Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwo w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 24.06.2013 10:09

W zeszlym miesiacu Velebitsko bylo w centrum Gajca w sklepie i zaraz obok w knajpie "u Jeża",okolo 7-8 kun za butelke w sklepie...
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 25.06.2013 08:07

Velebitsko to faktycznie dobre piwo, zdecydowanie najlepsze z Chorwackich.
azymut38
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 03.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) azymut38 » 13.07.2013 15:01

Przed chwilą zapodałem sobie piwo Sokol, za 5.49 + 2 kuna kaucja w sklepie Plus w Breli. Piwko OK, jakoś lepiej mnie schłodziło niż nasza Warka przywieziona w puszce.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 19.07.2013 23:56

Velebitskiego jeszcze nie ustrzeliłem, natomiast pojawił się licencyjny Tuborg :D

Na forum czytałem, że kiedyś był, później go nie było (w 2011 i 2012 r. nie widywałem Tuborga w sklepach), a teraz znowu powrócił, jest znakomitym browcem.

Chociaż i tak - już tradycyjnie - najlepszymi piwami, które piję w Cro są czeskie, kupione po drodze. W tej chwili schodzi właśnie Starobrno Ležak - czysta piwna doskonałość :mrgreen:

W porównaniu z poprzednimi laty nie smakuje mi Karlovačko, natomiast bardzo dobrze odbieram Ožujsko, może dlatego, że było pierwszym chorwackim piwem spożytym w tym roku - pyszne, zimne, gorzkie točeno wypite przy basenie w Sveti Martin na Muri, po całym dniu jazdy :lol:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 20.07.2013 00:43

PabloX napisał(a):Velebitskiego jeszcze nie ustrzeliłem, natomiast pojawił się licencyjny Tuborg :D

Na forum czytałem, że kiedyś był, później go nie było (w 2011 i 2012 r. nie widywałem Tuborga w sklepach), a teraz znowu powrócił, jest znakomitym browcem.

Chociaż i tak - już tradycyjnie - najlepszymi piwami, które piję w Cro są czeskie, kupione po drodze. W tej chwili schodzi właśnie Starobrno Ležak - czysta piwna doskonałość :mrgreen:

W porównaniu z poprzednimi laty nie smakuje mi Karlovačko, natomiast bardzo dobrze odbieram Ožujsko, może dlatego, że było pierwszym chorwackim piwem spożytym w tym roku - pyszne, zimne, gorzkie točeno wypite przy basenie w Sveti Martin na Muri, po całym dniu jazdy :lol:

Pablo, zgadzam się z tobą w 100% że Karlovačko niestety się popsuło po tym jak kupił ten browar Heineken :( za to Ožujsko bardzo mi smakuje :) Jeśli chodzi o Starobrno (mam duży sentyment do tego piwa i miasta), już dawno się popsuło własnie z tego samego powodu co Karlovačko :x
A wino czeskie, jak smakowało?
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 20.07.2013 01:21

ynka napisał(a): Pablo, zgadzam się z tobą w 100% że Karlovačko niestety się popsuło po tym jak kupił ten browar Heineken :( za to Ožujsko bardzo mi smakuje :) Jeśli chodzi o Starobrno (mam duży sentyment do tego piwa i miasta), już dawno się popsuło własnie z tego samego powodu co Karlovačko :x
A wino czeskie, jak smakowało?

Po wypiciu tak świetnego piwa, jak Starobrno Ležak trudno mi sobie wyobrazić, że kiedyś mogło być jeszcze lepsze... jest naprawdę de luxe, chociaż Starobrno Tradični smakowało mi już mniej niż kiedyś. Nadal dobry aromat, ale w smaku wyraźnie mniej goryczkowe.

Na spróbowanie kupiliśmy 2 czeskie winka, z czego wypiliśmy Pinot Gris z Velkich Pavlovic. Powiem tak - przyzwoite, ale nieco poniżej oczekiwań. Zobaczymy, czy Chardonnay z Mutenic zaskoczy czymś fajnym, oprócz nietypowego jak na ten gatunek półsłodkiego smaku. Zwykle Chardonnay bywają wytrawne, ewentualnie półwytrawne (mołdawskie), a tu proszę, coś innego... :D Liczę na bardzo przyjemne odkrycie, półsłodkie Chardonnay może być strzałem w 10.

DSC04077_mały.jpg
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 20.07.2013 11:56

Fajna kolekcja! :D
Ja kupowałam Chardonnay z Vaitic :)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 20.07.2013 17:08

narażę się na bank miłośnikom wielkokoncernowego piwa polskiego, ale...każde każde chorwackie lepsze od takowego.przynajmniej nie czuć spirytu ani drożdży, które to ingredienty często można utrafić u nas, zwłaszcza w sezonie. :mrgreen: bo oczywiście nasze małe browarki(niektóre) często lepsze od cro :sm:
termondar
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6522
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) termondar » 20.07.2013 18:04

CroAna napisał(a):narażę się na bank miłośnikom wielkokoncernowego piwa polskiego, ale...każde każde chorwackie lepsze od takowego.przynajmniej nie czuć spirytu ani drożdży, które to ingredienty często można utrafić u nas, zwłaszcza w sezonie. :mrgreen: bo oczywiście nasze małe browarki(niektóre) często lepsze od cro :sm:


To ja się będę "narażał" z tobą, też uważam że te koncernowe piwa to siki.
Natomiast, nie sądzę żeby Karlovacko, czy Ożujsko czymś się specjalnie od nich na różniło, poza tym że nasze są nieco tańsze.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 20.07.2013 18:38

termondar napisał(a):
CroAna napisał(a):narażę się na bank miłośnikom wielkokoncernowego piwa polskiego, ale...każde każde chorwackie lepsze od takowego.przynajmniej nie czuć spirytu ani drożdży, które to ingredienty często można utrafić u nas, zwłaszcza w sezonie. :mrgreen: bo oczywiście nasze małe browarki(niektóre) często lepsze od cro :sm:


To ja się będę "narażał" z tobą, też uważam że te koncernowe piwa to siki.
Natomiast, nie sądzę żeby Karlovacko, czy Ożujsko czymś się specjalnie od nich na różniło, poza tym że nasze są nieco tańsze.


nie wyczuliśmy w nich w.w. "ulepszaczy" :smo:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 20.07.2013 21:50

CroAna napisał(a):narażę się na bank miłośnikom wielkokoncernowego piwa polskiego, ale...każde każde chorwackie lepsze od takowego.przynajmniej nie czuć spirytu ani drożdży, które to ingredienty często można utrafić u nas, zwłaszcza w sezonie. :mrgreen: bo oczywiście nasze małe browarki(niektóre) często lepsze od cro :sm:

Zgadzam się Anno, z Tobą w 100% i też się narażę :oczko_usmiech: też tak uważam jesli chodzi o "masowe" piwo! Jak pisałam wyżej Ožujsko mi bardzo smakuje :)
Nasze śląskie i opolskie lokalne browary robią dobre piwo ale najlepsze i tak pozostaje czeskie, co by tu nie mówić. Można się śmiać z czechów w Chorwacji, co to przywożą pełne bagażniki piwa, a ja rozumiem :oczko_usmiech:
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 20.07.2013 22:07

w takim razie Ynko gramy w tej samej drużynie:)))) czeskie is the best :smo: musimy się go kiedyś razem napić :papa:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 20.07.2013 22:12

CroAna napisał(a):w takim razie Ynko gramy w tej samej drużynie:)))) czeskie is the best :smo: musimy się go kiedyś razem napić :papa:

Ano musimy :D
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 20.07.2013 22:17

I wy te chorwackie szczyny nazywacie piwem??? Jak można to coś porównywać z prawdziwym piwem z Polski czy Czech? Jak daleko może sięgać zaślepienie?
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 20.07.2013 22:22

realista2 napisał(a):I wy te chorwackie szczyny nazywacie piwem??? Jak można to coś porównywać z prawdziwym piwem z Polski czy Czech? Jak daleko może sięgać zaślepienie?

Pisaliśmy z Anną o prawdziwym polskim piwie, że jest dobre i czeskie, że jest najlepsze :)
Chodzi nam o to piwo z koncernów :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone