Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 2022

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 08.09.2021 20:02

piekara114 napisał(a):
Kiepura napisał(a):Z Krakowa do Bratysławy pociąg jedzie 7,5 [h].
8O Może nie będzie się za często zatrzymywał.... Na to bym w takim pociągu liczyła... Ale kto wie....


Jest niestety gorzej. Jak znalazłem w necie trasa do Splitu nie jest zelektryzowana. Pociąg z Zagrzebia do Splitu jedzie 6 godzin. Z Rijeki pewnie tyle samo.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 08.09.2021 20:03

Chris_M napisał(a):
piekara114 napisał(a):
anakin napisał(a):O atrakcyjności tego tematu będzie świadczyła cena.
Ja z chęcią bym się położył w Krakowie i obudził w Splicie. :wink:
Samolot 2 h i już.... Jeszcze lepiej.

Chyba że zabraknie dla Ciebie miejsca na pokładzie, bo tani przewoźnik w ramach overbookingu sprzedał o połowę więcej biletów niż jest miejsc w samolocie.


A dlaczego "tani"? W sezonie wakacyjnym ceny są dość wyrównane.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 08.09.2021 20:14

Kiepura napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Kiepura napisał(a):Z Krakowa do Bratysławy pociąg jedzie 7,5 [h].
8O Może nie będzie się za często zatrzymywał.... Na to bym w takim pociągu liczyła... Ale kto wie....


Jest niestety gorzej. Jak znalazłem w necie trasa do Splitu nie jest zelektryzowana. Pociąg z Zagrzebia do Splitu jedzie 6 godzin. Z Rijeki pewnie tyle samo.

W takim razie kicha :(
Chyba musimy zapomnieć o tym, żeby w piątek popołudniu wsiąść do kusztki w Krakowie, a w sobotę rano wysiąść w Splicie.
Szkoda :(
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 09.09.2021 14:06

piekara114 napisał(a):Praga-Split (jak znalazłam w sieci) wjeżdża o 16:46 i w Splicie ma być o 13:44, a Bratysława - Split 15:51/9:46*. Podejrzewam, że z Krakowa czasowo 3,4 h dłużej.... Dla mnie z samego południa Polski mało atrakcyjne czasowo połączenie, zwłaszcza, że musiałabym dojechać do KTW lub Krk i jeszcze za parking zapłacić.



*na podst. stron o sposobach dojazdu do Chorwacji, aktual.07.21

Dla mnie również. 11 godzin na Rive jadę bez szaleństwa
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 09.09.2021 18:36

Czyli wyjeżdżając o 6 rano, o 17 jesteś w Breli?

Skąd bijesz takie rekordy? My z Rzeszowa, po wyjeździe o 6 rano, po jedenastu godzinach wjeżdżamy do Chorwacji. Nie zatrzymujesz się po drodze na postoje i obiad?
andrzejzabrze
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 06.07.2014
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejzabrze » 09.09.2021 18:47

Ja wyjeżdżając z Zabrza po 11 h jestem w Tribunj. Oczywiście z przerwami. Do granicy Chorwacji jade około 7 h.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.09.2021 19:53

Ja z Suchej Beskidzkiej też 7h jazdy do granicy chorwackiej. Jedziemy w limitach prędkości. To ledwie 670 km.
michaladam
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 28.08.2013
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) michaladam » 10.09.2021 00:01

A my z zachodniopomorskiego........
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.09.2021 09:07

To i ten pociąg niespecjalnie Was poratuje....
MarianiEwa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 08.09.2021
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarianiEwa » 10.09.2021 10:25

naszastruga napisał(a):Czyli wyjeżdżając o 6 rano, o 17 jesteś w Breli?

Skąd bijesz takie rekordy? My z Rzeszowa, po wyjeździe o 6 rano, po jedenastu godzinach wjeżdżamy do Chorwacji. Nie zatrzymujesz się po drodze na postoje i obiad?


Jadę z małopolskiego powiat gorlicki. Trasą na Konieczną- Preszów-Koszyce. 1200 km. Po 7 godzinach jestem na granicy w Letenye.
W trasie jem tylko swoje jedzenie.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.09.2021 11:05

Najzabawniejszym w tym wszystkim jest fakt, że żaden z postów w tym wątku nie pochodzi od osoby, która korzystała z tego sposobu dotarcia do Chorwacji. Ale większość z góry od razu go neguje.
Czeski RegioJet prowadzi codziennie skład złożony z 15 wagonów (8 do Rijeki i 7 do Splitu). W 2020 r. średnie obłożenie to 90% przy dojeździe pociągiem tylko do Rijeki i rozwożeniu pasażerów po całej Chorwacji autokarami. W tym roku podsumowanie może być podobne lub lepsze.
Austriacy wspólnie ze Słowakami dwa razy w tygodniu prowadzą skład złożony z pięciu wagonów i trzech autokuszetek. I też znajdują bardzo dużo chętnych.
Ale to nacje z dużymi tradycjami kolejowymi i społeczeństwami, dla których podróż pociągiem nie stanowi problemu.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 10.09.2021 11:26

MarianiEwa napisał(a):
naszastruga napisał(a):Czyli wyjeżdżając o 6 rano, o 17 jesteś w Breli?

Skąd bijesz takie rekordy? My z Rzeszowa, po wyjeździe o 6 rano, po jedenastu godzinach wjeżdżamy do Chorwacji. Nie zatrzymujesz się po drodze na postoje i obiad?


Jadę z małopolskiego powiat gorlicki. Trasą na Konieczną- Preszów-Koszyce. 1200 km. Po 7 godzinach jestem na granicy w Letenye.
W trasie jem tylko swoje jedzenie.


Mam nadzieję, że się przynajmniej zatrzymujesz, rozgniecione jako na twardo trudno wydłubać z tapicerki, no chyba że ci szkoda tych 3 minut ;)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.09.2021 17:24

Chris_M napisał(a):Chyba że zabraknie dla Ciebie miejsca na pokładzie, bo tani przewoźnik w ramach overbookingu sprzedał o połowę więcej biletów niż jest miejsc w samolocie.



Akurat Ryanair jest jedyną linią w Europie, która nie stosuje overbookingu - to jest bardziej domena większych przewoźników niż tych tanich. Tanich nie stać na rekompensaty.

Dla mnie samolot do Chorwacji to mało atrakcyjna opcja, bo po pierwsze w samochód włożę o wiele więcej bagażu (a także wina i bośniackiej kawy na powrocie), po drugie dla mnie również większość czasu to zwiedzanie (także po drodze), a po trzecie mam to samo zboczenie co yooshky - podróż autem cieszy mnie na równi z pobytem w Cro.

Natomiast na wersję z autokuszetką jak najbardziej bym, się pisał! Przynajmniej w jedną stronę. Pod warunkiem oczywiście, że nie będzie kosztować połowy pensji... Już od kilku lat mam w planach przejazd autokuszetką Belgrad - Bar, która ma ogromne powodzenie, więc myślę, że taka opcja z Krakowa i Katowic miałaby wielkie szanse powodzenia. Po oddaniu A1 już nawet nie byłby konieczny pociąg z Warszawy, bo do Katowic zrobi się bardzo blisko...
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.09.2021 17:36

Bravik napisał(a):Ale to nacje z dużymi tradycjami kolejowymi i społeczeństwami, dla których podróż pociągiem nie stanowi problemu.

Mam wrażenie, że u nas panuje przekonanie, że pociagi są tylko dla biedoty i wykolejeńców :roll: :wink: .
I jeszcze dla studentów :D.


Chris_M napisał(a):Chyba że zabraknie dla Ciebie miejsca na pokładzie, bo tani przewoźnik w ramach overbookingu sprzedał o połowę więcej biletów niż jest miejsc w samolocie.

Jedna tegoroczna wpadka wizzair'a przy locie z Katowic dość głośno została obtrąbiona w mediach. Incydent nie dający podstaw do uogólniania.

Poza wszystkim pociąg i samolot to środki komunikacji dużo bezpieczniesze niż samochód 8) .
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018
Re: Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.09.2021 19:22

marze_na napisał(a):
Bravik napisał(a):Ale to nacje z dużymi tradycjami kolejowymi i społeczeństwami, dla których podróż pociągiem nie stanowi problemu.

Mam wrażenie, że u nas panuje przekonanie, że pociagi są tylko dla biedoty i wykolejeńców :roll: :wink: .
I jeszcze dla studentów :D.

Wiedziałem, że ze mną jest coś nie tak. Teraz już wiem - jestem wykolejeńcem... :oczko_usmiech: I na dodatek jaka udana gra słów. :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pociąg z Krakowa (via Katowice) do Rijeki i Splitu w 2022 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone