Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PREMANTURA- wszędzie pełno - konkretów brak

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
art234
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) art234 » 22.07.2015 08:50

Mam pytanie - wyjeżdżamy w piątek do Premantury apartamenty Lada - z jakiej plaży najlepiej korzystać? Czy jeździć na Kamienjak czy plaże w Premanturze - podobno są od naszych apartamentów oddalone ok 500 m ?

Pierwszy raz na Istrii, poprzednio Dalmacja i wyspa Krk - proszę o jakieś podpowiedzi, gdzie najlepiej skorzystać z uroków plażowania i kąpieli :)
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 22.07.2015 09:06

Zdecydowanie Kamienjak- codziennie wybierać inną zatokę. "Plaże" przy Premanturze hm...szumnie brzmi:) popołudniami można poplażować przy camp. Stupice- przyzwoicie, mało ludzi, ale oczywiście na skałkach. To zdecydowanie nie jest Dalmacja:)
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 22.07.2015 09:11

Gusiu parcela X065 lub x062, dalej od restauracji, ustronniej a widok na morze jest:). Nie pamiętam jak wygląda x001 lub x005 ale zerknę, może rzeczywiście fajna. Pozdrawiam słonecznie...
art234
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) art234 » 22.07.2015 11:30

A jakie są opłaty za parkowanie przed parkiem i czy opłaca się wjeżdżać do środka czy zostawić przed ?

Jakieś podpowiedzi gdzie można fajnie zjeść i wieczorem wyjść, co zobaczyć ?
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 22.07.2015 11:43

Jeśli zaparkujesz przed parkiem to w tym upale nie dojdziesz nawet do pierwszej zatoki. Tylko samochód i cieszyć się szutrówką na Kamienjaku- frajda z jazdy i odkrywania jego różnych zakamarków. Restauracji w Premanturze nie brakuje, ale większość zlokalizowana w naprawdę maciupeńkim ryneczku. Do zwiedzania zero:)
art234
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) art234 » 22.07.2015 11:46

Jaka teraz jest tam temperatura i jaka temp. wody ? Ogólnie jesteś zadowolona z pobytu w Premanturze czy nie ? Za wjazd płacić można kartą czy nie ? Jak to wygląda ?
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2015 11:47

art234 napisał(a):A jakie są opłaty za parkowanie przed parkiem i czy opłaca się wjeżdżać do środka czy zostawić przed ?

Jakieś podpowiedzi gdzie można fajnie zjeść i wieczorem wyjść, co zobaczyć ?

Przed parkiem nie ma płatnego parkingu. Byłem tam rowerkiem na początku czerwca i widziałem, ze dopiero budują coś. Można parkować gdzie się da ale potem trzeba sporo maszerować i to chyba bez sensu jest bo jakoś mało takich spacerowiczów widziałem na Kamenjak. Właściwie to chyba nikogo nie widziałem, wszyscy jechali samochodami albo rowerami. Zdaje się, że opłatę podnieśli za wjazd i jeśli dobrze pamiętam to teraz jest 40 kuna za dzień.
Do zwiedzania jest odległa o 16km Pula i jakieś 60km Rowinji. Można promem na wyspę Brunji się wybrać - z Fazany bodajże są rejsy, jakieś 25km od Premantury. Z Puli są organizowane rejsy jednodniowe do Wenecji - około 60 euro.
Nie wiem gdzie można dobrze zjeść - sam bym chętnie się dowiedział.
Mam za to pytanie odnośnie tego apartamentu Leda: jakie biuro podróży ma go w ofercie albo jaki jest z nim kontakt? Na PW poproszę namiary. We wrześniu chciałbym się wybrać w tamte okolice i Premantura z Kamenjakiem zrobiła na mnie dobre wrażenie.
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 22.07.2015 12:52

Calapula sprawdź sobie apartamenty w których byliśmy dwa lata temu ap. Natasza ul . Runke. Znajomi, którym poleciliśmy w tym roku wrócili bardzo zadowoleni. Kontakt email- ma swoją skromną stronę www- znajdziesz. Najlepsze apartamenty na półpiętrze- schody zewnętrzne.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2015 13:13

reniaf77 napisał(a):Calapula sprawdź sobie apartamenty w których byliśmy dwa lata temu ap. Natasza ul . Runke. Znajomi, którym poleciliśmy w tym roku wrócili bardzo zadowoleni. Kontakt email- ma swoją skromną stronę www- znajdziesz. Najlepsze apartamenty na półpiętrze- schody zewnętrzne.

Dzięki już się zabieram do sprawdzania.
art234
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) art234 » 22.07.2015 15:37

Catapula wysłałem Ci na priv :)
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.07.2015 15:44

art234 napisał(a):Catapula wysłałem Ci na priv :)

Dzięki, już przeczytałem i odpisałem.
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 22.07.2015 18:14

Gusiu, istnieje jeszcze to boczne wyjście z campingu do miasteczka. Wyjście awaryjne na lewo od Twojej strzałki na mapie. Dwa lata temu można było sobie tam skrócić drogę do ryneczku, stała tam kobieta ze stoiskiem warzywnym.
Agop
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agop » 22.07.2015 19:12

dopisuję odnośnie restauracji
Pizzeria/Restauracja Stellina- ja i najwieksza 3 glodomorów na swiecie- taaaaakie porcje genialnego miesa i ryb z grilla, ze nie do przejedzenia talerz dla 2 osób.... jak na porcje ceny GENIALNE
zazwyczaj przed restauracja kolejki na ulicy do stolika (dobry znak!) ale warto poczekac lub zrobić rezerwację
informacja z zeszłego roku, trafilismy bo polecali właściciele apartmana...
aż slinka leci na wspomnienie.... ;)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.07.2015 21:46

reniaf77 napisał(a):Gusiu parcela X065 lub x062, dalej od restauracji, ustronniej a widok na morze jest:). Nie pamiętam jak wygląda x001 lub x005 ale zerknę, może rzeczywiście fajna. Pozdrawiam słonecznie...

X001 to pierwsza parcela na prawo od restauracji tuż przy alejce dojazdowej (stojąc tyłem do morza), też z widokiem na morze i plażę ale bez dopłaty za ten widok. W restauracji grają tylko w sobotni wieczór a w pozostałe dni cisza. X005 jest na tyłach X001 i była tak zagospodarowana jak na cały sezon. Te, które wskazałaś też były zajęte podczas naszego pobytu. Wolne w tym sektorze były tylko trzy, poza 001 jeszcze 007 i 008 - ta ostatnia to patelnia - korony drzew się nie schodzą nad nią i słoneczko daje od rana do popołudnia.
Odnośnie przejścia, o które pytasz to nie wiem - my chodziliśmy na siagę :wink: za boiskami i boczkiem przy recepcji legalnym wyjściem. Policjant, który nas odwiedził na kempie coś mówił o jakimś nielegalnym przejściu, nazwał je dziurą w siatce - tamtędy ponoć złodzieje się przedostawali na teren kempingu i dochodziło do kradzieży ale czy to akurat to miał na myśli? nie wiem, jeśli tak to ponoć załatane.

art234 napisał(a):A jakie są opłaty za parkowanie przed parkiem i czy opłaca się wjeżdżać do środka czy zostawić przed ?...

Aktualny cennik wjazdu na Kemenjak
Jak się przetłumaczy z automatu na PL to przekształć na HR bo gupoty pokazuje :D
Zapomnij o chodzeniu pieszo ... wiosną to można urządzać sobie spacery ale teraz to można ducha wyzionąć i nie dojdziesz do plaż.
Najładniejsze, z wygodnym zejściem dla dzieci są po zachodniej stronie - plaże Kamenjaka wraz z lokalizacją. Nie wszystkie oczywiście są tu pokazane.
Kolumbarice świetne do skoków, piękna woda - Wielka K. nierówne ostre skały i trudne zejścia do wody, Mała K. - płaskie bloki skalne - powyżej knajpa w szuwarach, dla dzieci plac zabaw z czasów "Domku na prerii" ;) ale to spory kawałek od linii wody.
Po wschodniej stronie jedna malutka plaża "piaszczysta" - nazywa się Mali Portic i znajduje się przed Portic. Nie wiem czy jest do niej drogowskaz bo trafiliśmy na nią od strony morza.
Mapka z nazwami i lokalizacją plaż Kamenjaka.

art234 napisał(a):Jaka teraz jest tam temperatura i jaka temp. wody ? Ogólnie jesteś zadowolona z pobytu w Premanturze czy nie ? Za wjazd płacić można kartą czy nie ? Jak to wygląda ?

1. Woda była bardzo ciepła - nie wiem ile stopni miała bo z termometrem nie chodzę ale jestem zmarźluchem i wskakiwałam bez problemu.
2. W Premanturze to ja tylko spałam :mrgreen: 2x byliśmy na lodach a tak to krążyliśmy tu i tam. W miasteczku nie ma typowego deptaka w stylu promenady nadmorskiej. Wszystko skupia się w "centrum" czyli dookoła wieży.
3. Na Kamenjak są 2 wjazdy, jak wjeżdżasz tu to musisz już mieć bilety w ręku, które kupisz tu. My płaciliśmy gotówką ale coś mi się wydaje, że na blacie były miniatury kart więc być może można. Trzeba podać nr rej. auta - wpisują je na bilet i do kompa, szlaban chyba czyta te nr bo sam się podnosi.
Drugi wjazd jest na samym początku miasteczka i z ich informatora wynika, że tam można kupić bilety na wjeździe.
Calapula napisał(a):
art234 napisał(a): ... Jakieś podpowiedzi gdzie można fajnie zjeść i wieczorem wyjść, co zobaczyć ?

... Do zwiedzania jest odległa o 16km Pula i jakieś 60km Rowinji. Można promem na wyspę Brunji się wybrać - z Fazany bodajże są rejsy, jakieś 25km od Premantury. Z Puli są organizowane rejsy jednodniowe do Wenecji - około 60 euro....

Poza Pulą proponuję przejechać się na wycieczkę w głąb Istrii np. do Hum - Roć, czy Vodnjan, Svetvincent, Bale. Istria kryje mnóstwo pięknych miasteczek nie tylko na wybrzeżu. Wjazd do Hum (maleńkie kamienne miasto - najmniejsze na świecie) fantastyczny, wąską, krętą górską drogą - pięknie.
Z Premantury też są organizowane rejsy - busem dowożą do portu w Puli i po rejsie odwożą do Premantury. Koło wieży stoi naganiacz poza tym agencje tur. mają też różne oferty rejsów. My płynęliśmy Orionem do Rovinj, potem Limski Kanał i na powrocie Wyspy Czerwone Start z Puli o 9 powrót 18. Na pokładzie obiad ale bez %. Picie też trzeba było mieć swoje lub kupić na pokładzie. Z Kanałem Limskim deko przekręt bo statek wpływa bardzo niewiele w głąb, może ze 2 km - pod jaskinię Winnetou i nawrotka a kanał ma 10 km - spodziewałam się czegoś więcej :cry: Kupiliśmy ten rejs od naganiacza, który chodził po kempingu - 300 kun/os. dzieci tylko za obiad jakieś grosze. W porcie w Puli cena na ten rejs bezpośrednio na statku wynosiła 310 to my zapłaciliśmy po 270+30 za dowóz tam i nazad.
Wenecja 520 kun katamaranem też dowiozą do Puli.
Są też rejsy na Brijuni.
Podsumowując - jak się chce to można fajnie spędzić czas, mimo że to nie Dalmacja ;)
reniaf77
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 08.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) reniaf77 » 23.07.2015 08:50

Gusiu, ile czasu mieliście podczas rejsu na zwiedzanie Rovinj? - to miasto interesuje nas najbardziej, ostatnio do niego nie dotarliśmy i żal...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
PREMANTURA- wszędzie pełno - konkretów brak - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone