Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podstrana

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomtot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 27.03.2003
Podstrana

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomtot » 15.08.2005 21:16

20.08 jedziemy do miejscowości Podstrana. Czy ktoś tam może był i może powiedzieć jakie ma wrażenia, czy są dobre warunki dla dzieci ?
Dla starych forumowiczów pytanie lepiej Podstrana czy Lokva Rogoznica ?
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 15.08.2005 21:54

lipek11
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lipek11 » 16.04.2006 20:07

20.08 jedziemy do miejscowości Podstrana. Czy ktoś tam może był i może powiedzieć jakie ma wrażenia, czy są dobre warunki dla dzieci ?
Dla starych forumowiczów pytanie lepiej Podstrana czy Lokva Rogoznica ?
ja bylem w podstranie dwa razy w 2003 i w 2005 u jakiegos fajnego chorwatra o imieniu SLAVKOna mutogras koles swietny i apartament fajny <po lewej stronie mutogras jesli jedziecie w kierunku dubrovnika.O przejscie pod ulicom nie mozna sie martwic poniewaz pod mutogrskom jest tunelik a dokladniej to SLAVKO Ćulić
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 17.04.2006 16:11

Byłem 3 razy w Podstranie. Jeśli chodzi o zakwaterowanie to jest dużo apartamentów o dobrym standardzie w cenach 20-25 euro za noc,w pobliżu małego mola jest też kamping,ale nie wiem o nim za wiele,w stonę Splitu znajduje się hotel Lav(jak przejeżdżałem obok niego w zeszłym roku,to widziałem,że był w remoncie;hotel lata swojej świetności miał w b.Jugosławi,ale może od tego roku będzie już otwarty).Co do plaży,to ciągnie się nieprzerwanie od wspomnianego hotelu Lav,aż do mola przy kampingu,w całości składa się z otoczaków,dno jest piaszczyste a głębia nie pojawia się gwałtownie,więc wasze pociechy będą zachwycone,mniej więcej środek plaży jest podzielony falochronami z naturalnych głazów i prawie na 100% ma się swoją własną plażę :!: :D
Co do pogody to zawsze było czyste niebo i skwar,ale w cieniu palm i cyprysów da się wytrzymać :wink: Morze bardzo czyste :D W samej miejscowości wieczorem niewiele się dzieje;jest kilka barów/tawern,a czasem dyskoteka na molo,ale zawsze można pojechac do Splitu lub Omiszu autobusem,które jeżdżą do późnej nocy(cena biletu 8-12 kun w zależności od przewoźnika,linia 60).Dodatkowo:bank,poczta(w jednym budynku,boczna droga usłana palmami po obydwu stronach),Kościół [2-3 msze,ale nie za bardzo pamiętam pory,wystarczy zapytać miejscowych,jedna msza na pewno miedzy 10-11; UWAGA:na mszę nie przychodźcie z odsłoniętymi ramionami i kolanami bo usłyszycie od księdza "malo obleczeni" i nie zostaniecie wpuszczeni do środka;polecam zwiedzić Kościół,bo choć nie jest to tradycyjna budowla w chorwackim stylu,czyli kamienny"domek"z kamienną dzwonnicą,tylko nowa budowla(Kościół starego typu podobno spalono w czasie wojny :cry: ),gdyż znajduje się tam olbrzymia muszla,a właściwie dwie muszle,wyłowione prawdopodobnie w okolicach Bolu,a teraz pełniące rolę miejsca na wodę święconą),piekarnia (po drugiej stronie drogi,naprzeciwko kampingu,pieczywo zawsze świeże i chrupiące :D polecam zwłaszcza burka - placek ze słonym serem ok.8 kun,taki kawałek burka+szklanka mleka lub kefiru może spokojnie wystarczyć nawet za cały obiad,choć polecam go na śniadanie :wink: ),przychodnia lekarska(mniej więcej w połowie miejscowości,to w tej przychodni wyciągali mi z nogi kolce Pana Jeżowca,o czym piszę w innym postcie,a co do jeżowców w Podstranie to są tylko na wspomnianych falochronach i tylko rano kiedy jest odpływ,później chowają się w szczeliny,"mój" pochodził z Bolu,więc można się kąpać bez butów :) Radzę uważać przechodząc przez drogę,gdyż nie ma tam sygnalizacji i raczej nie ma co liczyć na ustąpienie pierwszeństwa ze strony kierowców,a duży ruch jest tam prawie cały czas.Wieczorem polecam wyprawę do Gornej Podstrany,gdzie mieszka większośc mieszkańców Podstrany,wynajmując turystom własne domy nad morzem.Droga na górę znajduje się obok przystanku ałtobusowego,naprzeciw kempingu,łatwo trafić,idzie się ok.godziny,a w nagrodę czeka was rewelacyjny widok na Adriatyk,Brac i Split,no i ten wspaniały zachód słońca,a wszystko to z sprzed baru z zimnym piwkiem lub winkiem w ręku :) Bar znajduje się zaraz za Kościołem,ale by zobaczyć zachód słońca na czas trzeba rozpącząć wspinaczkę już ok.16-17,kiedy to jeszcze jest ok.27 stopni,ale naprawdę warto.Jeśli nie macie problemu z porannym wstawaniem to polecam wyprawę na małże!,które są przyklejone do skałek falochronowych,wystarczy je podważyć od spodu nożem lub śróbokrętem i same odpadają,ważne aby zrobić to szybko i pewnie,gdyż po pierwszej nieudanej próbie Pan Małż zorientuje się,że ktoś ma chrapkę na niego i w efekcie przyssie się do skały na tyle mocno,że już się go nie da oderwać :( Ale zbieranie ich nie jest trudne,jedynie za pierwszym razem może być problem.Małże te wyglądają jak małe chińskie kapelusze,a zbierać je jest najlepiej rano,kiedy jest odpływ i nie ma fal.Ok.mamy już małże,i co dalej? Ano,wrzucmy je na moment do wrzątku,aby poodpadały z muszli i następnie wrzucamy je na patelnie z masełkiem,czosnkiem,rozmarynem i następnie polewamy sokiem z cytryny i w tem sposób mamy za frajer dalmackie danie :D,za które w tawernie zapłacilibyśmy min.25 kun.Powiedzmy,że na jedną porcję wystarczą małże z jednego falochronu,a tych falochronów jest kilkanaście a w dodatku małże prawie codzień się regenerują ! :) Trzeba tylko pamiętać,aby nie przetrzymywać ich długo po wyłowieniu,bo dosyć szybko się psują wystawione na działanie chorwackiego upału. Uff,i to już chyba wszystko co wiem na temat Podstrany,pozdrawiam i życzę udanych wakacji.
lipek11
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 03.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) lipek11 » 18.04.2006 19:44

TOMTOT znalazłem adres tego SLAVKA i strone z fotami:http://www.horvatia.com/podstrana/slavko/about.htm
moze na fotach nie jest tak super ale w rzeczywistosci to jest LUX aha i koles daje za darmola wina ile się chce jak masz jeszcze jakieś pytania to służe pomocą :D
liski
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) liski » 20.06.2006 19:57

mam pytanie do saturna ,twój opis brzmi po prostu bajkowo i z chęcia bysmy się wybrali ,czy apartamenty za25 euro i puste plaze mozna znależć wpełni sezonu(koniec lipca,początek sierpnia).
velo_12
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 626
Dołączył(a): 16.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) velo_12 » 22.06.2006 14:09

Jeśli chodzi o apartamenty,to zależy w ile osób jedziecie,i jakie macie wymagania.Ostatnio byłem w Podstranie 2 lata temu,właśnie na przełomie lipca i sirpnia,mieszkałem z rodzicami w bardzo dużym pokoju na piętrze i płaciliśmy za naszą trójkę z tego co pamiętam niecałe 30 euro za dobę(27-28 po utargowaniu),a znajomi rodziców(2 osoby),za pokój na parterze,przy tarasie 18 euro.Razem z nami mieszkała właścicielka z mężem.Bardzo w porządku ludzie,codziennie około 16:00 mieliśmy gratis świeżo zaparzoną kawę :) ,a dzień przed powrotem do domu,urządzili nam kolację 8O z rybami,kalmarami,winem i rakijką(w konobie przyszło by za to zaplacić pewnie min.250kun 8O ),ale był to pewnie rewanż za grill z naszej strony,gdzie w rolach głównych wystąpiły polskie kiełbasy i żubróweczka :wink: Wracając do opisu apartamentu,łazienka była współna dla wszystkich gości:podczas naszego pobytu zatrzymała się tylko tranzytem niemiecka para z dzieckiem(przyjechali do Podstrany późną nocą,i zatrzymali się tylko na jeden nocleg),oraz chłopak i dziewczyna z Francji(też na jedną noc).Kuchnia była wspólna dla wszystkich.Cały dom nieco starszej budowy,ale schludny i czysty.Jak będziecie na miejscu wystarczy rozeznać się po budownictwie,te apartamenty nowszego budownictwa,są z reguły droższe(od 30 do 50 euro),ale tych tańszych też jest dużo(przełom lipca i sierpnia,to środek sezonu,więc policzą wam min.7-8 euro od osoby).
Co do pustych plaż to nie ma większego problemu,wystarczy iść trochę dalej od miejsca obleganego przez plażowiczów i znajdziesz kawałek pustej plaży :) (proponuję przeszukać odcinek od hotelu Lav w stronę portu(strona Omiszu).
liski
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) liski » 22.06.2006 20:01

Bardzo dziękuję za odpowiedz, mam nadzieję że trafię równie dobrze.Pozdrawiam :D
Anna_exe
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.02.2012
Podstrana

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna_exe » 08.02.2012 10:36

Witam!

W tym roku pierwszy raz wyjeżdżam na wakacje do Chorwacji.
Wybraliśmy apartament Car w Podstrana.
Jadę razem z dwójką dzieci.

Mam prośbę o wskazanie czy jest tam jakiś warzywniak, większy sklep.
Chcę gotować dzieciom zupy, dlatego będę musiała zaopatrywać się w takie produkty jak: marchew, seler.
To nie koniec świata więc mam nadzieję, że kupię normalne produkty żywnościowe.

Jeśli chodzi o pieniądze to co jest lepszym wyjściem: zabranie większej ilości euro i wymiana ich w Chorwacji na kuny, czy też zwykła wypłata z bankomatu?

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, żebym w miarę przygotowana wyruszyła na wakacje.

Dziękuję i pozdrawiam :)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 08.02.2012 19:56

Anna_exe napisał(a):Witam!

W tym roku pierwszy raz wyjeżdżam na wakacje do Chorwacji.
Wybraliśmy apartament Car w Podstrana.
Jadę razem z dwójką dzieci.

Mam prośbę o wskazanie czy jest tam jakiś warzywniak, większy sklep.
Chcę gotować dzieciom zupy, dlatego będę musiała zaopatrywać się w takie produkty jak: marchew, seler.
To nie koniec świata więc mam nadzieję, że kupię normalne produkty żywnościowe.

Jeśli chodzi o pieniądze to co jest lepszym wyjściem: zabranie większej ilości euro i wymiana ich w Chorwacji na kuny, czy też zwykła wypłata z bankomatu?

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, żebym w miarę przygotowana wyruszyła na wakacje.

Dziękuję i pozdrawiam :)


To prawie dzielnica Splitu o takie rzeczy czy będzie tam sklep się nie zamartwiaj. A jeśli nawet w zasięgu reki takowego nie będzie to do Splitu jest tak blisko, że co 2 dzień na za kupy do marketu.
Ja osobiście preferuję bankomat, najlepszy przelicznik. Jeśli chodzi o bramki na autostradach wybieraj tą bramkę gdzie jest płatność kartą.
Anna_exe
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna_exe » 09.02.2012 09:53

Dziękuję za odpowiedź.

A winiety kiedy najlepiej kupować?
Przez internet za złotówki czy w trakcie trasy za euro?

Ten pierwszy raz w Chorwacji jest trochę skomplikowany :lol:
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 09.02.2012 10:20

Anna_exe napisał(a):Dziękuję za odpowiedź.

A winiety kiedy najlepiej kupować?
Przez internet za złotówki czy w trakcie trasy za euro?

Ten pierwszy raz w Chorwacji jest trochę skomplikowany :lol:

Jedni kupują winiety w P.Z.M, inni przed granicami, jeszcza inni na stacjach benzynowych.
Nie jest tak trudno i skomplikowanie. Wczytaj się w forum i wszystko będzie prostsze.
PZDR.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.02.2012 10:27

Anna_exe napisał(a):Dziękuję za odpowiedź.

A winiety kiedy najlepiej kupować?
Przez internet za złotówki czy w trakcie trasy za euro?

Ten pierwszy raz w Chorwacji jest trochę skomplikowany :lol:


Proszę trochę poczytać

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=18622

Będzie mniej skomplikowane :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.02.2012 10:32

Anna_exe napisał(a):Dziękuję za odpowiedź.

A winiety kiedy najlepiej kupować?
Przez internet za złotówki czy w trakcie trasy za euro?

Ten pierwszy raz w Chorwacji jest trochę skomplikowany :lol:



forum/viewtopic.php?t=26926
forum/viewtopic.php?t=33594
forum/viewtopic.php?t=33073
forum/viewtopic.php?p=249563
metal222
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) metal222 » 12.02.2012 13:10

Anna_exe napisał(a):Witam!

W tym roku pierwszy raz wyjeżdżam na wakacje do Chorwacji.
Wybraliśmy apartament Car w Podstrana.
Jadę razem z dwójką dzieci.

Mam prośbę o wskazanie czy jest tam jakiś warzywniak, większy sklep.
Chcę gotować dzieciom zupy, dlatego będę musiała zaopatrywać się w takie produkty jak: marchew, seler.
To nie koniec świata więc mam nadzieję, że kupię normalne produkty żywnościowe.

Jeśli chodzi o pieniądze to co jest lepszym wyjściem: zabranie większej ilości euro i wymiana ich w Chorwacji na kuny, czy też zwykła wypłata z bankomatu?

Bardzo proszę o jakieś wskazówki, żebym w miarę przygotowana wyruszyła na wakacje.

Dziękuję i pozdrawiam :)



Z zakupami nie będziesz miała problemów. Kierując się w stronę Omisia jest sklep KONZUM. Kupisz w nim prawie wszystko: pieczywo, nabiał, warzywa, alkohole i inne. Trochę dalej od Twojego apartamentu, też w kierunku Omisia, jest market STUDENAC.
Co do waluty to ja brałem EURO tylko na zapłatę za apartament, KUNY (ok. 200) na przejazd autostradami, reszta w PLN. Złotówki można ymienić w Podstranie na poczcie lub w kantorze w Omisiu. Gdzie się da płaciłem kartą (zwykła MAESTRO lub kredytowa VISA).

Służę pomocą w razie dodatkowych pytań. W jakim terminie jedziesz?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone