Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

podróż z Zadaru na Korculę

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
atrevido
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2013
podróż z Zadaru na Korculę

Nieprzeczytany postnapisał(a) atrevido » 10.06.2013 20:19

witam, jak możemy się dostać z Zadaru na Korculę? Lądujemy około 12 na lotnisku w Zadarze i musimy się dostać na Korculę. Z tego co wyczytałam najpierw chyba trzeba wziąć busa do Splitu a później prom. Czy z lotniska jest bezpośredni bus do splitu? Ile kosztuje przejazd? Jak dostać się na prom? Proszę o jakieś wskazówki jak się tam dostać :?:
Pozdrawiam
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 10.06.2013 21:03

Z dworca autobusowego w Zadarze co godzinę wyjeżdża autobus do Splitu. Koszt to około 10 euro od osoby, oraz symboliczne pół euro za bagaż w luku bagażowym (oczywiście płatne w kunach), ok 2,5-3 godziny jazdy Jardanką. Potem prom ze Splitu do Vela Luki, a następnie autobusem do wybranego miejsca na wyspie ( nie ma problemu z połączeniami)
Nie wiem czy są połączenia busem bezpośrednio z lotniska do Splitu. Ale do Zadaru na pewno.
Z dostaniem się na prom w Splicie nie ma problemu, gdyż dworzec autobusowy położony jest naprzeciwko przystani promowej. Ta jest wprawdzie spora, ale wszystko jest doskonale oznaczone. Bilet bez problemu zakupujemy w jednej z kilku kas. Pani dodatkowo tłumaczy w którym kierunku należy się udać. Nie ma możliwości aby dla osób bez pojazdu zabrakło biletów ( mam na myśli prom samochodowy, bo podróżowałem już zapchanym wodolotem)
GAJUS
atrevido
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) atrevido » 11.06.2013 08:07

Witam , dzięki Gajusie za odpowiedź. :D Moje kolejne pytanie brzmi czy koniecznie muszę płacić w kunach? Czy przyjmą płatności również w euro? A jak już muszę wymienić euro na kuny gdzie najlepiej to zrobić (banki, na lotnisku w kantorze, inne miejsca)?
Pozdrawiam
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 11.06.2013 21:02

Jestem przekonany- koniecznie w kunach, chociaż niewykluczone, że konduktor w autobusie przyjmie euro. Nie ryzykowałbym jednak... ewentualnie zakup 100 kun Polsce, w autobusie nie ma terminali na kartę. W Zadarze w centrum jest sporo punktów wymiany ( w bankach, na poczcie, czy w kantorach kurs bardzo zbliżony). Na lotnisku też, a jeżeli wymienisz 100 kun to niewiele stracisz ( kurs na lotnisku raczej niekorzystny ) Prom ze Splitu masz o 17.30, na Korculi ( Vela Luka) będziesz ok 20.15. Cena promu 60 kun od osoby ok 8 euro. Autobusy z dworca z Zadaru do Splitu masz o godz. 12.40 peron 3, 12.45 peron 5, również godz. 12.45 peron 2, 13.45 peron 2, 14.20 peron 5. Później już nie zdążysz na prom o 17.30. Myślę, że mogą być bezpośrednie ( to już spekulacje) połączenia busami z lotniska w Zadarze do Splitu, ale cena będzie oscylować ok 50 i więcej euro.
Dodam, że po godz. 17.30 ze Splitu do V. Luki może kursować katamaran, poszukaj na stronie Jadroliniji.
Podałem godziny kursów promu i autobusów w sezonie tj, 1.06-30.09.2013 r.
Powodzenia GAJUS
atrevido
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) atrevido » 12.06.2013 09:04

Witam, jeszcze raz dziękuję Gajusie za tak wyczerpujące informacje :) sama na pewno bym tego nie znalazła :| teraz na pewno nie zabłądzę
Pozdrawiam
atrevido
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 10.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) atrevido » 20.06.2013 18:58

Witam, teraz kolejne pytanie. Tym razem odnośnie trasy z portu w Dubrowniku na lotnisko? Jak szybko się można tam dostać? Jakimi środkami transportu?

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
podróż z Zadaru na Korculę
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone