Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parę fotek z Breli.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 22.03.2013 20:29

krispinus napisał(a):
dave.pl napisał(a):
Obrazek


A do kompletu pewnie był i śpiew? 8)

Spacerek po pieczywko każdego ranka...
Śniadanko na tarasie...
Też to uwielbiam i bardzo miło wspominam...

...Ale z tym browarem w wodzie to już przegiąłeś :evil: :D

Takie małe szaleństwo na potrzebę MMS-a dla przyjaciół w UK :twisted:

Mi osobiście piweczko najlepiej smakowało siedząc na promenadzie w cieniu pinii, wpatrzony w błękit Jadranu,
raz po raz spoglądając na przechadzające się promenadą... :wink: 8)
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 22.03.2013 20:33

Potter napisał(a):Świetna relacja :D ! Pisana tak jak lubię - trochę pejzaży, trochę ludzików. Jeśli dołożyć do tego kapitalne wręcz zdjęcia :oczko_usmiech: to bardzo trudno się od niej oderwać i niecierpliwie czeka się na więcej :papa: .

Dziękuję za pozytywny odbiór moich wspomnień i oczywiście zapraszam do czytania kolejnych odcinków.
Dzisiaj raczej nie dam rady nic napisać, bo zaraz meczyk w tv się zaczyna, ale jutro cosik wstawię na 100%
Pozdrav :P :P :P
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.03.2013 20:51

to ja też: meczyk i jutro jedziemy dalej :wink:
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 23.03.2013 20:26

Meczyk się zakończył,prosimy o kolejny odcinek :D
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 23.03.2013 20:46

dave.pl napisał(a): Mi osobiście piweczko najlepiej smakowało siedząc na promenadzie w cieniu pinii, wpatrzony w błękit Jadranu,
raz po raz spoglądając na przechadzające się promenadą... :wink: 8)


No to mamy dziwnie podobne przypadłości...
Przywołałeś wspomnienia z mojego zeszłorocznego pobytu w Breli, a piwko w cieniu to bardzo istotny i ważny element mojego wypoczynku na wczasach :oczko_usmiech:
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 24.03.2013 02:26

Witam cromaniaczki i cromaniaków :)
Już doszedłem do siebie po wczorajszym blamażu biało-czerwonych na narodowym :evil: , więc czas na następny odcinek.
I tak sobie myślę o czym by tu napisać :? :?:
O plażowaniu już było, dodam tylko, iż podczas całego naszego pobytu tylko raz było nam dane zażywać kąpieli na lekko wzburzonym Jadranie, młodzież przeskakując kolejne fale miała frajdę jak nigdy , ja ubaw po pachy, a moja małżonka jako jedyna "niepływająca" :roll: całą naszą zabawę musiała podziwiać z kocyka w bezpiecznej odległości od brzegu... :
Obrazek
Obrazek
Poza tym jednym dniem gdy przez jakieś dwie godziny Jadran lekko falował.
Jednak najczęściej morze - tafla jak jeziorko :P , więc spokojnie można utrwalać opaleniznę na materacu, bez obaw o nagłą wywrotkę :wink:
Obrazek

No ale poza plażowaniem, czasami musieliśmy coś przekąsić.
Jako, że jesteśmy na wczasach, a więc leń pospolity w nas wstąpił i nie bardzo nam się chciało schodzić z plaży z całym dobytkiem do apartman-a, by upitrasić jakiś obiad.

Przecież na promenadzie jest restauracja za restauracją, a naszą ulubioną była Restauracja " Nikolina ", mieści się ona pomiędzy hotelem " Soline " a portem, bezpośrednio przy promenadzie w pobliżu poczty.
Pani ma i latorośl bezpiecznie zamawiali tylko te potrawy które znają i które mogli zobaczyć w Menu na obrazku-"minifoto" :P (swoją drogą bardzo fajny pomysł z Menu obrazkowym).
Ja jako, że jestem smakoszem wszystkiego co nieznane za każdym podejściem eksperymentowałem i muszę wam powiedzieć, że dla mnie absolutnie "number one" są małe grillowane kalmary, normalnie rewelacja i niebo w gębie :) :) :) :
Obrazek

Obrazek

Te były podane w standardowym zestawie obiadowym koszt 85kn, ale równie smakowite są prosto z grilla podane na suchej bagietce i do tego koniecznie białe winko - miodzio :P
Moja córka może śmiało polecić wszystkim smakoszom pizzy, restaurację Marko (tuż obok Nikoliny), jako że ona nie lubi udziwnień na pizzy więc namiętnie przez cały pobyt zamawiała Margharitę (różne rodzaje sera + sos neapolitański), nawet całkiem niezła. Nie pamiętam już cen, ale wiem, że równie dobra pizza tylko lekko tańsza :wink: była w Nikolinie:

Obrazek

Obrazkowe Menu:
Obrazek
W restauracji Marko polecam tradycyjną Dalmatyńską sałatkę (pomidory, ogórek, feta + ichnia oliwa o niepowtarzalnym smaku) oraz risotto z muszelkami a w nich mini ślimaczki morskie, sorki ale nie pamiętam dokładnej nazwy tej potrawy :? .
W Nikolinie oprócz kalmarów podają równie pyszną sałatkę śródziemnomorską (65kn),
Obrazek
porcja tej sałatki całkiem spora więc spokojnie dwie osoby się najedzą (pod warunkiem, że oboje lubią owoce morza :) ).
Kolejnym miłym zaskoczeniem kulinarnym były dla mnie Girice – małe smażone rybki,
jemy je jak frytki najlepiej całe razem z głową i ogonem przepijając zimnym Karlovaćko :twisted:
Obrazek
Jest to jedna z tańszych potraw w menu, bo koszt to ok 40kn, a naprawdę idzie się tym najeść.

Podczas jednej z naszych obiadowych wizyt mój syn z zachwytem w oczach wskazał mi bardzo oryginalną
nazwę toalety 8O 8O 8O :
Obrazek
Jak to rozumieć :roll:

Dla lubiących jeść bezpośrednio na plaży ciekawą ofertę mają miejscowe fastfood-owe budki.
Np. tuż przy Konzum-ie koło restauracji Nikolina było takie okienko gdzie pani podawała na wynos takie małe mini pizze (dzieci nazwały je: pizzerinki) po 15kn/szt.
Bliżej hotelu "Soline" jest większa buda fastfoodowa + lody (mają własne stoliki). Można tam zjeść całkiem niezłe hot-dogi lub burgery oraz frytki - praženi krumpir.
Podają również čevapčici (takie mielone formowane w rulon) w bułce.
Wszystko szybko, tanio i na wynos :wink:
Ale zgłodniałem, pisząc o tych wszystkich przysmakach :roll: , zmykam cosik przetrącić, CDN :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.03.2013 08:57

He, he też czasem bywałem w tych knajpach, miło powspominać :D ; mmm... aż czuć te potrawy :lol: ;
Bagno, no włosi czasem tak faktycznie zostawiają w łazienkach :wink:
Martiniso
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martiniso » 24.03.2013 11:59

Witam
pozdrowienia dla autora relacji jest po prostu rewelacyjna .W tym roku też mam plan na wakacje w cro( po dłuższej nieobecności ;-)) i też myślę o Breli i okolice ale myslę że pojadę w ciemno. Nie wiem czy to jest dobry pomysł (zawsze jeździłem w ciemno) ale teraz jedzie z nami ekipa ok 9-13 osób ,i mam pytanie czy ciężko o znalezienie kwatery na przełomie lipca i sierpnia (wyjazd 31 lipiec o ok 14 dni),czy lepiej wczesniej rezerwować ?
za podpowiedzi z góry dziękuję ;-)
krispinus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krispinus » 24.03.2013 12:06

Zajrzyj tu:
brela-apartamenty-t40574.html?hilit=brela#p1137488

Może idziu5 ma jakieś świeże wieści.
Fabian LDZ
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fabian LDZ » 24.03.2013 17:21

Witam
Relacja rewelacja więc z przyjemnością dołączam do obserwujących i wyczekuję na kolejne wpisy.
Jeśli możesz podaj trochę więcej informacji nt Waszego apartamentu, szukam czegoś na ten rok a okolica wydaje się bardzo przyjemna :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.03.2013 19:43

Martiniso napisał(a):Witam
pozdrowienia dla autora relacji jest po prostu rewelacyjna .W tym roku też mam plan na wakacje w cro( po dłuższej nieobecności ;-)) i też myślę o Breli i okolice ale myslę że pojadę w ciemno. Nie wiem czy to jest dobry pomysł (zawsze jeździłem w ciemno) ale teraz jedzie z nami ekipa ok 9-13 osób ,i mam pytanie czy ciężko o znalezienie kwatery na przełomie lipca i sierpnia (wyjazd 31 lipiec o ok 14 dni),czy lepiej wczesniej rezerwować ?
za podpowiedzi z góry dziękuję ;-)


no w Breli to możesz mieć ciężko z noclegiem - dla tylu osób, ale coś w okolicznych miejscowościach na pewno będzie ok, jak nie w jednym budynku to w bliskiej okolicy, w Makarskiej bankowo
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.03.2013 19:45

Fabian LDZ napisał(a):Witam
okolica wydaje się bardzo przyjemna :D


bardzo oszczędne określenie :evil: tam jest przecudnie :D
Fabian LDZ
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fabian LDZ » 24.03.2013 20:19

te kiero napisał(a):
Fabian LDZ napisał(a):Witam
okolica wydaje się bardzo przyjemna :D


bardzo oszczędne określenie :evil: tam jest przecudnie :D

4lata temu byłem w Lokvie ;)
w tym roku planuje właśnie Brele lub Baske :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 24.03.2013 20:41

Bardzo fajna relacja okraszona równie przyjemnymi fotkami.

Jedna sprawa zwróciła moją uwagę:

dave.pl napisał(a):Obrazek

Te były podane w standardowym zestawie obiadowym koszt 85kn, ale równie smakowite są prosto z grilla podane na suchej bagietce i do tego koniecznie białe winko - miodzio :P


Czyżby w ciągu roku ceny w Chorwacji tak mocno poszły w górę, albo Brela jest taka droga?

Rok przed Tobą, za identyczną porcję lignji na żaru płaciłem na promenadzie w Podgorze 40-45 kun :!: To też moje ulubione danie więc jadałem często w różnych miejscach. Nigdzie nie zapłaciłem więcej niż 50 kun.
Polecam również czarne risotto z owocami morza i atramentem kałamarnicy. Palce lizać :) Za to też płaciłem jakieś 50 kun.
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 25.03.2013 02:19

greenrs napisał(a):Bardzo fajna relacja okraszona równie przyjemnymi fotkami.

Jedna sprawa zwróciła moją uwagę:

dave.pl napisał(a):Obrazek

Te były podane w standardowym zestawie obiadowym koszt 85kn, ale równie smakowite są prosto z grilla podane na suchej bagietce i do tego koniecznie białe winko - miodzio :P


Czyżby w ciągu roku ceny w Chorwacji tak mocno poszły w górę, albo Brela jest taka droga?

Rok przed Tobą, za identyczną porcję lignji na żaru płaciłem na promenadzie w Podgorze 40-45 kun :!: To też moje
ulubione danie więc jadałem często w różnych miejscach. Nigdzie nie zapłaciłem więcej niż 50 kun.
Polecam również czarne risotto z owocami morza i atramentem kałamarnicy. Palce lizać :) Za to też płaciłem jakieś 50 kun.

Witaj.
Jak napisałem pod zdjęciem - w zestawie obiadowym - czyli danie + Karlovaćko (-15kn), ale to i tak pozostaje drożej :(
W tym roku wybieram się do Podgory, więc mam nadzieje, że będzie równie tanio jak ty miałeś ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Parę fotek z Breli. - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone