Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisać czy nie pisać ? Trogir 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 23:11

Dalej trzeba maszerować pod górę.

Obrazek

Po drodze oczywiście kilka ładnych punktów obserwacyjnych i miejsc na zrobienie kolejnych fotek.

Obrazek

Obrazek


Po drodze oglądamy pozostałości dawnej elektrowni wodnej - uruchomionej w 1895 roku - dokładnie dwa dni po tym jak w USA ruszyła elektrownia na wodospadzie Niagara.

Obrazek

Obrazek
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 23:16

Wracamy znów do zabudowań gospodarskich. Tym razem oglądamy stara kuźnię i pokaz kucia podkowy prezentowany przez przystojnego młodego "kowala" :lol: - nawet mój mąż przyznaje, że miałaby on duże szanse w wyborach Mistera Chorwacji , które obejrzeliśmy w TV poprzedniego dnia ( Miss zdobyła Citroena C4 natomiast Mister wygrał fantastyczną nagrodę w postaci skutera :)
:lol: :D :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 23:33

Myszkujemy jeszcze chwilę po sklepikach z pamiątkami i ruszamy w górę. Robi się co raz goręcej.
Wracamy w stronę przystanku . Jeszcze tylko rzut oka na turkusową wodę

Obrazek

Obrazek

i koniec pieszej wycieczki :cry: :?


I w internecie i w ulotce dot. KRKA czytałam o rejsach statkiem wliczonych w cenę biletu - na zakupionym przez nas bilecie nie ma żadnych informacji, ale zdaje mi się że na cenniku przy kasie znajdowała się wzmianka, że w cenę biletu wliczony jest przejazd autobusem i rejs statkiem - toteż udajemy się na przystań.
Tam cumuje kilka łódeczek, ale nie wyglądają mi na należące do parku.

Obrazek

Wchodzę na pokład jednej z nich i przerywam załodze konsumpcję "ostatniej paróweczki hrabiego Barykenta"
Kapitan załogi wychodzi ze mną na brzeg i informuje nas, że w cenie naszego biletu nie ma żadnej przejażdżki statkiem, ale możemy płynąć z nimi za dodatkową opłatą. Oferuje nam dwie wycieczki : o 13-tej rozpoczyna się rejs trwający 3,5 godziny do Roskiego Slapu (140 Kn) a w krótszy rejs na wysepkę Visovac - 1,5 godz. (110 Kn) wypływają o 15-ej. Krótka narada z rodzinką - rejs 3,5 godz. trochę za długi - ( Paweł już kręci nosem) , z kolei na krótszy rejs musielibyśmy czekać prawie 3 godziny- też nam to nie odpowiada. W końcu, zmęczeni coraz to większym upałem postanawiamy zrezygnować i wracamy na przystanek.
Powrót tym samym autobusem.

Obrazek

Na górze spotykamy rodaków z naszego ośrodka - oni też są zdezorientowani i zawiedzeni, że nie zaliczyli rejsu statkiem- próbowali nawet wyjaśniać coś w kasie ale chyba niczego się nie dowiedzieli.
W sumie do dziś zastanawiamy się o co w tym wszystkim chodziło...
Upał daje nam w kość więc czym prędzej ewakuujemy się z parkingu ( klima w aucie jest jak zbawienie ). Jest jeszcze wcześnie więc zamiast rejsu, po drodze wstąpimy do Szybenika ...
Ostatnio edytowano 28.07.2009 00:11 przez masmedia, łącznie edytowano 1 raz
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 23:56

Mam nadzieję, że nie zanudziłam Was na śmierć - jeżeli ktoś to przeczytał i nie ma jeszcze dość - niech się odezwie :)
ANITA:)
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 798
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANITA:) » 28.07.2009 00:26

ja na pewno nie mam dość i czekam z niecierpliwością na c.d. :D
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 28.07.2009 07:01

No niestety w Krka osobno bilet na zwiedzanie, osobno na stateczek. To mnie skutecznie do nich zniechęciło - przynajmniej w tym roku. Dlatego tez ja wybrałam Plitwice gdzie w 110kn było wszystko i piesze zwiedzanie i kolejka i stateczki.

Kojarzę z tego co czytałam na forum, ze tylko z jakiegoś parkingu (jest kilka w okolicyach parku) stateczek podwozi za darmochę do kas.

czytam z uwaga bo miło powspominać to co było juz miesiac temu.
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 28.07.2009 07:49

ale fajna relacja:)
i długość odpowiednia:)
było co czytać:)
Powspominałam Trogir, poznałam się z wodospadami KRKA, napewno kiedyś tam wrócę i je zobaczę:)
mada10000
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 570
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mada10000 » 28.07.2009 08:07

To wszystko mnie czeka ,za jakieś 20 dni.Czekam na dalsze wpisy.
Czyta się naprawdę super
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 28.07.2009 08:47

Zanudziłaś? Kobieta - pisz dalej, Twoja relacje, zdjęcia żyją, jest super. Zwiedzam z Tobą miejsca, których nie znam a na które nabieram coraz większego smaka.
A zdjęcia masz fantastyczne, przy Tobie wpadam w kompleksy fotograficzne :)
jakrena
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 21.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jakrena » 28.07.2009 08:50

ja też jestem zdezorientowana jak to w końcu jest z wodospadami KRKA.. na stronie parku kilka cenników (pewnie w zależności od długości trasy) ..ponoć w sumie za całość wychodzi ok. 170 zł. Od osoby…wybieramy się wkrótce, chcę tam pojechać, ale każdy pisze coś innego i już sama nie wiem, bo ponoć na krótką trasę nie warto, na długą za drogo, my jeszcze z wózkiem więc w ogóle nie wiem czy to ma sens… może ktoś był w ostatnim czasie i czarno na białym odpowie.. czy z wóz-kiem damy radę po tych kładkach czy lepiej malucha na rekach? Jaka jest w końcu cena? Jak długo trwa cała trasa a jaką polecilibyście żeby coś zobaczyć ale nie zamęczyć maluszka i siebie? Co z tym darmowym rejsem (też czytałam gdzieś że to darmowa podwózka).. jeśli jest gdzieś temat z wyczerpującą odpowiedzią (ale nie z 2006r;) podeślijcie link, bo ja nie mogę znaleźć.. Relacja su-per, porobiłam już notatki, bardzo przydają się bo właśnie robimy plany co zwiedzić w okolicy;) z niecierpliwością czekam na więcej… fotki piękne. pzdr
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 28.07.2009 08:59

Świetna relacja, czekam na ciąg dlaszy :D
Katrina
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 132
Dołączył(a): 02.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katrina » 28.07.2009 09:19

Twoją realcję czytam z ogromną przyjemnością. W tych miejsach byliśmy 4 lata temu i naprawdę miło się wspomina...
Czekam na ciąg dalszy!!!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.07.2009 10:06

Świetna relacja :D W planach na wrzesień Krka jest obowiązkowo
Czekam na ciąg dalszy
LABUZKA
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 09.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) LABUZKA » 28.07.2009 11:24

Super się czyta pisz dalej i wklejaj zdjecia
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 28.07.2009 18:18

Bardzo bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za miłe słowa - (nie będę wymieniać wszystkich Waszych nicków po kolei) ale jest mi na prawdę bardzo, bardzo miło i cieszę się, że moja relacja się podoba. Szczerze mówiąc nie przypuszczałam, że jednak się zabiorę za pisanie - gdyby nie mój wyrostek pewnie nigdy bym nie znalazła czasu (odwagi też mi trochę brakowało :) ) Nie przypuszczałam też, że pisanie tak mnie wciągnie :lol:
Jeszcze raz dziękuję i wracam do mojej relacji.

Dzisiaj kliknę parę słówek o Szybeniku
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pisać czy nie pisać ? Trogir 2009 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone