Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PREMANTURA- wszędzie pełno - konkretów brak

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agop
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014
PREMANTURA- wszędzie pełno - konkretów brak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agop » 03.07.2014 19:02

Nie chcę zaczynać od POMOCY, ale.... może ktoś był i poświęci chwilę na napisanie...
Cro zjechana kilka razy generalnie pobieżnie, natomiast na Istrii byliśmy tylko raz w Labin/Rabac
oprócz tego Dalmacja (Vodice, Brela, ) i Krk (Baska), no i sam dół (Dubrovnik)
w tym roku z dwupakiem dzieci (10 lat) - lokum już zarezerwowane- 2 poł. sierpnia
proszę o informacje dot miejscowości, plaż, gdzie nad wodę, gdzie na rybę, jakieś atrakcje dla dzieci?
co warto zobaczyć? nie należymy do typu "plackiem na plaży przez tydzień" - po 2ch dniach (''samochodo-wstręt'' po podróży) włącza się komplikator ;)
będę wdzięczna za każde osobiste opinie/ uwagi!

pozdrawiam,
A.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 19:51

Proszę nie wpadać w panikę. :D

Jak Bóg da, będziemy w tym rejonie, dokładnie w Banjole, między 13 a 20 lipca

Wtedy postaram się pomóc szczegółowo 8)

Na forum jest bardzo dużo informacji o Puli, Medulin, Kamenjaku, jest też trochę o Banjole i Premanturze, poszukać dokładnie i na spokojnie :!: :!: :!:
Agop
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agop » 03.07.2014 20:00

dziękuję pięknie:)
to nie panika- to dobrze poinformowany optymizm we mnie drzemie:)
w ciągu tych kilku ostatnich lat całkiem przypadkiem dokonaliśmy wielu wspaniałych odkryć- stali bywalcy mogą jednakowoż sprzedać sporo świetnych i nieocenionych wręcz pomysłów- kto pyta, nie błądzi!
i nie lenistwo- zaglądam już od jakiegoś czasu - i czytam ...i czytam...i czytam:)
okolica i zdjęcia dostępne w internecie robią ogromne wrażenie- mamy zwyczajnie pobożne życzenie niczego nie przegapić:)
Pulę 'przebiegliśmy" dosłownie z małymi dzieciakami (bliźniaki mocno ograniczają tak zwaną swobodę ruchu:))) ze dwa lata temu
czekam niecierpliwie na słoneczne relacje- udanego wypoczynku życzę- że będzie RAJ- nie mam wątpliwości!
pozdrawiam serdecznie,
A.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 21:12

Agop napisał(a):Pulę 'przebiegliśmy" dosłownie z małymi dzieciakami (bliźniaki mocno ograniczają tak zwaną swobodę ruchu:))) ze dwa lata temu
czekam niecierpliwie na słoneczne relacje- udanego wypoczynku życzę- że będzie RAJ- nie mam wątpliwości!
pozdrawiam serdecznie,
A.


Dzięki za życzenia :D

My Pulę mieliśmy szybko zobaczyć rok temu, ale postanowiliśmy, że trzeba się przyjrzeć miastu i okolicom dokładnie :wink:

No i dlatego wybraliśmy Banjole

Zobaczymy, jest sporo atrakcji blisko siebie.
Nie lubimy siedzieć cały czas na miejscu.

Nie chodzi tylko o zwiedzanie zabytków. Czasem warto podjechać kilka kilometrów autem na inną plażę lub zrobić sobie spacer :D

Jest tam co robić przez tydzień.
Jak na razie chodzi za mną wypożyczenie rowerów i cały dzień na Kamenjaku spędzony na plażach :roll:
Teoretycznie jest to do zrobienia, praktycznie wyjdzie w praniu 8)
Agop
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agop » 03.07.2014 21:45

Z Banjole widzę nie tak znowu daleko Rabac:) polecam!
stamtąd tylko o krok Labin- zrobił ogromne wrażenie! Na pewno widzieliście! A ja... na pewno wrócę!
Brijuni odwiedziliście? To taki mój mały plan na ten sierpień...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2014 22:14

Brijuni albo Brioni, cóż, chodzi mi po głowie :roll:



Jest tylko mały "problem".
Otwarto na Istrii pierwszy w Chorwacji aquapark i moje dzieci są bardzo nim zainteresowane
http://www.istralandia.hr/

Mamy dylemat moralny :wink:
Czy zwiedzać wyspę Tito, czy cały dzień poświęcić na aquapark :?:

Brijuni zwiedza się z przewodnikiem, najczęściej ma to formę fish-picnicu.
Aż tak wyspą prezydenta nie jestem zainteresowany, żeby ją mocno forsować.
Na obie atrakcje w sumie trochę szkoda kasy. No i czasowo trudno je zmieścić.
To są 2 dni. W sumie trzeba koniecznie zobaczyć Rovinj, Pulę, Medulin, Labin-Rabac i wspomniany powyżej Kamenjak
Wygląda na to, że zrobimy głosowanie, co wybierzemy, Brijuni czy aquapark :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.07.2014 08:44

Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 04.07.2014 09:23

Byłem kilka razy w Premanturze ale tylko rowerkiem jadąc na Kamenjak. Mieszkałem w Puli a właściwie pomiędzy Pulą a Banjole. Zjeździłem ten teren trochę rowerkiem i w sumie mi się podobało. Premantura jest sporą spokojnie wyglądającą wioseczką w której nic specjalnie ciekawego nie ma. Wioska jakich wiele. Przylega do niej park Kamenjak który jest znakomitym miejscem do spacerowanie, jeżdżenia rowerem, plażowania i zażywania aromoterapii. Najpewniej będzie tam relaksowo, leniwie i ciepło. Podobnie jest w Banjole, tzn nic nie ma. Domki ciasno upakowane, wąskie uliczki i zatoczka na którą jest podgląd z kamery na żywo. Są oczywiście jakieś knajpki i sklepiki, wszystko co trzeba do normalnego wczasowania. Będzie dobrze.
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 05.07.2014 08:49

Witam
Spędziłam zeszłoroczny urlop w tej wspaniałej miejscowości. Nie ma tam tradycyjnej promenady z palmami, morza w bezpośrednim sąsiedztwie apartamentów, "hucpa, hucpa" na plaży- to w Medulinie.
Premantura ze swoim malutkim, urokliwym ryneczkiem, gdzie rozlokowało się kilkanaście kameralnych i nie tylko restauracji, z wąskimi uliczkami nie spodoba się tylko tym osobą, które uwielbiają dyskoteki, imprezy etc...
Wieczorami w okolicach muzeum w centrum odbywają się różne eventy, poczęstunki, koncerty- wszystko niezwykle klimatyczne. Kościółek śliczny- w czasie naszego pobytu msza uświetniona niesamowitymi popisami, wokalnymi. To właśnie w centrum toczy się wieczorne życie w Premanturze.
Jeśli ktoś liczy, że prosto z apartamentu wyjdzie na plażę to się zawiedzie.
My nocowaliśmy na ulicy Runke (świetne noclegi)- do morza około 300 metrów i tak ma większość apartamentów. Premantura ze wszystkich stron jest otoczona morzem, ale trzeba do niego dojść od około 150 metrów wzwyż, kończąc dojazdem do wspaniałego Kamjenjaka- którego nie muszę reklamować, a na którym plażowała większość turystów. My z plaż w okolicy naszych apartamentów korzystaliśmy w godzinach wieczornych, po obiedzie.
W granicy kamp.Kranjski malusieńka plaża "piaszczysta"- dla upartych i dzieci-innym nie polecam. Obok Runke podesty- plaża publiczna, za nią kamieniste z zatoczkami, ocienione aż do kolejnego kampingu z małymi otoczakami i skałkami; bardzo nasłonecznione, tutaj dodatkowo "dmuchańce" wodne, plac zabaw kempingowy itp.
Do tych plaż prowadzą ścieżki w lasku lub tak jak nasza, odkryta już pierwszego dnia pobytu; w sitowiu i krzewach, ciekawa i szybko prowadząca do tylnej furtki na camping Stupice- prawdopodobnie wydeptana przez tubylców i gości kamp. Moje córeczki pokochały Premanture- bardzo spokojna miejcowość, życzliwi ludzie, wspaniała obsługa. Bardzo mało rodaków, głównie Włosi i Niemcy.
W Chorwacji odwiedziliśmy: Pula, Medulin (tragedia), Split, Podstrana, Omis, Gradac- lecz tylko do Premantury wrócimy...kiedyś :D
W skrócie:
kilkanaście świetnych restauracji, lodziarnie, dwa sklepiki z pieczywem, kilka sklepików z "czarami", dwa stoiska z warzywami i owocami, dwa sklepiki- wiecznie ogołocone z wszystkiego.
Plac zabaw dla dzieci przy wjeździe do miejscowości i na kempingu.
Polecam wszystkim ale nie naciskam na wyjazd w ten region z obawy o coraz większą komercjalizację tego pięknego miejsca. Pozdrawiam i służę radami
Agop
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agop » 05.07.2014 10:59

Dziękuję wszystkim PIĘĘĘĘKNIE!
o to chodziło!
poczytałam wszystkie linki i Wasze cenne uwagi- niezmiennie odnoszę wrażenie, że to był dobry wybór:)
'dyskoteki' mamy mentalnie codziennie dziećmi:) , za tłumem i gwarem nie tęsknimy, zatem Premantura z Waszych opowieści wyłania się dokładnie w takim kształcie, jak sobie wyobrażałam!
My też stacjonować będziemy gdzieś w okolicy Runke (do plaży wg informacji właścicieli ok 400 m) - od biedy jeśli będzie strajk 'samochodowy' można spacerować na najbliższą plażę, ale marzy mi się obejrzenie wszystkich:) to chyba pierwszy raz w naszych wyjazdach kiedy trzeba będzie jeździć na plażę- zawsze - nawet w przypadku tarasowego Rabaca biegaliśmy po schodach na nogach, jeśli tylko w okolicy jakiś normalny parking- nie powinno być problemu.
Aquapark- wyyyypas! pewnie w sierpniu będzie oblężenie jak nie wiem co, zastanawiam się nawet, czy gdzieś nie ukryć tego linku- parcie będzie i to jakie!!!! ;) raczej nie należę do miłośników, ale dla dzieci- szał!

Renia ->
Na ten plac zabaw na kempingu można wleźć ot tak sobie normalnie?
Dwa sklepiki ogołocone, znaczy że da się coś kupić na śniadanie po siódmej rano :), czy też jeździliście na zakupy gdzieś dalej?
Ulubiona Wasza restauracja?
Ta plaża przy Runke - zejście do morza dla dzieci znośne? na zdjęciach nie wygląda na skały i urwisko raczej?
zawsze w miejscowościach, gdzie byliśmy przy nabrzeżu jakieś agencje, albo zwykli 'naganiacze' oferowali jakieś rejsy łódką, statkiem, coś w tym stylu i tam dostępne? w tych okolicach to byłby dobry pomysł tak na przykład opłynąć Premanturę, bo wybrzeże na pewno imponujące
zasypałam pytaniami... wiem:)
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 05.07.2014 13:04

Od strony Runke plaże w małych zatoczkach z drobnymi kamieniami lub skałkami do rozłożenia, w wodzie płytko na około 4 metry, później głębiej. Przy kempingu Stupice zatoczki z drobnymi kamieniami sztucznie usypanymi, dość długo płytko- moje dzieci 5 i 10 lat- obie pływające, były zadowolone. Przez oba kempingi można spokojnie przejść, nikt nie patrzy wilkiem. Polecam zejście na kemping Stupice wydeptaną ścieżką, wydaje mi się, że znajdziecie ją bez problemu. Zejdźcie po prostu z ul. Runke w dół stojąc frontem do morza. Nasz dom mieścił się niedaleko centrum, na rozjeździe , przy restauracji o tej samej nazwie. Zarośnięty, wysoki parter, huśtawka na tarasie, wszędzie blisko- świetnie. Jeśli staniecie przed nim, skręcicie minimalnie w prawo i najbliższą asfaltową drogą zejdziecie na dół to znajdziecie wejście na wspomnianą wyżej ścieżkę.Jest w okolicy zaniedbanego ogrodu. Runke to dobry adres na wypoczynek.
W sklepach produkty nabiałowe dostępne, gorzej z wędlinami, mięsem. Sklep rybny na miejscu. Zakupy można robić w markecie przed zjazdem na Premanture- duży.
W Medulinie jest port z którego wypływają łódki na pikniki i zwiedzanie- krótkie trasy. My wypożyczaliśmy łódkę na kemp.Stupice i opływaliśmy wysepki, Kamjenjak. Do plażowania Kamjenjak!!!!!!!!Wiele cudownych zatoczek...Plaże przy mieście z doskoku, dla ochłody.
Medulin jako kierunek wycieczki dobry, na pobyt kiepski pomysł- w moim odczuciu. Głośno, brudno w mieście i na plaży- piach paskudny :? ) Karuzele, wyciągacze pieniędzy, młodzież nie doceniająca ciszy...Nasza Łeba, Władysławowo itp
We wszystkich restauracjach smaczne jedzenie, nie mamy ulubionej, ale najbardziej oblegana jest restauracja przy naszej ulicy- więc jedzenie świeże.Radzę zabrać parę produktów dla dzieci na śniadania- wygodniej.
Miasteczko naprawdę małe, ale godne polecenia.
Śmiało proszę o wszytko pytać, lubię pisać, mniej mówić :) Dużo siedzę na komp. bo czytam o w.Pag- tegoroczny wypad i w.Brać przyszły rok, jak Bozia da...
Agop
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agop » 05.07.2014 15:43

;)
dzięki za wszystkie 'cynki'
mam nadzieję, że nie zginiemy:)))
w Medulinie byliśmy dwa lata temu przejazdem- dokładnie to samo wrażenie- wykałaczki by nie wetknął, o normalnych rozmiarów tyłku nie wspomnę, nie tylko na plaży, ale wszędzie.... Wiem, że najlepiej przed albo po- sezonie, ale dzieciaki w wieku szkolnym i możliwości mocno ograniczone- zawsze udaje się nam wyjechać dopiero w najgorszym okresie, chociaż zauważyłam, że ostatni tydzień sierpnia już jakby trochę spokojniejszy.
Tatara na śniadanie nie trzeba:) ważne, żeby do 'pekary' nie musieć lecieć 20 minut w jedna stronę, a jeśli serek/mleko/jajko i trochę warzyw i owoców pod ręką- wystarczy. Chrupki wiezione z domu 'wchodzą' tylko pierwszego dnia, na wakacjach żywienie MUSI być inne:) idą dżemiki figowe i praktycznie wszystko, co można wcisnąć w komplecie z lokalną oliwą i ajvarem:),a na samo SKLEP rybny mój szanowny małżonek dostanie ślinotoku- w PL (góry)omijamy zazwyczaj z daleka- w CRO- raczej nie udaje mi się często przekonać do obiadu w domu przy najmniejszym podmuchu wiatru przynoszącym zapach z jakiejś konoby.... Sklep rybny:) naprawdę? taki ze ŚWIEŻĄ albo wędzoną pachnącą rybką? Byliście? Jakiegoś grilla mamy podobno w ogrodzie - to byłoby idealnie! wszyscy wakacyjnie jesteśmy rybo-i-mulo-żerce!!!
Na Pagu nie byliśmy- nie pomogę, niestety.
Mogę za to trzymać kciuki, co właśnie czynię:))
Agop
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agop » 05.07.2014 18:42

zatoczka na którą jest podgląd z kamery na żywo

jakiś link mogę pięknie prosić?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 06.02.2015 14:42

Odkopuje temat ...
Kto posiada i jeszcze ma ochotę podzielić się fotkami z plaż przy kemp. Stupice?
MRK
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3854
Dołączył(a): 01.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) MRK » 14.02.2015 02:34

gusia-s napisał(a):Odkopuje temat ...
Kto posiada i jeszcze ma ochotę podzielić się fotkami z plaż przy kemp. Stupice?


...albo namiarami na apartamenty z widokiem na morze?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
PREMANTURA- wszędzie pełno - konkretów brak
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone