Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parę fotek z Breli.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tasiorowa_20051
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tasiorowa_20051 » 17.03.2013 13:28

Witam serdecznie i czekam również ja z niecierpliwością na dalszą relację. W Breli byliśmy juz z rodzinką dwa razy, a i w tym roku zawitamy do niej. Już odliczamy dni - byle jak najszybciej zajrzeć w stare ukochane kąty. :D
robsonr39
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 19.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robsonr39 » 17.03.2013 17:28

Witam wszystkich i chętnie dołączam do wakacji . Brele znam , jak na razie tylko z widoku z Jardanki więc chętnie poczytam i pooglądam . :D
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 17.03.2013 19:30

Witam serdecznie wszystkich, szczególnie autora tematu. Mam zamiar w tym roku wybrać się z małżonką pierwszy raz do Chorwacji, a gdzieś przeczytałem, usłyszałem o pięknej Breli stąd moje zainteresowanie tą miejscowością. Jak wszystko co nowe i pierwsze więc i ten wyjazd rodzi u mnie dużo obaw, pytań i wątpliwości, mimo że już troszkę czytam forum cro.pl. Pozdrawiam i czekam na dalszy opis i fotorelację :D
P.S
Mam kolegę który był już 2 razy w Lokvie Rogoźnicy i namawia mnie na wyjazd do sprawdzonego prze niego apartamentu. Sprawdzamy dostępność terminu 8-19-lipiec-2013r.
Ostatnio edytowano 17.03.2013 20:26 przez stew666, łącznie edytowano 1 raz
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 17.03.2013 19:45

stew666 napisał(a):Witam serdecznie wszystkich, szczególnie autora tematu. Mam zamiar w tym roku wybrać się z małżonką pierwszy raz do Chorwacji, a gdzieś przeczytałem, usłyszałem o pięknej Breli stąd moje zainteresowanie tą miejscowością. Jak wszystko co nowe i pierwsze więc i ten wyjazd rodzi u mnie dużo obaw, pytań i wątpliwości, mimo że już troszkę czytam forum cro.pl. Pozdrawiam i czekam na dalszy opis i fotorelację :D


Cała Riviera Makarska jest przepiękna, a najlepsze z tego wszystkiego to są góry schodzące do samego morza. I chyba wszyscy się ze mną zgodzą :hut:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 17.03.2013 20:47

banankochan napisał(a):Cała Riviera Makarska jest przepiękna, a najlepsze z tego wszystkiego to są góry schodzące do samego morza. I chyba wszyscy się ze mną zgodzą :hut:

Potwierdzam ,Lokva Rogożnica ale ta nad morzem :wink:
Iwona Szu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 18.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwona Szu » 18.03.2013 14:24

Jestem i ja, coprawda późna ale nie za późno. Czekam na ciąg dalszy :D
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 19.03.2013 01:20

Witam ponownie wszystkich stałych bywalców jak i nowo przybyłych :lol:
Po minięciu znaku oznajmującego nam wjazd na Rivierę Makarską, droga szybko serpentyną sprowadzała nas w dół.
Mijamy znak BRELA 8) krótko przed południem (idealnie, bo apartament mamy objąć od 12-ej), no i teraz jesteśmy zdani na naszego elektronicznego przewodnika, który jak po sznurku prowadzi nas na ul. Biskupa Biankovića.
Po minięciu małego kościółka "Gospe od Karmela" ( fot. ze strony http://www.brela.hr ),
Obrazek
uliczki zrobiły się jakby wąskie, co sprawiało nie lada problem podczas wymijania się z pojazdami jadącymi z przeciwnej strony.
Na końcu naszej ulicy zrobiło się trochę szerzej (koło piekarni), więc zdecydowaliśmy się w tym miejscu zatrzymać i nawiązać kontakt z właścicielem apartamentu. Przy próbie nawiązania połączenia 8O , abonent poza zasięgiem lub ma wyłączony telefon 8O 8O 8O :evil: . No nie, i co teraz, widząc dramatyzm wypisany na twarzy małżonki podejmuję szybką decyzję - idę popytać miejscowych o drogę do naszej kwatery, bo na tej ulicy nie znalazłem żadnej odpowiadającej temu co widziałem na stronie www.
Wchodzę do piekarni, za ladą młoda dziewczyna zapytana: Do you speak english?, odpowiada twierdząco, więc zaraz mi ulżyło, bo przynajmniej bez problemu mogę się porozumieć.
No niestety, ulżyło mi tylko na chwilkę, bo dziewczę młode choć rozmawia płynnie po angielsku, to niestety nie wie gdzie znajduje się nasz apartman, gdyż ona nie jest z Breli :?
Sytuację uratowała klientka która akurat tam weszła, dziewczyna zapytała jej czy może mi pomóc znaleźć adres, a ta bez mrugnięcia okiem złapała mnie za rękę, wyprowadziła za róg piekarni i palcem wskazała schody jednocześnie przemawiając pół po chorwacku pół rosyjsku wytłumaczyła musisz iść na górę i po lewej stronie zobaczysz właściwy budynek :roll:
Ok, nic nie mam do stracenia :roll:, żona z córką zostają w samochodzie ja z synem idziemy na wskazane schody.
Uszliśmy ok 50m i jeeeeeeeeeeeeeest widzę budynek, który znam ze strony www, więc pędzę jeszcze szybciej, tak, że młody (syn) ledwo wyrabia za mną :wink:
Obrazek

Szybko znajdujemy właścicielkę, która właśnie sprzątała nasz apartman. Po krótkim powitaniu i wyjaśnieniu sytuacji z milczącym telefonem (podobno bateria padła), mąż właścicielki zszedł ze mną do samochodu aby mi pomóc przy bagażach :P , do dziś jak sobie przypomnę te schodki i te ciężkie bagaże + upał (jest południe) :x ...
Sami wiecie jak to jest po nastu godzinach spędzonych za kółkiem, w upale... no o czym wtedy marzycie :?:
Bo ja tylko o jednym:
Obrazek
Gdy tobołki i reszta gratów zostały wniesione a samochód odstawiony na parking (ok 300m od budynku, koło wspomnianego kościółka Gospe od Karmela :? ), namierzam szybko bankomat w celu zaopatrzenia się w miejscową walutę, a swoją drogą to do dziś nie wiem co jest korzystniejsze wymiana w kantorze czy wypłata z bankomatu? Mniejsza o to, kasa już jest teraz trzeba namierzyć sklep z nektarem :twisted:
Na razie wiem gdzie jest piekarnia, ale dość szybko znajduję promenadę, a tam sklep KONZUM, szybkie zakupy, na początek tylko dwa piwka większe zakupy innym razem.
Poniżej fotka w pobliżu owego Konzum-a:

Obrazek

Szybki powrót do apartmana i podziwiając widoki z balkonu degustuję pierwsze w sezonie Karlovačko 8)
Obrazek

Obrazek

Niestety sielanka nie trwa zbyt długo, bo mimo, iż jestem totalnie zmęczony to latorośl naciska: na plażę, na plażę, na plażę :lol:
Ok, szybki kontakt z siostrą, meldunek, że jesteśmy już rozpakowani i idziemy na plażę, gdzie jesteście :?:
Odp: Plaża Punta Rata :) Czekamy :)
Ha, dobre tylko gdzie to jest :?:
Pytaj na promenadzie, na pewno znajdziecie, tuż przed "Kamieniem".
No to idziemy... CDN
Ostatnio edytowano 21.03.2013 03:44 przez dave.pl, łącznie edytowano 1 raz
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 19.03.2013 01:30

szypkilopez napisał(a):Witam Cię, pozdrawiam, mam pytanie: W tym roku po raz trzeci jadę z rodzinką do Chorwacji, Riwiera Makarska - mam pytanie, ile godzin jechałeś trasą, którą opisujesz do Breli? Chodzi mi właśnie po autostradach (wszędzie) obwodnicą Wiednia? Gdzie natrafiłeś na utrudnienia, korki, ewentualnie stanie na granicy? Bedę wdzięczny za odp - pozdrawiam! A Brela jest fantastyczna ;-)

Całość trasy łącznie z przystankami zajęła ok 16-u godzin, jadąc nocą praktycznie wszędzie masz puściutko na trasie.
Sam Wiedeń, tj napisałem wcześniej miodzio, cztery puste pasy obwodnicy, nic tylko jechać w najlepsze :D
Autostrada w rejonie miasta Graz lekko zatłoczona.
Granica Chorwacka nocą pusta, ale z tego co wiem jeśli jedziesz nocą z piątku na sobotę można się zdziwić 8O .
Pozdrawiam Serdecznie :)
Olisia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 134
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olisia » 19.03.2013 09:09

jestem i ja.
Nie ma jak piękne widoki w taką pogodę jak dziś :D
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 19.03.2013 10:18

Super widoczki,czekam na relację z plaży i pierwszego spotkania z Jadranem:)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 19.03.2013 13:00

Fajnie się zapowiada twoja relacja...

8)
aicha80
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 13.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) aicha80 » 19.03.2013 15:02

świetna relacja :)
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 20.03.2013 12:59

A więc po szybkim rozpakowaniu, zjedzeniu szybko podgrzanej zupy ogórkowej z:
Obrazek
no i po dwóch czaso-umilaczach na tarasie :P , zbieramy ekwipunek plażowy i ruszamy w poszukiwaniu plaży
Punta Rata. 8)
Odległość z naszego apartman-a do promenady to jakieś 100m z niewielką ilością schodków, a więc dość szybko znajdujemy się na promenadzie:
Obrazek
Idziemy i idziemy a co jakiś czas pytani ludzie wskazują, że plaża jest jeszcze gdzieś tam dalej... :? :? :?
W między czasie moja córka zapytana czy jej się tu podoba, z tym dziecięcym zachwytem oznajmiła mi:
"Tato, ja bym chciała tu mieszkać" :P
Hym :?: Może kiedyś zrealizujemy to marzenie, na razie Brela pozostanie świetną miejscówką na wakacje 8) .
Korzystając z okazji, że dziecka musiały koniecznie się napić robię pierwsze foto plaży - linii brzegowej w Breli, gdzieś pomiędzy mariną w Soline a plażą Punta Rata:
Obrazek
Na powyższym zdjęciu nad górami widać kłębiące się chmury, jak się później okazało był to pierwszy i jedyny dzień gdy jakiekolwiek zachmurzenie wydostało się poza linię górskich szczytów.
Jest taka teoria, iż różnica ciśnień powietrza pomiędzy brzegiem morza a górskimi szczytami powoduje, że jakiekolwiek zachmurzenie pojawiające się od strony lądu, zatrzymuje się właśnie na tej linii górskich szczytów nad brzegiem morza i przemieszcza wzdłuż nich. Nie wiem do końca czy to prawda, ale w tym przypadku wyglądało na to, że coś w tym jest i nie ukrywam, że mi to się podoba. Na dowód owej teorii zamieszczę w dalszej części relacji odpowiednie foto, ale o tym później :wink:
Po przejściu nie wiem ilu już metrów, znudzeni marszem wreszcie dochodzimy do najładniejszej plaży w Breli.
Szybki przegląd ekwipunku plażowego:
Obrazek
Ok jesteśmy gotowi na pierwsze zanurzenie w Jadran-ie.
Plaża w pełni zasługuje na wszystkie pozytywne opinie jakie o niej znalazłem na tym forum. Jest znacznie szersza niż plaże w dzielnicy Soline, częściowo zacieniona fantastycznie powykrzywianymi piniami. Zamiast piasku oczywiście drobne kamyczki lub gruby żwir, jak kto woli :P .
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Siostra i mój chrześniak już lekko spieczeni po trzech dniach na słońcu, a my blade twarze przy nich wyglądamy jak pracownicy młynarza :lol:
Nakładamy kremy ochronne, dzieciaki do wody, mama na koc, a tata prowadzi baczną obserwację i nadzór na całością :D .
No więc oficjalnie jesteśmy na wczasach 8) 8) 8)
Woda w morzu przyjemnie chłodna i krystalicznie czysta, kamyczki na plaży dość mocno nagrzane upalnym słoneczkiem co stanowi super kontrast dla przyjemnego chłodu wody.
Latorośl teraz w sile 2+1 szaleje na całego:
Obrazek
Raz materac innym razem płetwy, maska i rurka:
Obrazek
I tak w kółko :)
Panie wysmażają się na kamyczkach, a ja kursuję między nimi a morzem. Powoli zbliżał się wieczór i nasze brzuszki zaczęły się domagać jedzenia, więc powolnym krokiem człapiemy w stronę Soline podziwiając piękno tego miejsca.
Za jednym z zakrętów udało mi się uchwycić potwierdzenie teorii o różnicy ciśnień - czyli w górach: chmury i deszcz, a nad morzem słoneczko i piękna pogoda:
Obrazek
Do tego tęcza i mamy bajkowe wakacje :) :) :)
Mijamy marinę, po drodze zakupy w Konzumie i świeża bagietka z Piekarni, pokonujemy schodki:
Obrazek
, kolacja na tarasie i spaaaaać nareszcie... :) CDN
karolcia1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolcia1 » 20.03.2013 13:36

Zdjęcie z tęczą bomba :D A Brela bardzo urokliwa.Idealna na wakacje z dziećmi.W przyszłym roku będzie więc Brela bo będzie gdzie wózkiem jeździć :mrgreen:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.03.2013 14:12

Piękne fotki,tęcza wspaniale ujęta w obiektywie,ale tam romantycznie:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Parę fotek z Breli. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone