Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piwo w Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 02.09.2016 15:01

Marsallah napisał(a): Nie wiem co się stało ze Zlatnim Panem, który mi nawet smakował - w tym roku nie uświadczyłem.


Pan Zlatni jest dostępny, w tym roku widywałem to piwo w Tommy'm.

Niestety, od czasu kiedy pierwszy raz piłem Pana Zlatnego w 2011 albo 2012 roku, pogorszył się bardzo. Albo mi zmienił się smak :wink:

W tym roku najlepszym wakacyjnym piwem był słoweński Union. Lekki, z intensywną goryczką - zupełnie co innego niż słodki i ciężki Laško.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.09.2016 19:35

Ta, w Orebiciu. Różne browary. Fakin IPA była z Browaru Medvegrad z Zagrzebia. Red baron (nie polecam) z Pivovary Daruvar. Oba ok. 17 Kn/0,33l w sklepie. W knajpie piłem też San Servolo - nie pamiętam z jakiego browaru (ale chorwackiego na 100%).
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 02.09.2016 19:36

PabloX napisał(a):
Marsallah napisał(a): Nie wiem co się stało ze Zlatnim Panem, który mi nawet smakował - w tym roku nie uświadczyłem.


Pan Zlatni jest dostępny, w tym roku widywałem to piwo w Tommy'm.


Widzisz, ja w tym roku do Tommy'ego nei zaszedłem, tylko Konzum i Studenac. Tam ani razu ZP nie dostałem, a pamiętam, że swego czasu smakował mi bardziej niż Ożujsko.
PabloX
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 1726
Dołączył(a): 20.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) PabloX » 05.09.2016 08:46

Marsallah napisał(a):
PabloX napisał(a):
Marsallah napisał(a): Nie wiem co się stało ze Zlatnim Panem, który mi nawet smakował - w tym roku nie uświadczyłem.


Pan Zlatni jest dostępny, w tym roku widywałem to piwo w Tommy'm.


Widzisz, ja w tym roku do Tommy'ego nei zaszedłem, tylko Konzum i Studenac. Tam ani razu ZP nie dostałem, a pamiętam, że swego czasu smakował mi bardziej niż Ożujsko.

Pan Zlatni nadal jest lepszy niż Ožujsko. Ale to jednak już nie to samo, co kiedyś. Carlsberg Croatia zepsuł markę przejętą razem z Panonską Pivovarą. Niewiele straciłeś, nie znajdując tego browarka na półce.
von_scheisse
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 19.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) von_scheisse » 07.09.2016 16:40

No i udało mi się dziś dotrzeć na jedno piwo do Pivnicy Pivac w Makarkiej - faktycznie mają tam spory wybór, a i coś z chorwackiego i serbskiego kraftu się znajdzie. Ceny podobne jak w kraftowych lokalach w Szczecinie - za Pale Ale z browaru Varionica zapłaciłem 20 kun (za 0,5 litra).
Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 09.09.2016 20:39

Cztery lata temu w Ribaricy niedaleko Karlobagu dostępne był trzy rodzaje Velebicko. W tym ciemne.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 09.09.2016 20:55

Maciety napisał(a):Cztery lata temu w Ribaricy niedaleko Karlobagu dostępne był trzy rodzaje Velebicko. W tym ciemne.

Mam nadzieję, że nie zniknie z rynku - to najlepsze chorwackie piwko: szkoda, że mają taką dziadowską dystrybucję. Niestety to mały browar i boję się, że koncernowy chłam zniszczy ich w końcu.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3658
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 09.09.2016 21:35

Maciety
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 23.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciety » 09.09.2016 21:49

Hercklekot napisał(a):
Maciety napisał(a):Cztery lata temu w Ribaricy niedaleko Karlobagu dostępne był trzy rodzaje Velebicko. W tym ciemne.

Mam nadzieję, że nie zniknie z rynku - to najlepsze chorwackie piwko: szkoda, że mają taką dziadowską dystrybucję. Niestety to mały browar i boję się, że koncernowy chłam zniszczy ich w końcu.

Karlovacko stosuje jeszcze pomniejszanie litrażu w plastiku. Nie 2 litry, a 1,8 :devil: Ale ciekawostka, że w tym roku nie widziałem Lesko :?:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2016 22:03

Maciety napisał(a):Ale ciekawostka, że w tym roku nie widziałem Lesko :?:

Nigdy nie było Lesko :wink:
Było i jest słoweńskie piwo
Obrazek
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 10.09.2016 11:30

Maciety napisał(a):Karlovacko stosuje jeszcze pomniejszanie litrażu w plastiku. Nie 2 litry, a 1,8

A dokładnie 1,854 litra.
Rok powstania browaru.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3767
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 10.09.2016 20:20

Lasko w tym roku faktycznie też nigdzie nie spotkałem..
Za to w Basce na Krk nad samym morzem można było wypić w knajpce Velebitsko jasne lub ciemne, a w sklepie dostać czarnogórskie Nikisicko. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.09.2016 21:22

razpol napisał(a): w sklepie dostać czarnogórskie Nikisicko. :)


Ponownie zniekształcona nazwa :wink:
W Czarnogórze piłem

Obrazek
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3767
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 10.09.2016 21:57

Uff.. jedno 'i' się dodało i obce znaki zniknęły.. ;) Tak czy owak, ogólnie warte polecenia. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.09.2016 22:06

Codziennie przez dwa tygodnie od 12:00 do 22:30 kilka kufelków lanego Nikšičko wypiłem :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone