Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polacy w Chorwacji

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 23.08.2016 10:31

Janusz Bajcer napisał(a):A ja widzę - więc ostrzegam. :idea:


Subiektywnie i błędnie, nieładnie, to jest nadużywanie pozycji moderatora.
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 21.07.2017 14:29

odswieżę temat...
Polaków jak we wcześniejszych latach coraz więcej w Cro .Ok każdy może jechac gdzie chce ,taka prawda...Ale wiecie co mi brakuje? Uśmiechu i uprzejmości :D w tym roku na plaży spora grupa polaków ,prawie deptała mi po ręczniku a ni dzień dobry ani cześć no nic....
Uwielbiać się nie musimy ale te drobne uprzejmości naprawdę poprawiają humor(przynajmniej mi) ,a czasem mam wrażenie jakby polak od polaka uciekał jak najdalej ...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 21.07.2017 16:11

W tym roku musiałem tłumaczyć kelnerce w Tucepi co to jest to słowo, ciągle powtarzane przez młodych Polaków - słowo na "k". I jak dokładnie przetłmaczyć na chorwacki? Posiłkowałem się tym, co słyszałem od miejscowych jak im coś nie szło....
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 26.07.2017 13:11

nie ładuje sie strona
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.07.2017 13:25

Zgadzam się z Kasią ,dla siebie nie jesteśmy uprzejmi ,za to innym wchodzimy w tyłek ....zero solidarności,zero uśmiechu,zero pozdrowienia .Miałam okazję na tegorocznych wakacjach trochę poobserwować Polaków wypoczywających w Chorwacji i na prawdę nietrudno ich odróżnić ,po niezadowolonej minie, wielu ma miny jakby na wakacjach była za karę :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2017 13:47

andeo napisał(a):Zgadzam się z Kasią ,dla siebie nie jesteśmy uprzejmi ,za to innym wchodzimy w tyłek ....zero solidarności,zero uśmiechu,zero pozdrowienia .Miałam okazję na tegorocznych wakacjach trochę poobserwować Polaków wypoczywających w Chorwacji i na prawdę nietrudno ich odróżnić ,po niezadowolonej minie, wielu ma miny jakby na wakacjach była za karę :roll:


A z czego się tu cieszyć. Ledwo człowiek nazbierał w skarbonce na wyjazd, a już trzeba wydawać. Ubezpieczenia coraz droższe. Jakieś opłaty za autostrady, a objazdy coraz bardziej skomplikowane. Łapią jak się ledwo o kilkadziesiąt kilometrów przekroczy szybkość i walą ogromne mandaty. Paliwo to chyba dla Szwajcarów. Ledwo człowiek dojedzie na Chorwację, a już konta przeczyszczone. A tu się jeszcze komuś lodówka zepsuła po drodze i zamiast schabu trzeba będzie burki wpieprzać. Rodzina zła. W samochodzie klima słabo działa. Gorąc, a z apartmana daleko do plaży. Wredne Chorwaty podnoszą wciąż ceny. Nie ma Biedronki. W Lidlu wszystko 3 x droższe. Co to za lidl ?! I jeszcze wszędzie ten polski język jakby się w Rowach było. Po co tyle było jechać ?! A jak nie polski to zaraz jakiś czeski czy niemiecki. Chwili spokoju nie ma. Łażą i gadają. Na plaży grama piasku, stopy bolą od kamieni. Plecy i tyłek podobnie, a za leżaki to trzeba płacić !
Sok w knajpie droższy niż u nas flaki. A jak już się pójdzie do tej knajpy to szkoda gadać. Same jakieś świństwa z morza wyciągnięte co wyglądają jak gluty. Nikt tu panierować kotleta nie umie. Ziemniaków normalnych nie ma. I wszystko drogie ! W pracy wszyscy mówili, że tam tak fajnie - gów..się znają.
A za chwilę trzeba wracać. I tyle z tych wakacji. Na drugi rok to się na działeczkę do szwagra pojedzie...
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1305
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 26.07.2017 14:02

.:Kasia:. napisał(a):odswieżę temat...
Polaków jak we wcześniejszych latach coraz więcej w Cro .Ok każdy może jechac gdzie chce, taka prawda... Ale wiecie co mi brakuje? Uśmiechu i uprzejmości :D


Zachowują się jak w kraju. Tu też nie uświadczysz uśmiechu i uprzejmości.

.:Kasia:. napisał(a):czasem mam wrażenie jakby Polak od Polaka uciekał jak najdalej...


To nie wrażenie, ja właśnie tak robię.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.07.2017 20:32

bigredone napisał(a): A z czego się tu cieszyć. Ledwo człowiek nazbierał w skarbonce na wyjazd, a już trzeba wydawać. Ubezpieczenia coraz droższe. Jakieś opłaty za autostrady, a objazdy coraz bardziej skomplikowane. Łapią jak się ledwo o kilkadziesiąt kilometrów przekroczy szybkość i walą ogromne mandaty. Paliwo to chyba dla Szwajcarów. Ledwo człowiek dojedzie na Chorwację, a już konta przeczyszczone. A tu się jeszcze komuś lodówka zepsuła po drodze i zamiast schabu trzeba będzie burki wpieprzać. Rodzina zła. W samochodzie klima słabo działa. Gorąc, a z apartmana daleko do plaży. Wredne Chorwaty podnoszą wciąż ceny. Nie ma Biedronki. W Lidlu wszystko 3 x droższe. Co to za lidl ?! I jeszcze wszędzie ten polski język jakby się w Rowach było. Po co tyle było jechać ?! A jak nie polski to zaraz jakiś czeski czy niemiecki. Chwili spokoju nie ma. Łażą i gadają. Na plaży grama piasku, stopy bolą od kamieni. Plecy i tyłek podobnie, a za leżaki to trzeba płacić !
Sok w knajpie droższy niż u nas flaki. A jak już się pójdzie do tej knajpy to szkoda gadać. Same jakieś świństwa z morza wyciągnięte co wyglądają jak gluty. Nikt tu panierować kotleta nie umie. Ziemniaków normalnych nie ma. I wszystko drogie ! W pracy wszyscy mówili, że tam tak fajnie - gów..się znają.
A za chwilę trzeba wracać. I tyle z tych wakacji. Na drugi rok to się na działeczkę do szwagra pojedzie...


No jasne ,grYla się rozpali ,specjala zapoda i to się nazywa wakacje :mg:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 26.07.2017 20:50

andeo napisał(a):
bigredone napisał(a): A z czego się tu cieszyć.....
A za chwilę trzeba wracać. I tyle z tych wakacji. Na drugi rok to się na działeczkę do szwagra pojedzie...


No jasne ,grYla się rozpali ,specjala zapoda i to się nazywa wakacje :mg:

W skrócie RODOS - Rodzinne Ogródki Działkowe Otoczone Siatką :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2017 20:57

andeo napisał(a):
bigredone napisał(a): A z czego się tu cieszyć. Ledwo człowiek nazbierał w skarbonce na wyjazd, a już trzeba wydawać. Ubezpieczenia coraz droższe. Jakieś opłaty za autostrady, a objazdy coraz bardziej skomplikowane. Łapią jak się ledwo o kilkadziesiąt kilometrów przekroczy szybkość i walą ogromne mandaty. Paliwo to chyba dla Szwajcarów. Ledwo człowiek dojedzie na Chorwację, a już konta przeczyszczone. A tu się jeszcze komuś lodówka zepsuła po drodze i zamiast schabu trzeba będzie burki wpieprzać. Rodzina zła. W samochodzie klima słabo działa. Gorąc, a z apartmana daleko do plaży. Wredne Chorwaty podnoszą wciąż ceny. Nie ma Biedronki. W Lidlu wszystko 3 x droższe. Co to za lidl ?! I jeszcze wszędzie ten polski język jakby się w Rowach było. Po co tyle było jechać ?! A jak nie polski to zaraz jakiś czeski czy niemiecki. Chwili spokoju nie ma. Łażą i gadają. Na plaży grama piasku, stopy bolą od kamieni. Plecy i tyłek podobnie, a za leżaki to trzeba płacić !
Sok w knajpie droższy niż u nas flaki. A jak już się pójdzie do tej knajpy to szkoda gadać. Same jakieś świństwa z morza wyciągnięte co wyglądają jak gluty. Nikt tu panierować kotleta nie umie. Ziemniaków normalnych nie ma. I wszystko drogie ! W pracy wszyscy mówili, że tam tak fajnie - gów..się znają.
A za chwilę trzeba wracać. I tyle z tych wakacji. Na drugi rok to się na działeczkę do szwagra pojedzie...


No jasne ,grYla się rozpali ,specjala zapoda i to się nazywa wakacje :mg:


Noo grylla to nie będziem ogólnie wygaszać przez tydzień. Toruńska, śląska, podwawelska i rosołek z gołąbka co szwagier ma, ze złamaną nóżką.
Żonce taki topik kupiłem, że fajnie obciska ciałko to i ładnie będzie przy grillu wyglądać. Popatrzeć można na spokojnie, a nie że się w tłoku na jakiejś plaży zagubi, a i w tym do gospody też nie wstyd iść. I bynajmniej mnie to będzie odpowiadać. Na Chorwację to niech se te magistry jadą. I głupie gadają potem.
Akc3nt
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 10.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Akc3nt » 26.07.2017 21:10

ojoj big - trafiłeś w sedno :-) Jeszcze na dobre nie dojechaliśmy na wybrzeże, a tu korek na autostradzie nas napotkał, bo uwaga - wypadek był... na przeciwnym pasie, więc wszyscy jadący nad wybrzeże musieli się dobrze temu przyjrzeć :-) Później w zaplatałem się nieco Splicie szukając tego 3x droższego Lidla i pytam po co ?! Trzeba było Tyskie i Żubra zabrać z Polski, no i obowiązkowo z 2 zgrzewki wody mineralnej, bo kto wie co to Chorwaci leją do tych puszek i butelek :-)
Pozdrav z Nemiry
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2017 22:07

Akc3nt napisał(a):ojoj big - trafiłeś w sedno :-) Jeszcze na dobre nie dojechaliśmy na wybrzeże, a tu korek na autostradzie nas napotkał, bo uwaga - wypadek był... na przeciwnym pasie, więc wszyscy jadący nad wybrzeże musieli się dobrze temu przyjrzeć :-) Później w zaplatałem się nieco Splicie szukając tego 3x droższego Lidla i pytam po co ?! Trzeba było Tyskie i Żubra zabrać z Polski, no i obowiązkowo z 2 zgrzewki wody mineralnej, bo kto wie co to Chorwaci leją do tych puszek i butelek :-)
Pozdrav z Nemiry


Ja do szwagra korka nie mam , bo to tylko 30 kilometrów. Nawet jakby co to rowerem wrócę bez winiety. A te Chorwaty to leją do butelek wodę z morza , pierońsko słoną i mówią, że mineralna. Taa, taką z kranu to ja w Wysowej za darmo z kranu piłem i lepiej jechała siarką.
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 28.07.2017 14:40

Fajnie się pośmiać że mam takie spojrzenie ? ano tak
Ledwo człowiek z Pl wyjedzie ,wiadomo nie zawsze tak jest a o usmiech i uprzejmość łatwiej ..
Wiadomo dużo od ludzi zależy !
A niestety sporo polaków zachowuje się tak jakby tylko oni tam byli i wszystko im się należało !
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2017 14:52

.:Kasia:. napisał(a):Fajnie się pośmiać że mam takie spojrzenie ? ano tak
Ledwo człowiek z Pl wyjedzie ,wiadomo nie zawsze tak jest a o usmiech i uprzejmość łatwiej ..
Wiadomo dużo od ludzi zależy !
A niestety sporo polaków zachowuje się tak jakby tylko oni tam byli i wszystko im się należało !

Dlaczego "polaków" małą literą :?:

Na dodatek Austriacy ważą kampery :wink: chyba dlatego, że Polacy nie lubią przestrzegać przepisów. :idea:
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 28.07.2017 16:47

Co do kamperów nie chodzi tylko o Polaków
Przepraszam jeśli małą literą kogoś obraziłam ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Polacy w Chorwacji - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone