Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podstrana

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
m4olo
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m4olo » 10.07.2019 16:00

Hej,
Zgadza się - masyw góski nad Podstraną - jak popatrzysz w górę to zobaczysz biały krzyż na jednej z górek - idealne miejsce aby zobaczyć Split, Trogir, Ciovo czy też wyspy o zachodzie słońca.
Kraka jest około 90 km od Podstrany - cen nie pamiętam - mozesz sprawdzic na ich stronie - osobiście w czasie urlopu nie przeliczamy czy coś kosztuje wiecej czy mniej - jak z tankowaniem - ile nie zatankuje to przepali auto a czy to bedzie +- 20 PLN na baku - zadna różnica przy całościowych kosztach urlopu
Co do powodu dla którego tyle razy tam bywałem i jutro tam wyjeżdzam - fajne miejsce - fajni gospodarze u których spomy co roku - bardzo rzodzinni , idealny apartament dla naszych dzieci - standard na poziomie OK , gospodarze mają wnuki w podobnym wieku do moich dzieci wiec wieczorami wszyscy sie bawią gdy my dyskutujemy przy kolacji czy inszym piwie / winie . Ponadto plaża blisko i z miarę drobnymi kamyczkami.

Co do zakupu winiet - raz sie skusiłem na zakup przed wyjazdem - nie dość ze wychodziło drożej - to w dodatku pomyliłem sie z datą wyjazdu o jeden dzień i musiałem kupić ponownie na trasie winietę co by nie przesuwać wyjazdu ...
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 11.07.2019 10:52

Histe;

Wjechałeś na Słowenie drogą H7, która następnie zmienia się w A5 przejechałeś obok "Lendava" i pojechałeś na wprost do Mrusko Sredisce czy jechałeś w prawo droga, którą z A5 zmienia się w E653 w stronę Muraratka i tam się kręci na Chorwacje już i wskakuje na drogę A4

-jeżeli jechałeś wprost na Mrusko Sredisce to gdzie potem odbijałeś na jakąś główną drogę?

Ten odcinek, o którym piszę jest bezpłatny w Słowenii ?


I jeszcze odnośnie Czech, jak jechałeś w stronę Trinec to wskoczyłeś na Cieszyn i tam droga 48, która zmienia się w E462 omijając obwodnicą D48 jadąc następnie drogą E75, która zmienia się w 468 przejechałeś Novy Borek następnie przejechałeś Trinec i kierowałeś się drogą 476 do E75 i dojechałeś przez Bocanovice i okolice Mosty u Jablunkova do granicy Słowacji?

-jeżeli inaczej to popraw mnie , ta droga też jest bezpłatna w soboty?


Fajnie by było jakbyś mógł wkleić link z google po prostu z trasy jak Ty dokładnie jechałeś :)


dziękuję
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 11.07.2019 11:54

Jeżeli jedziesz przez Węgry pierwszy raz proponuje taką trasę ( prościej, nie pogubisz się)
https://goo.gl/maps/VETTRkAzn83GrPuw5

Droga w Czechach nr 11 jest bezpłatna dla samochodów osobowych
Na Słowację i Węgry winieta ( uważać na przekroczenia prędkości na ograniczeniach na autostradzie w Słowacji i na tej część drogi nr 86 na Węgrzech gdzie nie ma ekspresówki i przebiega ona przez kilka wsi
Dalej wlatujesz na autostradę Chorwacką i do celu ok 4h

pzdr

ps ponieważ w drodze powrotnej jechałem dalej po za Cieszyn - nocowałem po drodze tu
Halászcsárda és Panzió w miejscowości Kormend na Węgrzech. Jest przyzwoicie- jak na nocleg tranzytowy, niedrogo z jedzeniem i stosunkowo tanimi zakupami w Tesco i benzyną na tamtejszej stacji paliw
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 11.07.2019 14:18

Dzieki
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 28.07.2019 15:51

Panowie i jestem w Podstrana...

Mam pytanie jest tutaj jakiś targ - żeby kupić figi na tacce

Kupie tutaj gdzieś domowa oliwe i Rakije?
Ania1990
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 04.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania1990 » 05.08.2019 07:36

Witam, może ktoś ma namiary na jakieś fajne, niedrogie noclegi w Podstarnie bądź okolicy.?na forum niektórzy piszą że za 18 euro inni że 25, a mi nie udaje się nic znaleźć poniżej 60euro, może ktoś móglby mi pomóc i podał jakieś namiary
Wyjazd planowany z dwójką dzieci, poniżej drugiego roku życia.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Skorup74
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 04.01.2020
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skorup74 » 11.08.2020 13:30

labusm napisał(a):Podstrana, 3 osoby, 8 dni, nocleg z bukinga więc nie za tanio, paliwo i winietki wszystkie,
2600km, w tym wycieczki Omis, Split, bilety wstępu, codziennie konoba wieczorem, poza tym leżing, plażing, wino, rakija. Całość około 5600


Cześć
Czy w Podstranie jest jakiś bank w którym można kupić Kuny?
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone