Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podstrana

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
madziorka hihi
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 11.04.2016 10:50

Witam
odnośnie pytań,
Byliśmy w POdstranie 3 lata temu,więc trochę mogło mi umknąć już haha

Jesli chodzi o codziennie pokonywanie Jadranki w drodzę na plażę to może to być trochę uciążliwe, my bylismy po sezonie, a ruch byl na prawde spory i trzeba się uzbroić w cieprliwości przy oczekiwaniu na przejście.
Sklep owszem był , ale my zaopatrywaliśmy się w tam w podstawowe produkty żywieniowe jak pieczywo i piwo plus nieliczne produkty,
Wszędzie docieralismy autem więc o połączeniach nic nie wiem, ze Splitu płynelismy promem na wyspę
Byliśmy w KRKa,Trogirze i okolicznych miejscowosciach, część naszej ekipy pojechala tez do Dubrownika, ale my dopiero rok pozniej jak stacjnowalismy w dalmacji poludniowej. Nie kojarzę kantoru, ale jest możliwosc platnosci kartą. Mieszkalismy w apart tuz przy Jadrance więc było dość głośno na tarasie , radzę zwrócić uwagę na położenie tarasu skoro piszesz,że jest po drugiej stronie ulicy, sporo apart było tuż przy plaży, my chodzilismy na te plaże przy campingu, z barem na plaży, było bardzo spokojnie i prawie bezludnie, w stronę Makarskiej są plaże z apartamentów, tam również moglismy przebywać. boisko do siatkowki, pilki noznej, plac zabaw tak dla zainteresowanych,
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.04.2016 17:11

Dziekuję bardzo, apartament mam po stronie górskiej , oddalony od jadranki o jakieś 300 m, więc chyba tak źle nie będzie.
W kierunku Gornja Podstrana.

Przy okazji. Czy Konoba Argola w Gornja jest rzeczywiście taka wspaniała ?
Kto tam jadł, jak z menu, widokami z tarasu no i cenami oczywiście :) ?

Artur
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 13.07.2016 05:07

Pozdrowienia z Podstrany. Jesteśmy tutaj 10 dni, każdy bezchmurny i z temp.około 34C. Jestem 8 raz w Chorwacji, niektórzy się pytali dlaczego Podstrana ? Już dziś odpowiadam- to był strzał w 10 :-) Przepiękny, ogromny apartament z widokiem na Jadran, Brač i Split. Kapitalne, oświetlone nocą plaże ! Praktycznie na przestrzeni kilku km, od koloru do wyboru. Ja polecam zatoczki koło hotelu San Antonio. Apartament przy Konzumie, Riboli, płatność kartą,przelicznik 0,61. Wycieczki do Omiša (matko, jak w centrum Krakowa :-)), na Brač - cudo wyspa, i kilka razy Split, autobusy miejskie co pół godziny, cena 11 kun. W kantorach za euro od 7,30 do 7,50. Jadranka w zasadzie nieslyszalna z domów w 3-4 rzędzie. Byliśmy prawie wszędzie, a żona zachwycona Podstraną, zresztą ja też :-) Jutro zakończenie urlopu, podobno ma być pochmurno :-)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 17.07.2016 11:13

Szkoda, że już po urlopie :(, ale to było 11 wspaniałych, bezchmurnych (!) dni :).
Jakie szczęście, ze Państwo omijacie szerokim łukiem Podstranę pod Splitem :)
Dzięki temu mogliśmy z rodziną odpoczywać w spokoju, plażować prawie w samotności
i delektować się prawdziwą Chorwacją, nie ustepującą pozostałym częściom tego wspaniałego kraju :)
(Wiem co pisze, bo zjechałem już całą , łącznie z wyspami :)

Oczywiście zacząłem dosyć przewrotnie, żeby jednak zachęcić do odwiedzania tego skrawka Riviery Splickiej,
a niekoniecznie pchać się do Omiśa czy Makarskiej :) (Ciężko się było z ludźmi (Polakami :) na chodniku wyminąć :) )

Kilka fotek zachęcajacyh z Podstrany, na ewentualne pytania odpowiem chętnie.
Jeżowców nie ma, uwielbiam kamyczkowe plaże, choć najgorzej potem wyjść z wody :)

Mieliśmy wspaniałą kwaterę około 400 m od morza, z dala od Jadranki, więc cichutko jak na wsi w Polsce :)
Z jednej strony tarasu widok na morze, Brać i Split, z drugiej góry. Czego chcieć więcej :)

No i solidne fale były wreszcie na Jadranie ! Jak nigdy dotąd !

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 17.07.2016 16:29 przez Bahama, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2016 11:52

Bahama napisał(a):Kilka fotek zachęcajacyh z Podstrany, na ewentualne pytania odpowiem chętnie.
Jeżowców nie ma, uwielbiam kamyczkowe plaże, choć najgorzej potem wyjść z wody :)

Specjalnych butów do wody nie zabrałeś :roll: :?:
W Podstranie nie można było ich kupić :roll: :?:
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 17.07.2016 12:07

Mialem :) Niestety tego dnia zapomniałem :)
Jednak sporo ludzi i tak nie używało.

Z kupowaniem już nie było tak różowo, spożywcze Konzum, Ribola sporo, ale budek wcale.
Co oczywiście często jest wielkim plusem dla jadących z malymi pociechami :)

Najwięcej w Podstranie było Czechów, Węgrów, Rosjan, mniej Anglików i Niemców.
madziorka hihi
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 19.07.2016 12:33

Wspaniale. Podstrana to była nasza pierwsza podróż do Chorwacji i również tutaj dość sceptycznie odbierana miejscówka co nas utwierdziło w przekonaniu,że unikniemy tłumów, w tym samym czasie w makarskiej ,Baśce i Omisiu oj działo sie, ale we wrześniu już spokojnie i tamte miejsca odwiedzaliśmy. My wybieramy sie w tym roku na Pag, pozdrawiamy :)
Toruniak
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 28.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toruniak » 16.08.2016 23:13

Jednym z naszych etapów wyjazdu do Chorwacji jest Podstrana. Jest super. Plaże prawie puste, poza dwiema blisko pizzeri Mario, tu zawsze są rodziny z małymi dziećmi przez co hałas jest niemiłosierny. Kawałek w bok na lewo i można mieć swój kawałek zatoczki - tylko dla siebie! Jest kilka restauracji. W pobliżu naszej kwatery przy ulicy Zagorskiej są trzy markety, stragan warzywny, kiosk i piekarnia - dla naszej rodziny wystarczy. Sześć dni spędzamy na plażach Podstrany a później ruszamy dalej. Polecam wszystkim, którzy nie lubią tłoku na plaży i sąsiedztwa rodaków klnących na potęgę. Spokój olimpijski. Dla lubiących wieczorne spacery jest dobra informacja. Wieczorem brzeg jest oświetlonyprzez latarnie i można spokojnie pomaszerować brzegiem morza.
Na plaży można też znaleźć bezpłatne prysznice. Do miejscowości Omiš jest około 15 km więc jak ktoś zatęskni za wartkim życiem kurortu to nie ma problemu. O rzut beretem jest Split, więc wielbiciele nocnego życia też mogą Podstranę potraktować jak bazę wypadową.
Jedyna rzecz która nas zaskoczyła to zimna woda. W dniu naszego przyjazdu (11 sierpnia) w morzu było zaledwie 19 stopni Celsjusza. Teraz jest lepiej, w dniu dzisiejszym było całe 21 stopni. Może źle trafiliśmy? Przejrzstość wody - super! Dno widać na kilka metrów. Ceny apartamentów są do zaakceptowania. Za 6 noclegów w apartamencie z widokiem na wodę,klimatyzacją, łazienką i kuchnią, rezerwowanych dwa tygodnie przed przyjazdem przez znany portal na B zapłaciliśmy 1150 PLN (3 osoby dorosłe). Do plaży mamy z 250 m, przejściem podziemnym pod ulicą.
Jak ktoś lubi robić zakupy o 3 w nocy, to na wylocie ze Splitu do Podstrany jest Hipermarket Konzum czynny non stop.
Pozdrawiamy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2016 09:23

Też wybieram się do Podstrany :) Powiedzcie mi proszę czy można w tej mieścinie kupić ryby i owoce morza "prosto z kutra", czy trzeba jechać do Splitu do ribarnicy? I czy jest jakaś wypożyczalnia łódek, rowerków wodnych, kajaków?
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 02.09.2016 17:28

Wypożyczalnie co kilkaset metrów na plaży są, co do ryb... nie widziałem z kutra.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.09.2016 10:46

Może nie tak dosłownie prosto z kutra, ale czy da się kupić świeże, dzisiejsze :-) Rok temu często odwiedzaliśmy ribarnicę w Zadarze, teraz też chciałabym kupować rybki.
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 13.10.2016 22:14

Witam!
Poszukuję namiarów na kwaterę dla trzech rodzin (łącznie 10-11 osób) do wynajęcia w sierpniu 2017. Wysłałem już kilkanaście wiadomości przez różne strony ale na razie zero odzewu. Może ma ktoś sprawdzony e-mail? W rewanżu mogę udostępnić namiar na bardzo fajną miejscówkę na Istri w Fazanie na max 8 osób.
thereisnospoon
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) thereisnospoon » 24.01.2017 14:18

Cześć!
Przyłączam się do wątku.
Poszukuję miejsca w Podstranie dla dwóch czteroosobowych rodzin - generalnie wspólny apartament.
Znalazłem ofertę "apartmani-juricic". Proszę o pomoc w ustaleniu czy oferta/okolica wiarygodna/sprawdzona etc. Prośba wynika z tego, że pierwszy raz wybieramy się za granicę.
Z niniejszego forum sporo dzięki Wam już wiemy. Jednak konkretne oferty chciałbym z Waszą pomocą potwierdzić.

Dzięki wielkie.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 13.02.2017 14:54

Czy ktoś może wspomóc informacja o tych apartamentach?
http://www.zakwaterowaniewchorwacji.pl/ ... any-vilic/
W internecie można znaleźć tylko ofertę ale żadnych opinii.
Ktoś w tym wątku pisze że był zakwaterowany na ulicy Zagorskiej, może coś kojarzy?
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 21.02.2017 23:39

Ponowie zapytanie bo wątek się "zagrzebał"? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone