Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plaże na Hvarze - 2019/2020

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.09.2019 22:45

Nadrabiam, wspominam, porównuję... :)
Habanero napisał(a):Dochodzimy do promendy, naszym zdaniem, najpiękniejszej na wyspie.

Mnie chyba bardziej podobała się w Hvarze, choć było tam gwarno. W Starim Gradzie był komfortowy spokój. :)
Habanero napisał(a):Pałac Hektorovića.

Weszliśmy do środka. Bardzo ciekawe miejsce. :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.09.2019 08:46

Roxi napisał(a):Powiem tylko tyle...

... jaki ten Hvar jest jednak piękny! :hearts:

....


O tak. Po miesiącu spędzonym na wyspie, ciągle czujemy jej niedosyt :D
Chociaż przyznam, że dla mojej żony, numerem 1 został Pag .


kaeres napisał(a):...
Habanero napisał(a):Chyba ukryjemy dla Was jakiś skarb na którejś z plaż :D

To by było mega. Podchody jak za dawnych czasów.


No to szykuj się na podchody :wink: . Nad miejscem ukrycia skarbu już myślę :D

elka21 napisał(a):
Roxi napisał(a):Powiem tylko tyle...

... jaki ten Hvar jest jednak piękny! :hearts:

A Stary Grad tysiąc razy ładniejszy niż Jelsa. Każdy kolejny pobyt mnie tylko utwierdzał w tym przekonaniu. :twisted: :oczko_usmiech:

Zgadzam się z Tobą bez dwóch zdań.
W tym roku, tydzień stacjonowałam w Starim Gradzie. To wszystko mało. Zobaczyłam tylko namiastkę wyspy, na pewno jeszcze na nią wrócę, ale kiedy, czas pokaże :D .


Ja również się zgadzam :D

walp napisał(a):Nadrabiam, wspominam, porównuję... :)
Habanero napisał(a):Dochodzimy do promendy, naszym zdaniem, najpiękniejszej na wyspie.

Mnie chyba bardziej podobała się w Hvarze, choć było tam gwarno. W Starim Gradzie był komfortowy spokój. :)

Hvarska promenada też piękna, ale jednak komfortowy spokój cenimy bardziej :wink:

walp napisał(a):Nadrabiam, wspominam, porównuję... :)
...
Pałac Hektorovića.
Weszliśmy do środka. Bardzo ciekawe miejsce. :wink:


Fajnie Waldku, że tu zaglądasz :D
Napisz proszę gdzie wynająłeś pasarkę . Na przyszły rok będzie jak znalazł :D
Kilka atrakcji zostawiłem :wink: , w tym pływanie po kanale Šćedrovskim i zwiedzanie Tvrdalj :papa
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.09.2019 11:31

POLJICA - U. MALA STINIVA (cz.1, lądem)

Mala Stiniva jest wyjątkowo pięknym miejscem na Hvarze.
Składa się z dwóch małych zatoczek, a niezwykłego uroku dodają jej malownicze klify, schodzące pionowo w lazurowe morze.
ms.jpg


W Małej Stinivie byliśmy dwa razy i podobnie jak maslinka uważamy ją, no może obok Pokrivenika i Gromin Dolac,
za nr 1 na Hvarze.
Mniejszą zatoczkę udało nam się zdobyć drogą morską ( o tym w dalszej części relacji ).
Dzisiejszy odcinek poświęcony będzie większej zatoczce Małej Stinivy i drodze lądowej (tu nasz dojazd z Vrboski).
Zjazd do zatoczki znajduje się w miejscowości Poljica i nie sprawia problemów.
Na końcu drogi (już przy zatoczce), dobrze jest zawrócić ,...
20190713_104545.jpg

..I poszukać miejsca z prawej strony...
20190713_100424.jpg
20190713_104255.jpg

Dzień był pochmurny także miejsc nie brakowało. Przy pogodzie warto przyjechać wcześniej (przed 10-tą powinno być ok ).
Idziemy na plażę, a po drodze, z tego dachu, pstrykam zatoczce kilka zdjęć.
20190713_100427.jpg
20190713_104501.jpg
20190713_104105.jpg
20190713_104242.jpg
20190713_103832.jpg

Znajdujemy zejście na plażę...
20190713_104600.jpg
20190713_104619.jpg
...Może wygląda trochę groźnie, ale w rzeczywistości wcale takie nie jest.
20190713_104635.jpg

Przed nami piękna i praktycznie pusta plaża :hearts:
20190713_104805.jpg
20190713_104844.jpg
20190713_104726.jpg
20190713_100810.jpg
20190713_100901.jpg

Za plecami fajna Robinsonada :P
20190713_103840.jpg
Taka by nam styknęła :oczko_usmiech:
20190713_103837.jpg

I już na dole ...
20190713_103627.jpg
20190713_101202.jpg
20190713_101244.jpg
20190713_101212.jpg

Do pełni szczęścia brakowało jedynie słoneczka ... :( :papa:
20190713_103623.jpg
20190713_102344.jpg
Ostatnio edytowano 02.12.2019 20:49 przez Habanero, łącznie edytowano 2 razy
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 24.09.2019 12:28

Też lubię tę plażę.
Niestety w tym roku w maju straszny śmietnik na niej był - plastikowe butelki, jakieś worki. Nie wiem czy to turyści czy mieszkańcy domku powyzej zostawili ale żal było patrzeć :cry:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.09.2019 12:41

Obiecałem rodzinie tą "mniejszą" część Malej Stinivy. Jeżeli się da od strony lądowej to czy ktoś tam kroczył ?
Jeżeli się nie da to wynajmuję pasarę :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.09.2019 15:27

beatabm napisał(a):Też lubię tę plażę.
Niestety w tym roku w maju straszny śmietnik na niej był - plastikowe butelki, jakieś worki. Nie wiem czy to turyści czy mieszkańcy domku powyzej zostawili ale żal było patrzeć :cry:


Te śmietniki na Hvarze to jakaś plaga :evil:
Jestem ciekaw Beato, jak pod tym względem, na tle Hvaru, wypadają inne chorwackie wyspy ?

kaeres napisał(a):Obiecałem rodzinie tą "mniejszą" część Malej Stinivy. Jeżeli się da od strony lądowej to czy ktoś tam kroczył ?
Jeżeli się nie da to wynajmuję pasarę :)

Tego dnia widzieliśmy dwie czeskie rodziny z małymi dziećmi, które szły do drugiej zatoczki.
Osobiście, będąc drugim razem w M.Stinivie pasarką (druga zatoczka), doszedłem w 5 min. ścieżką na wzniesienie obok najwyżej usytuowanego domu. Drogi w dół nie znam.
20190719_110654.jpg


A z wynajęciem pasary, na taki długi dystans (8 km z Vrboski), to się Krystian zastanów.
Musisz bardzo dokładnie znać prognozę pogody, bo po 15 -tej często wieje mistral i fale na otwartym morzu są spore.
My wracając przeżyliśmy koszmar . Tamtego dnia nie zapomnę do końca życia. Do 15-tej w zatoczce spędziliśmy najpiękniejszy dzień tegorocznych wakacji, a wracając około 16-tej, najgorszy horror.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.09.2019 16:15

Habanero napisał(a):
gusia-s napisał(a):... Odnośnie Jelsy ... Mieszkając w niej ani razu nie widziałam w porcie wycieczkowców :D Raz z kempingu tylko jak płynęły jeden za drugim. Zazwyczaj o tej porze to gdzieś się ląfrowało.
Nie odczułam w Jelsie ciasnoty.
Odnośnie Jelsy ,.. To albo tak się zmieniła od Waszego ostatniego pobytu, albo mieliście wyjątkowe szczęście...

Chyba mieliśmy właśnie takie szczęście :D (I poł. lipca). Na mniejszych plażach było zawsze pusto a na tych większych jak Pokrivenik czy M. Stiniva albo Zarace poza nami było dosłownie kilka osób, mniej niż u ciebie w pochmurny dzień ;) . Tylko na Dubovicy było zatrzęsienie więc na nią nawet nie schodziliśmy. Nie było nawet gdzie przy niej zaparkować :(

Habanero napisał(a): ... Miałem inne wyobrażenie Jelsy i Vrboskiej . Vrboska zaskoczyła mnie in plus, Jelsa niestety nie na plus .
Tak jakby ktoś, bez pomyślunku, chciał ją upiększyć na siłę i podoklejał do ładnego miasteczka różnego rodzaju brzydactwa.
Oszpecili to miasteczko choćby takimi zabiegami...
Obrazek
O wyremontowanej i wybetonowanej plaży miejskiej, wyglądającej teraz jak fontanna w parku, szkoda mówić :? .
Jelsa traci przez takie zabiegi swój dalmacki klimat,... niestety...
No tak.
Tę plażę dopiero urządzano podczas naszego pobytu a napisu faktycznie nie było, ale dzieciom się chyba podoba :mrgreen: .
Pojawia się on coraz częściej w różnych zakątkach. W Splicie już jest od dawna.
IMG_20170921_232608.jpg


Nie potrafię się zdecydować, która plaża jest dla mnie nr 1 na Hvarze.
Mam 4 typy.
Pokrivenik, bo jest pięknie położony i ma jaskinię i lazurową wodę.
M. Stiniva - też pięknie położona, z cudnym kolorem wody, ale szczególnie bo ma tę drugą zatoczkę, którą mieliśmy na priv.
Gromin Dolac - bo też mieliśmy ją na priv, ma fajne jamy i piękne agawy nad głową rosną.
M. Zarace - za cudowny kolor wody w zatoce, te plamy z trawy morskiej i przejrzystość wody biją po oczach.
:hearts:

kaeres napisał(a):Obiecałem rodzinie tą "mniejszą" część Malej Stinivy. Jeżeli się da od strony lądowej to czy ktoś tam kroczył ?
Jeżeli się nie da to wynajmuję pasarę :)
Jam kroczyła z M. Stinivy.
Między domkami zaczyna się ścieżka prowadząca w górę. Jest ona dobrze wydeptana i nie da się zboczyć. Dojście trwa nie więcej niż 5-7 minut i nie jest zupełnie męczące. Po drodze, już schodząc do tej plażyczki mija się malutki domek po prawej i myślę, że jak nie ma w nim lokatorów to większe szanse na pustą plażę.

beatabm napisał(a):Też lubię tę plażę.
Niestety w tym roku w maju straszny śmietnik na niej był - plastikowe butelki, jakieś worki. Nie wiem czy to turyści czy mieszkańcy domku powyzej zostawili ale żal było patrzeć :cry:
To raczej sprawa morza, po zimie naodkłada się śmieci.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 24.09.2019 16:30

gusia-s napisał(a):
kaeres napisał(a):Obiecałem rodzinie tą "mniejszą" część Malej Stinivy. Jeżeli się da od strony lądowej to czy ktoś tam kroczył ?
Jeżeli się nie da to wynajmuję pasarę :)
Jam kroczyła z M. Stinivy.
Między domkami zaczyna się ścieżka prowadząca w górę. Jest ona dobrze wydeptana i nie da się zboczyć. Dojście trwa nie więcej niż 5-7 minut i nie jest zupełnie męczące. Po drodze, już schodząc do tej plażyczki mija się malutki domek po prawej i myślę, że jak nie ma w nim lokatorów to większe szanse na pustą plażę.

Bajka. Dziękuję za info.
Tobie Konrad również dzięki za info. Sytuacja wydaje się teraz klarowna.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.09.2019 16:42

gusia-s napisał(a):...

Nie potrafię się zdecydować, która plaża jest dla mnie nr 1 na Hvarze.
Mam 4 typy.
Pokrivenik, bo jest pięknie położony i ma jaskinię i lazurową wodę.
M. Stiniva - też pięknie położona, z cudnym kolorem wody, ale szczególnie bo ma tę drugą zatoczkę, którą mieliśmy na priv.
Gromin Dolac - bo też mieliśmy ją na priv, ma fajne jamy i piękne agawy nad głową rosną.
M. Zarace - za cudowny kolor wody w zatoce, te plamy z trawy morskiej i przejrzystość wody biją po oczach.
:hearts:

...


Tu zgadzamy się w 100% :D

1-Pokrivenik, M. Stiniva, Gromin Dolac, to moje pudło :D (kolejność dowolna :wink: )
4-Zaraće
5-Dubovica i V. Stiniva ( tylko ze względu na tłok 5 , a nie 4 :wink: )
......
Luśki nie widziałem :(
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.09.2019 19:15

Ja w ogóle nie widziałam tego wielkiego czerwonego napisu: Jelsa 8O Możliwe jest, żeby go tam nie było 12 lipca? :?
Wy przecież byliście w Jelsie mniej więcej w tym czasie, co my (?)

M. Stiniva urocza, nawet bez słoneczka :)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 24.09.2019 19:27

Ja byłem tam 2 lipca i też tego napisu nie widziałem :roll:
aczkolwiek mi takie napisy nie przeszkadzają, przynajmniej wiem gdzie jestem :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.09.2019 20:59

maslinka napisał(a):Ja w ogóle nie widziałam tego wielkiego czerwonego napisu: Jelsa 8O Możliwe jest, żeby go tam nie było 12 lipca? :?

lotnikwsk napisał(a):Ja byłem tam 2 lipca i też tego napisu nie widziałem :roll:
aczkolwiek mi takie napisy nie przeszkadzają, przynajmniej wiem gdzie jestem :mrgreen:
Na FB profilu Visit Jelsa 16 lipca opublikowali posta, że od dziś to najlepsze miejsce w mieście na selfika więc pewnie wtedy ustawiono tą dekorację.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.09.2019 21:05

maslinka napisał(a):Ja w ogóle nie widziałam tego wielkiego czerwonego napisu: Jelsa 8O Możliwe jest, żeby go tam nie było 12 lipca? :?
Wy przecież byliście w Jelsie mniej więcej w tym czasie, co my (?)

M. Stiniva urocza, nawet bez słoneczka :)


Zdjęcie z 18 lipca. Szybko się uwinęli :wink:

lotnikwsk napisał(a):Ja byłem tam 2 lipca i też tego napisu nie widziałem :roll:
aczkolwiek mi takie napisy nie przeszkadzają, przynajmniej wiem gdzie jestem :mrgreen:


Treść jak najbardziej ok (wielu skorzysta :wink: ), tylko forma taka se :roll: , jak na to miejsce .
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 25.09.2019 08:36

I wszystko jasne :oczko_usmiech:
Screenshot_20190925-083425_Instagram.jpg


Do tego doszła jeszcze huśtawka ze skrzydłami w parku, ale nie mam dobrego zdjęcia.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Plaże na Hvarze - 2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 25.09.2019 09:03

gusia-s napisał(a):
maslinka napisał(a):Ja w ogóle nie widziałam tego wielkiego czerwonego napisu: Jelsa 8O Możliwe jest, żeby go tam nie było 12 lipca? :?

lotnikwsk napisał(a):Ja byłem tam 2 lipca i też tego napisu nie widziałem :roll:
aczkolwiek mi takie napisy nie przeszkadzają, przynajmniej wiem gdzie jestem :mrgreen:
Na FB profilu Visit Jelsa 16 lipca opublikowali posta, że od dziś to najlepsze miejsce w mieście na selfika więc pewnie wtedy ustawiono tą dekorację.


Oj, nie zauważyłam tego co napisałaś gusiu i wstawiłam poniżej screen z instagrama, gdzie właśnie napisali że od 16 lipca ta "atrakcja" :smo:
Mi osobiście w Jelsie ten napis totalnie nie leży, nie wiem, czy "I :hearts: Amsterdam" był pierwszy, ale to właśnie z tym miastem taki napis mi się zawsze kojarzył. Swoją droga, szkoda, że go zdemontowali.. Ale fotkę córki na jednej z liter mamy na pamiątkę :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plaże na Hvarze - 2019/2020 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone