Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po Pagu i Cresie przygoda nas niesie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 19.08.2011 23:58

Agnieszko! Byłem na Rućicy dosłownie dzień wcześniej!
Ale by było spotkanie.... 8O :roll: :) :D

Pozdr.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.08.2011 00:15

Fatamorgana napisał(a):Agnieszko! Byłem na Rućicy dosłownie dzień wcześniej!
Ale by było spotkanie.... 8O :roll: :) :D

Pozdr.

Trzeba było się pochwalić, dokąd jedziesz. Przynajmniej smsa jakiegoś napisać... nnno :D
Tuti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 642
Dołączył(a): 04.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tuti » 20.08.2011 00:40

Zaległości nadrobione i po powrocie z Kyrku, to już chyba (tak na 85%) wiem że w przyszłym roku będzie Pag :lol: :lol:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 20.08.2011 00:41

I vice versa... :lol: :wink:
Pamiętałem co mówiłaś wcześniej, że jedziecie jednak do CRO, ale sądziłem, że to już było wcześniej albo będzie później.
Poza tym, ja miałem w planie Grecję, a CRO wypaliła w ostatniej chwili- dobę przed wyjazdem.

Ale i tak wyszedł ciekawy zbieg (okoliczności).
W ogóle ten rok u mnie to same zbiegi. :roll: 8O :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.08.2011 07:36

maslinka napisał(a):Następnym razem będziemy eksplorować bliskie Metajnie odludne zatoczki :)


Jak już będziecie mieli jakiś plan to dajcie znać :wink: Zawsze zamiast Meteora można kajak podczepić :wink:
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 20.08.2011 10:38

Piękna ta zatoka!!!

Kolory niesamowite!
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 20.08.2011 11:43

maslinka napisał(a):Pływająca lodziarnia:
Obrazek

My plażowaliśmy na Beretnicy i lodziarnia też tam przypływała. :wink:
Oj łezka w oku się kręci :cry:
pzdr :wink:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 20.08.2011 12:37

My plażowaliśmy na Beretnicy i lodziarnia też tam przypływała. icon_wink.gif
8O niedługo pewnie będzie można za opłatą dostać się z jednej plaży na drugą, niech ktoś tylko zwietrzy interes. W zeszłym roku lody kupowało się jeszcze w budzie na plaży.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 20.08.2011 12:41

helen napisał(a):
My plażowaliśmy na Beretnicy i lodziarnia też tam przypływała. icon_wink.gif
8O niedługo pewnie będzie można za opłatą dostać się z jednej plaży na drugą, niech ktoś tylko zwietrzy interes.

W Baśce na Krku przy nabrzeżu rządek "taxiboat" z nr. telefonów na burtach, zawsze stał. Rozwozili ludzi na różne plaże i o umówionej godzinie odbierali. :? :x

pzdr :wink:
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 20.08.2011 12:44

Niby fajnie, nie każdy ma np. ponton, ale jakoś Beritnicy by mi było żal, jak my tam byliśmy oprócz nas była tylko jedna rodzina. Wszyscy byliśmy tam pieszo i na chwilę. A tak może się wkrótce zaroić od parasoli, dzieci... materacy ;) . To miejsce ma jakąś potęgę w sobie, zwłaszcza jak się tak dotrze z góry po trudach spaceru.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.08.2011 12:59

Tuti napisał(a):Zaległości nadrobione i po powrocie z Kyrku, to już chyba (tak na 85%) wiem że w przyszłym roku będzie Pag :lol: :lol:

Pag to dobry wybór! Jeśli kochasz wodę i plażowanie, to znajdziesz tam przepiękne zatoczki i widoki grzechu warte :D :twisted:


Fatamorgana napisał(a):I vice versa... :lol: :wink:
Pamiętałem co mówiłaś wcześniej, że jedziecie jednak do CRO, ale sądziłem, że to już było wcześniej albo będzie później.

Też nie do końca wiedzieliśmy, gdzie nas poniesie :wink:


Rysio napisał(a):Jak już będziecie mieli jakiś plan to dajcie znać :wink: Zawsze zamiast Meteora można kajak podczepić :wink:

Nnnooo to by była przejażdżka! :D
Widać, że Twojej córze się podobało!


Elizasz napisał(a):Piękna ta zatoka!!!

Kolory niesamowite!

Oj, tak, piękna. Tęsknię za tymi kolorami...


Helen, Tomek - niestety pewnie przyszłość Beritnicy i innych, obecnie trudno dostępnych, plaż będzie wyglądała tak, jak piszecie. Turystyka na chorwackich wyspach dopiero w pełni się rozwija. W tym roku zaobserwowaliśmy, że na lądzie już nie ma co szukać wolnych miejsc - nawet campingi były całe obsadzone (chociaż w końcu w Żivogosće nam się udało!). W sezonie zostają już w zasadzie tylko wyspy. A niedługo trzeba będzie pływać na Vis i Lastovo, żeby nie odpoczywać w tłumie turystów.

Pozdrav.
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 20.08.2011 13:34

maslinka napisał(a):Obrazek

Dojeżdżamy do dużego parkingu. Koniec jazdy. Teraz trzeba kawałek podejść do plaży. Widoki takie, że dech zapiera! Proszę Państwa, oto zatoka Ručica:

Obrazek

Cudna, prawda? :)


Prawda :!: :D
Przekonałaś mnie :) :lol:
Ruszamy prawdopodobnie w piątek i po drosze na Pag wpadamy :D

pozdr
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.08.2011 13:39

janusz.w. napisał(a):Prawda :!: :D
Przekonałaś mnie :) :lol:
Ruszamy prawdopodobnie w piątek i po drosze na Pag wpadamy :D

Cieszę się, że Cię przekonałam :D
I zazdroszczę :wink: Drugie "duże wakacje". Ale Wam fajnie! Bawcie się super! :D
awram_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 07.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) awram_ » 20.08.2011 17:51

maslinka napisał(a):Obrazek

Obrazek


Dzisiaj o 4 wróciliśmy po tygodniowym pobycie na Pagu.
Jedliśmy w tej konobie, mięsne menu za 45kn było całkiem dobre.
Kelner bardzo przyjazny, umiał nawet kilka zwrotów po polsku :D.

pozdrawiam
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 21.08.2011 15:46

Awram, zgadza się - kelner coś tam po polsku potrafił powiedzieć :) I miły był. Sympatyczne miejsce :)


15 lipca (piątek) -Paški sir, owieczki i plaża pod Velebitem

Opuszczamy plażę Ručica i wracamy do Metajny:

Obrazek

Obrazek

Zatrzymujemy się na nabrzeżu:

Obrazek

i kierujemy w stronę jednej z knajpek. Siadamy najbliżej morza, jak to jest możliwe:

Obrazek

Delektujemy się zimnym piwkiem i widoczkami. Również widokiem na zimne piwko :wink::

Obrazek

Zastanawiamy się, co zamówić do jedzenia. Kusi nas Plata Pag, czyli deska z różnymi pysznościami, m.in. paškim sirem, pršutem i srdelami. Ponieważ jeszcze nie próbowaliśmy słynnego sera (wiem, wiem, wstyd :oops:), decydujemy się. To, co dostajemy, wygląda bardzo ładnie, a smakuje jeszcze lepiej :D:

Obrazek

Obrazek

Niestety moje przeziębienie jest na etapie zatkanego nosa, więc nie do końca jestem w stanie poczuć zapach :(, na szczęście kubki smakowe działają bez zarzutu :D

Paški sir jest bardzo delikatny w smaku, wyczuwa się, że to owczy ser, ale nie jest tak zdecydowany w smaku jak oscypek, raczej subtelnie pachnie (trochę jednak czuję zapachy :wink:) i smakuje owieczkami :wink:

Jeśli chodzi o pozostałe smakołyki, to wyjątkowo pyszny jest cienko pokrojony pršut, ten, który wygląda na tłusty (w smaku wcale taki nie jest!). Bardzo przypadają nam do gustu również sardynki w oliwie z czosnkiem i kaparami. Pycha! :D

To była prawdziwa uczta dla podniebienia! I wbrew pozorom nawet się najedliśmy - zagryzaliśmy smacznym chlebem. Zresztą kto by chciał dużo jeść w takim upale?

Po pysznym obiedzie (kolacji?) jedziemy dalej. Chcemy podjechać w okolice plaży Caska, żeby kupić smokovačę dla mojego taty na imieniny. Moi rodzice mają tu swoją ulubioną, bo kiedyś byli na Pagu i bardzo im zasmakowała. My też 3 lata temu byliśmy w domku u stóp ruin zamku po wino, więc wiemy, dokąd jechać.

Po drodze przystanek i już ostatnia w tym roku (:() sesja z owieczkami. Obserwujemy, jak zabawnie się zachowują. Stoją, trzymając głowy jedna w cieniu drugiej :wink::

Obrazek

lub walczą ze sobą :wink::

Obrazek

Ale krew się nie polała! :D

Jedziemy kupić wspomnianą rakiję. A potem czas na ostatni punkt programu dzisiejszej wycieczki. Chcemy zajrzeć do Starej Novalji. Sama nazwa miejscowości nasuwa mi skojarzenia z jakąś małą, zabytkową osadą. Nic z tych rzeczy! Stara Novalja nie jest ani mała, ani zabytkowa. To osiedle nowych domów rozciągnięte wzdłuż drogi. Jedziemy do końca tej drogi i dojeżdżamy do starej przeprawy promowej:

Obrazek

Niezbyt odpowiednie miejsce do plażowania. Ale tuż przy tej starej przeprawie droga odbija stromo w górę. Drogowskaz pokazuje, że można tędy dojechać na plażę Jadra. Próbujemy! Początkowo jedziemy asfaltem, później przyjaznym szutrem:

Obrazek

Przypomina nam się hvarska uvala Velika Smočiguzica. Tam też była stacja transformatorowa :)

Dojeżdżamy do dużego parkingu. Jest tu pobierana opłata parkingowa - 20 kun za dobę, ale ponieważ jest już 19:30, pobierającego opłaty nie ma, stajemy za free, zresztą tylko na jakieś pół godziny, bo trochę późno na plażowanie.

Plaża to zarówno zaaranżowane tarasy ze żwirkiem, jak i skałki oraz zatoczki z przyjemnymi otoczakami:

Obrazek

Roztacza się stąd przepiękny widok na Velebit:

Obrazek

Rozkładamy się w najbardziej nasłonecznionym jeszcze miejscu, czyli na plażyczce z otoczakami i zaraz wskakujemy do wody. Są tu dwie ładne groty:

Obrazek

a pod wodą jest całkiem ciekawie.
Po raz pierwszy chyba widzę rozgwiazdę:

Obrazek

I taką czerwoną rybkę (przepraszam za jakość, było już za ciemno na focenie):

Obrazek

Spotykamy też oczywiście naszych "starych znajomych":

Obrazek

Robi się chłodno, a nie chcę znowu zmarznąć. I tak jestem przeziębiona. Pora na odwrót!

Po drodze na camping Dražica focimy jeszcze zachód słońca:

Obrazek

Tak kończy się pełen wrażeń dzień, który był zarazem naszym ostatnim dniem na wyspie Pag. Jutro jedziemy dalej, na południe :D

:papa:
Ostatnio edytowano 26.02.2012 15:04 przez maslinka, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po Pagu i Cresie przygoda nas niesie - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone