Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwo w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 21.07.2013 00:11

Tak.... Tylko moj smakosz jak widzi pivo kuflowe to az slinotoku dostaje! ;)
Ma nauczke na przyszlosc i swoje zdanie na temat uczciwosci wlascicieli knajp...
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 21.07.2013 00:13

PabloX napisał(a):Mosqito, jak najbardziej zgoda co do większości tego, co napisałeś... BTW to chyba wypiję i Twoje zdrówko końcówką Starobrna, nie obrazisz się? :D

Z dwoma zastrzeżeniami:
1) Część z browarów regionalnych też już należy do wielkich koncernów i też robią mocne słodkie napoje piwopodobne, żeby trafić w najpowszechniejszy target. Trzeba uważać, bo można się naciąć :(
2) Zgadzam się co do piw ukraińskich, że są dobre - bo je lubię i cenię, niestety zwykle są dla mnie dość drogie, więc kupuję je tylko na promocjach cenowych, które na szczęście się zdarzają. Natomiast co do kazachskiego piwa, to jednak zaprotestuję. Piłeś Karagandieżskoje? Bardzo dobre piwo, o klasycznym, pełnym smaku, gorzkie i lekkie. Trochę go wypiłem w Kazachstanie w 2005 roku :lol:


Aż musiałem zajrzeć do albumu które piłem. Więc tak: Biały Niedźwiedź (Miagkoje, Osoboje Niefiltrowanyje, Swietloje), Derbes Niefiltrovanyje, Krużka Swieżego (Swietlyje i Barchatnoje), Karagandinskoje (Kriepkoje, Swietloje, Czerwone i Zielone), Ałmatinkoje Żiguljewskoje 1964, Alma-Ata Swietloje.


PS Dość tanio piwa ukraińskie bywają w Piotrze i Pawle - jeśli masz dostęp. Ale te tam dostępne dupy nie urywają. Jak ktoś lubi piwa niepasteryzowane i niefiltrowane to polecam wakacje w Alzacji. Ponoć jedyny departament we Francji gdzie się więcej pija piwa niż wina.

PS2 Na zdrowie ! Ja wychylę Travaricą
Ostatnio edytowano 13.01.2014 01:30 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 21.07.2013 00:14

Basiulinek napisał(a):Mój T. zna smaki czeskich piw.
Jakież było jego zdziwienie, gdy po zamówieniu w polskiej knajpce czeskiego - sporo droższego piwa- dostawał kufel jakiegoś sikacza za odpowiednio wyższą cenę.... :evil:

Stało się to już dwa razy - Opole i Włocławek.
Najpierw były dyskusje z właścicielami knajp,wmawianie,że to na 100 procent Plsner Urquell.
Kończyło się przyznaniem racji..... I prośbą,żeby nie mówić głośno... :roll: Bo..... beczka właśnie się skończyła....

Tylko,że dla kogoś kto tego orginalnego smaku nie zna - takie czeskie pivo będzie sikaczem.
I zapłaci np.9PLN - tyle kosztowało w hotelu we Włocławku...

Basiu, mnie moja przyjaciółka z narzeczonym zabrali w Pradze do knajpy firmowej Pilsnera, uwierz mi nie poznałam, smakował wyśmienicie, nie to co w polskich pubach ten sam Pilsner Urquell!!!
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 21.07.2013 00:15

Ostatnio w sklepie o nazwie owada :) - nie będę robił krypto reklamy, chociaż każdy wie o co chodzi...pojawił się PAULANER cena 3,19zł chociaż sugerowana z butelki wynosi 4,29zł i powiem Wam, że trafiłem nawet na przecenie po 2,39zł cóż wziąłem wtedy cały kartonik x24 :mrgreen:

Powiem tak pojemność 0,4 litra, smak pszeniczny z dodatkiem drożdży, kolor przepiękny, smak naprawdę przedni.
Znam faceta z Żywca (Paulaner jest z grupy Żywiec) dzięki, któremu wiem co piję, to jedyne piwo (nie pędzone) na szybko, bez enzymów takich jak żółć zwierzęca, bez spirytusu, wszystko natura.

Jedyne mam na myśli grupę piw Żywiec.


Polecam również, ale występuje tylko w Czechach i koniecznie musi być lany, butelka jest do D... VELVET ciemny, można go kupić w wybranych knajpkach od kwietnia do września, lany w kufelkach 0,3...pyszny.
Ostatnio edytowano 21.07.2013 00:18 przez KDW, łącznie edytowano 1 raz
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 21.07.2013 00:16

Basiulinek napisał(a): Stało się to już dwa razy - Opole i Włocławek.
Najpierw były dyskusje z właścicielami knajp,wmawianie,że to na 100 procent Plsner Urquell.
Kończyło się przyznaniem racji..... I prośbą,żeby nie mówić głośno... :roll: Bo..... beczka właśnie się skończyła....

Tylko,że dla kogoś kto tego orginalnego smaku nie zna - takie czeskie pivo będzie sikaczem.
I zapłaci np.9PLN - tyle kosztowało w hotelu we Włocławku...


A TO mój faworyt :wink:


Z Pilsnerem Urquellem jest trochę śmieszna sprawa, bo jest w Polsce produkowany na licencji. I - co mnie wku.... straszliwie, ten robiony w PL smakuje inaczej niż oryginalny! :twisted: Jest lżejszy i nieco bardziej goryczkowy niż polska "piwna" masówka, ale absolutnie nie smakuje jak oryginalny Pilsner Urquell, warzony w Czechach. Coś takiego pośredniego, bo najpewniej badania rynku pokazały, że prawdziwy smak tego piwa nie trafia w gusta polskich konsumentów.
Robiony w Polsce "Pilsner Urquell" jest w PL dystrybuowany w butelkach 0,5L. Natomiast w butelkach 0,33L jest prawdziwy, czeski Pilsner Urquell. Zupełnie nie wiem, jak jest z piwem beczkowym sprzedawanym w PL pod tą marką - ale z postu Basi wnioskuję, że beczkowy też jest warzony w Polsce i dlatego smakuje kiepsko.

BTW taka sytuacja trwa od lat i jestem szczerze zdziwiony, że management Pilsnera zgadza się na takie praktyki. Powinni już dawno odebrać licencję na produkcję w Polsce i pozostać wyłącznie przy dystrybucji na polskim rynku swojego piwa produkowanego w Czechach.
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 21.07.2013 00:18

Ynka-butelkowe tez podobno inaczej smakuje.
Ja tam sie nie znam, ale skoro znawiec tak mowi... ;)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.07.2013 00:19


BTW. Półsłodkie czeskie Chardonnay, które wypiliśmy wcześniej dzisiejszego wieczoru jest całkiem OK - nie dorównuje szardonejom mołdawskim, ale przewyższa wszystkie inne. Jednakowoż, na winie się nie znam i jeśli ktoś uzna, że to niemożliwe, żeby czeskie wino było lepsze niż francuskie, chilijskie czy australijskie, to pewnie będzie miał rację... :wink: ...ale mi smakuje bardziej. :mrgreen:


Pewnie, że francuskie najlepsze :P :P :D .dla mnie dodam od razu :lol: ale Pablo opisałeś swoje upodobanie tak dyplomatycznie, nie atakując "smakujących"inaczej, że nie sposób się nie zachwycić. :papa:
a co do Pilsnera mamy baaardzo podobne zdanie :D
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 21.07.2013 00:21

Mosqito napisał(a): Jeśli kiedykolwiek będziecie zamawiać piwo w PL zawsze ale to zawsze proście o zamkniętą butelkę i niech ją na waszych oczach (najlepiej przy stoliku) otworzą. Nalejecie sobie sami.

Spox, w Polsce w knajpach pijam wyłącznie wódkę i gin :mrgreen:
...a jak nie daj Boże złamię powyższą zasadę i skuszę się na jakiegoś beczkowego browca, to przeważnie potem żałuję :wink:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 21.07.2013 00:23

CroAna napisał(a):
Wybacz Ynko, jeszcze dodam: Pablo, zapomniałeś wspomnieć o żółci zwierzęcej dodawanej namiętnie do "dobrego polskiego hmmm piwa", dodającej goryczki. to tak na polepszenie smaku dla zachwalających nasz narodny szajs. Wychylamy Twoje zdrówko z mężem staropramenem :lol: i innych smakoszy :smo:

A własnie Anno, całkiem o tym zapomniałam, fuj!
PabloX napisał(a):
BTW taka sytuacja trwa od lat i jestem szczerze zdziwiony, że management Pilsnera zgadza się na takie praktyki. Powinni już dawno odebrać licencję na produkcję w Polsce i pozostać wyłącznie przy dystrybucji na polskim rynku swojego piwa produkowanego w Czechach.

PabloX, już nie, już wycofali licencje, już nie produkują w Polsce :)
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 21.07.2013 00:23

Pablo noż normalnie mówisz wszystko to co słyszę w domu :D
Jeszcze chwila i Cię T. na pivo zaprosi :mrgreen:

Ale w Czechach butelki 0,5l też są.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.07.2013 00:25

Słuszna uwaga, Ynko :D niestety od tego czasu cena wzrosła diametralnie :cry:
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 21.07.2013 00:26

CroAna napisał(a):...


odebrałaś wiadomość ode mnie?
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 21.07.2013 00:28

ynka napisał(a):
Basiu, mnie moja przyjaciółka z narzeczonym zabrali w Pradze do knajpy firmowej Pilsnera, uwierz mi nie poznałam, smakował wyśmienicie, nie to co w polskich pubach ten sam Pilsner Urquell!!!

Bo to nie był "ten sam", tylko coś zupełnie innego, tyle że pod tą samą marką. Najwidoczniej dla Pilsnera Polska jest marginalnym rynkiem, na którym można przymknąć oko na psucie marki.
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 21.07.2013 00:29

PabloX napisał(a):
Mosqito napisał(a): Jeśli kiedykolwiek będziecie zamawiać piwo w PL zawsze ale to zawsze proście o zamkniętą butelkę i niech ją na waszych oczach (najlepiej przy stoliku) otworzą. Nalejecie sobie sami.

Spox, w Polsce w knajpach pijam wyłącznie wódkę i gin :mrgreen:
...a jak nie daj Boże złamię powyższą zasadę i skuszę się na jakiegoś beczkowego browca, to przeważnie potem żałuję :wink:

Ja nie piję wódki, bo mi nie smakuję, za to kocham piwo i jak ostatnio zamówiłam w klubie, bardzo renomowanym z reszta w Katowicach, przy okazji naszych gości z Czech, skończyło się to bardzo niedobrze, pół nocy spędziłam nad muszlą klozetową, nasze goście też... było mi strasznie głupio przed nimi bo ponoć pilismy jedno z "najlepszych" piw polskich Kasztelan :x
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.07.2013 00:30

Basiulinek napisał(a):
CroAna napisał(a):...


odebrałaś wiadomość ode mnie?


Basilunek, tak:) i odpisałam. nic nie masz? :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone