Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poratujcie- byl ktos z Was w drugiej polowie maja w Cro?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marceliw
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.07.2003
Poratujcie- byl ktos z Was w drugiej polowie maja w Cro?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceliw » 29.02.2004 11:44

Niestety moja szefowa hetera nie pozwolila na urlopy w sezonie... :evil: Chcemy z zona i tak sie wybrac do Cro, byl ktos z Was w maju? Jak z kwaterami, jaka pogoda, czy warto? Dzieki Marceli
Bogusław Marinković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 15.11.2003
Majowa Chorwacja -oczywiście

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bogusław Marinković » 29.02.2004 14:39

Witam serdecznie. Powiem panu, że bardzo dużo moich znajomych z Wrocławia jeżdzi do Chorwacji (2 razy do roku) , w tym także w maju.
Pogoda już od kilku lat jest barzdo stabilna w tym okresie.
Ciężko się spodiewać w tym okresie upałów ale temp. wody bywa około 20 stopni.
Najlepiej w tym okresie wakacje spędzić trochę aktywnie- mam na myśli nurkowanie, windsurfing zwiedzanie oraz wycieczki. Jeżeli Pan ma jakiekolwiek pytania, bardzo chętnie pomogę.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
marceliw
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.07.2003
Re: Majowa Chorwacja -oczywiście

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceliw » 29.02.2004 18:17

Bogusław Marinković napisał(a):Witam serdecznie. Powiem panu, że bardzo dużo moich znajomych z Wrocławia jeżdzi do Chorwacji (2 razy do roku) , w tym także w maju.
Pogoda już od kilku lat jest barzdo stabilna w tym okresie.
Ciężko się spodiewać w tym okresie upałów ale temp. wody bywa około 20 stopni.
Najlepiej w tym okresie wakacje spędzić trochę aktywnie- mam na myśli nurkowanie, windsurfing zwiedzanie oraz wycieczki. Jeżeli Pan ma jakiekolwiek pytania, bardzo chętnie pomogę.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Dziekuje Panu baaardzo, o tej porze niestety jeszcze nie bylem, ale mozliwe, ze sie jednak skusze.... :P Skontaktuje sie z Panem jeszcze via e-mail. Pozsdrawiam
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 01.03.2004 07:49

Przełom maja i czerwca to moja ulubiona pora na Chorwację . Nie ma wtedy tłumów,ceny są niższe, a pogoda już jest w pełni letnia. W ubiegłym roku na początku czerwca na Makarskiej Riwierze było po 36 stopni i woda ciepła jak zupa. Na prawdę polecam właśnie ten okres !!!!

Serdeczności
Juli

Ps. My pewnie w tym roku znowu w maju lub czerwcu wybierzemy się do HR
petris
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2590
Dołączył(a): 06.12.2002
temat postu

Nieprzeczytany postnapisał(a) petris » 01.03.2004 13:59

Od wielu lat jestem w Chorwacji koniec maja-czerwiec.Jesli chcesz spedzic go w Podgorze-Makarska, swietna miejscowosc to polecam wyjazd nacamp Sutikla do przyczep 4 osobowe z pelnym wyposazeniem- mozna przez Biuro Podrozy ,lub prywatnie adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl -rezydent-przewodnik- mowi po polsku moze doradzic Podgora lub Kasztele k/Splitu apartamenty.Woda nie tak ciepla jak w sierpniu czy we wrzesniu ale sloneczko dogrzewa w zeszlym roku malam 35 stopni.Wesolych wakacji petris
zbiniou
maj w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbiniou » 15.03.2004 22:39

Warto, warto i jeszcze raz warto.
My jezdzimy na campingi, byl juz Krk, Rab, pod koniec maja 2004 zaplanowalismy Pag. I zawsze koniec maja - poczatek czerwca.
Mozna sie kapac, mozna sobie znalezc kawalek pusciutkiej plazy, ceny sa nizsze, no i nie ma strasznych upalow.
Ale przede wszystkim nie ma tlumow ludzi.
Czasem nawet hetery moga moc zrobic prezent.

Pozdrawiam, Zbyszek z Wroclawia
vicka80
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 03.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) vicka80 » 16.03.2004 00:39

To wszystko zależy od tego kto-co woli, ale ja polecam majowe wyjazdy, upałow silnych nie ma , ale da sie popływac i poopalać, ceny sa niższe :)) i nie ma tłumów, czyz nie kuszace ;)
arten
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 08.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) arten » 25.03.2004 18:58

Jest tylko problem taki że po powrocie z "majówki" doskwiera trochę brak urlopu w lipcu czy sierpniu gdy wszyscy wyjeżdżają,ale co poradzić...
ches
Croentuzjasta
Posty: 320
Dołączył(a): 21.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ches » 28.03.2004 21:28

maj ,czerwiec jest super ,niema :wink: tylu turystów i pot ci ciągle nie spływa ze skory ,mniej wydasz na napoje i będzie super,wiem bo byłem w maju,czerwcu,listopadzie,marcu
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 29.03.2004 19:28

ches napisał(a):maj ,czerwiec jest super ,niema :wink: tylu turystów i pot ci ciągle nie spływa ze skory ,mniej wydasz na napoje i będzie super,wiem bo byłem w maju,czerwcu,listopadzie,marcu


W maju 2001 (weekend 1-3) było 30 stopni ciepła, w czerwcu 2001 (Boże Ciało) było 35 stopni ciepła. W maju 2002 było tylko 20 stopni. W czerwcu znów upały. W maju 2003 było 25 stopni ciepła, a w czerwcu powyżej 30. Więc zimno nie będzie, ale jak gorąco nie wiadomo. Tam też się klimat zmienia.
A czy się spocisz to już chyba zależy od czego innego :-)

Dane historyczne o pogodzie są na: http://polish.wunderground.com/global/RH.html
Wybierz miejsce, a potem odpowiednią datę.
marceliw
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.07.2003
Dziekuje Wam za wszystkie podpowiedzi!

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceliw » 31.03.2004 05:21

Korala napisał(a):
ches napisał(a):maj ,czerwiec jest super ,niema :wink: tylu turystów i pot ci ciągle nie spływa ze skory ,mniej wydasz na napoje i będzie super,wiem bo byłem w maju,czerwcu,listopadzie,marcu


W maju 2001 (weekend 1-3) było 30 stopni ciepła, w czerwcu 2001 (Boże Ciało) było 35 stopni ciepła. W maju 2002 było tylko 20 stopni. W czerwcu znów upały. W maju 2003 było 25 stopni ciepła, a w czerwcu powyżej 30. Więc zimno nie będzie, ale jak gorąco nie wiadomo. Tam też się klimat zmienia.
A czy się spocisz to już chyba zależy od czego innego :-)

Dane historyczne o pogodzie są na: http://polish.wunderground.com/global/RH.html
Wybierz miejsce, a potem odpowiednią datę.




Dzieki za wszystkie podpowiedzi, bardzo mi sie przydaly i "chyba napewno" udamy sie do Cro w maju, choc jakos nie jestem przekonany, ze nie zmarzne...;) Pozdrawiam
marceliw
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 22.07.2003
Re: maj w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marceliw » 31.03.2004 05:23

zbiniou napisał(a):Warto, warto i jeszcze raz warto.
My jezdzimy na campingi, byl juz Krk, Rab, pod koniec maja 2004 zaplanowalismy Pag. I zawsze koniec maja - poczatek czerwca.
Mozna sie kapac, mozna sobie znalezc kawalek pusciutkiej plazy, ceny sa nizsze, no i nie ma strasznych upalow.
Ale przede wszystkim nie ma tlumow ludzi.
Czasem nawet hetery moga moc zrobic prezent.

Pozdrawiam, Zbyszek z Wroclawia



A nie wiesz moze jak jest na poczatku maja, pierwsze dwa tygodnie? Z mila checia zapoznam sie z Twoimi doswiadczeniami. Pozdrawiam
Korala
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.05.2003
Re: maj w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Korala » 31.03.2004 09:35

marceliw napisał(a):A nie wiesz moze jak jest na poczatku maja, pierwsze dwa tygodnie? Z mila checia zapoznam sie z Twoimi doswiadczeniami. Pozdrawiam


Może nie zauważyłeś, że to co pisałem powyżej dotyczyło właśnie początku maja :-)

Warto pamiętać, że o tej porze roku występują duże różnice temperatur zarówno wody jak i powietrza pomiędzy północą, a południem Chorwacji.
W lecie to się zaciera, ale wiosną na Istri będzie wyraźnie chłodniej niż w południowej Dalmacji.
dane archiwalne o pogodzie z kilku ostatnich lat podają na:
http://polish.wunderground.com/global/RH.html
a na temp wody popatrz tutaj:
http://www.tel.hr/dhmz/vrijeme/more_n.html
ches
Croentuzjasta
Posty: 320
Dołączył(a): 21.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ches » 06.04.2004 22:59

Mam nadzieję Korala ,ze gdzieś tu jesteś .Twoje odpowiedzi są super fachowe.Ze nie zgubiłaś się jak Piotr wygoniony szeptami z chata.
jack_2000
Odkrywca
Posty: 96
Dołączył(a): 04.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jack_2000 » 06.04.2004 23:39

Ja wybieram się z rodzinką pod koniec maja - jadę do Czarnogóry - trochę daleko ale pogoda murowana - a przy tym tanio !!!
Następna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Poratujcie- byl ktos z Was w drugiej polowie maja w Cro?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone