Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięgu ;)

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.11.2011 09:28

Jeżeli można to poproszę o umieszczenie w spisie relacji z Budapesztu i z Wiednia

:)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.11.2011 09:53

Roxi napisał(a):Jeżeli można to poproszę o umieszczenie w spisie relacji z Budapesztu i z Wiednia

:)


To Budapeszt i Wiedeń są w PL :?: 8O
Ale fajnie...







:lool: :wink: :oczko_usmiech:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.11.2011 10:05

Jacek S napisał(a):To Budapeszt i Wiedeń są w PL :?: 8O
Ale fajnie...

Ościennie ...

Wiesz, niektórzy mają bliżej na Morawy, niż ... do Szwecji ;)

:D

Staram się, żeby tu były informacje obejmujące zasięgiem miejscowości,
do których da radę, mniej więcej, na weekend wyskoczyć bez specjalnego planowania i angażowania sił i środków, typu promy, samoloty itd.

Zaraz się poobrabiam to poumieszczam :)

Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.11.2011 10:10

Jacek S napisał(a): :lool: :wink: :oczko_usmiech:


weldon napisał(a):Ościennie ...


Jacku, widzę że nie jesteś na bieżąco ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 17.11.2011 10:11

Właśnie miałem to napisać - wybacz Roxi.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.11.2011 10:14

Zmuszacie mnie do pracy ... :/


Dobra, dopiszę to "ościennie" :lol:


A, po złości, to może nawet i Szwecję i Norwegię wrzucę, bo mam kilka zdjęć :twisted:


Pozdrawiam :D
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 17.11.2011 23:59

weldon napisał(a):
Jacek S napisał(a):To Budapeszt i Wiedeń są w PL :?: 8O
Ale fajnie...

Ościennie ...

Aż sprawdziłem w słowniku, bo inaczej rozumiem słowo "ościenny". Jednak słownik potwierdził moją wiedzę. Ościenny - sąsiadujący. :roll:

Widzę, że przekroczyłeś kolejne granice. Od razu przejrzalem aktualny spis, sprawdzając, czy może umieściłeś też Rumunię. Albo Francję. Ale nie widzę. ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 23.11.2011 21:56

Węgry to zaledwie 130km od granicy w Barwinku :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.11.2011 22:16

Franz napisał(a):Widzę, że przekroczyłeś kolejne granice. Od razu przejrzalem aktualny spis, sprawdzając, czy może umieściłeś też Rumunię. Albo Francję. Ale nie widzę. ;)

Założenie jest takie, że powinno dać się zwiedzić i wrócić pomiędzy piątkiem po robocie, a poniedziałkiem przed.

Trochę się zmienia na naszych drogach, więc i ja jestem elastyczny.

W końcu odwiedziny w Skandynawii, w dniu dzisiejszym, to żaden problem,
a zdawało by się, że Szwecja ... za morzem :D


W sumie, to nie wiem, czy jest jakiś spis relacji z krajów znajdujących sie w dalszej od Polski odległości, lub takich, do których dojazd z przyczyn technicznych zajmuje więcej czasu, niż kilka/kilkanaście godzin, ale nie widzę problemu, żeby rozszerzyć "Polskę na weekend" również o inne kraje.

Tym bardziej, jeśli to wyciągnęłoby na wierzch jakieś ciekawe, inspirujące, relacje.

Czekam na propozycje :)

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.11.2011 22:50

weldon napisał(a):Założenie jest takie, że powinno dać się zwiedzić i wrócić pomiędzy piątkiem po robocie, a poniedziałkiem przed.

A jeśli dzieki jakiemuś świętu, weekend ulega przedłużeniu, to jeszcze jest weekendem, czy już nie? ;)
Bo wiesz - aktualnie w Rumuńskich Wyrypach opisuję jeden z długich weekendów. A w zeszłym roku, w ramach innego długiego weekendu zwiedziłem Bośnię i Hercegowinę.
Jesli się nie mylę, to typ pojechał swego czasu do Albanii, wszedł na Maja e Jezerces i wrócił - to też taki jakby weekendowy wypad. :lol:

weldon napisał(a):W sumie, to nie wiem, czy jest jakiś spis relacji z krajów znajdujących sie w dalszej od Polski odległości, lub takich, do których dojazd z przyczyn technicznych zajmuje więcej czasu, niż kilka/kilkanaście godzin, ale nie widzę problemu, żeby rozszerzyć "Polskę na weekend" również o inne kraje.

Jest spis wojana, który uwzględnia wyjazdy w trzech kategoriach.
Twój spis wydał mi się sensowny, bo takich wypadów po Polsce może być mnóstwo i warto dla naszego kraju zrobić osobną kategorię. W momencie, gdy zdecydowałeś się przekroczyć granicę, to już zaciera się ta różnica w kategoriach.

A skoro już piszę, to wrócę jeszcze do jednej kwestii.
Kiedyś zasugerowałeś, bym założył taki spis dla moich relacji, a ja odparłem, że już i tak zbyt wiele tych przyklejonych jest. Oczywiście - nie miałem tu na myśli Twojego, którego sens przyjąłem bez zastrzeżeń. chodziło mi o to, że ogólnie ich ilość niebezpiecznie wzrasta, zostawiając na pierwszej stronie coraz mniej miejsca zwykłym relacjom.

A do tego - tematy pokrywają się w pełni lub częściowo. Oto skrajne przykłady:
- Grecja
- Wątki o Grecji lub m.in. o Grecji

Po co aż dwa? Przecież to ewidentne zaśmiecanie.

Kolejny:
- Albania i Czarnogóra 2006 - pytania, porady
- noclegi w Czarnogórze w ciemno

Bez sensu.

Mam nadzieję, że wtedy właściwie mnie zrozumiałeś.

Pozdrawiam,
Wojtek
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 23.11.2011 23:27

W handlu jest tak, ze podaż powinna podążać za popytem.

Nieważne są etykietki, bo te byle Chińczyk czy Turek potrafi przyszyć, ale należy reagować na "palące potrzeby społeczeństwa" i, jeżeli są luki,to należy je zapełniać :)

PS faktycznie są dwie Grecję :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 23.11.2011 23:38

weldon napisał(a):W handlu jest tak, ze podaż powinna podążać za popytem.

Twój wątek - Ty decydujesz. :)
Wyraziłem tylko swoją opinię. 8)

weldon napisał(a):Założenie jest takie, że powinno dać się zwiedzić i wrócić pomiędzy piątkiem po robocie, a poniedziałkiem przed.

Na wszelki wypadek sprawdziłem. Widzę, że masz w spisie długie weekendy, typu cztery dni.

Pozdrawiam,
Wojtek
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.12.2011 21:35

Mam pytanie. Chciałem gdzieś pokazać Sandomierz, Lublin, Przemyśl i parę innych miejsc. Jakoś mi się w tym roku uzbierało kilka różności. Problem polega na tym, że głównie będą to zdjęcia bo relacji z jednodniowej wyprawy pisać raczej nie będę. Oczywiście mógłbym je porozrzucać do kilku wątków fotograficznech: architektura, krajobraz czy nocne ale stanowią one pewną całość i wydaje mi się, że powinny być razem. JAkieś pomysły. Gdzieś to dołączyć do istniejących tematów czy też założyć nowe? Niecierpliwie czekam na podpowiedzi?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 19.12.2011 22:07

Zrób sobie: "Podróże LRobert'a" i pomału uzupełniaj.
W pierwszym poście zrób sobie spis treści.

Zaraz się tego uzbiera i będzie konkret, a tak zniknie gdzieś w przepastnych archiwach.

Coś takiego, jak robi agniecha0103 na przykład.

Pozdrawiam
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 19.12.2011 23:07

Dzięki. Spróbuję w ten sposób. Zanim zacznę muszę tylko z Agniechą ustalić czy Sandomierz to też świętokrzyskie? :lol: Bo myślę, że to co mam ewentualnie ze świętokrzyskiego to w jej wątku dam oczywiście jak mi pozwoli. W tym moim, który założę to dam wycieczki poza region.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Polska na weekend ... + ościennie, czyli to, co w zasięgu ;) - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone