Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po Pagu i Cresie przygoda nas niesie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.08.2011 13:44

Asia&Grześ napisał(a):Hejka sympatyczna Maslinka !

Witaj, Grzechu :D

Asia&Grześ napisał(a):A swoją drogą, taka ciekawostka :) - dotknełaś prawej ręki koronczarki ? Ponoć daje szczęście w pracy. :)

Hmmm... a to się liczy? :wink::

Obrazek

Na pewno dotknęłam, chociaż przypadkowo i pewnie tylko musnęłam :D

Szczęście w pracy mówisz... Zobaczymy, czy coś się zmieni we wrześniu :wink: :D


Witaj, Sroczko!
Cieszę się, że z nami podróżujesz :D
Ostatnio edytowano 26.02.2012 14:45 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.08.2011 15:55

Dostaniesz pięcioro uczniów mniej :) :) :)
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 16.08.2011 20:42

i ja tu jestem, dość już ukrywania ;)
przeczytałam chyba wszystkie twoje relacje :) i tak mi się spodobał sposób w jaki zwiedzacie, że w zeszłym roku gdy po raz pierwszy jechaliśmy sami do cro to tak jak wy nocowaliśmy w paru miejscach :) najbardziej podobał nam się camping pod maslinom, jeszcze kiedyś tam wrócimy! w tym roku też nie siedzieliśmy w jednym miejscu ;) chcieliśmy trafić na camping male ciste ale przez pomyłkę wjechaliśmy na ciste :(
za rok za to zgapimy od was kajak ;)
czekam na ciąg dalszy :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.08.2011 11:19

Aldonka napisał(a):Dostaniesz pięcioro uczniów mniej :) :) :)

To by było coś! :wink:


wisienka125 napisał(a):i ja tu jestem, dość już ukrywania ;)

Witaj, Wisienko. Miło mi, że swój pierwszy post napisałaś w mojej relacji :)

wisienka125 napisał(a):za rok za to zgapimy od was kajak ;)

Bardzo proszę, zgapiaj :wink: Po to też są relacje, żeby trochę zgapić :wink:

Pozdrav :papa:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.08.2011 12:03

Ta koronczarka to ma zdrowie !
Tyle czasu na słońcu ... 8O
... ale przynajmniej opalenizna jak się patrzy ... nawet ciuchy chwyciło ...
:D
Nadialena
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nadialena » 17.08.2011 12:09

Też mam zdjęcie z koronczarką. Ale za prawą rękę jej nie dotknęłam. Szczęścia w pracy nie będzie :( Ale za to może będzie szczęście w miłości ? :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.08.2011 13:05

Crayfish napisał(a):Ta koronczarka to ma zdrowie !
Tyle czasu na słońcu ... 8O
... ale przynajmniej opalenizna jak się patrzy ... nawet ciuchy chwyciło ...
:D

Taaa, ładnie ją zbrązowiło :P


Nadialena napisał(a):Też mam zdjęcie z koronczarką. Ale za prawą rękę jej nie dotknęłam. Szczęścia w pracy nie będzie :( Ale za to może będzie szczęście w miłości ? :lol:

Że niby lewa ręka to na miłość? Od serca.
Ciekawe, na co dotyka się piersi kobiety w Makarskiej (pomnik turystów)? :lol:


14 lipca (czwartek) - Dzień wyprawy kajakiem i bólu gardła

Jak zwykle upał budzi nas i wygania z namiotu przed 8:00. Szybko jemy śniadanie i targamy kajak nad morze.
Poprzednio płynęliśmy w prawo, a więc dzisiaj w lewo :)

Moja ręka po upadku (dwa dni temu) nadal boli, zwłaszcza, gdy ją nadwyrężam. Mam wyrzuty sumienia, że mój mąż sam wiosłuje, więc próbuję pomagać, ale niestety nie jestem w stanie machać wiosłem zbyt długo. Małżonek sam mówi, żebym się nie wygłupiała, bo sobie coś jeszcze narobię.
OK, no to tylko pstrykam zdjęcia :D Na przykład owcy, która łazi sobie po skałach (zdjęć owieczek nigdy dość! :D):

Obrazek

Dopływamy do Potočnicy. To niewielka osada z kilkoma domami i knajpką nad morzem (Jeszcze tu wrócimy :)):

Obrazek

Tutaj obozować raczej na dłużej nie będziemy. Szukamy, jak zwykle, ustronnej zatoczki. Po krótkiej chwili jest! Całkiem ładna (i duża!) plaża. A w dodatku tylko dla nas (przynajmniej na razie):

Obrazek

Obrazek

Widok na Potočnicę (daleko od niej nie odpłynęliśmy :wink:):

Obrazek

Odpoczywamy my, odpoczywa i Challenger :D:

Obrazek

Wskakujemy do wody. Życie podwodne interesujące. Można zobaczyć ławicę "białych rybek":

Obrazek

Lub tzw. okonia :wink::

Obrazek

Spędzamy w zatoczce Vela draga (bo tak się ona zwie) dosyć dużo czasu. Dzięki temu udaje mi się skończyć drugą już na tym wyjeździe książkę.
Po jakimś czasie ścieżką przychodzą włoscy plażowicze. My i tak zbieramy się do odpłynięcia, bo mamy jeszcze w planach zawinięcie do Potočnicy.

Po drodze do zatoczki coraz wyraźniej czuję, że boli mnie gardło. Mało przyjemne uczucie na wakacjach :roll: Ponoć są teorie, że ból gardła (czy anginę, ja nie mogę mieć anginy, bo nie mam migdałków :D) leczy się lodami. Z braku lodów będzie więc zimne piwko w Potočnicy :D Dobijamy do brzegu:

Obrazek

Widok z knajpki:

Obrazek

No i pomaga! :D Czuję się dużo lepiej. Niestety, jak się okazuje, tylko na chwilę :(
Na campingu grillujemy pljeskavicę z Podravki i przygotowujemy się do wyjazdu. Wieczór spędzimy W Novalji. Niestety gardło boli coraz bardziej, a i czuję się jakoś marnie... :(
Ale co tam, nie będę się nad sobą użalać i przecież nie położę się do łóżka (choćby dlatego, że go nie mamy :lol:)
Biorę się w garść i ruszamy na podbój Novalji :wink:

:papa:
Ostatnio edytowano 26.02.2012 14:46 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 17.08.2011 13:11

maslinka napisał(a):...na co dotyka się piersi kobiety ?


Ja dla przyjemności :oops:

pzdr :wink:
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 17.08.2011 14:25

Fajna ta zatoczka k. Potocnicy! Ale już widząc schodzącą do plaży drogę można było antycypować pojawienie się gości ;)

Lubię też takie zakątki jak ten z konobą w Pagu. Choć trochę zbyt sterylnie i bez widoków. Ale ogólnie fajowy klimat. Co do blitvy z krumpirem, to się przyzwyczaiłem i zamawiam nawet w PL :) Tylko u nas ziemniaki są ciepłe!
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 17.08.2011 14:31

Owieczka porozbierana - pewnie z plaży FKK dla owiec.
Leczenie zimnym piwkiem ZAWSZE pomaga.
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 17.08.2011 14:50

Ja na ból gardła zażywam dawkę genialnej mikstury, mi bardzo pomaga w początkowym stadium bólu, jak nie zatłukę gadziny na początku, to już nic nie pomaga :(. Przepis na miksturę: szklanka letniej wody + łyżka soli kuchennej + łyżeczka sody oczyszczonej + 5 kropli jodyny 8O . Płukać, walcząc z odruchem wymiotnym.

Obrzydliwe, ale skuteczne 8)

Pozdrawiam wszystkich gardłowców i nie tylko :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.08.2011 15:29

longtom napisał(a):
maslinka napisał(a):...na co dotyka się piersi kobiety ?


Ja dla przyjemności :oops:

pzdr :wink:

:lol:
Pewnie masz rację :wink:


Marsallah napisał(a):Fajna ta zatoczka k. Potocnicy! Ale już widząc schodzącą do plaży drogę można było antycypować pojawienie się gości ;)

Mimo to przez większość czasu byliśmy sami :D

Marsallah napisał(a):Lubię też takie zakątki jak ten z konobą w Pagu. Choć trochę zbyt sterylnie i bez widoków. Ale ogólnie fajowy klimat. Co do blitvy z krumpirem, to się przyzwyczaiłem i zamawiam nawet w PL :) Tylko u nas ziemniaki są ciepłe!

Ja nie jestem fanką ziemniaków, ale jak już, to ciepłe!


Crayfish napisał(a):Owieczka porozbierana - pewnie z plaży FKK dla owiec.
Leczenie zimnym piwkiem ZAWSZE pomaga.

Okazuje się, że jednak nie zawsze...


Aguha napisał(a):Ja na ból gardła zażywam dawkę genialnej mikstury, mi bardzo pomaga w początkowym stadium bólu, jak nie zatłukę gadziny na początku, to już nic nie pomaga :(. Przepis na miksturę: szklanka letniej wody + łyżka soli kuchennej + łyżeczka sody oczyszczonej + 5 kropli jodyny 8O . Płukać, walcząc z odruchem wymiotnym.

Obrzydliwe, ale skuteczne 8)

Aguha, dzięki za radę :)
Ssałam jakieś tabletki. Do płukania pod ręką nic nie miałam, a do apteki się nie wybraliśmy, bo sądziłam, że szybko przejdzie. W sumie przeszło następnego dnia... w katar :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.08.2011 15:36

Aguha napisał(a):Ja na ból gardła zażywam ...


Lepiej strzelić setę ... Tym bardziej, że po takiej miksturze to na jednej by się nie skończyło :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.08.2011 21:09

weldon napisał(a):
Aguha napisał(a):Ja na ból gardła zażywam ...


Lepiej strzelić setę ... Tym bardziej, że po takiej miksturze to na jednej by się nie skończyło :D

Cześć Piotrek :D

Fajnie, że się ujawniłeś :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.08.2011 21:15

W ramach wirtualnych spacerów po Pagu, od Tomka przeteleportowałam się do Ciebie :D . Tyż piknie! Cóś mi się widzi, że jeśli odpuszczę sobie inne miejsca z listy i jednak wybiorę się znów do Cro, to musowo na Pag :!: No, chyyba że na Cres :wink: ...

(A Esztergom udało mi się odwiedzić przed Tobą :) , przy okazji bożociałowego wypadu do Budapesztu)

Pozdrawiam serdecznie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po Pagu i Cresie przygoda nas niesie - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone