Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polacy w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Magdala5791
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdala5791 » 28.07.2017 17:16

Polaków jak Polaków, ale Czesi się tak darli na plaży, jakby ich prywatna była :) 4 chłopa, 4 kobity i z 8 dzieci. Czeski film....
Za to Polacy urządzili sobie w nocy pod naszymi oknami libację. Być może myśleli, że a) nikt nie rozumie b) po polsku wydaje się ciszej. Wstyd, wstyd okrutny :(
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 28.07.2017 17:17

.:Kasia:. napisał(a):Co do kamperów nie chodzi tylko o Polaków
Przepraszam jeśli małą literą kogoś obraziłam ;)

Każdego Polaka (!)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2017 18:00

To ja mam przewalone - albo Polak albo Czech, czasem Fin :mrgreen: Na plaży spotykamy Czechów, którzy przyjechali w to samo miejsce, jak my, trzeci raz. Spokojni, fajni ludzie z Brna (choć moje pierwsze wrażenie po wytatuowanym kolesiu - średnie). Gadamy między sobą a nasz rodak - "o Boże, wszędzie Czesi!" po czym wyciąga flaszeczkę jakiegoś Łokera albo inne takie a ja mu na to, żeby się upewnił, że akurat go ktoś nie rozumie. Chyba do teraz ma problem, skąd przyjechałem :mrgreen:

Nie generalizowałbym. My jacy jesteśmy tacy jesteśmy - ja tam zawsze z rodakiem zamienię słowo o ile nie jest bucem i baranim łbem. Choć nie ukrywam, że nasi to jakby mogli, to wszędzie byliby sami i najlepiej, by nikt im z kraju nad Wisłą, nie pomagał. W Izoli otwarłem gębę, bo biedni nasi chcieli siku ale nigdzie informacji nie było, czy porcelanka płatna czy też nie. Wejść nie wejdą... no to mówię, że jest za friko. Spojrzeli na mnie i zamilkli :mrgreen: Brak zapiekanki, drożyzna w sklepach, smacznie ale drogo - jutro idziemy do tej pizzerii, tam przynajmniej widok jest, w pensjonatach chcą euro a jak się im w kunach płaci, to mają jakiś szalony przelicznik...

Obserwuję Holendrów - tych tu jest dość sporo, zaraz po Szwedach. Oni wożą ze sobą zapasy jedzenia, wody, u jednego widziałem karton ichniejszego piwa. Czesi wożą piwo ale ci nasi "znajomi" przestali, odkąd czeskie jasne da się kupić na miejscu (brak im Starobrno, ale co zrobić...).
Zgadałem się z Brytolami - dla nich to tani raj, gdzie każdy chce ich zabić = gada do nich po niemiecku :mrgreen: Szwedów jest zatrzęsienie, ale oni głównie kemping (dwie rodziny w apartmanach obok akurat nie, dla nich to tania egzotyka, jak każdy kraj na wschodzie i Bałkanach). Spotkany Fin był zdziwiony, że ktoś duka w jego języku ale więcej tu autem nie przyjedzie - myślał, że Krk to wyspa odcięta od świata, następnym razem tu przyleci :mrgreen: Tłumy ludzi z BiH, niezadowolone polskie różowe pyski - jak tu wytrzymać, no jak? :D

bigredone napisał(a):
andeo napisał(a):Zgadzam się z Kasią ,dla siebie nie jesteśmy uprzejmi ,za to innym wchodzimy w tyłek ....zero solidarności,zero uśmiechu,zero pozdrowienia .Miałam okazję na tegorocznych wakacjach trochę poobserwować Polaków wypoczywających w Chorwacji i na prawdę nietrudno ich odróżnić ,po niezadowolonej minie, wielu ma miny jakby na wakacjach była za karę :roll:


A z czego się tu cieszyć. Ledwo człowiek nazbierał w skarbonce na wyjazd, a już trzeba wydawać. Ubezpieczenia coraz droższe. Jakieś opłaty za autostrady, a objazdy coraz bardziej skomplikowane. Łapią jak się ledwo o kilkadziesiąt kilometrów przekroczy szybkość i walą ogromne mandaty. Paliwo to chyba dla Szwajcarów. Ledwo człowiek dojedzie na Chorwację, a już konta przeczyszczone. A tu się jeszcze komuś lodówka zepsuła po drodze i zamiast schabu trzeba będzie burki wpieprzać. Rodzina zła. W samochodzie klima słabo działa. Gorąc, a z apartmana daleko do plaży. Wredne Chorwaty podnoszą wciąż ceny. Nie ma Biedronki. W Lidlu wszystko 3 x droższe. Co to za lidl ?! I jeszcze wszędzie ten polski język jakby się w Rowach było. Po co tyle było jechać ?! A jak nie polski to zaraz jakiś czeski czy niemiecki. Chwili spokoju nie ma. Łażą i gadają. Na plaży grama piasku, stopy bolą od kamieni. Plecy i tyłek podobnie, a za leżaki to trzeba płacić !
Sok w knajpie droższy niż u nas flaki. A jak już się pójdzie do tej knajpy to szkoda gadać. Same jakieś świństwa z morza wyciągnięte co wyglądają jak gluty. Nikt tu panierować kotleta nie umie. Ziemniaków normalnych nie ma. I wszystko drogie ! W pracy wszyscy mówili, że tam tak fajnie - gów..się znają.
A za chwilę trzeba wracać. I tyle z tych wakacji. Na drugi rok to się na działeczkę do szwagra pojedzie...


W punkt. Nie ma zapiekanek - nie ma wakacji :mrgreen: Na Krku, w Krku, z roku na rok jest coraz więcej Polaków. W "naszym" miejscu, też. Jeden z Bielska coś marudził, że mu słona morska woda coś klimę w Pugu uszkodziła, bo słabiej chłodzi. Ludzie to mają problemy.... :mrgreen:
Ostatnio edytowano 28.07.2017 18:03 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 28.07.2017 18:03

Yanush napisał(a):
.:Kasia:. napisał(a):Co do kamperów nie chodzi tylko o Polaków
Przepraszam jeśli małą literą kogoś obraziłam ;)

Każdego Polaka (!)


Ja jestem Polakiem a jakoś nie czuję się obrażony

Lubię jak jest napisane bez błędów i raczej miasto Chorzów napisane jako "hożuf" by mnie raziło, ale czepianie się typowej literówki i traktowanie tego jako obrażanie kogoś jest przesadą.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 28.07.2017 23:32

Nie wiem ale w tym roku byłem w CRO na trzech wyspach i zawsze spotykaliśmy fajnych rodaków , tylko trzeba wiedzieć gdzie się siada :wink:
...jak przychodzimy na plaże ,zawsze się witamy z obok siedzącymi...helo ...bo nie wiesz z kim się witasz kraj
...póżniej okazuje się z kim .....
...pamiętam sytuację ,kiedy wiatr porwał nam parasol i sąsiadki...a ona woła ..mamamija...a żona też mamamija
...ubaw był po pachy...a potem rozmowy
...na Pagu....przychodzi gość z nosidełkiem, żona jego z dzieckiem ...gościu chciał odpocząć ...to na materac i w długą na morze...ja po pewnym czasie też na materac ...obok płynąc jego ...gościu nagle do mnie zagaduje...czy to nie ja z balkonu ...mówiłem mu jak ma dojść do ruin starego miasta 8O
...coś tam komuś wskazywałem drogę ....no i się okazało ze jesteśmy sąsiadami ..grzeczni i mili
...oczywiście zdarzają się buraki....ale na to nie mamy wpływu :roll: :wink:
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 31.07.2017 10:58

Dyskutować trzeba umieć . Ja nie mam NIC do żadnej nacji w Cro ,dopóki nie robią zamieszania typu "tylko ja na wakacjach"
W sumie fajnych ludzi się spotyka na całym świecie :)
..bo jak wszedzie są Polacy i polacy :mrgreen: :mrgreen: ...
Radek90
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radek90 » 11.09.2017 12:15

Baska Voda, połowa turystów to Polacy :D. Wszystko było ok, poza paroma przypadkami, gdzie wieczorem grupka starszych Polaków szła plażą po spożyciu i śpiewała na cały głos "jesteś szalona" i paru młokosów, puszczających jakieś technoshit przez telefon :D. Obok nas na plaży jednego dnia była para starszych Polaków, poprosili o przypilnowanie rzeczy, bo szli na obiad. Po powrocie wdaliśmy się w miłą pogawędkę i nawet Pan pożyczył nam deskę do SUPu abyśmy sobie popływali :D
norbert44
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 19.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) norbert44 » 25.10.2017 11:00

Zawsze ladna pogoda :)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 19.01.2018 23:59

Chorwacja w tim roku pobila rekordy turysticzne. Jednak okazuje sie ze sa problemy z tym zwiazane. Brakuje ludzi do pracy w czasie sezonu. Takich ktory moga i chca pracowac w gastronomii i turistyce. Mlodziez chorwacka z polnocy wijerzdza do Irlandi jak Polaci pare lat temu. Duze koncerny turisticzne potrzebuja kucharzi kelnerow (z znajomoscia angielskiego i niemieckiego). Pozasezonem potrzebne sa firmy budowlane pracownici budowlani. Obecnie w stoczni w Splicie pracuje 60 Polakow stolarzy.
jozwiki
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jozwiki » 02.02.2018 21:50

Witam
Szukam osoby ,znajacej biegle język chorwacki-polski , która pomoże przy założeniu firmy w Chorwacji , dodatkowo na około 6 miesięcy lub więcej praca przy food truck kierowanie dostawami , zatrudnianie pracowników itd tel +48792463350
Praca okolice Zadar
mimi1
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 16.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mimi1 » 03.02.2018 02:53

jozwiki napisał(a):Witam
Szukam osoby ,znajacej biegle język chorwacki-polski , która pomoże przy założeniu firmy w Chorwacji , dodatkowo na około 6 miesięcy lub więcej praca przy food truck kierowanie dostawami , zatrudnianie pracowników itd tel +48792463350
Praca okolice Zadar


Dzień dobry, znam biegle chorwacki mieszkam na stałe w Splici

Pozdrawiam :papa:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 03.02.2018 10:57

mimi,
Ako živiš i radiš u Splitu a u jednom odgovoru si napisala da si u Hrvatskoj već deset godina, zašto ne učestvuješ u poglavlju "Prośby o pomoc tłumaczeniu". Ja jedini prevodim u tome poglavlju i ako sam u Poljskoj bio nekoliko puta i proveo ukupno mjesec dana.
Molim odgovor na hrvatskom jeziku :)
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 28.06.2018 17:42

http://hr.n1info.com/a312721/Vijesti/HG ... okovu.html

A propos Polaków w Chorwacji - 2 dni temu dwaj nasi rodacy obuli się w klapki, zabrali butelkę wody i wyruszyli na górską wspinaczkę. Zabłądzili, jeden stracił przytomność, na szczęście szybko odnaleźli ich chorwaccy ratownicy.

Szkoda, że co jakiś czas objawiają się ludzie, którym na wakacjach rozum słabnie i a to pijani materacem wypłyną na pełne morze, a to robala ze słoika wrzucą do ćevapów w knajpie i próbują wyłudzić zwrot pieniędzy za obiad, a to w klapeczkach w góry pójdą.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 29.06.2018 11:29

PabloX napisał(a):http://hr.n1info.com/a312721/Vijesti/HGSS-spasavao-Poljake-na-Biokovu.html

A propos Polaków w Chorwacji - 2 dni temu dwaj nasi rodacy obuli się w klapki, zabrali butelkę wody i wyruszyli na górską wspinaczkę. Zabłądzili, jeden stracił przytomność, na szczęście szybko odnaleźli ich chorwaccy ratownicy.

Szkoda, że co jakiś czas objawiają się ludzie, którym na wakacjach rozum słabnie i a to pijani materacem wypłyną na pełne morze, a to robala ze słoika wrzucą do ćevapów w knajpie i próbują wyłudzić zwrot pieniędzy za obiad, a to w klapeczkach w góry pójdą.

U nas już też się to rozniosło - masakra jaki wstyd
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... .html#Prze
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 29.06.2018 12:51

Radek90 napisał(a): Wszystko było ok, poza paroma przypadkami, gdzie wieczorem grupka starszych Polaków szła plażą po spożyciu i śpiewała na cały głos "jesteś szalona" i paru młokosów, puszczających jakieś technoshit przez telefon :D.


No i co się stało ? na wakacjach są przecież... :roll: niech sobie śpiewają, tańczą przynajmniej wesoło jest. Nie robią syfu, nie rozwalają niczego nie awanturują się to w czym problem?. W każdej nacji znajdą się ludzie i "ludzie" i generalizowanie, że Polacy na wakacjach to wstyd, buractwo i najlepiej uciekać od rodaków na kilometr jest mega śmieszne :lol: Ja Polaków w Makarskiej bardzo dobrze wspominam, natomiast Czesi których obserwowałem na plaży to pijoki, które nawet nie umieją po sobie posprzątać ale czy to oznacza, że przed każdym Czechem mam uciekać czy opowiadać jacy są beznadziejni jako naród ? nie.

Ci co mają takie zdanie o Polakach to chyba właśnie Ci z czerwonymi gębami, wiecznie mający problem o wszystko a szczególnie o to że "wszędzie słychać język Polski". Ja nigdy z Polakami problemu nie miałem, ba nawet świetnie się dogadywaliśmy a i gospodarze zawsze ciepło się o nas wypowiadają. Mniej jadu i s*%$#$^ do własnego gniazda a wszyscy dookoła będą zdrowsi :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Polacy w Chorwacji - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone