Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac 2011 i inne zatrubki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 03.06.2012 12:23

Na uzupełnienie kalorii wraz ze znajomymi, którzy dojechali nieco później od nas - wybraliśmy się do konoby Panorama. Należy ona do rodziny naszego gospodarza Petara. Leży ona na zboczu Sw. Ilji, gdzieś tam .....

Obrazek

Dotrzeć do niej można pieszo lub samochodem. Mając jednak dosyć jazdy furmanką, postanowiliśmy wybrać się z buta. Nie polecam tego robić w pierwszym dniu bo 40 minutowa wspinaczka jest dość męcząca.
To co zastaliśmy na miejscu zrekompensowało nam nasz trud. Piękne widoki na Korczulę i okoliczne wyspy a jedzonko pycha no i oczywiście degustacja rakiji z ojcem i 100 letnim dziadkiem Petara. Dziadek po degustacji zaczął konfabulować, że ma więcej ale sobie odpuścił napomknąwszy mimochodem, że idzie spać bo rano musi coś tam w polu sadzić :wink: .

Obrazek
Obrazek


Drogę powrotną odbyliśmy na szczęście furmanką (mesiu beczka) Petara, który nas odwiózł do apartamentu, widząc wzrost oddziaływań grawitacyjnych na nasze organizmy z dużym prawdopodobieństwem (graniczącym z pewnością) prowadzących do zderzeń niesprężystych z tzw. glebą peljeską.

Dzień więc upłynął milutko, a podsumowaniem było ....
Obrazek

W towarzystwie koleżanki Rakiji oddałem się w błogi niebyt

Obrazek
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 03.06.2012 12:51

Poczytam chetnie i powspominam,bo do wyjazdu jeszcze pare tygodni....:)

A do "Panoramy" juz od paru lat sie wybieramy i dotrzec nie mozemy!
Moze w tym roku nam sie uda :)
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 03.06.2012 13:51

Basiulinek napisał(a):Poczytam chetnie i powspominam,bo do wyjazdu jeszcze pare tygodni....:)

A do "Panoramy" juz od paru lat sie wybieramy i dotrzec nie mozemy!
Moze w tym roku nam sie uda :)


Koniecznie! Polecam szczególnie ośmiornicę, ale o tym w dalszej części relacji.
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 03.06.2012 14:21

Witam. Melduję się posłusznie w croczytelni, zwłaszcza, że mowa pisana traktuje o Peljesacu. Bardzo lubię czytać opinie innych bywalców tego rejonu i porównywać z moimi odczuciami. Już za 8 tygodni sam się tam znajdę po raz siódmy. Oby do sierpnia. Pozdrawiam. :D
Ps. Chyba dziś w całej Polsce jest brzydka pogoda, bo cro serwer jest chyba na granicy wytrzymałości.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 03.06.2012 15:12

Dzień drugi.
Godzina 6 a do moich uszu dochodzą niebezpieczne dźwięki, chyba już obudzonego dziecięcia: najpierw cichutko: Tata (ja oczywiście śpię), głośniej Tata! (chrapnięcie)- no i poszło! Wstawaj nie udawaj, że śpisz!!! Czar porannego odparowywania prysł (a może prysnął?).
Sklep, śniadanko, kawa (przecież ja nie piję).
Plan na dzisiaj: rano surfowanie później Korćula-old town.

Na Korćulę z Perny można się dostać z Orebića lub z plaży przy kempingu i, o czym świadczą takie tam....
Obrazek

Czekamy pół godziny - nic, dzwonię więc pod wskazany nr telefonu - cisza.
Propozycja kolegi Sławka - "to może po browarku :roll: - jak nie jak tak :D ". Jednak szybka interwencja żonów- "Jedziemy do Orebića!".
A mogłoby być tak pięknie.... :cry:

Obrazek

Odpływamy w kierunku Korćuli z Orebića upajając się widokami pięknego Peljeśca.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jest i Korćula

Są mury

Obrazek

Są uliczki

Obrazek

Są ludzie.
Jedni jedzo

Obrazek

Drudzy chodzo

Obrazek

Inni siedzo i myślo

Obrazek

My zwiedzamy, jemy, pijemy, robimy fotki, pijemy, a słoneczko coraz niżej...
Obrazek

Pora do domu.
Opuszczamy Korćulę ale tylko na chwilę.

Obrazek
Obrazek

cdn (Plaża Divna, degustacja win w Potomje i takie tam...)
Ostatnio edytowano 03.06.2012 15:55 przez budek, łącznie edytowano 1 raz
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.06.2012 15:33

Moje tereny, nie może mnie tu zabraknąć, zdecydowanie nie :)
michAŁ73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 03.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michAŁ73 » 07.06.2012 20:59

Witaj budek :D
Przeczytane, obejrzane i... czekane :? :)
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 12.06.2012 17:11

Przyłączam się do czytania :)
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 13.06.2012 11:45

"Desant niemieckiej geriatrii" mnie rozłożył na łopatki :) genialne sformułowanie :lol: czekam na dalszą część , w zeszłym roku też byłem w Orebicu , także tym bardziej przeżywam twoją relacje :)
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 13.06.2012 13:09

byłem w Kuciste 2 razy a na Peljesacu 4 - z przyjemnością posłucham opowieści.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 20.06.2012 00:19

Przepraszam za brak ciągłości w relacji. Za dużo na garbie spraw, a tu już jutro wyjazd do HR. Może cosik na żywo spreparuję.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 23.06.2012 10:23

Wreszcie kurz podróżny opadł i alabaster przechodzi w mahoń. Baterie powoli się ładują w chorwackim słońcu! Może jeszcze nie po...lam jak króliczek Energizera ale o pierwszych oznakach przypływu energii świadczy moja ponowna obecność na tym forum.
Jak obiecałem kilka propozycji do plażowania a dokładnie dwie tj. oczywiście Piękna Plaża (Uvala Divna) oraz No Name (plaża po drodze do Loviśte).
Pewnie nie będę pierwszy w prezentacji Divnej. Dojazd od Orebića: wpisz w navi Duba Peljeska (nie zastępuj "b" przez "p") i jak zobaczysz coś takiego to uważaj na muchy bo bez tracheotomii się nie obejdzie.

Obrazek

Obrazek

widok z plaży

Obrazek
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 23.06.2012 11:26

Poszło.
Na Divnej jest coś jak konoba ale zjeść oprócz frytek można jedynie Ribicu. Ja oczywiście lingwista ze swadą poprosiłem o Ribaricu, której konsumpcję właściciel konoby mi odradzał. Bo przecież nie można być takim łobuzem i próbować zjeść ciężko pracującym chorwackim rybakom ich narzędzie pracy (Ribarica=łódź rybacka, Ribar - rybak)


Obrazek


Obrazek

Jak zauważyliście fotki są świeżutkie. Dla zainteresowanych plażowaniem temperatura woda w Divnej wczoraj (piątek 22.06.2012) - 28 stopni Celsjusza!!!
Wejście do wody w wykonaniu mojej M. często przypomina coś w okolicach wstrząsu anafilaktycznego, a wczoraj - luzik z uśmiechem na licu graniczącym z ekstazą zanurzyła się w Adriatyku.

Obrazek

Jadąc od Divnej w kierunku Duby małą jadrańską magistralą możemy zachwycać się takimi obrazkami.

Obrazek

Długotrwały deficyt tlenowy w połączeniu ze świeżo zjedzonymi ribicami zasiewa pewne wątpliwości co do wyboru środka transportu
Obrazek

Dalej mijamy szeroką plażę z czerwoną latarnią.

Obrazek

Obrazek

Dalej niestety tylko z buta.
Widoki piękne, czasami coś lub kogoś wyrzuci na brzeg.

Obrazek
Ostatnio edytowano 24.06.2012 11:14 przez budek, łącznie edytowano 1 raz
malina1959
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5741
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) malina1959 » 23.06.2012 11:44

Nie, nooooo budek, nie kopie się leżącego :cry:
Miej litość nad oczekującymi na Cro :?
Ale szczerze życzę udanego pobytu :)
I mimo wszystko męcz nas 8) tymi widokami :D

Pozdrawiam Gośka :)
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 23.06.2012 11:59

Pysznie! :) zazdroszczę, i nie mogę się doczekać sierpnia ... dawaj wiecej, więcej! Jestem niewyżyty ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Peljesac 2011 i inne zatrubki - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone