rok do opisania został... :?

no nic, czekamy na ciąg dalszy....
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 03.10.2007 21:09

Z Primosten droga prowadzi "prosto" wzdłuż wybrzeża, jazda zajęła nam ok. 20 minut. Sam wjazd do miasta nie zrobił na mnie dobrego wrażenia - jakieś wielkie, obskurne wieżowce i nic poza tym...Wjeżdżamy zgodnie z przewodnikiem na parking przy wybrzeżu i ruszamy w stronę Starówki, wzdłuż portu i podziwiamy zachód słońca, bo jest piękny...
ObrazekObrazek
i od razu zmieniam nastawienie :lol: - już jest cudnie, wieżowce zostały za nami.
Przyznam się, że Sibenik zwiedziliśmy tak bardzo pobieżnie, chociaż może to źle powiedziane...hmmm, tzn. oglądaliśmy dokładnie, ale nie zawsze wiedzieliśmy, co oglądamy :oops: , więc nie potrafię opisać, wszystkiego, wiem tylko, że jest tam pięknie! Dlatego też niektóre uliczki przemierzaliśmy po kilka razy, jest to kolejne kamienne miasto z "wyfroterowaną podłogą" ;), które zrobiło na nas ogromne wrażenie.

Początkowo udaliśmy się na plac Obrazek

gdzie znajduje się Katedra Św. Jakuba - cudo, zresztą zdjęcia mówią same za siebie...
ObrazekObrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W samej Katedrze nie można było robić zdjęć :oops:
Obrazek
Następnie zaczęliśmy się wspinać schodkami w górę, w stronę murów fortecy Św. Anny, po drodze mijamy cmentarz i cały czas maszerujemy pod górę, a widoki zapierają dech w piersiach, bo i te wąskie uliczki prześliczne i widok na miasto z góry...

schodki...
Obrazek

i widoczki ;)
Obrazek Obrazek Obrazek

Jest tam kilka punktów widokowych, przy których naprawdę warto się zatrzymać. Nie spiesząc się zbytnio przeszliśmy mury, oczywiście popstrykaliśmy zdjęcia i schodzimy w dół.
Obrazek Obrazek Obrazek
(więcej zdjęć z Sibenika się nie uratowało :cry: )
Zaczyna się robić ciemno i w miasteczku panuje niesamowity klimat. Krążymy tymi samymi uliczkami kilka razy, obchodzimy Stare Miasto wzdłuż i wszerz, do góry i na dół, oby tylko więcej zobaczyć, później chcemy usiąść gdzieś na drinka, ale szkoda czasu :lol:, dalej spacerujemy. Dzięki temu, że jest ciemno, te wszystkie oświetlone uliczki wyglądają niesamowicie, czasami zapuszczamy się w takie uliczki "nieturystyczne", gdzie jest pełno kotów i tam też jest fajnie ;) . Borys zaczyna krzyczeć, że przecież już tu byliśmy i dlaczego znowu tu idziemy? ;) więc postanawiamy usiąść w jakiejś kafejce, napić się, odpocząć, pooddychać atmosferą miasteczka i wracać na "tarasowanie" do Primosten, zresztą jest już późno i Borys jest zmęczony - chociaż nie widać tego po nim oczywiście, ostatnio ma nowe zajęcie, jak słyszy muzykę, zaczyna tańczyć i wszyscy mają niezły ubaw :lol: , więc tutaj, w kawiarni też dał popis swoich umiejętności, a my mieliśmy chwilkę na drinki. Zbieramy się powoli - jakoś ciężko nam to idzie, żałujemy, że dopiero teraz tu przyjechaliśmy, bo pewnie odwiedzilibyśmy Sibenik kilka razy, gdybyśmy zajrzeli tu na początku pobytu, ale nic straconego - następnym razem w Chorwacji 8) Wracamy promenadą na parking i już za moment jesteśmy na naszym tarasie i dalej spędzamy milutko wieczór, chociaż w atmosferze przedwyjazdowej - jutro już ostatni dzień :cry:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 03.10.2007 21:45

Szybenik też mi się bardzo spodobał, tym bardziej że trafiłem w ubiegłym roku na jakiś "dzień historyczny", gdzie połowa mieszkańców chodziła w parahistorycznych strojach. Widzę że zwiedzaliście starówkę tą samą trasą co my - od Jakuba do twierdzy. Nam udało się jeszcze wdepnąć na stary cmentarz po drodze i pogonić cmentarne koty, a potem ... widok i wspaniałe włóczenie się po mieście w nocy.
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107696
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.10.2007 22:51

Pozwól marsylia, że w uzupełnieniu Twojej relacji z Šibenika podam tu linka jako ściągę dla wszystkich w przyszłości odwiedzających to miasto (również i dla mnie , bo też bardzo krótko w nim byłem-przepędziła mnie burza}

Šibenik-historia-zwiedzanie

Spacer po Šibeniku

Šibenicka ballada

Pozdrawiam :papa:
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 03.10.2007 22:58

Janusz Bajcer napisał(a):Pozwól marsylia, że w uzupełnieniu Twojej relacji z Šibenika podam tu linka jako ściągę dla wszystkich w przyszłości odwiedzających to miasto (również i dla mnie , bo też bardzo krótko w nim byłem-przepędziła mnie burza}

Šibenik-historia-zwiedzanie

Spacer po Šibeniku

Šibenicka ballada

Pozdrawiam :papa:


O fajnie, dziekujemy..
Przyda się, bo ja nie byłam jeszcze w Šibeniku...
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 03.10.2007 23:06

A ja przez Sibenik tylko przejeżdzałem :D
Marsylka - dzięki za fotki i opis
Janusz - dzieki za linki :D :D :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 04.10.2007 00:34

Jako uzupełnienie wspomnień Marsylii - kilka fotek z tegorocznego króciótkiego :( mojego pobytu w Sibeniku w połowie ostateniego tygodnia września

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Mam nadzieję Marsylio, że mi wybaczysz wcinanie się do Twoich relacji?

CZEKAM na ich DALSZY CIĄG!
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 04.10.2007 08:45

Podsumowując, Sibenik rzeczywiście ma taki klimat i niesamowitą atmosfere, że na pewno warto zatrzymać sie tam choćby na moment, a później już tylko się czeka na kolejny raz :wink:
Januszu dziękuję za pomocne linki
dangol oczywiście wybaczam :lol: a nawet zapraszam do wcinania się :wink:
Miłego dzionka wszystkim!
:papa:
Łukasz.D
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 30.08.2005
:)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz.D » 04.10.2007 08:59

A ja jak już kopnę w kalendarz to z miłą chęcią zalegnę na cmentarzu w Szybeniku :).
A i jeszcze mała przestroga.W trakcie zwiedzania owego cmentarza natrafiliśmy na otwarty grobowiec w którym lezały moim zdaniem ludzkie kości.Uważajcie wiec na dzieciaki i zwierzaki.
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 04.10.2007 10:06

pozwolę i ja się dołączyć
Obrazek
Obrazek
Obrazek
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 04.10.2007 10:44

i jeszcze parę
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten 2007 - Chorwacja pierwszy i nie ostatni raz :) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone