Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten 2007 - Chorwacja pierwszy i nie ostatni raz :)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 05.09.2007 17:43

ja jeszcze podejrzewam, że mogło chodzić o długi weekend (15.08-19.08 ) :idea:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 06.09.2007 15:56

Kolejne zwiedzanie było zaplanowane na niedzielę - wieczorna wyprawa do Trogiru. Decyzja zapadła przy tarasowym śniadaniu, że ok. 16.00 schodzimy z plaży, dochodzimy do siebie przez chwilkę, jakieś przekąski, kawka, prysznic i w drogę.
Droga do Trogiru jest bardzo przyjemna, co prawda na trasie są ograniczenia prędkości, ale jedzie się bardzo dobrze, mijając malownicze miejscowości, no i oczywiście w miejscach gdzie trasa prowadzi wzdłuż wybrzeża, to dopiero jest widok! Plaże, palmy, jachty -przepięknie. Dojazd zajął nam ok. 40 minut, ponieważ jechaliśmy kawałek za jakąś ciężarówką, a wszędzie są zakazy wyprzedzania. Dojechaliśmy do rozwidlenia dróg, w prawo na Trogir, w lewo na Split-skręcamy w prawo oczywiście i dalej już prosto. Dojeżdżamy do Trogiru, niestety nie doczytaliśmy w przewodniku, że należało skręcić od razu w prawo na parking i postanowiliśmy podjechać może bliżej Starówki...i to był błąd, bo wpakowaliśmy się w gigantyczny korek, z którego nijak nie można było się wykręcić, ale dzięki temu zobaczyliśmy więcej miasteczka, uliczki wijące się pod górę, ogródki przy domach i widok z góry na nabrzeże i starówkę, nawróciliśmy przy jakimś ogródku i korek w drugą stronę - i tak do parkingu, zajęło nam to sporo czasu, ale cóż. Z parkingu przeszliśmy mostkiem na drugą stronę i prosto na Starówkę, a tam jak cudnie :!: Nie zauważyliśmy niedogodności, o których pisała meeg (śmieci i nieprzyjemne zapachy 8O ), może wieczorem to wygląda inaczej...

Początkowo przechodzimy wzdłuż Starówki jedną z cudnych uliczek i dochodzimy do nabrzeża, a tam całe mnóstwo jachtów, no i te palmy- jest przepięknie, wieczorowa pora też pewnie ma znaczenie, bo jest już ciemno, tylko latarenki przy brzegu, światła z kawiarenek i jachtów oświetlają drogę, ludzi jest oczywiście sporo, ale naprawdę bardzo miło! Dochodzimy do twierdzy, dzisiaj akurat jest tam jakiś koncert i zawracamy wzdłuż wybrzeża podziwiając ogromne jachty i zachwycając się atmosferą tego miejsca. Skręcamy ponownie na Starówkę, niestety jest sporo ludzi i miejscami trzeba się wręcz przepychać, żeby przejść dalej, ale to nam nie przeszkadza, dalej zachwycamy się tymi wąskimi, kamiennymi uliczkami, postanowiliśmy, że łatwiej będzie jak każda rodzinka będzie miała czas wolny i we własnym zakresie zajmie się zwiedzaniem, każdy coś przegryzie, a potem spotykamy się na Placu Jana Pawła II i razem idziemy do jakiejś knajpki na drinka.
Spacerując uliczkami trafiliśmy do miejsca, gdzie można było zjeść pizzę 8) akurat był wolny jeden stolik, później okazało się, że chyba dobrze trafiliśmy, tzn. na pewno, bo pizza była przepyszna, a ludzie czekali na stolik nawet ok. 40 minut i jak skończyliśmy to była niezła kolejka za stolikami, przeważali Włosi, więc może to rzeczywiście jedna z najlepszych pizz... ( w naszym osobistym rankingu uplasowała się na 1 miejscu :hearts: ).
Po jedzonku, dalej uliczkami, szybko, szybko, żeby jak najwięcej wchłonąć tego trogirskiego klimatu, mały miś na szczęście był w świetnej formie - uciął sobie drzemkę w drodze do Trogiru i pomimo późnej pory nieźle dokazywał :D . Zaraz przy Placu Jana Pawła II znaleźliśmy bardzo przyjemną knajpkę, bo dosyć zaciszne miejsce i oczywiście fajna atmosfera - niskie stoliki i kanapki, muzyczka, delikatne oświetlenie, zamówiliśmy więc napoje alkoholowe :) oprócz kierowców i misia oczywiście i spędziliśmy kolejną godzinkę baaaardzo, baaaardzo przyjemnie.
Kamienny klimat tego miasteczka bardzo przypadł mi do gustu, każda, nawet najmniejsza uliczka tętni życiem, uliczki, zabytki, budowle, koncerty na placach, nabrzeże z super jachtami - wszystko to tworzy niesamowity klimat :roll:
Do samochodów wróciliśmy przez Targ, gdzie większość stoisk była jeszcze czynna, było ok. 23.00, poniektórzy z nas zaopatrzyli się więc już w prezenty dla bliskich. Jeżeli chodzi o wyjazd z parkingu, no to trochę to trwało, organizacji nie ma tam żadnej, ale udało się i w Primosten byliśmy po 20 minutach jazdy, dalsza cześć wieczoru rozgrywała się już na tarasie :D
Ostatnio edytowano 07.09.2007 08:45 przez marsylia, łącznie edytowano 1 raz
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 06.09.2007 19:50

pozwolicie, ze uzupełnię teraz zdjęcie- te kilka, które się uratowały, na szczęście w Trogirze nakręciliśmy kilka filmików :)
Na początek widoczki
ObrazekObrazekObrazek

i "przysmaki", które były na ulicach, przy restauracjach, ze niby miały zachęcać
ObrazekObrazek :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2007 20:05

Pozwól Marsylko, że zapytam - jak w fotosiku ustawić rozmiar (szerokość) zdjęcia na 922, bo mnie wgrywają się na serwer albo na 800 lub na 1024.
Szukam w ustawieniach ale nie mogę wyczaić??
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 07.09.2007 08:05

Januszu, powiem Ci, że nie mam pojęcia :oops: , ja to robię w ogóle pewnie okrężnymi drogami - zanim wrzucę do fotosika, to zmniejszam zdjęcie w ps, do 30%, a później wklejam link z minaturką, przykro mi ale nie pomogę :cry: , dla mnie to czary mary, np. emblematu dalej nie mogę wrzucić, bo nie wiem jak, a przeczytałam już chyba wszystkie posty na ten temat :oops:
Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza i Ci podpowie
:papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.09.2007 08:25

Dzięki - będę próbował pomniejszyć przed wrzuceniem na serwer, zobaczymy co z tego wyjdzie.

Emblemat wstawiałem wg instrukcji w profilu, pomniejszyłem belonę :wink: i się udało.
"Tylko jeden obrazek może być wyświetlany, jego szerokość nie może być większa niż 80 pikseli, wysokość większa niż 80 pikseli, a rozmiar większy niż 6kB."
:papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 07.09.2007 08:40

Marsylia... niektórzy robią wspaniałe zdjęcia, niektórzy wspaniale opisują .... czuję się, jakbym tam był... DZIĘKI :!:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.09.2007 08:42

Obrazek

Chyba się udało :lol: :lol: :lol:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 07.09.2007 08:48

chyba napewno :lol: :papa:
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 07.09.2007 11:24

Witam!!!

Oj, żałuję, że nie pojechaliśmy do Trogiru nocą (niestety nocami mieliśmy uziemiony samochód). Ale zawsze będzie co nadrobiać w przyszłości.

Pozdrawiam i czekam na cd :P
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 09.09.2007 15:21

Marsylia - bardzo przyjemnie się czyta. Szkoda że ci fotki przepadły, ale to na szczęście ... pierwszy raz a nie ostatni :wink: .
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 10.09.2007 09:42

Dokładnie - będzie pretekst, żeby wrócić 8) :)
wrzosik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrzosik » 10.09.2007 09:54

Cześć ,a ile Wy Marsylia jechaliście bo jakoś tak migusiem... hm.. a w sumie to my jechaliśmy i jechaliśmy.. ale dojechaliśmy.. od wczoraj mamy fotki na płytkach i może też skrobnę jakąś relację ..... nasz pierwszy raz w Chorwacji.. i foty z Anią i Zuzą tyż są czyli wieczory u Plumka ..
Pozdrawiam :)
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 10.09.2007 09:57

Warszawa - Primosten jechaliśmy 15 h, tyle, że w nocy, całą noc, przerwy tylko na tanken, kierowcy mieli kryzys nad ranem, ale dali radę :D
powrót - 18h, wyjazd z Primosten 10.10
wrzosik
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 22.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrzosik » 10.09.2007 10:00

A to szybciutko, my też jechaliśmy na dwa auta ,ale jakaś okrutna ulewa po drodze była..., skupić sie w pracy nie mogę hehe , kolega sie wczoraj pyta to jak jedziemy w przyszłym roku?? hihiih
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten 2007 - Chorwacja pierwszy i nie ostatni raz :) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone