Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polacy w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
larob
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) larob » 15.01.2014 00:59

Witam Pani Kasiu,czy w okolicach Stary Grad lub Jelsy jest przechowalnia przyczep campingowych,proszę o pomoc nie mogę znalezć żadnych informacji .Pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 16.01.2014 13:04

Powiem szczerze, że nie mam pojęcia.. szybki research w necie bez rezultatów.. jedyne, co przychodzi mi na myśl, to wysyłanie zapytań bezpośrednio do właścicieli kampingów....
Pozdrawiam
larob
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) larob » 18.01.2014 13:56

Dziękuję,będziemy w sierpniu ponad miesiąc,popytam osobiście w Jelsie lub Stary Grad,pytałem w recepcji Vrboska ale nie wiedzieli,mimo wszystko jeszcze raz dziękuję,dobrze mieć tak pomocną osobę,wszystkiego najlepszego.Pozdrawiamy.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 18.01.2014 20:24

W fazie organizacji jest sucha marina w Rudinie... nie wykluczone, że będą też mieli sektor dla przyczep; do lata wystartują...
Pozdrawiam
farhat
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 04.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) farhat » 23.02.2014 16:42

Sierpień 2013, Camping Šibuljina.
Dziewczyna pływa na lekkim materacu. Nagle od gór mocny podmuch. Materac zostaje odepchnięty od brzegu. Jest coraz dalej. Kobieta zaczyna krzyczeć i machając rękami. Nurkujący w pobliżu Niemcy z uśmiechem odmachują jej i wracają do przerwanej przyjemności. Materac jest coraz dalej. Nagle z rożnych miejsc plaży wyruszają w jego kierunku trzej mężczyźni. Prawie równocześnie dopływają do dziewczyny która jest już bardzo daleko. Przez ponad pół godziny borykając się z wiatrem i falami holują dziewczynę na materacu do brzegu. Są wycieńczeni, ledwo oddychają. Gdy są już na plaży rzuca się im na szyje ze łzami i w języku słowackim dziękuje. A Oni wszyscy trzej dysząc po polsku odpowiadają iż TAK TRZEBA BYŁO!!!

Cóż z tego iż jesteśmy głośni i niekiedy za wiele rozbawieni.
Gdy trzeba pierwsi stajemy do pomocy potrzebującym.
Cóż... taka nasza ułańska fantazja!!!
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 23.02.2014 16:49

Nic tyko gratulowac takich kawalerow i uklonic sie w pas :!: :!:
Zielony1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielony1 » 12.04.2014 09:13

Podczas mojego ostatniego pobytu w Chorwacji, który był rok temu, zauważyłem, że kraj ten odwiedzany jest przez coraz większą ilość Polaków. Kiedyś najczęściej obleganym państwem był Egipt, lecz po wszystkich sytuacjach jakie tam nastąpiły, nic dziwnego, że ludzie zmieniają miejsce pobytu na urlop.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 20.05.2014 09:20

farhat napisał(a):Przez ponad pół godziny borykając się z wiatrem i falami holują dziewczynę na materacu do brzegu.


Taka w Polakach ułańska fantazja, że nawet materac ratowali ;)
A tak na poważnie, myślę, że Polacy w chwilach krytycznych naprawdę się sprawdzają. Mamy swoje wady i zalety, jak wszyscy.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 20.05.2014 10:56

farhat napisał(a): Gdy trzeba pierwsi stajemy do pomocy potrzebującym.
Cóż... taka nasza ułańska fantazja!!!

Coś w tym jest. Wyciągnąłem kiedyś z Jadranu topiącego się kilkanaście metrów od brzegu starszego wiekiem Chorwata - żadne bohaterstwo ani poświęcenie - ale nikt z kąpiących się tuż obok Czechów i Chorwatów palcem nie kiwnął, żeby pomóc. A ja zasuwałem z połowy plaży, żeby zdążyć, zanim dziadek złapie za dużo wody.

Już na brzegu żona tego pana ze łzami w oczach mi dziękowała i powiedziała coś w stylu, że przyjechałem z tak daleka, żeby uratować jej męża. I że Polacy to najlepsi ludzie na świecie.

Obrazek

A z drugiej strony, mamy w wielu miejscach opinię chlejusów i brudasów... :(

W Mandre na jakimś balkonie stali mocno naprani faceci i śpiewali/ryczeli chyba po bułgarsku (a może w jakimś innym słowiańskim języku, ale na pewno nie po polsku) - a przechodzący uliczką Słoweńcy uznali, że to Polacy. Tzn. jedna osoba skomentowała, że to Polacy, druga poddała w wątpliwość, a trzecia podsumowała, że na pewno Polacy, bo tak samo pijani jak Polacy spotkani kiedyś na promie. Na to wszyscy się zgodzili, że no tak, na pewno Polacy.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 12.08.2014 12:47

Lucjaka
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lucjaka » 28.09.2015 20:29

Ja znalazłam tutaj interesujące wypociny- x-mag.pl/split-i-jego-atrakcje/. Polecam tam pojechać- cudnie jest.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 23.08.2016 09:50

Magda O. napisał(a):
farhat napisał(a):Przez ponad pół godziny borykając się z wiatrem i falami holują dziewczynę na materacu do brzegu.


Taka w Polakach ułańska fantazja, że nawet materac ratowali ;)
A tak na poważnie, myślę, że Polacy w chwilach krytycznych naprawdę się sprawdzają. Mamy swoje wady i zalety, jak wszyscy.


Po ostatnich wyborach tak byś pewnie nie powiedziała...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2016 09:55

MWN napisał(a):
Magda O. napisał(a):
farhat napisał(a):Przez ponad pół godziny borykając się z wiatrem i falami holują dziewczynę na materacu do brzegu.


Taka w Polakach ułańska fantazja, że nawet materac ratowali ;)
A tak na poważnie, myślę, że Polacy w chwilach krytycznych naprawdę się sprawdzają. Mamy swoje wady i zalety, jak wszyscy.


Po ostatnich wyborach tak byś pewnie nie powiedziała...

Po pierwsze - odpowiadasz na post po dwóch latach. 8O
Po drugie - ostrzegam - nie wprowadzaj do wątku polskiej polityki :idea:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 23.08.2016 10:19

Janusz Bajcer napisał(a):
MWN napisał(a):
Magda O. napisał(a):
farhat napisał(a):Przez ponad pół godziny borykając się z wiatrem i falami holują dziewczynę na materacu do brzegu.


Taka w Polakach ułańska fantazja, że nawet materac ratowali ;)
A tak na poważnie, myślę, że Polacy w chwilach krytycznych naprawdę się sprawdzają. Mamy swoje wady i zalety, jak wszyscy.


Po ostatnich wyborach tak byś pewnie nie powiedziała...

Po pierwsze - odpowiadasz na post po dwóch latach. 8O
Po drugie - ostrzegam - nie wprowadzaj do wątku polskiej polityki :idea:


Nie widzę tu polityki....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2016 10:21

A ja widzę - więc ostrzegam. :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Polacy w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone