Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pół na pół - Istria w pocie czoła!

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.10.2015 21:57

gusia-s napisał(a):
Lednice napisał(a):W Banjole są ładne plaże i nie trzeba płacić za wjazd autem :D

A które miejsca masz na myśli? Nie byłam tam ale przed wyborem kempingu, z rozeznania mapowo/zdjęciowego jakoś mi żadna nie podeszła :(



Te koło ośrodka Centinera :D
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.10.2015 00:14

daniel1961 napisał(a):Witam i dosiadam się do kolejnego rzędu. :D
Istria w planie na 2016 i też pierwsza połowa lipca, niestety tylko tydzień.
Już po tej części relacji mam świadomość braku czasu by doświadczyć urok tych zakątków.
I co tu wybrać?

Witaj :) tez mieliśmy tylko tydzień :(

Lednice napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Lednice napisał(a):W Banjole są ładne plaże i nie trzeba płacić za wjazd autem :D

A które miejsca masz na myśli? Nie byłam tam ale przed wyborem kempingu, z rozeznania mapowo/zdjęciowego jakoś mi żadna nie podeszła :(
Te koło ośrodka Centinera :D

Eeeee ja miałam na myśli raczej takie jakie pokazała marze_na - tylko tych ludzi trza by było potopić czy cuś z nimi innego zrobić :oczko_usmiech:
marze_na napisał(a):... (klik). Ludzi było oczywiście dużo, ale w takim miejscu nie spodziewałam się pustek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2015 00:17

Taki już urok turystyki masowej:

masy ludzi ruszają do Chorwacji i każdy turysta marzy o fajnej plaży tylko dla niego,
a tu takich plaż zabrakło :wink:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.10.2015 01:15

Dzień 4 – 14.07.2015 wtorek – pływanie po Jadranie, zwiedzanie i plażowanie

Jak już wspominałam, w poniedziałek rano na kempingu odwiedził nas niejaki Josef, przedstawiciel agencji Orion Travel, sprzedający wycieczki w formie rejsu fishpicnikowego. Po krótkim targu z wyjściowej ceny dla 2 osób 660 kun (600 rejs + 60 transfer busem z kempingu do portu w Puli i powrót na kemping po rejsie) stanęło na kwocie 540 kun za 2 osoby :) . Chyba nieźle co :?: zważywszy, że nie musimy ciągnąć się własnym autem i kombinować z parkowaniem w Puli to raz a dwa – w cenie jest lunch Obrazek . Co prawda Josef zaznaczył, że w trakcie rejsu nema vina, nema rakiju samo sok i voda i riba - ale ci co kupią rejs za 300 od łebka też nie dostaną :mrgreen:
Jakoś specjalnie mi nie żal, rakiji nie travię a wino na fishpicnikach podają te najtańsze więc walorów smakowych w nich ciężko się doszukać. Start z Puli o 9.00, planowany powrót na 18.15. Bus będzie po nas na parkingu pod recepcją kempingu o 8 rano.

W związku z powyższym pobudka o nieprzyzwoitej godzinie podczas urlopu 8O . Słońce też ledwo wstało zapowiadając piękny dzień.
P7140001.JPG
P7140002.JPG


Szykowanie, śniadanie, kawka ble ble i w dobrych humorach (Tom chyba w lepszym :| ) maszerujemy w umówione miejsce.
DSC_0463.jpg


Busik już czeka zajmujemy miejsca. Tuż po nas dociera jeszcze jedna para z naszego kempingu. Ruszamy, po drodze mamy zabrać jeszcze pasażerów spod dzwonnicy w Premanturze, więc po chwili przystanek. Jest kobitka i trójka dzieciorów, ale mąż i ojciec dzieci (chyba :wink:) zaginął w akcji. Powód – zgubili gdzieś rezerwację i potwierdzenie zaliczki więc wrócił do apartmana w poszukiwaniu zguby yyyyy – czekamy … :|
Nie ma go i nie ma a czas ucieka, kobita nerwowo drepcze wyglądając męża Obrazek, dzieci płaczą, że tata nie wraca, my obgryzamy paznokcie, że nie zdążymy na statek, tylko kierowca się nie przejmuje phiii. Z facetem kontaktu brak, bo nawet nie wziął telefonu ze sobą – czekamy tak z 15 minut aż gościu wyłania się zasapany zza budynku. Niestety – poszukiwania okazują się bezowocne – żona Obrazek , dzieci :cry: :cry: :cry: a kierowca … kierowca spokojnie wyciąga telefon, gdzieś dzwoni i po chwili oświadcza, że nema problema :nice: ktoś tam poświadczył, że przyjął zaliczkę od tych ludzi, jak się spóźnimy to też nema problema – kapitan uprzedzony, zaczekają - ot południowcy :wink: trudno mi wyobrazić sobie taką sytuację w PL 8O .
Mimo wszystko docieramy do portu na czas, w końcu z Premantury do Puli rzut beretem. Okazujemy rezerwację i po uregulowaniu reszty należności wskakujemy na pokład statku Ariete. Cena rejsu w porcie przy statku 300 kun od łebka czyli rzeczywiście coś tam zbiliśmy.
Zajmuję moje ulubione miejsce na dziobie oczywiście.
P7140013.JPG


Na potrzeby selfi udało się też zwabić w to miejsce Toma
DSC_0468.jpg


Ale zaraz mi zwiał choć był w zasięgu wzroku :wink:
P7140007.JPG


Ruszamy zostawiając za sobą Pulę
P7140005.JPG
P7140006.JPG


U wyjścia z zatoki po lewej i prawej militarne zabudowania i jedna z wielu siedzib Tito.
P7140015.JPG


Płyniemy cieśniną oddzielającą wyspy Brijuni od półwyspu Istria.


Brijuni to kompleks 14 małych i niskich wysepek. Jedna z nich - Otok Gaž - ma kształt Obrazek :)
Otok Gaz.JPG

Z powodu swych walorów przyrodniczych i historycznych cała grupa wysp jest pod ochroną i tworzy Park Narodowy.
P7140016.JPG


Niestety program rejsu nie przewiduje odwiedzin w tym miejscu - szkoda :( wszystkiego się nie da obskoczyć. Mieliśmy wybór - propozycja innego rejsu (krótszego czasowo) zawierała właśnie Brijuni + plaża Barbariga.
Po chwili wychodzimy na otwarte morze, na horyzoncie samotny biały żagiel.
P7140018.JPG


Po około godzinie zbliżamy się do pierwszego celu, ale zanim tam dotrzemy mamy okazję podziwiać kolejne wysepki
P7140021.JPG


Sveti Ivan – ta większa, na której znajdują się ruiny kościoła i chyba nic więcej - travel tam wakacyjny tort jadła w tym odcinku to pewnie wie lepiej ;)
P7140022.JPG


Sveti Ivan na Puccini – mniejsza z 23 m. latarnią z 1853 r. Wysepka ma tylko 70 na 50 m. Co ciekawe – można ją wynająć tylko dla siebie – to dopiero Robinsonada :wink: W latarni znajdują się dwa czteroosobowe apartamenty. Minimalny okres wynajmu to 2 dni o cenie wolę nie myśleć ale słyszałam, że sięga nawet pińcet eu za dobę 8O a tam nawet cykady nie cykają napewno, bo i gdzie by miały siedzieć jak na wyspie ni drzewa, ni krzaka iiii tam :mrgreen:
P7140020.JPG


Już chyba się domyślacie dokąd płyniemy :wink: cała naprzód :!:
P7140019.JPG


cdn ... :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2015 08:11

Uff - zdążyłem dopłynąć przed "całą naprzód" :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 21.10.2015 08:15

gusia-s napisał(a):Już chyba się domyślacie dokąd płyniemy :wink: cała naprzód :!:


Całkiem ładny i pokaźny kilwater :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2015 08:56

gusia-s napisał(a):Już chyba się domyślacie dokąd płyniemy :wink: cała naprzód :!:


Czyżby tam? :lol:

:papa:
Załączniki:
DSC_0837.JPG
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.10.2015 09:03

tomekkulach napisał(a):
gusia-s napisał(a):Już chyba się domyślacie dokąd płyniemy :wink: cała naprzód :!:


Czyżby tam? :lol:

Tak, Rovinj :wink:
A potem Limski kanal i Crveni Otok :oczko_usmiech:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.10.2015 11:23

Roxi napisał(a):
gusia-s napisał(a):Już chyba się domyślacie dokąd płyniemy :wink: cała naprzód :!:

Całkiem ładny i pokaźny kilwater :mrgreen:
A to akurat z myślą o Tobie :)

Janusz Bajcer napisał(a):Uff - zdążyłem dopłynąć przed "całą naprzód" :wink:
Taaa ... skromniś, nie tylko zdążyłeś - Ty już mnie wyprzedziłeś :oczko_usmiech:

Janusz Bajcer napisał(a):
tomekkulach napisał(a):
gusia-s napisał(a):Już chyba się domyślacie dokąd płyniemy :wink: cała naprzód :!:

Czyżby tam? :lol:

Tak, Rovinj :wink:
A potem Limski kanal i Crveni Otok :oczko_usmiech:

Ja tam nie wiem, nie znam się i wogle zarobina jestem :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.10.2015 11:47

Oj Kobieto, wiesz jak się cieszę, że przekonałaś się i piszesz tu relację?? :)
wiesz :smo:
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 21.10.2015 18:52

Nie uwierzę że nie korciło Cię wykorzystać kajak na wyprawę na wyspy Brijuni ? :wink:
Istria 2016, do zestawu dokładam kajak, już się nie mogę doczekać, a to jeszcze tyle czasu. :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2015 19:10

gusia-s napisał(a):Ja tam nie wiem, nie znam się i wogle zarobina jestem :mrgreen:


Ok "jusz siem nie wtrancam" :hut:

pozdrawiam :papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 21.10.2015 19:41

Ja tam poczekam :) , ja mam czas :) :oczko_usmiech:
grzesiek_lbn
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 01.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek_lbn » 21.10.2015 20:15

Masz Gusia zawzięcie do tych relacji. Czytam z zaciekawieniem i czekam na ciąg dalszy.
Jak na razie w podróżach chorwackich podążamy twoim śladem. Po przeczytaniu twojej zeszłorocznej relacji w tym roku był Pag i Sv. Duh, wcześniej Makarska i Dole.
Może w przyszłym roku Istria?
Pozdrawiam :papa:
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 21.10.2015 21:30

daniel1961 napisał(a):Nie uwierzę że nie korciło Cię wykorzystać kajak na wyprawę na wyspy Brijuni ? :wink:
Istria 2016, do zestawu dokładam kajak, już się nie mogę doczekać, a to jeszcze tyle czasu. :cry:

My w czerwcu popłynęliśmy z Puli na Brijuni. ( na fotce" Gusi-s" widać łódeczkę która nas tam dostarczyla- KIKA :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pół na pół - Istria w pocie czoła! - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone