Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 10.09.2016 06:00

lexi napisał(a):...nie wiecie czsem kto zaklada gaz do ferrari?...

Do Ferrari to nie wiem, ale onegdaj po popijawie u czerwonowłosego Michała, wiózł ci on nas do Warszawy swoim Hummerem.
Autko deczko kaszlało. Michał z rozbrajającą miną stwierdził, że gaz tak ma, zanim silnik się nie nagrzeje.
Przyznaję, że skutecznie wprowadził milczenie na jakiś czas. 8O :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2016 06:41

[quote="boboo"][
Ostatnio edytowano 09.05.2019 18:03 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 10.09.2016 09:44

AdamSz napisał(a):Mały przerywnik... Widział, ktoś, kiedyś, coś takiego ? patrz link
http://www.siroccomarinesouth.com/sealegs-amphibious-boats/sealegs-boats/


Obrazek

Patent wywodzi się z Australii bodajże i jest super fajny i super drogi.
W UK jest dealer i kilku znajomych przesyłało mi zdjecia z UK RIB-ów z czymś takim.

W UK jest sporo regionów, gdzie na ma slipów (są duże róznice przypływ - odpływ i poza portami ze slipami różnie) a mają płaskie stosunkowo plaże na których slipują traktorami.
Traktor musi wjechać daleko z takim cięzkim RIB-em >= 6.5m (taki standard na pływanie w UK)

Poznalem powierzchniowo tylko jeden rejon w CRO i jedynie w Tisno, gdzie ludzie trzymają przyczepki na takim pustym placu, dałoby radę czyms takim wjechać i wyjechać.

Gazu nie mam w aucie ale oboje jesteśmy z żoną oszczędni i ja bym zaraz kalkulował, że masa tych kół/urządzeń (ciąganie, pływanie z tym) wersus użycie 2xw roku nie uzasadnia ich wydatku.

Chyba, ze ktoś ma domek opodal plaży i żadnego slipu w okolicy 20-stu km
Ale i tak wyjdzie taniej prosić przez 10 lat pobliskiego rolnika z traktorem o pomoc



No i to musi być duży RIB bo jak widać na powyższym filmie silnik zajmuje całą bakistę w siedzeniu
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.09.2016 12:01

[
Ostatnio edytowano 09.05.2019 18:03 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 10.09.2016 13:26

Aby było w temacie to kólka do pontonu wielokrotnie mnie się przydały :D
Ale do łodki bym nie montował ...
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 10.09.2016 22:09

boboo napisał(a):
lexi napisał(a):...nie wiecie czsem kto zaklada gaz do ferrari?...

Do Ferrari to nie wiem, ale onegdaj po popijawie u czerwonowłosego Michała, wiózł ci on nas do Warszawy swoim Hummerem.
Autko deczko kaszlało. Michał z rozbrajającą miną stwierdził, że gaz tak ma, zanim silnik się nie nagrzeje.
Przyznaję, że skutecznie wprowadził milczenie na jakiś czas. 8O :roll:[/quote

..jesli myslimy o tym samym gościu to po jednej z imprez okolicach Miami chcial postawic sie i wystawił "ucho" Jasia i myslal ze trafil na abstynetow...dopiero po jakims czasie ktos artyscie zasugerowal zeby zmienil kolor etykietki na minimum czarny a nie robil z siebie "dziada".. :lol:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.09.2016 07:23

lexi napisał(a):(...) zeby zmienil kolor etykietki na minimum czarny (...)

Widać posłuchał :mrgreen:
bo w domu miał tylko czarny

wisnia_black_label.jpg
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 11.09.2016 09:34

Na FB na tej grupie posiadaczy RIB-ów dziś pojawiło się ogłoszenie dziwnego RIB-a

Niby pisze, ze 2013 rok ...

Obrazek

5,3 RIB ale chyba bardzo wąski bo ma pojedyńczej jockey-e jeden za drugim. Silnik HONDA 50 KM
Napisane, ze pomalowany "anty złodziejsko" może dlatego tak tanio bo nie każdy chce zamalowany silnik 3950 Funtow wywoławczo (cena z przyczepą). Spredaje jakiś klub żeglarski

Grupa się nazywa "Rigid hull Inflatable Boats ( RHIBs ) SIBs and small powerboats"
lexi
Odkrywca
Posty: 115
Dołączył(a): 09.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexi » 11.09.2016 12:21

boboo napisał(a):
lexi napisał(a):(...) zeby zmienil kolor etykietki na minimum czarny (...)

Widać posłuchał :mrgreen:

Sie ludzie cywilizacją czasem.. :lol:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 11.09.2016 22:14

Jeśli ktoś uważa, że w Adriatyku jest dużo wody...
http://apod.nasa.gov/apod/ap160911.html
marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 14.09.2016 14:53

A niektórzy narzekają na kilwater za motorówkami...
https://www.youtube.com/watch?v=3BlUOfynknc
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 15.09.2016 11:42

ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.09.2016 16:33

Niejaki whisper z forum RIB.net znany z zamiłowania do rekonstrukcji wiekowych udek do stanu "like new'

Wystawił 2 RIBCRACT-y 585 na eBay od ceny początkowej 1 Funt

Obrazek

Wszyscy, którzy kiedyś kupili jakaś udkę od niego jednoglośnie zapewniali, że są to łódki w stanie znacznie lepszym niż jak były nowe. On też robi takie łodki AVON SR coś tam na zbożne cele (wystawiane na aukcjach i potem pieniżaki za zakup wspomagają fundację chorych na raka).

Te akurat nie są w ramach tej akcji więc może będą miec nizsze ceny.
On to robi na emeryturze dla pasji i silniki są rozbierane i sprawdzane, często nowe tuby zakładane z Hypalonu.
Owszem łodki surowe ale podobno niezniszczalne. RIBCRAFTY mają doskonałą opinię w UK ze względu na trwałość i własciwości na falach



Na e_bay występuje jako custom_rib
http://www.ebay.co.uk/itm/5-45m-RIB-Trailer-and-75hp-Fourstroke-Mercury-Outboard-Ribcraft-545-
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.09.2016 16:24

Już wiem, czemu moi znajomi z UK pływają w kaskach (zazwyczaj GECKO) z pełną szybą.
Na filmiku co chwilę słychać jak "plują" morską wodą.
Filmik nieznanych mi osób ale moi znajomi pływają właśnie na RIBCRAFT-ach

marsik
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 482
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsik » 28.09.2016 16:27

Wróciłem z Rabu.
Z Krakowa 1050km, z łódką + prom ok. 14/15h jazdy (przez CZ, A, SLO z ominięciem autostrady).

Pierwszy dzień padało, ale od południa się rozpogodziło, wiało słabe yugo z południa. Drugi dzień morsko stracony, padało ciurkiem, burze. Potem 3 dni wiało od Velebitu - słaba bora tak na 3-4BF i stan morza 3. Ostatni dzień na morzu jak na jeziorze - stan 0/1, bajka :D .

Opłynąłem Rab, odwiedziłem Cres, Losinj, najdalej dopłynęliśmy na wyspę Susak na zach. od Losinja, Krk i mniejsze okoliczne wyspy. Nieco ponad 400km.

Wnioski:
1. laminat taki jak mój na Jadran jak najbardziej godny polecenia. W sumie byłem zdziwiony, ale tak co najmniej 4/5 łódek to laminaty, RIBów stosunkowo mało.
2. subiektywnie przy podobnych warunkach wiatru morze jest trochę łagodniejsze niż w Grecji, fale jakieś mniej "tłukące", możliwa nieco większa szybkość (30-35km/h vs 20-25km/h w Grecji), aha i taka lekka bora od Velebitu jest stabilna - jak wiała to cały czas tak samo w ciągu dnia aż do wieczora, były stale osłonięte miejsca (przy zachodnich wybrzeżach wysp) i miejsca stale mocno zafalowane - wystawione na wsch i płn/wsch., otwarte na Velebit.
3. wrzesień na Cro jak najbardziej, temp pow. 20C, odczuwalna 25-28C, woda 20C, mało ludzi, brak dzieci w wieku szkolnym :D
4. Cro nadal da się lubić :D , przemili gospodarze, dobre warunki, wygodny slip (1x100Kn), stacja paliw, super cumowisko w Palicie "pod balkonem", dobra cena, tylko knajpy drogie...

Generalnie, Rab to świetna lokalizacja dla łódkowiczów, piękne miejsca w zasięgu, dużo wysp, zatok, śliczne miasteczka - Rab, Krk, Mali Losinj - jest co robić.

DSC_3135.JPG

Piaszczysta plaża w Barbatskim Kanale

DSC_3139.JPG

DSC_3171.JPG

Mali Losinj

DSC_3202.JPG

Susak - wysepka na końcu świata

DSC_3209.JPG

Wejscie do zatoki Mali Losinj

DSC_3218.JPG

Widok na Rab

DSC_3253.JPG

Widok na Velebit

DSC_3277.JPG

Zatoka Saramic - piasek, 0,7m głębokości

DSC_3312.JPG

Widok na wyspę Prvic

DSC_3329.JPG

Plaża na wyspie Prvic

DSC_3364.JPG

Prvic od wsch, w głębi Krk

DSC_3379.JPG

Prvic

DSC_3381.JPG

DSC_3391.JPG

Widok na miasto Krk
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 449
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone