Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwo w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 21.07.2013 00:32

CroAna napisał(a):
Basiulinek napisał(a):
CroAna napisał(a):...


odebrałaś wiadomość ode mnie?


Basilunek, tak:) i odpisałam. nic nie masz? :(


Ano nie..... :(
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 21.07.2013 00:32

ynka napisał(a): BTW taka sytuacja trwa od lat i jestem szczerze zdziwiony, że management Pilsnera zgadza się na takie praktyki. Powinni już dawno odebrać licencję na produkcję w Polsce i pozostać wyłącznie przy dystrybucji na polskim rynku swojego piwa produkowanego w Czechach.

ynka napisał(a): PabloX, już nie, już wycofali licencje, już nie produkują w Polsce :)

A, to nie wiedziałem, chwała im za to!!! :D dawno już nie piłem Pilsnera Urquella i etykiet nie czytałem, to i nie wiedziałem. Może teraz wrócę do tej marki, chociaż w Polsce niestety droga.
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.07.2013 00:34

PabloX napisał(a):
ynka napisał(a): BTW taka sytuacja trwa od lat i jestem szczerze zdziwiony, że management Pilsnera zgadza się na takie praktyki. Powinni już dawno odebrać licencję na produkcję w Polsce i pozostać wyłącznie przy dystrybucji na polskim rynku swojego piwa produkowanego w Czechach.

ynka napisał(a): PabloX, już nie, już wycofali licencje, już nie produkują w Polsce :)

A, to nie wiedziałem, chwała im za to!!! :D dawno już nie piłem Pilsnera Urquella i etykiet nie czytałem, to i nie wiedziałem. Może teraz wrócę do tej marki, chociaż w Polsce niestety droga.


właśnie dlatego niebotycznie zdrożało...
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 21.07.2013 00:35

PabloX napisał(a):A, to nie wiedziałem, chwała im za to!!! :D dawno już nie piłem Pilsnera Urquella i etykiet nie czytałem, to i nie wiedziałem. Może teraz wrócę do tej marki, chociaż w Polsce niestety droga.

Drogi, bo teraz jest oryginalny :D
Basiu, twój mąż to czech?
Oj, Anno, mi ubiegła :wink:
Ostatnio edytowano 21.07.2013 00:35 przez ynka, łącznie edytowano 1 raz
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 21.07.2013 00:35

Basiulinek napisał(a):Pablo noż normalnie mówisz wszystko to co słyszę w domu :D
Jeszcze chwila i Cię T. na pivo zaprosi :mrgreen:

Jeśli zaprosi, to chętnie skorzystam 8) Pozostanie nam ustalenie terminu i miejsca, ale dla chcącego nic trudnego :D

Basiulinek napisał(a): Ale w Czechach butelki 0,5l też są.

Pewnikiem są, ale warzone na miejscu, a nie w Polsce :wink:
Pisałem o polskim sposobie dystrybucji, zresztą na szczęście mając już nieaktualne informacje... jak ja lubię się w takich sytuacjach mylić, naprawdę :mrgreen:
Ostatnio edytowano 21.07.2013 00:37 przez PabloX, łącznie edytowano 1 raz
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 21.07.2013 00:37

PabloX napisał(a):
jak ja lubię się w takich sytuacjach mylić, naprawdę :mrgreen:

Fajne to jest, co nie?!
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 21.07.2013 00:39

ynka napisał(a):Basiu, twój mąż to czech?


z krwi i kości :mrgreen:


Pablo ok. Nie zrozumiałam :roll: :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 21.07.2013 00:40 przez Basiulinek, łącznie edytowano 1 raz
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 21.07.2013 00:39

pewnie, ze fajne! nie dość , że się wstawił za nami, to i do błędów się potrafi przyznać :oczko_usmiech:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 21.07.2013 00:45

Basiulinek napisał(a):
ynka napisał(a):Basiu, twój mąż to czech?


z krwi i kości :mrgreen:


Fajnie :D
CroAna napisał(a):pewnie, ze fajne! nie dość , że się wstawił za nami, to i do błędów się potrafi przyznać :oczko_usmiech:

I do tego Anna, że przyznaje racje kobitom :smo:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 21.07.2013 00:47

Mosqito napisał(a):
PabloX napisał(a):Mosqito, jak najbardziej zgoda co do większości tego, co napisałeś... BTW to chyba wypiję i Twoje zdrówko końcówką Starobrna, nie obrazisz się? :D

Z dwoma zastrzeżeniami:
1) Część z browarów regionalnych też już należy do wielkich koncernów i też robią mocne słodkie napoje piwopodobne, żeby trafić w najpowszechniejszy target. Trzeba uważać, bo można się naciąć :(
2) Zgadzam się co do piw ukraińskich, że są dobre - bo je lubię i cenię, niestety zwykle są dla mnie dość drogie, więc kupuję je tylko na promocjach cenowych, które na szczęście się zdarzają. Natomiast co do kazachskiego piwa, to jednak zaprotestuję. Piłeś Karagandieżskoje? Bardzo dobre piwo, o klasycznym, pełnym smaku, gorzkie i lekkie. Trochę go wypiłem w Kazachstanie w 2005 roku :lol:


Aż musiałem zajrzeć do albumu które piłem. Więc tak: Biały Niedźwiedź (Miagkoje, Osoboje Niefiltrowanyje, Swietloje), Derbes Niefiltrovanyje, Krużka Swieżego (Swietlyje i Barchatnoje), Karagandinskoje (Kriepkoje, Swietloje, Czerwone i Zielone), Ałmatinkoje Żiguljewskoje 1964, Alma-Ata Swietloje.
I muszę Ci powiedzieć że z tego co pamiętam to najbardziej mi smakowało któreś Karagandinskoje, ale które.... ?

PS2 Na zdrowie ! Ja wychylę Travaricą

Jestem pod wrażeniem, ile tych piw z Kazachstanu poznałeś... zazdroszczę :D
Ja piłem 2 rodzaje tego Karagandieżskowo, bo dobrzy ludzie powiedzieli, że to są najlepsze piwa w Kazachstanie, a skoro zasmakowało, to już nie kombinowałem z innymi. Jedno to było najpewniej Swietłoje, a drugie Eksport, względnie Specjal, coś w tym stylu, że ekskluzif. Lepsze było owo Swietłoje, bo gorzkie, takie w starym stylu, ale to drugie też ok, bo smakowało bardzo podobnie, tylko delikatniej.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 21.07.2013 00:50

ynka napisał(a):
PabloX napisał(a):
Mosqito napisał(a): Jeśli kiedykolwiek będziecie zamawiać piwo w PL zawsze ale to zawsze proście o zamkniętą butelkę i niech ją na waszych oczach (najlepiej przy stoliku) otworzą. Nalejecie sobie sami.

Spox, w Polsce w knajpach pijam wyłącznie wódkę i gin :mrgreen:
...a jak nie daj Boże złamię powyższą zasadę i skuszę się na jakiegoś beczkowego browca, to przeważnie potem żałuję :wink:

Ja nie piję wódki, bo mi nie smakuję, za to kocham piwo i jak ostatnio zamówiłam w klubie, bardzo renomowanym z reszta w Katowicach, przy okazji naszych gości z Czech, skończyło się to bardzo niedobrze, pół nocy spędziłam nad muszlą klozetową, nasze goście też... było mi strasznie głupio przed nimi bo ponoć pilismy jedno z "najlepszych" piw polskich Kasztelan :x

Kasztelan był jednym z ostatnich polskich piw, które spożywałem bez odrazy, ale tak było dobrych kilka lat temu. Dzisiaj to masówka taka sama jak cała reszta "piwnego" mainstreamu w PL.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 21.07.2013 00:56

ynka napisał(a):
CroAna napisał(a):pewnie, ze fajne! nie dość , że się wstawił za nami, to i do błędów się potrafi przyznać :oczko_usmiech:

I do tego Anna, że przyznaje racje kobitom :smo:

Dlaczego miałbym nie przyznać, skoro uważam dokładnie tak samo? To bym dopiero musiał być szurniętym mizoginem, żeby mówić coś innego, niż uważam, tylko dlatego, że kobiety mają ten sam pogląd... :oczko_usmiech:

A uwierzcie mi, nie jestem :smo:
ynka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1655
Dołączył(a): 17.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) ynka » 21.07.2013 01:10

Dobre są też piwa litewskie ale ten wątek dotyczy piw chorwackich :wink:
Kazachskich piw nie piłam, bo jak tam byłam ostatni raz w 1992 roku, to jeszcze nie piłam alkoholu :wink:
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1727
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 21.07.2013 01:23

ynka napisał(a):Dobre są też piwa litewskie ale ten wątek dotyczy piw chorwackich :wink:

Spox, wątek nosi tytuł "Piwo W Chorwacji", czyli nie musimy się obawiać, że ktoś nam zakwalifikuje OT (chyba, że złośliwie i bezpodstawnie, ale to już inna sprawa) :lol:

Skoro "w Chorwacji", a nie "chorwackie", to możemy pisać o każdym piwie, które może się w Cro znaleźć... :wink: a kto nam zabroni tachać do Cro zgrzewkę piwa z Litwy, Ukrainy, Czech czy choćby i samego Kazachstanu? Skoro są rzesze wyznawców produktów z polskich browarów, którzy wożą swoje ukochane mocne i słodkie mózgotrzepy do Cro (w gorącym klimacie wali jeszcze mocniej, chyba... to niewątpliwie dla szerokich rzesz ludności doskonały argument za wożeniem tego na wakacje)... to nikomu nie powinno przeszkadzać, że są i tacy, którzy wolą coś innego.
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 21.07.2013 11:22

PabloX napisał(a): Bo spotkałem się już na tym forum z opiniami, wedle których czeskie piwo to "siki". Najmocniejsze z sześciu piw, które tydzień temu kupiłem w Czechach ma 5% alkoholu, pozostałe mają 4 do 4,5% - i tak powinno być, bo piwa jasnego pełnego o mocy powyżej 5% nie da się wyprodukować. A w Polsce standardem jest "jasne pełne" o mocy co najmniej 5,6%, zdarzają się nawet 6,2%. To w ogóle nie jest piwo.

Moc zależy też od stopnia odfermentowania-im dłużej leży na fermentacji burzliwej tym więcej nabiera mocy kosztem smaku.Posmak alkoholu zależy też od dodanego cukru do fermentacji-jeśli jest to zwykły cukier,glukoza to piwo ma mało smaku za to czuć "moc", a jeśli dodamy slodów w syropie lub suchych bardzo zyskuje na tym smak.Mówię oczywiście o robieniu piwa z brewkitów którym na razie się trudnię ale już mam plany na piwa z zacieru. To dopiero jest piwo! Miodzio. Ale wracając do tematu - jadąc za granicę piję lokalne specjały, ew. biorę dwa na początek swoje na pierwszy głód :wink: Reszta miejscowa
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone