Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tom_Krasu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 13.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tom_Krasu » 04.05.2018 11:00

Witam
mam pytanko czy kupię winietę w miejscowości Sali na wyspie Dugi Otok ? jeśli nie to gdzie znajdę najbliżej?
Pozdrawiam
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 04.05.2018 11:26

czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 09.05.2018 19:28

Witam czy odbijacz U1 12x40cm wystarczy do pontonu :)
jeszcze jedno pytanie czy wystarczy kamizelka asekuracyjna czy musi być ratunkowa :?:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.05.2018 20:16

czesiu1976 napisał(a):jeszcze jedno pytanie czy wystarczy kamizelka asekuracyjna czy musi być ratunkowa :?:


może to pomaga
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 09.05.2018 20:56

mirko napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):jeszcze jedno pytanie czy wystarczy kamizelka asekuracyjna czy musi być ratunkowa :?:


może to pomaga


to wszystko wiem ale pytałem o przepis czy może w Cro musi taka być - ratunkowa :) co kraj to obyczaj :D
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.05.2018 07:06

Wyposażenie łodzi podlega przepisom kraju, w którym jest zarejestrowany.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 10.05.2018 07:33

czesiu1976 napisał(a):Witam czy odbijacz U1 12x40cm wystarczy do pontonu :) (...)

Mi ten rozmiar wystarcza w ilości 4 sztuk.
Zasadniczo mam po 2 na każdą stronę, przypięte na karabinkach - co umożliwia ewentualne szybkie/wygodne ich przepięcie w razie potrzeby.
DSC01897.JPG
Jak gdzieś cumuję między łódkami, to wyrzucam z każdej strony po dwa,
jak bokiem przy jakimś kamiennym pomoście to wtedy wszystkie 4 na jedną stronę.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.05.2018 08:10

czesiu1976 napisał(a):Witam czy odbijacz U1 12x40cm wystarczy do pontonu :)


Zastanów się gdzie planujesz kotwiczyć. Ja od 2010 roku nie użyłem odbijacza ani razu. Ponton ma to do siebie że jest cały jednym wielkim odbijaczem :mrgreen: Jedynie gdybyś cumował bezpośrednio przy betonowym nabrzeżu będzie niezbędny, żeby Ci go nie poharatało :) Ja od zawsze i wszędzie gdzie byłem cumowałem na bojce. Teraz odbijacze wiszą na ścianie w garażu, bo mam auto na styk do garażu na długość :mrgreen: Jeśli mają Ci być potrzebne raz w czasie urlopu, na godzinę, jak zacumujesz żeby wyskoczyć w mieście na lody, to opakowanie bezzwrotne będzie równie skuteczne :mrgreen:

Obrazek

a ograniczysz majdan z którym się do Cro musisz przemieścić :wink:

czesiu1976 napisał(a):jeszcze jedno pytanie czy wystarczy kamizelka asekuracyjna czy musi być ratunkowa :?:


Ratunkowe - ONLY
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 10.05.2018 10:24

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi ale z kamizelkami jestem zakręcony :roll:
na pokładzie mam swojego osobistego ratownika wodnego :mrgreen: :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.05.2018 10:54

Kamizelki prawdopodobnie nigdy nie będą Ci potrzebne, podobnie jak 8 czy 10 poduszek powietrznych, kontrolowane strefy zgniotu czy nawet oklepane pasy bezpieczeństwa w aucie, ale może zdarzyć się jedna sytuacja, że od nich będzie zależeć czy c.d.n.

Zaufaj mi, że osobisty ratownik wodny przy 4-5 B i 2 -3 kilometrach od brzegu, będzie tej kamizelki tak samo potrzebował jak Ty czy 2 letni bobas. Kamizelki każę zakładać i często sam zakładam, jak tracę 100% pewność warunków na morzu i ich rozwoju. W ciągu kilku czy kilkunastu minut warunki mogą zmienić się tak, że Twój powrót do bezpiecznego brzegu będzie obarczony ryzykiem, choćby podwiania dziobu i wywalenia grzybka. Wystarczy że w takim momencie dostaniesz czapką silnika lub nawet tubą w Twoją osobistą czapkę, a wtedy kamizelka asekuracyjna się już nie sprawdzi, bo zostaniesz leżeć z trąbą w wodzie. Ratunkowa ma to do siebie, że jakbyś do wody nie wpadł, to Twoja głowa będzie utrzymywana aparatem oddechowym do słońca a nie wody, a to może być dość istotne właśnie dla c.d. :wink:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 10.05.2018 11:07

Mądrego to aż miło posłuchać :D :D i tu mnie przekonałeś :D :D w razie czego będzie się dobrze i miękko siedziało :mrgreen:
karpik_raszyn
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 20.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karpik_raszyn » 10.05.2018 14:50

Co do odbijaczy to też nie wiedziałem czy kupować bo to tylko ponton i amortyzuje itp.
Przekonałem się będąc nad Zegrzem i chcąc przycumować przy pomoście, który krawędzie miał z czarnej gumy. Nie mając odbijaczy ponton po chwili miał tą czarną gumę na sobie - był brudny. Teraz gdy są odbijacze to staję gdziekolwiek nie martwiąc się o boki - to się przydaje :) W Chorwacji przydawały się gdy podpływało się do jakiegoś miasta i chciałem sprawnie wysadzić rodzinę i nie ocierać o betonowe nabrzeże ti też wtedy podpływa się, mocno przytula do muru i serce spokojne, że nic się nie stanie :)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.05.2018 15:15

To zadanie spełni każda plastikowa butelka PET :wink:
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 10.05.2018 18:00

Rysio napisał(a):To zadanie spełni każda plastikowa butelka PET :wink:
Rysiu,
jak chodziłem na kurs łódkowy, szkoleniowiec mówił nam, że do dużych łodzi/statków funkcjonalnie i wymiarowo pasują opony jako fendery.
Ale powiedział też, że to świadczy o skiperze :evil:
Dodatkowo pokazał też jakąś listę (wyglądała na wiarygodną) kilku/nastu śluz w Niemczech, gdzie łódki z oponami mają zakaz wpływania.
Jedynym usprawiedliwieniem na opony jest posiadanie holownika/pchacza portowego.

Jeśli ktoś ma mało miejsca w pontonie, to nakleić na fenderek lewą część rzepa, na tubę prawą część rzepa i trzyma się pięknie na burcie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 10.05.2018 18:48

Jak ponton/RIb cumuje przodem do nabrzeża a obok są inne jednostki z lewej i prawej to fenderki są niezastapione.

Bo jak powieje mocno to jednostki zaczynają się "ocierać" o siebie

Jak użyjemy butelki to może takich czułości nie wytrzymać a jak się urwie to dodatkowo jeszcze zaśmiecamy planetę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 567
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone