Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Parę fotek z Breli.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 25.03.2013 10:03

Martiniso napisał(a):Witam
pozdrowienia dla autora relacji jest po prostu rewelacyjna .W tym roku też mam plan na wakacje w cro( po dłuższej nieobecności ;-)) i też myślę o Breli i okolice ale myslę że pojadę w ciemno. Nie wiem czy to jest dobry pomysł (zawsze jeździłem w ciemno) ale teraz jedzie z nami ekipa ok 9-13 osób ,i mam pytanie czy ciężko o znalezienie kwatery na przełomie lipca i sierpnia (wyjazd 31 lipiec o ok 14 dni),czy lepiej wczesniej rezerwować ?
za podpowiedzi z góry dziękuję ;-)


dla tylu osób bedzie cięzko w jednym domu ale poszukaj tutaj:

www.brela.com

ja byłem z podobna ekipą tu:
http://www.brela.com/nede/
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 25.03.2013 10:42

dave.pl napisał(a):Jak napisałem pod zdjęciem - w zestawie obiadowym - czyli danie + Karlovaćko (-15kn), ale to i tak pozostaje drożej :(
W tym roku wybieram się do Podgory, więc mam nadzieje, że będzie równie tanio jak ty miałeś ;)


Życzę Ci tego. Choć wydaje mi się, że różnice cen nie wynikają z wyboru miejsca, lecz raczej z postępującego z roku na rok wzrostu cen :(

No ale żeby aż tyle :?: :evil:
signum
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 13.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) signum » 25.03.2013 15:52

No to pozwólcie, że i ja się tu dosiądę. Jak to mówią lepiej późno niż wcale. Super relacja. Czekam na więcej.
aGuśka
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 04.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aGuśka » 25.03.2013 16:20

Widzę, że miejsca siedzące już zajęte, więc przystanę w ostatnim rzędzie :-) czekamy na więcej, bo widzę, że nie tylko ja się tu czaję na Brelę w tym roku :hut:
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 25.03.2013 16:34

jak się ciepło robi patrząc na Twoje wspomnienia :) cudo, byle do wakacji 2013 :)
adamr20
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 25.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamr20 » 25.03.2013 17:31

Ciekawa relacja, wybieram się też w tym roku w te strony, chociaż miejscowość jeszcze nie wybrana. Aha pozdrawiam kolegę z okolic- KLUCZBORK :-)
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 25.03.2013 18:11

Fabian LDZ napisał(a):Witam
Relacja rewelacja więc z przyjemnością dołączam do obserwujących i wyczekuję na kolejne wpisy.
Jeśli możesz podaj trochę więcej informacji nt Waszego apartamentu, szukam czegoś na ten rok a okolica wydaje się bardzo przyjemna :D

Niestety nie mam fotek z wnętrza naszego apartamentu, ale namiar mogę ci przesłać na @-mail.
Jeśli chodzi o polowanie na kwatery w Breli, to ja szukałem tutaj: http://www.brela.hr/pl/
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 25.03.2013 18:18

Witam wszystkich nowo przybyłych i zapraszam do wspólnego czytania (niestety pierwsze miejsca już zajęte :( ).
Dziś nie dam rady nic napisać (praca :evil: ), ale już jutro na 100% znajdę czas. Kolejny odcinek: Spacer do Baśki...
Pozdrawiam i dziękuję, że jesteście :smo:
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 25.03.2013 22:50

Fajne dzieciaki!
Fajny uśmiech!
Czekamy na jutro!
Pozdravki!
Martiniso
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martiniso » 26.03.2013 00:19

Dzięki za zainteresowanie moim zapytaniem o apartament w szczególności krispinus i kacper111 wielkie dzięki :D
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 26.03.2013 16:49

Zdjęcia potraw pierwsza klasa, teraz trochę żałuję, że podczas mojego poprzedniego pobytu nie spróbowałem tylu pysznych, a przynajmniej ciekawie wyglądających dań.
dave.pl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 04.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) dave.pl » 27.03.2013 01:08

Hej wszystkim :P
Po kulinarnych wspomnieniach w ramach dbania o linię zabieram was na spacer do Baška Voda.
Jest to chyba najbardziej popularny spacerowy szlak z Breli :nice: Cała trasa od portu w Soline do centrum Baški prowadzi bardzo malowniczą promenadą wzdłuż brzegu morza (z niewielkim odcinkiem prowadzącym przez plażę).
Na porę naszego spaceru wybraliśmy wieczór gdyż doznania wzrokowe jaki i eksplozja zapachów z mijanych ogrodów tworzą niesamowity klimat tego miejsca.
Już w samym porcie w Soline napotykamy na bardzo miłą niespodziankę - miejscowi przyrządzili ryby oraz kalmary z grilla (niektórzy nazywają to Targiem Rybnym), w tle miejscowa kapela przycina regionalne utwory, a to wszystko zakrapiamy swojskim winkiem z plastikowego kubeczka :P :P :P
Obrazek
Obrazek


Promenada to dość solidnie wykonany deptak ze sporadycznie napotykaną niewielką ilością schodków.
Prawie za każdym zakrętem można napotkać coś interesującego, dla każdego coś dobrego: a to skałka, a to murek, czasem malownicza zatoczka:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Cały dystans to ok 2.5km więc latorośl ma się gdzie wyszaleć po drodze :P
Na trasie mijamy kilka urokliwych knajpek gdzie można przysiąść z lampeczką wina praktycznie na samym brzegu Jardanu, chłonąć piękno i czar Dalmacji...
Obrazek

Im bliżej Baški, tym więcej ludzi napotykamy na deptaczku, ale nie załamując się drałujemy dalej zachwycając się kolejnymi knajpkami:

Obrazek

oraz widokami na wieczorowy Jadran:
Obrazek

Koniec końców dochodzimy do Baški, wszędzie pełno straganiarzy, co krok stoisko z ichnimi trunkami wyskokowymi lub pamiątkami, a dookoła tego tłumy turystów. Im bliżej centrum tym tłum bardziej gęstnieje. W samym centrum Baški to są już dzikie tłumy i wybaczcie mi, ale poza bezsprzecznym pięknem tego miejsca, to mi się tam wcale nie podobało ze względu na tłok niczym w Londyńskim metro :(



W Breli jest zdecydowanie luźniej i można swobodnie się przemieszczać, chociaż słyszałem różne opinie o Breli przed wyjazdem, to po tym co zobaczyłem w Bašce to w Breli jest cicho i spokojnie 8)
No ale skoro już tu jesteśmy, to postanowiliśmy odwiedzić ich Muzeum Muszli, swoją drogą to określenie muzeum to troszkę nadinterpretacja, gdyż wszystkie eksponaty znajdują się w pomieszczeniu wielkości średniego mieszkanka :lol:
Wiemy, że gdzieś tu ono jest, tylko pytanie gdzie?
Na pewno nie przy głównej drodze, bo tę obeszliśmy z każdej strony i nic, ani śladu muzeum :?
Po kilkunastu zapytanych tubylcach wreszcie trafił się jeden, który wie coś nie coś o obiekcie naszych poszukiwań.
Tłumaczenie mieszanym chorwacko-angielskim zajęło kilka minut, ale okazało się skuteczne i labiryntem kamiennych uliczek wreszcie trafiamy do wspomnianego muzeum wielkości mieszkanka :P

Ale i tak warto było tam wejść i zobaczyć jakie stwory i skarby kryje w swej głębi Jadran:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ze względu na mikroskopijną wielkość muzeum, a dosyć duże zainteresowanie odwiedzających., nasze zwiedzanie nie trwa długo.
Wracamy na promenadę w celu zaopatrzenia się w Rakiję i Oliwę, bo tutaj jest znacznie większy wybór i ceny bardziej zróżnicowane. Dziecka w międzyczasie namierzają Lodziarnię w celu wiadomym :P.
Na promenadzie namawiam małżonkę aby dała sobie zrobić tatuaż z henny, czego później wszyscy żałowaliśmy, bo doszło do małego wypadku, ale o tym później :P .
No więc znajdujemy odpowiedniego fachowca od tatuaży i się zaczęło prawie godzinne wybieranie motywu.
Ten nie, bo za dziecinny, ten nie bo za duży, ten nie bo nie... i tak mógłbym długo jeszcze wyliczać, ale w końcu znalazła Pani ma wybredna, coś co jej odpowiada. Szybka negocjacja ceny i już pan smaruje po plecach mojej małżonki.
Nawet ładny motyw, po wysłuchaniu instrukcji - nie ruszać przez godzinę, wszyscy zadowoleni ruszamy dalej,
bo Rakija jeszcze nie zakupiona.
Po odwiedzeniu kilku stoisk trafiamy do poczciwego staruszka ze stołem zastawionym trunkami jak na wesele.
Wybieramy, przebieramy i oczywiście kosztujemy różnych smaków cieplutkiej wody ognistej :evil: , po kilku kolejkach z miłym starszym panem kupujemy trzy butelki i stało się........ 8O 8O 8O
Miły starszy pan w stanie mocno już wskazującym dojrzał jakiegoś stwora na plecach mojej małżonki i nie pytając nikogo próbował go strącić 8O , okazało się, że to nie żaden dziki stwór tylko świeżutki tatuaż, a pan żeś go właśnie rozmazał :!: Musielibyście zobaczyć te trupie czaszki w oczach mojej żony :wink:
Szybko płacimy i biegiem do Breli zanim rozmazana henna zareaguje ze skórą i w sposób niekontrolowany zabarwi plecki mojej małżonki.
Ile ja się nasłuchałem o moich głupich pomysłach, bo to oczywiście moja wina była :roll: :wink:
W celu szybszego dojścia do Breli, lecimy górą czli Jardanką. Siostra moja gdzieś z tyłu prowadzi młodzież, a my pędem, bo małżonka musi pod prysznic. Na szczęście okazało się, że nic poważnego się nie stało i tatuaż pozostał nie zmieniony w swojej formie, całe szczęście :P .
CDN :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 27.03.2013 01:22

Knajpka przy brzegu morza - cudo :hearts: :hearts: :hearts:
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 27.03.2013 08:45

Cześć dave.pl fajna relacja
... my byliśmy w czerwcu w Baśce, to były takie , tłumy ludzi :D
Mam pytanie ,jak daleko jest z tego miejsca [zdjęcie ] do słynnej skałki w Breli :?:
... i czy można dojść , brzegiem morza :?:
Pozdrowienia

20120610164147(4).jpg
pitpawel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pitpawel » 27.03.2013 11:43

To może ja Ci mervik odpowiem. W zeszłym roku byłem w Breli, ale nie w Soline, a właśnie na Podrace zaraz przy skałce. Tak jak pisze dave z Soline w to miejsce jest ok. 2,5 km. Do tego trzeba dodać trasę z Soline do skałki, a to jakieś 15-20 min naprawdę spokojnym spacerkiem. Tyle chodziłem na obiadki do knajpek w centrum Breli.
Trzeba dodać, że ta trasa z Soline do Podraca jest "łatwiejsza" chodź równie piękna. Nie ma tu jednak schodków i takich przewyższeń, obejść jak na trasie promenady Soline - Baśka. Jest to piękna zacieniona promenada nad samym morzem:)
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Parę fotek z Breli. - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone