Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Portugalia, Madera, Azory

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 10.01.2021 16:06

Fajny jest ten cienki wodospad. A ryzyko dostosowuje się do umiejętności. :hut:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.01.2021 18:57

korbaczik napisał(a):Fajny jest ten cienki wodospad. A ryzyko dostosowuje się do umiejętności. :hut:

Masz rację - każdy z nas podejmuje takie ryzyko, z którym czuje się jeszcze w miarę komfortowo.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.01.2021 19:06

Cascalho - ER 209, cz.2

DSC00958.JPG


DSC00972.JPG


DSC00979.JPG


DSC00991.JPG


DSC00997.JPG
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 16.01.2021 15:33

Pierwsze zdjęcie robi niesamowite wrażenie!! :!: 8O ....... . Ten wąwóz czy może to jest kanion??...... z tymi kolejnymi jeden za drugim opadającymi tak stromo grzbietami!!....... Tak jakby je omijał raz z jednej strony a raz z drugiej....... I chyba prowadzący aż do samego morza........ Prześliczne! :!:
A na trzecim zdjęciu to jest wylot jakiejś jaskinii??..... czy tunelu? :?: ...... Bo na Twoich lewadach się zdarzają przecież tunele......
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 16.01.2021 16:56

elfik99 napisał(a):A na trzecim zdjęciu to jest wylot jakiejś jaskinii??..... czy tunelu? :?: ...... Bo na Twoich lewadach się zdarzają przecież tunele......

Rodzaj lewady, ale niedostępnej dla wędrowców.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 17.01.2021 19:41

Franz napisał(a):Rodzaj lewady, ale niedostępnej dla wędrowców.

Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępnej bo takiej trudnej? Czy jakiś zakaz?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.01.2021 22:41

korbaczik napisał(a):Niedostępnej bo takiej trudnej? Czy jakiś zakaz?

Cóż... żaden zakaz, tylko mur przegradzający całą szerokość lewady, mającej w tym miejscu kształt groty o długości jakichś kilkunastu metrów. W tym murze zagłębiały się rury, w których szumiała woda.
Jest jakaś bliżej mi nieznana liczba lewad, które nie oferują możliwości wędrówek wzdłuż nich. Ich przeznaczeniem jest wyłącznie dostarczanie wody. Tutaj akurat drogę zagradzał mur, ale spotkałem się również z takimi, gdzie faktycznie jedynie zakaz bronił dostępu. Bywa tak w przypadku bardzo długich tuneli, ale nie mam pewności, że to ich długość jest czynnikiem decydującym. Możliwe, że w ciemnościach tunelu kryją się dodatkowe przeszkody, ale cóż - skoro nie zdecydowałem się tunelu spenetrować, to nie mam już wiedzy na ich temat. Natomiast, owszem - zdarzało się, że zakaz mnie nie wstrzymywał...

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 19.01.2021 09:19

Thx. Rozjaśniłeś mi. :hut:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.01.2021 14:10

korbaczik napisał(a):Thx. Rozjaśniłeś mi. :hut:

Bywają też groty, służące za magazyn:

DSC00894.JPG


A w kwestii zniszczeń czy zagrożeń, które mogą powodować zamknięcie trasy, to zdarza się czasem coś takiego:

DSC00900.JPG
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 19.01.2021 15:49

Franz napisał(a):A w kwestii zniszczeń czy zagrożeń, które mogą powodować zamknięcie trasy, to zdarza się czasem coś takiego:

DSC00900.JPG

No nie dziwię się że taka trasa jest zamknięta...... Chociaż nie wiem, czy Ciebie powstrzyma zagrożenie lawiną kamieni...... :o :o
Tak się tylko jeszcze zastanawiam, dlaczego trzeba teraz szukać wątku, do którego zostały dorzucone nowe zdjęcia w nowym odcinku relacji?? :?: Zawsze do tej pory nowe rzeczy były do znalezienia na początku listy..... :roll: :roll:
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 19.01.2021 19:20

elfik99 napisał(a):No nie dziwię się że taka trasa jest zamknięta...... Chociaż nie wiem, czy Ciebie powstrzyma zagrożenie lawiną kamieni...... :o :o

Różnie bywa, czasami mnie coś takiego powstrzyma.

elfik99 napisał(a):Tak się tylko jeszcze zastanawiam, dlaczego trzeba teraz szukać wątku, do którego zostały dorzucone nowe zdjęcia w nowym odcinku relacji?? :?: Zawsze do tej pory nowe rzeczy były do znalezienia na początku listy..... :roll: :roll:
:papa:

To właściwie nie był nowy odcinek relacji, tylko rodzaj rozszerzenia poprzedniego.

Pozdrawiam,
Wojtek
korbaczik
Koneser
Posty: 5973
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) korbaczik » 20.01.2021 08:50

Franz napisał(a):
korbaczik napisał(a):Thx. Rozjaśniłeś mi. :hut:

Bywają też groty, służące za magazyn:

Nawet opony samochodowe? Przyniósł to ktoś czy tam się dało dojechać?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.01.2021 13:56

korbaczik napisał(a):Nawet opony samochodowe? Przyniósł to ktoś czy tam się dało dojechać?

Do tego miejsca kiedyś zapewne dało się dojechać - zanim zaprzestano utrzymywania tej drogi.

Pozdrawiam,
Wojtek
elfik99
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 9206
Dołączył(a): 13.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) elfik99 » 20.01.2021 16:02

Franz napisał(a):
elfik99 napisał(a):Tak się tylko jeszcze zastanawiam, dlaczego trzeba teraz szukać wątku, do którego zostały dorzucone nowe zdjęcia w nowym odcinku relacji?? :?: Zawsze do tej pory nowe rzeczy były do znalezienia na początku listy..... :roll: :roll:
:papa:

To właściwie nie był nowy odcinek relacji, tylko rodzaj rozszerzenia poprzedniego.

Pozdrawiam,
Wojtek

I już? To tłumaczy wszystko?? :roll: :roll: ....... No nie wiem......
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.01.2021 18:42

elfik99 napisał(a):To tłumaczy wszystko?? :roll: :roll: ....... No nie wiem......

Ja dostrzegam pozytywne strony tej nowej polityki.
Ludzi zazdrosnych o wszystkie te miejsca, które pokazuję i o zamieszczane w moich wątkach komentarze mniej to będzie kłuło w oczy. A ludzie ciekawi świata i tak znajdą sobie u mnie to, co ich interesuje.

I na tym możemy zakończyć tę kwestię.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portugalia - Portugal


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Portugalia, Madera, Azory - strona 308
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone