Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podstrana

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Anna_exe
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 08.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anna_exe » 15.02.2012 18:11

Jadę na przełomie lipca i sierpnia.

Wielkie dzięki za wszystkie wskazówki.
Już nie mogę doczekać się wyjazdu!
:lol:
Arken
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 11.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arken » 11.03.2012 14:41

Witam.
W tym roku również tnę do Podstrany do "Apartmani Lena".
grzybek81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzybek81 » 24.08.2012 08:45

Witam
Czy ktos mógłby coś więcej napisać o tej miejscowości?
Jest gdzie wieczorem się wybrać na piwo, coś zjeść, pochodzić bo małych ciasny uliczkach:) czy raczej trzeba odrazu uderzać do Splitu?
Tak naprawdę szukam na wrzesień jakiegoś klimatycznego miasteczka i póki co mam oferty właśnie z Podstrany, Tribunj i Breli i nie wiem, które z tych 3 miejscówek wybrać.
Czarna1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 31.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czarna1 » 24.08.2012 09:23

grzybek81 napisał(a):Witam
Czy ktos mógłby coś więcej napisać o tej miejscowości?
Jest gdzie wieczorem się wybrać na piwo, coś zjeść, pochodzić bo małych ciasny uliczkach:) czy raczej trzeba odrazu uderzać do Splitu?
Tak naprawdę szukam na wrzesień jakiegoś klimatycznego miasteczka i póki co mam oferty właśnie z Podstrany, Tribunj i Breli i nie wiem, które z tych 3 miejscówek wybrać.


Witaj,
Polecam Ci Tribunj- małe , urokliwe miasteczko, gdzie nie brakuje knajpek- choć jest tam zdecydowanie spokojniej niż w Splicie, ale olbrzymi plus tego miasteczka, że to fajne miejsce wypadowe- np. do Vodic spacerkiem, brzegiem morza masz tylko niecałe dwa km- a tam gwarno i tłoczno:)
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 22.09.2012 11:21

Do Anna_exe
Witam.czy mogłabys cos napisac o tym apartamencie w którym byłaś-Car apartament Podstrana.
Czy faktycznie jest przy plazy i jakie sa warunki,gospodarz itp.Pozdrawiam
madziorka hihi
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 19.08.2013 16:18

czy ktos wymajmowal aapartament POrat w Podstranie?
madziorka hihi
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziorka hihi » 10.09.2013 13:35

Hej

My juz powrocilismy z pierwszego wypadu do Cro, Podstrany.
Stacjonowalismy w apartamencie Porat, warunki byly swietne naprawde, cena rowniez rewelacyjna, ale na miejscu okazalo sie, ze nasz apartament znajduje sie tuz nad ruchliwa ulica , wobec tego halas byl uciazliwy, ale znosny. Mimo tej niedogonosci, wszystko pozostale bylo na Wielki plus.
Dla tych ktorzy udaja sie do CRo radze wczesniej sprawdzic polozenie apartamentu, bo jesli sa bardziej wrazliwi to moga sie niezle wkurzyc na miejscu hihi
my na szczescie swietnie sie bawilismy, ale na nastepny wypad do Cro bede wyczulona na te jadranska magistrale.

Sama miejscowosc bardzo nam przypadla do gustu, ale dlatego ze spokojna, puste plaze, sklep studenac ( w kier na split) mielismy 2 min od apart, i tylko z tego korzystalismy w Podstranie
Sporo wlasnego jedzenia zabralismy z PL, wiec wiele nie potrzebowalismy, poza chlebem, piwem, fajkami, przekaskami hihi
w zadnej restauracji w POdstraniee nie bylismy wiec nie polece, ale napewno jest niejedna, my korzystalismy w Omisiu.

Wybieralismy sie na rozne wycieczki i wypady do okolicznych znanych kurortow, obleganych przez turystow typu Omis Baska Voda MAkarska, by na wlasne oczy zobaczyc to o czym czytalam wiele przed wyjazdem
I co prawda w Podstranie nie bylo az tak pieknych wysokich gor jak w str makarskiej, ale wracalismy przekonani ze Podstrana byla zdecydowanie lepszym wyborem niz wspomniane miejscowosci

Choc Omis piekny, uliczki, knajpki, plaza itd

ale poza sezonem mysle

zapewne mozna trafic na jakas urokliwa miescinke w okolicach , i mysle ze w nast roku bedziemy na tym bazowac

Ale to nasze odczucie, a pewnie sporo (sadzac po tlumach) preferuje jednak wieksze miejsca.

Jestesmy bardzo zauroczeni chorwacja po pierwszym pobycie
juz teraz nie dziwi mnie dlaczego wszyscy wracaja tam corocznie, naprawde piekny kraj, i sporo jeszcze przed nami.
Juz sobie ociecalismy, ze za rok musimy wrocic do CRO!
mbaworek
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.07.2014
Podstrana - co oprócz plaży ??

Nieprzeczytany postnapisał(a) mbaworek » 08.07.2014 18:06

Witajcie

Czy z Podstrany lub bliskiej okolicy są organizowane jakieś wycieczki statkiem? - jakie ceny?

Dzieki Marcin
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 07.02.2015 19:15

Moja Podstrana, lipiec 2014 :hut:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Manioka1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 08.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Manioka1 » 13.02.2015 13:06

Siemka, z Podstrany nic nie wypływa, ale tuż obok: Split, Omiś itd. do wyboru do koloru, osobiście polecam rejsy z Omisza, pozdrawiam gorąco:)
Stefaa
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 30.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefaa » 17.06.2015 22:23

stef666 daj namiar na swoj apartament :)
pruski
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2015
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) pruski » 01.08.2015 16:09

saturn_18 napisał(a):Wieczorem polecam wyprawę do Gornej Podstrany,gdzie mieszka większośc mieszkańców Podstrany,wynajmując turystom własne domy nad morzem.Droga na górę znajduje się obok przystanku ałtobusowego,naprzeciw kempingu,łatwo trafić,idzie się ok.godziny,a w nagrodę czeka was rewelacyjny widok na Adriatyk,Brac i Split,no i ten wspaniały zachód słońca,a wszystko to z sprzed baru z zimnym piwkiem lub winkiem w ręku :) Bar znajduje się zaraz za Kościołem,ale by zobaczyć zachód słońca na czas trzeba rozpącząć wspinaczkę już ok.16-17,kiedy to jeszcze jest ok.27 stopni,ale naprawdę warto.


Wie ktoś gdzie jest ten Kościół i Bar, niestety nie wiem jak tam trafić, a właśnie spędzamy tydzień w Podstranie :D
avonek1203
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 02.04.2015
Podstrana opinie co do lokalizacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) avonek1203 » 29.03.2016 20:41

Witam, jeżeli wątek jest nie w tym dziale to przepraszam i prosze przeniesienie :)

Chciałabym zasięgnąć opinii na temat noclegów w miejscowości Podstrana.
Cesta Mutogras w okolicach numeru 10, bo mam kilka miejsc gdzie rozważam różne opcje
Czy jest tam coś w okolicach ( coś gdzie można zjeść, napić się piwa, wina) Nocleg który mam na oku jest praktycznie przy samej plaży i tu również się zastanawiam czy oby "domek" nie będzie cały dzień oblegany przez plażowiczów- na stronie nie ma informacji jakoby część plaży która jest w zasadzie zaraz koło tarasu była "prywatna". Nie wiem na ile jest to miejscowość tętniąca życiem? W ubiegłym roku byliśmy w Tucepi- wszystko super, ale jednak ogromny tłok w szczycie sezonu ( a tylko taki termin niestety możemy wybrać). Patrzyłam na mapki itp i wygląda jakby coś jak deptak prowadziło dokładnie pod tarasem. Nie wiem jak to rzeczywiście wygląda, bo nie byłam tam. Mam jdynie porównanie do Tucepi gdzie deptak był dość jednak szeroki i cały zagospodarowany różnymi straganami, budkami z lodami itp- ten detak wygląda bynajmniej jak jakaś mała, wąska ścieżka

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje które mogłyby mi pomóc w wyborze miejsca i podjęciu decyzji- proszę o informacje :)

(czy woda będzie tak samo ciepła jak w okolicach Makarskiej? wyczytałam że sa miejscowości które charakteryzują się tym ze woda lubi w tych miejscach płatać figla z temperatura i już nie wiem... )

Rozważamy jeszcze Marusici przy ul.Put Borka albo znowu Tucepi- chodziliśmy tam gdzie deptak się kończył więc powiedzmy że jak nic się nie znajdzie ciekawego to wracamy :)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006
Średni wyjadacz wybral... Podstranę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 10.04.2016 13:45

No dobra, 8 raz do Chorwacji, powinienem połynąć na Korćulę, Bol może na Cres, ale
ja wybrałem Podstranę. z wygodnictwa chyba :)
Byłem tam przejazdem, wiem, że można trafić na szum z Jadranki, ale
decydująca okazała się kwatera i gospodarze, którzy jeszcze kilka miesięcy temu
byli bardzo pomocni.
Ponieważ od kilku lat nie jeżdżę autem tylko latam, a ceny do Chorwacji jesienią ubiegłego roku
były z Berlina śmieszne, padło na Split. Oczywiście Airport, nie do mieszkania.
Po żmudnych poszukiwaniach wynalazłem Villa Lavanda
https://www.booking.com/hotel/hr/villa-lavanda-podstrana.pl.html
Gospodarze mają na miejscu wypożyczalnię aut, przywiozą mnie gratis z lotniska, nowy dom, spory taras,
no więc przelew poszedł.

Teraz pytania do już bywających tam.
1. Konzum widzę jest, tam najlepiej kupować ?
2. Na plażę trzeba dojść przez Jadrankę, czy dużo ludu tam latem ?
3. Czy jakieś kantory, banki są w Podstranie ?
4. Co z konobami ? Są przy tej wąskiej plaży ?
5. Chyba żadnej starówki tam nie ma, czy jest w Podstranie coś na kształt centrum ?
6. Będziemy dużo jeździć więc to taka baza wypadowa na późny wieczór do Splitu na przykład.
Czy jeżdżą tam miejskie do nocy ?
7. Czy z Podstrany są jakieś fishpicniki ? Jeśli tak lub nie to dokąd popłynąć na na najbardziej malowniczy całodniowy Fishpicnic ze Splitu ?
8. W Bośni i Hercegovinie jest coś wartego uwagi na wypad z Podstrany ? Byłem w Medjugorje i Mostarze kiedyś.
9. Co zwiedzać autem w okolicy ? Wiadomo Split, Trogir, Omiś, co jeszcze ?

Na razie tyle :) Wiem, że sporo pytań, ale może komuś będzie się chciało odświeżyć podstranskie wspomnienia ?
Pozdrawiam Artur
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Średni wyjadacz wybral... Podstranę :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.04.2016 14:29

Bahama napisał(a):Na razie tyle :) Wiem, że sporo pytań, ale może komuś będzie się chciało odświeżyć podstranskie wspomnienia ?
Pozdrawiam Artur

Poczytaj podobne tematy na dole strony.
Skorzystaj z wyszukiwarki.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone