Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.08.2013 06:40

CroMarek napisał(a):Witam wszystkich i pozdrawiam z Chorwacji!!!!!
Rok na ten dzień czekałem (no prawie)

Mógłbym zacząć ten post tytułem: "CHORWACJA ZNIOSŁA WINIETY" co byłoby w sumie prawdą, ale potem by się okazało, że i owszem, ale nie do koca i Rysio by mnie zbanował ;-)
Ale do rzeczy: rano podjechałem do kapitanatu w Trogirze w celu zakupu winiety oraz ubezpieczenia. Dałem dokumenty, poczytali, wydrukowali potwierdzenia opłat i... Do widzenia...
Przeglądam papiery (sztuk dwie) i pytam grzecznie: gdzie winieta? Gdzie lista załogi?
No i dowiedziałem się, że ponoć dziesięć dni temu znieśli i winiety jako takie i listy załogi.
Ale płaci się jak ostatnio, ja za RIB'a 5m zapłaciłem 510 kuna, a za ubezpieczenie 360.
Czyli: Chorwacja zniosła winiety, ale opłaty pozostały. Czyli zredukowali sobie koszty.
A poza tym jest BOSKO do sześcianu!!!!!!!!!



Łał ....
:papa:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 09.08.2013 23:27

CroMarek napisał(a):A poza tym jest BOSKO do sześcianu!!!!!!!!!


Fakt, jest bosko zwłaszcza na Korculi :D
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 09.08.2013 23:53

cronet napisał(a):A gdzie jesteś Marek? My jesteśmy w Drage. W sobotę lub niedzielę płyniemy na Kornati... Ty chyba jesteś z własnym ribem, więc jak coś to pisz.

Jestem koło Trogiru, własnym RIBem.
Kornati dla mnie trochę za daleko, już tam byłem, bardzo ładnie.

Jest cudownie, choć wszyscy trąbią o silnym wietrze, który ma do nas dotrzeć po północy, czyli za dwadzieścia minut.
Ponoć w TV radzą odłożyć podróż do niedzieli ze względu na b. silny wiatr, grad i lokalne trąby powietrzne.
Zobaczymy, czy się sprawdzi, póki co powiązałem wszystko na pokładzie i zrobiłem podwójne cumy.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.08.2013 00:08

Potwierdzam słowa Marka. Nie ma już tych fajnych naklejeczek i listy załogi. Eliby unija im wlazła?;-) Dla nas to duże ułatwienie bo można kogokolwiek na gumjak zabrać, choćby rodaków spotkanych w Cro. Do tej pory było to w zasadzie nielegalne :-)

Ps. Marku, wymagali od Ciebie wykupienia ubezpieczenia? Mi kobita nawet nie wspomniała o tym. O silnym wietrze i o bure zarówno gospodarz jak i w kapitanacie mnie ostrzegali. Na tazie mam RIBa na brzegu. Zobaczymy jutro.

Pozdrav iz Metajny :-)
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 10.08.2013 01:50

Rysio napisał(a):Ps. Marku, wymagali od Ciebie wykupienia ubezpieczenia? Mi kobita nawet nie wspomniała o tym. O silnym wietrze i o bure zarówno gospodarz jak i w kapitanacie mnie ostrzegali. Na tazie mam RIBa na brzegu. Zobaczymy jutro.

Pozdrav iz Metajny :-)

Tak, ale to chyba kwestia mocy silnika albo wielkości RIB'a. Mój ma 90KM i 5m. A może nie trzeba go kupować? Nie dyskutowałem, tylko potwierdziłem, że chcę ubezpieczenie u nich. Swoją drogą wychodzi chyba taniej niż w PL. A w sumie lepiej mieć dupochron jakby co, no nie?

PS. już 1.42am a wiatru nie ma. Może do nas nie doleci?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.08.2013 02:06

U mnie (Metajna/Pag) zaczyna wiać ale delikatnie. Jadran mlaszcze o brzeg, ale z różnych stron widać migotanie. Profilaktycznie poprzypinałem kaftany żeby mi ich w nocy nie wywiało.

Ps. No to widać dla 40 Ps. i 4.8m nie wymagają ubezpieczenia. Mam nadzieję że nic nie narozrabiam bo tu gdzie jestem to ruch jest znikomy :-)
rycerzyk1970
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rycerzyk1970 » 10.08.2013 16:04

Rysiu, jestem niedaleko Ciebie (Pag/Pag), przyjechaliśmy wczoraj i gospodarz nawet nie chciał słyszeć o zwodowaniu mojego rib-a, powiedział, że jutro będzie mocno wiało i żeby lepiej pozostał na brzegu. Wieczorem poszliśmy na spacer z rodzinką, i jakie było moje zdziwienie jak po powrocie zobaczyłem moją przyczepkę z zabawką zaciągniętą za krzaki i przywiązaną do nich kilkoma linami, gospodarz dba o swoich letników. Zgodnie z sugestiami dzisiaj nie pływam ale jutro to już nie wytrzymam.
PS. ja w kapitanacie zostawiłem 420+180. RIB 4.70 + 40 KM.
Pozdrawiam!
Maciek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2013 20:24

Pływać dziś to można było bez problemu, fale wcale nie takie duże. Najbardziej irytująca to bryza była, bo wiatr to troszkę dziś wiał i strasznie chlapało. Jedynie płynąc z wiatrem lub pod wiatr były szanse, że będzie się w miarę suchym. W tych rejonach jest bezpiecznie, wszędzie blisko więc zawsze można się schować. Mnie złapała bora w drodze powrotnej z Vis na Hvar, tam już jest otwarte morze. Zawróciłem, ale ok. 4-5km które wtedy przepłynąłem wracając.. niezapomniane przeżycie. Dobrze , że byłem na czczo :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 10.08.2013 21:56

Rycerzyk, mój też stoi na przyczepie. Jutro woduję a po południu dojedzie kumpel też z RIBem więc będzie nas 3 na paskim:-) Można będzie się gdzieś dalej wybrać bo 3 motory naraz raczej nie padną a ja mam jeszcze motopagaja Tohatsu 2,5 Ps. Moj jest czerwony jakby co. SMS na 605100860 możesz słać;-)

Edit: Na silniku naklejki cro.pl, więcvjakbyś dotarł do Metajny to znajdziesz.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 13.08.2013 11:16

globtrotuar napisał(a):
Rysio napisał(a):... Przepisy chorwackie ...


A nie powinni oni mieć już przepisów zbliżonych do unijnych ? :)



cronet napisał(a):A nie warto po prostu zrobić patent?
Po jaką chol...ę ciągle myśleć -uda się czy nie? Na wczasy jedziemy odpoczywać!!!


Patent to mam, żeglarski, pozwala pływać do 1 mili od brzegu. Chodzi o to, że w Polsce winietka żadna niepotrzebna, cieszy chociaż to, że w Chorwacji oprócz kupna winietki odpadają przeróżne inne formalności.
Pozdrawiam
mazur75
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mazur75 » 14.08.2013 20:50

Witam,
na wstepie chcialem sie przywitac,na forum jestem nowy chociaz czytam je od pewnego czasu.Mam male pytanko w Cro bylej 3 razy we wrzesniu wybieram sie ponownie i chcialbym podziwiac widoki tym razem od strony wody.I teraz pytanko czy majac patent zeglarza moge legalnie plywac jakims pontonem lub lodka z silnikiem .Czy wymagany jest patent motorowodny.nie chodzi mi o nic wielkiego,bo na to bym sie nie nie zdecydowal na poczatek.Jesli chodzi o zeglowanie mam pewne doswiadczenie i wiem co moze wydarzyc sie na wodzie.Chodzi mi o jakis ponton/rib do 5 metrow i 20-40 ps,czysto rekreacyjnie przy linii brzegowej.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 16.08.2013 13:27

witam serdecznie,
wybieram się w najbliższym czasie do Baśki na KRK, Z PONTONEM OCZYWIŚCIE, mam pytanko, jak jest z parkowaniem pontonem 3,10 w porcie???, macie może jakieś doswiadczenie w tej sprawie, bo z tego co wiem to tłok jest okropny,
pozdrawiam
jacek2929
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 304
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek2929 » 16.08.2013 14:49

Koledzy
Jak to jest teraz z opłatą za ponton? Trzeba pokazywać patent? Nie wiem czy mój zdąży przyjść do września.
Miał ktoś doświadczenia z tym w tym roku
CroMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 270
Dołączył(a): 07.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroMarek » 16.08.2013 22:45

jacek2929 napisał(a):Koledzy
Jak to jest teraz z opłatą za ponton? Trzeba pokazywać patent? Nie wiem czy mój zdąży przyjść do września.
Miał ktoś doświadczenia z tym w tym roku

Witam,
W kapitanacie chcieli patent i dowód własności - np. Kartę rejestracji pontonu, decyzję ze Starostwa, certyfikat rejestracyjny z PZŻ - dokument z którego wynika, że dany ponton jest własnością osoby z patentem.
globtrotuar
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 04.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) globtrotuar » 17.08.2013 14:32

mazur75 napisał(a):Witam,
na wstepie chcialem sie przywitac,na forum jestem nowy chociaz czytam je od pewnego czasu.Mam male pytanko w Cro bylej 3 razy we wrzesniu wybieram sie ponownie i chcialbym podziwiac widoki tym razem od strony wody.I teraz pytanko czy majac patent zeglarza moge legalnie plywac jakims pontonem lub lodka z silnikiem .Czy wymagany jest patent motorowodny.nie chodzi mi o nic wielkiego,bo na to bym sie nie nie zdecydowal na poczatek.Jesli chodzi o zeglowanie mam pewne doswiadczenie i wiem co moze wydarzyc sie na wodzie.Chodzi mi o jakis ponton/rib do 5 metrow i 20-40 ps,czysto rekreacyjnie przy linii brzegowej.


Według mojej wiedzy patent żeglarski w Chorwacji wystarczy, do 1 mili od brzegu.
Ktoś jeszcze kiedyś dał link do takiej żółtej mapki na której były zaznaczone różne strefy pływania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 250
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone