Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podstrana

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 29.07.2017 16:19

karoka65 napisał(a):Podobnie jak my, 10-ego sierpnia wyjeżdżamy na noc czyli najpóźniej 11-ego będziemy wiedzieć :)

Czekam na relację bo będę tam od 20.08.2017r. ;)
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 29.07.2017 16:29

No to jeszcze się "zazębimy", wracamy 25-ego :)
Jak będziesz widział jakiegoś siwego piwożłopa :) w konobie przy plaży to będzie karoka65 :)
Henks-76
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 12.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Henks-76 » 31.07.2017 09:55

Będę się rozglądał bo ten trunek też lubię. :papa:
Chorwacki_Sir
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chorwacki_Sir » 02.08.2017 08:10

Siema :)

Ja też się wybieram pod koniec sierpnia do ponsjonatu tego:

Guest House Ana 3-gwiazdkowy

BYł tam ktoś może?

Bede tam pierwszy raz, sa tam niedaleko jakies sklepiki, piekarnie?

Gdzie warto jesc w pobliżu?

Do plaży waszym zdaniem mam blisko czy daleko? :P
Radex70
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radex70 » 14.08.2017 12:52

I ja się wybieram z żoną do Podstrany ( wyjazd od 19 sierpnia do 2 września) . Kwatera wybrana mało fortunnie bo tuż obok Jadranki ( obok supermarketu TOMMY ) ale poszliśmy na żywioł i zobaczymy jak będzie. Sypialnia jest na końcu budynku więc damy radę . Po za tym pewnie będziemy do posiłków spożywać napoje dietetyczne :P wiec szum nam nie straszny. Położenie jest ciekawe jeśli chodzi i o zakupy i o plażowanie . Jak zobaczycie grubasa mówiącego po polsku w pinglach to pewnie będę ja :D . Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego wypoczynku.
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 12.08.2018 11:39

jakieś świeże opinie uwagi co do miejscowosci?
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 12.08.2018 11:48

Radex70 napisał(a):I ja się wybieram z żoną do Podstrany ( wyjazd od 19 sierpnia do 2 września) . Kwatera wybrana mało fortunnie bo tuż obok Jadranki ( obok supermarketu TOMMY ) ale poszliśmy na żywioł i zobaczymy jak będzie. Sypialnia jest na końcu budynku więc damy radę . Po za tym pewnie będziemy do posiłków spożywać napoje dietetyczne :P wiec szum nam nie straszny. Położenie jest ciekawe jeśli chodzi i o zakupy i o plażowanie . Jak zobaczycie grubasa mówiącego po polsku w pinglach to pewnie będę ja :D . Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego wypoczynku.

Bez przesady, to wcale nie jest takie złe miejsce. Sklep na miejscu i do plaży blisko. Byłem w Podstranie dwa lata temu, po drodze na plaże były takie budki gdzie była dobra pizza i hamburgery, które idealnie współgrają z napojami dietetycznymi :)
asik00
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 30.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik00 » 05.01.2019 00:37

Ja się wybieram w te wakacje do Podstrany 15.07-27.07.2019 . Chętnie poczytam opinie o tej miejscowości. Podzieli się ktoś swoimi uwagami ????
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018
Podstrana - atrakcje i porady

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 09.07.2019 07:34

Witam serdecznie,

Wybieram się do miejscowości Podstrana.

Mam kilka pytań;

1. Jakie możecie polecić atrakcja turystyczne o ile takie tam istnieją :) ; są tam tez jakieś ścieżki żeby pochodzić po górach ?

2. Dojazd do splitu jest Ok (parkingi pewnie płatne wiecie ile?);zastanawiam się czy możliwość bez większego wysiłku przejść się na nogach z Podstrana do splitu i jaka trasa?

3. Jakie warto zasiedzieć miejscowości obok Podstrana oprócz splitu ?

4. Rozumiem, ze euro mogę tam płacić zamiast kunami?

5. Jest przejście przez drogę na plaże tunelem tez czy normalnie tylko?

Jeżeli macie jeszcze inne porady wskazowki proszę napiszcie


Dziękuje
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 09.07.2019 07:50

Witam
wróciłem z Podstrany 3 dni temu:
1. Atrakcje turystyczne, mhy, blisko do Spitu i do Omisia ( do obu miast łatwa komunikacja autobusowa), o atrakcjach obu można wszędzie wyczytać, z obu miast, a także z Podstrany wypływają stateczki wycieczkowe na wyspę Brać,( fajna opcja całodniowej wyprawy)
Nad Podstraną góruje piękny masyw górski, mozna dojechać autem do Starej Podstrany ( Górnej) i zaparkować przy kościele (Church of the Immaculate Conception of the Blessed Virgin Mary) ul, Don Petera Cara. Stamtąd prowadzą szlak na górę Sv Juraj na Vršini - nie jest on długi ok 20- minut ani trudny, a widoki są ładne. Na samej górze jest rozwidlenie na kolejne okoliczne szczyty, polecam ciekawa trasa
2. W Splicie, okolice portu i Starego Miasta tłumy ludzi i samochodów, nie warto jechać autem ( parkingi widziałem od 15 Kun / h)
Piechotą to mimo wszystko kawałek drogi, ale można próbować iść deptaczkiem przy plaży....
4. Waluta obowiązujaca to kuny, ale tu i ówdzie euro przyjmują
5. Widziałem tylko przejścia "normalne"
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 09.07.2019 09:20

1. Orientujesz się jaki jest nr autobusu do splitu czy do Omisia - czy jest to łatwo i są to po prostu busy prywatne czy jednak miejskie jak napisałeś?
-przybliżone ceny biletów do splitu?
-co ile jeżdzi komunikacja +/- czy po prostu często?

Jak zrozumiałem lepiej udać się autobusem niż swoim autem... i oczywiście w autobusie zapłacę tylko kunami?

2.Wycieczka o której mówisz, aby zobaczyć masyw górski i zatrzymać się przy kościele to postój tam jest bezpłatny?

3.Mówisz z Podstrany wypływają stateczki wycieczkowe na wyspę Brać - orientujesz się cenowo ile taka przyjemność i w jakiej walucie ?

4.Ile kosztuje 1 L paliwa zwróciłeś uwagę?

5.Jakieś konkretne miejsce na plaży polecasz - wyciszenie i fajny teren...

Zapytam również czy jesteś wstanie mi doradzić czy kupować winiety w Polsce czy jednak po drodze ? i ew. jaką drogą jechać rok temu byłem pierwszy raz w Chorwacji w miejscowości Drvenik i jechałem:
Rybnik (górny Śląsk) -> Czechy (kawałeczek tylko drogi) -> Słowacja -> Węgry -> no i Chorwacja

wiem, ze jest jeszcze inna trasa i taką podpowiada mi GPS

Rybnik (górny Śląsk) -> Czechy -> Austria -> Słowenia -> no i Chorwacja

Kojarzysz może ceny autostrad Chorwacji w jedną stronę?


Dziękuję
m4olo
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 18.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m4olo » 09.07.2019 13:05

Witam, odwiedzamy Podstranę coroku - może dorzuce swoje uwagi do kolegi pytań
Jeśli chodzi o wcześniejsze pytania - to polecam wycieczkę na szczyt który znajduje się nad Starą Podstraną - parking jest bezpłatny
Do Splitu jeździliśmy autobusem i autem , udaliśmy się raz spacerem wzdłuż plaży - było ciężko ale się dało - jeśli masz chęci to dasz radę.
Co do zwiedzania okolic to osobiście zawsze jeździmy do Splitu, Trogiru, jednodniowa wycieczka na wodospady Krka . W tym roku chcemy zobaczyć jeszcze źródła Cetiny ( około 90km od Podstrany ) , możne jeszcze parę innych miejsc w promieni 100 km . Zawsze można zobaczyć Omis - też jest blisko.
Płacimy i Euro i Kunami i kartami.. .
Jest wiele przejść tunelami jak i normalnie w poprzek drogi głownej - przez przejścia dla pieszych.
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 09.07.2019 14:07

kpkp1985 napisał(a):1. Orientujesz się jaki jest nr autobusu do splitu czy do Omisia - czy jest to łatwo i są to po prostu busy prywatne czy jednak miejskie jak napisałeś?
Zarówno do Splitu, jak i drugą stronę jeżdzą autobusy "miejskie" linia 60 jaki linia Dalmatinac Bus. Przystanki są wzdłuż głownej drogi, dość gęsto, cena biletu (Dalmatinac) zarówno do Splitu jak i do Omisia os dorosła 13 kn, dziecko 5 kn, autobusy są wyraźnie oznaczone. Jeżdżą ok 3-4 razy na godzinę.

-przybliżone ceny biletów do splitu?
-co ile jeżdzi komunikacja +/- czy po prostu często?

Jak zrozumiałem lepiej udać się autobusem niż swoim autem... i oczywiście w autobusie zapłacę tylko kunami?

W autobusie u kierowcy widziałem płatność tylko kunami. Generalnie musisz mieć kuny bo w większości miejsc płatność tylko tą walutą

2.Wycieczka o której mówisz, aby zobaczyć masyw górski i zatrzymać się przy kościele to postój tam jest bezpłatny?

bezplatny tam nie ma wielkiego parkingu, gdzieś po prostu przy drodze trzeba się zatrzymać, naprawde warto, zwłaszcza o zachodzie słońca, przy kościele na górze są też konoby, jak zgłodniejesz

3.Mówisz z Podstrany wypływają stateczki wycieczkowe na wyspę Brać - orientujesz się cenowo ile taka przyjemność i w jakiej walucie ?
Ofert wycieczek jest kilka, do różnych części wyspy Brać. My plyneliśmy rejsem statkiem Tornado ( bardzo schludny) do miejscowości Bol, tam poszliśmy zobaczyć słynną plażę ;-) i male plażyczki po drodze z niezwykle przejrzystą wodą.
Cena rejsu Omis-Bol-Omis z obiadem i piciem na pokładzie to 180 kn za osobę, Makrela i wino były b. dobre, rejs był udany, ale nie ma co ukrywać długi ( zwłaszcza powrót ok 3h)

4.Ile kosztuje 1 L paliwa zwróciłeś uwagę?

Litr paliwa benzyny 95 to ok 10,3 kn, ( przy autostradach paliwo droższe), W drodze do Chorwacji najtańsze paliwo tankowaliśmy na Węgrzech ( tańsze niż w Polsce)

5.Jakieś konkretne miejsce na plaży polecasz - wyciszenie i fajny teren...
Tam nie ma dużych plaż, są male i mniejsze wzdłuż całej Podstrany, do wyboru do koloru

Zapytam również czy jesteś wstanie mi doradzić czy kupować winiety w Polsce czy jednak po drodze ? i ew. jaką drogą jechać rok temu byłem pierwszy raz w Chorwacji w miejscowości Drvenik i jechałem:
Rybnik (górny Śląsk) -> Czechy (kawałeczek tylko drogi) -> Słowacja -> Węgry -> no i Chorwacja

wiem, ze jest jeszcze inna trasa i taką podpowiada mi GPS

Rybnik (górny Śląsk) -> Czechy -> Austria -> Słowenia -> no i Chorwacja

Kojarzysz może ceny autostrad Chorwacji w jedną stronę?

Kilka razy do Chorwacji ( z Cieszyna) jechalem przez Czechy, Austrie, Słowenie. W tym roku jechałem przez Czechy ( bezpłatny), Słowacje ( platne e-winiety), Węgry ( płatne e- winiety), kawalek bezpłatnej Słowenii i Chorwacja cena przejazdu ( Split- Cakovec 238 Kn)

jak masz jakieś jeszcze pytania, wal ;-)

aha czas przejazdu na tej trasie zależy przede wszystkim od dnia tygodnia i godzin jazdy. My wracaliśmy w sobotę / niedzielę ( z noclegiem na Węgrzech) i łączny czas przejazdu wyniósł ok 12h- 13h

Dziękuję
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 09.07.2019 20:24

Histe:

-Z Twojego doświadczenia dwóch tras, którą dzisiaj byś polecił

1 czechy-słowacja-węgry-chorwacja (w tej trasie przejazd przez czechy jest nadal za free? i czemu jechałeś przez słowenie kawałek?)
czy
2 czechy-austria-słowenia-chorwacja

-odnośnie miejsca na plaży słyszałem o jakiejś zatoczce koło hotelu San Antonio - podobno fajne miejsce wiesz coś na ten temat?



M4olo:

-pisząc o szczycie, który znajduje się nad Starą Podstraną - miałeś na myśli to samo co pisał histe tzn. masyw górski?

-odnośnie wodospadwó krka daleko to jest km od postrana i ile kosztuje cena od osoby i płatna w jakiej walucie

-co Cię tak przyciąga do Podstrana, ze przyjezdzasz co roku?


dziękuje Panowie.


-duże sa roznice w cenach winiet na miejscu a zakup w Polsce i mieć spokój jak Wy robicie?
histe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) histe » 10.07.2019 07:27

kpkp1985 napisał(a):Histe:

-Z Twojego doświadczenia dwóch tras, którą dzisiaj byś polecił

1 czechy-słowacja-węgry-chorwacja (w tej trasie przejazd przez czechy jest nadal za free? i czemu jechałeś przez słowenie kawałek?)
czy
2 czechy-austria-słowenia-chorwacja

Wybór trasy zależy od dnia tygodnia i godziny wyjazdu, trzeba uważać, żeby w austriackim wariancie nie wpakować się w zakorkowany Wiedeń. W tym roku nie kalkulowałem, wybrałem Węgry/ Słowację i jechało mi się przyjemnie ( w niedzielę)
Ten kawałek drogi od Trzyńca do granicy Słowackiej jest bezpłatny. W drodze powrotnej widziałem, że zaczęli jakieś roboty przy drodze - jechało się wolniej , ale płynnie. Uwaga na możliwe korki w Cadcy ( zależnie od pory dnia) Jechałem przez Słowenie, bo bałem się przestoju na autostradowym przejściu granicznym Węgry/Chorwacja. Jechałem na Mursko Sredisce. Do Chorwacji czekałem ok 15 min w drodze powrotnej ok 30 min.

-odnośnie miejsca na plaży słyszałem o jakiejś zatoczce koło hotelu San Antonio - podobno fajne miejsce wiesz coś na ten temat?

Nic na ten temat nie wiem, w większości korzystałem z plaży, która miałem 5 metrów od apartamentu. W stronę Splitu chodziłem tylko na spacerki wieczorne. Wszędzie tam wybrzeże wygląda podobnie, drobny żwirek, bądź kamienie, trochę piasku, stosunkowo szybko robi się głębiej, z uwagi na dno woda mniej przejrzysta niż np na wyspach, czy tam gdzie wybrzeże jest bardziej skaliste

M4olo:

-pisząc o szczycie, który znajduje się nad Starą Podstraną - miałeś na myśli to samo co pisał histe tzn. masyw górski?

-odnośnie wodospadwó krka daleko to jest km od postrana i ile kosztuje cena od osoby i płatna w jakiej walucie

-co Cię tak przyciąga do Podstrana, ze przyjezdzasz co roku?


dziękuje Panowie.


-duże sa roznice w cenach winiet na miejscu a zakup w Polsce i mieć spokój jak Wy robicie?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone