Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisać czy nie pisać ? Trogir 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 26.07.2009 08:37

Dziękuję za miłe słowa - wracając jeszcze do Splitu - tym, którzy chcą zobaczyć go jeszcze z innej perspektywy proponuję obejrzenie dzisiejszego odcinka programu Makłowicz w podróży ( TVP 2 godz. 11.35 ) Ja z przyjemnością obejrzę :) Pozdrawiam !
marcek_pl
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 20.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcek_pl » 27.07.2009 07:42

fajnie się czyta Twoja relację - ja za 6 dni też tam będziemy, już liczę godziny... łza się w oku kręci :-)
pozdrawiam i pisz pisz!

:papa:
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.07.2009 09:11

Pisać? Nie pisać? :lol: :lol: :lol:
Ależ to oczywista oczywistość- pisać! :lol:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 27.07.2009 12:08

masmedia napisał(a):Dziękuję za miłe słowa - wracając jeszcze do Splitu - tym, którzy chcą zobaczyć go jeszcze z innej perspektywy proponuję obejrzenie dzisiejszego odcinka programu Makłowicz w podróży ( TVP 2 godz. 11.35 ) Ja z przyjemnością obejrzę :) Pozdrawiam !



Macie tu Makłowicza - do wyboru, do koloru :D

Delta Neretwy
Korczula
Dubrovnik
Istria
Zadar
Split
Omisz
Hvar
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 18:12

Dzięki Crayfish - na pewno zainteresuje to tych, którzy rozkoszują się Chorwacką kuchnią i nie tylko



Ponieważ zarzucono mi, że odcinki mojej relacji są zbyt krótkie :wink: tym razem "wystukam" trochę więcej :)

Kolejne dni upływają nam głównie na kąpielach słonecznych i morskich - jednym słowem relaks . Piękna pogoda, świeże powietrze, czysta woda, upajające widoki czegóż chcieć więcej ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Paweł dokazuje na całego

Obrazek

Obrazek

zawiera też nowe znajomości

Obrazek



My również co róż spotykamy na plaży rodaków, z którymi dzielimy się spostrzeżeniami i wrażeniami z pobytu.

Zaprzyjaźniamy się też z sympatycznymi mieszkańcami okolicy :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 28.07.2009 07:57 przez masmedia, łącznie edytowano 1 raz
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 27.07.2009 18:21

o jak fajnie sie czyta:) i ogląda:)
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 18:43

Na piątkowe popołudnie planujemy kolejną dłuższą wyprawę do Trogiru- tym razem spacerkiem. Od poznanych wcześniej znajomych dowiadujemy się, że nadmorską promenadą nie dojdziemy do centrum, ale to nam nie przeszkadza bo mamy po drodze kilka rzeczy do załatwienia między innymi drobne zakupy i wysłanie spóźnionych już nieco pocztówek do znajomych ( liczyliśmy naiwnie, że wrzucone na poczcie dojdą na czas)
Idziemy promenadą mijając kolejne puby, restauracje , lodziarnie, następnie kilka prywatnych gospodarstw i ogrodów, w których można zobaczyć takie uprawy

Obrazek

Droga przy plaży kończy się przy kościele przystajemy chwilkę - ciasne uliczki i linie energetyczne utrudniają zrobienie zdjęć wieży kościelnej

Obrazek

(muszę się w tym miejscu usprawiedliwić że nie jestem zbyt uzdolnionym fotografem, a wszystkie wklejane przeze mnie zdjęcia nie zostały poddane żadnej obróbce - gdybym miała jeszcze poprawiać i "upiększać" zdjęcia pewnie nigdy nie zabrałabym się za pisanie tej relacji - stąd jakość taka jaką widzicie ) No ale chyba lepsze to niż suche fakty...


Obrazek

Obrazek

Obrazek
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 18:51

Za kościołem musimy skręcić na główną ulicę - gdzieś tam znajduje się poczta. O ile przy morzu bryza łagodziła nieco wysoką temperaturę to przy asfalcie gorąco jak na patelni. Ale cóż - maszerujemy dalej
Obok poczty jakiś pomnik bohaterów narodowych - bardzo dużo nazwisk poległych :(

Obrazek

Trochę przygnębiający widok a pomnik niestety zaniedbany
Za to obok kwiaciarni spotykamy takiego oto sympatycznego stworka

Obrazek

Obrazek
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 19:06

Jeszcze kilka minut marszu i dochodzimy do centrum. W pierwszej kolejności oczywiście lody i napoje chłodzące. Potem postanawiamy tym razem obejść starówkę od drugiej strony.

Obrazek

Oczywiście trzeba wejść na basztę Twierdzy Kamerlengo i zobaczyć ten znany "pocztówkowy" widczek :)

Obrazek

Twierdza zbudowana w XIV w stanowiła doskonały punkt obserwacyjny i obronny.
Płacimy (10Kn/os.) i przez niewysokie wejście wchodzimy na coś w rodzaju dziedzińca.

Obrazek

Stoją na niej jakieś rusztowania czy trybuny - później dowiaduję się że wewnątrz często organizowane są koncerty i kręcone filmy.

Sama budowla sprawia ponure wrażenie

Obrazek

Obrazek

jedynymi sympatycznymi akcentami ożywiającymi to miejsce jakie spotykam (poza turystami oczywiście) są jej skrzydlaci mieszkańcy

Obrazek


Obrazek

oraz ta oto roślinka wyrastająca wprost z muru

Obrazek

Zastanawiałam się co to może być a dziś już wiem i Ci, którzy obejrzeli program Makłowicza też już pewnie wiedzą ;) - kapar ciernisty - dzika odmiana znanej przyprawy
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 19:10

Wchodzę po wąskich stopniach na samą górę i .... jest :):) :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok zapiera dech w piersiach - zresztą co Wam będę pisać - większość z Was już tam była a Ci co nie byli na pewno widzieli mnóstwo dużo piękniejszych od moich zdjęć choćby autorstwa CinnamonGirl i z całą pewnością się tam wybiorą. Polecam !!!
Ostatnio edytowano 28.07.2009 08:17 przez masmedia, łącznie edytowano 1 raz
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 19:13

Schodzimy z wieży i leniwie spacerujemy po promenadzie. W świetle chylącego się ku zachodowi słońca miasto wygląda zupełnie inaczej niż rano czy wczesnym popołudniem.

Obrazek

Obrazek


dlatego jeżeli planujecie jednorazowy wypad do Trogiru moim zdaniem warto wybrać się tam późnym popołudniem i zostać do wieczora.
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 19:24

Kilka ujęć zrobionych na skwerku

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Potem jeszcze spacery krętymi uliczkami

Obrazek

Obrazek

Obrazek

myszkowanie po sklepach z pamiątkami

Obrazek

(zakup do mojej kolekcji ) :lol:

Obrazek

oczywiście kolejne lody z pyszną polewą czekoladową, kilka fotek i wracamy na promenadę, skąd zabierze nas Putnik - taksówka wodna kursująca ze starówki do Medeny.
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 27.07.2009 19:30

Trogir jest wspaniały o każdej porze dnia i nocy! Potwierdzam!Czytam relację i oglądam zdjęcia, które mało różnią się od naszych! Jak miło powspominać! A to minęły dopiero dwa tygodnie od powrotu!
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 19:43

Promenada zaczyna ożywać - zapełniły się ogródki kawiarniane i restauracje, wszędzie unosi się zapach aromatycznych potraw dalmatyńskiej kuchni.
W małej knajpce w pobliżu miejsca gdzie oczekujemy na taksówkę zaczyna grać muzyka, zapalają się latarnie - naprawdę niezapomniany klimat tego miejsca. Właśnie te obrazki najczęściej przywołuję w pamięci wspominając Trogir.

Obrazek

Obrazek

Taksówka przypływa z lekkim opóźnieniem
Jeden z członków załogi myje szyby, drugi udaje się do w/w knajpki przywitać się z zespołem, który gra wpadające w ucho chorwackie melodie (mój mąż ma inną wersję wydarzeń - uważa że wpadł przede wszystkim przywitać się z barmanem i wychylić na szybko kieliszeczek czegoś mocniejszego - ponoć słyszał jak ten myjący szyby pytał z uśmieszkiem : " gore" ? cóż mogłoby to znaczyć ? :wink:

Wreszcie wsiadamy na pokład odpływamy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
masmedia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 580
Dołączył(a): 11.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) masmedia » 27.07.2009 19:44

I tak kończy się najprzyjemniejsza z wszystkich naszych wycieczek do Trogiru

Ale to nie koniec naszych wędrówek- następne w kolejności Wodospady KRKA
Ostatnio edytowano 27.07.2009 20:01 przez masmedia, łącznie edytowano 2 razy
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pisać czy nie pisać ? Trogir 2009 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone