Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pogoda na przełomie sierpnia i września

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zbar
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 22.06.2005
Pogoda na przełomie sierpnia i września

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbar » 26.06.2005 22:15

Napiszcie proszę, czy to prawda z tym kilkudniowym załamaniem pogody na przełomie sierpnia i września. Wybieram sie wtedy na Pag. Czy mam być na to przgotowany :?:
lutka
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 27.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lutka » 27.06.2005 12:43

Na przełomie sierpnia i września zdarzają się dni bez słońca, ale wciąż bardzo ciepłe.Słońce już tak bardzo nie opala i upał jest do zniesienia.Morze jest wówczas cudownie nagrzane.Aktualnie na Hvarze jest "katastofa -upał" :P od kilku dni (wiem to od 'tubylca").
xelius_traveller
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 03.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) xelius_traveller » 29.06.2005 10:42

Przy okazji chciałbym tutaj zadać pytanie: czy w drugiej połowie sierpnia można sie jeszcze ładnie opalić (bede wtedy koło Omisa)??
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 04.07.2005 17:04

Można się pięknie opalić, a nawet poparzyć! Dni są co prawda krótsze, ale nie przesadzajmy z tym terminem - to przecież jeszcze lato i na południu - nie w Polsce. A anomalie pogodowe mogą się zdarzyć także tym którzy wyjeżdżają pod koniec lipca - nie ma reguły! Mi w trakcie wyjazdów na przełomie sierpnia i września zdarzały się ok. 2 dni pochmurne na 12 dni pobytu. Dwa lata temu w Cavtacie to nawet niecałe 2 dni, a upał nawet przy zachmurzonym niebie niewiele malał. Ale jak napisałam nie ma reguły...
Natomiast rok temu - dwa ostatnie tygodnie sierpnia - niebo praktycznie bezchmurne, tylko jedna burza ok. godz.18, która tak nagle się pojawiła, że zanim zabrałam ręczniki z tarasu - już wyszło słońce i świeciło nieprzerwanie do końca!
I dzięki tej pogodzie zawsze przyjeżdżałam opalona jak mulatka. Tylko wracając do Polski przeżywam katusze z powodu niskiej temperatury - ze stroju kąpielowego muszę się szybko przerzucić na swetry i spodnie...., a różnica temperatur owocuje katarem...
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.07.2005 19:01

Ja w tym roku również zachaczę o początek wrzesnia - dokładnie 3dni i mam też pewne obawy ale po zeszłorocznych doświadczeniach wiem, że może być różnie niezaleznie od miesiąca....
Ubiegłoroczny urlop spędziłam na Hvarze, 4 dni były dość specyficzne jak na drugą połowę lipca .... sporo chmur, deszcz czasami i wieczory tak chłodne, że w sandałach nogi marzły .... 8O podczas spacerku na deptaku w Jelsie brrrrr
Pogodna lubi się zmieniać. Mam nadzieje, że tegoroczna końcówka sierpnia będzie niezwykle słoneczna i upalna :D :D :D
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 05.07.2005 15:31

Uwazam, ze to bardzo dobry termin: morze bardzo cieple i wciaz goraco:)
Ale nie ma reguly - rowniez w Chorwacji. Moze sie zdarzyc dzien bez slonka, moze tez popadac.
Dwa lata temu bylam wlasnie w koncu sierpnia (na 14 dni dwa deszcze i jeden dzin pochmurny i goracy - ani razu nie zalozylam dlugich spodni, bluzy, czy zakrytych butow), teraz tez wybieram sie w drugiej polowie. Wczesniej bywalam w maju: bywalo pieknie i zielono, wszystko jeszcze swieze, nie zmeczone upalami; i cieplutko (28 stopni), ale woda w morzu jeszcze chlodna (jak na tamtejsze warunki, bo dla nas po Baltyckich kapielach w srodku sezonu w temperaturze 16 stopni to norma :wink: )

Na pewno bedzie pieknie :) :) :)

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Pogoda na przełomie sierpnia i września
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone