Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.12.2018 11:07

Marcinusik napisał(a):
piekara114 napisał(a):Moja plaża
Szczerze mówiąc nie wygląda zachęcająco :|

Plaża rewelacyjna: pusto, cicho, bez ludzi i bogate życie podwodne.... Dla mnie beznadzieje są plaże w Pakostane, w ogóle samo miasteczko jest dla mnie nieciekawe....
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 12.12.2018 11:30

piekara114 napisał(a):
Marcinusik napisał(a):
piekara114 napisał(a):Moja plaża
Szczerze mówiąc nie wygląda zachęcająco :|

Plaża rewelacyjna: pusto, cicho, bez ludzi i bogate życie podwodne.... Dla mnie beznadzieje są plaże w Pakostane, w ogóle samo miasteczko jest dla mnie nieciekawe....

Każdy lubi coś innego...
A możesz polecić jakieś ciekawe miasto?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.12.2018 11:37

Dla mnie z miasteczek to Podgora, Jelsa, Stari Grad, Rogoznica, Porec... A plaże tylko poza miastem, do których trzeba podjechać, a wcześniej je na satelicie wyszukać....
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 12.12.2018 11:46

@piekara114 - Dzięki!!
AgniesiaTomeczek
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 13.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgniesiaTomeczek » 06.01.2019 15:18

kobrat napisał(a):po roku wracam na forum, jakby ktos mial pytania odnosnie Pakostane, to sluze pomoca :) bylem tam 5x


Witamy :papa: Mam takie pytanie odnośnie komunikacji . Czy z Pakostane odjeżdżają jakieś autobusy do Biogradu
oraz do bardziej oddalonych miejscowości tj do Zadaru, Szybenik i Primosten. I jeszcze jedno pytanie: czy na wyspę Pasman można dopłynąć statkiem z Pakostane czy raczej trzeba udać się w tym celu do Biogradu i dopiero stamtąd na wyspę ??
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 07.01.2019 10:19

AgniesiaTomeczek napisał(a):
kobrat napisał(a):po roku wracam na forum, jakby ktos mial pytania odnosnie Pakostane, to sluze pomoca :) bylem tam 5x


Witamy :papa: Mam takie pytanie odnośnie komunikacji . Czy z Pakostane odjeżdżają jakieś autobusy do Biogradu
oraz do bardziej oddalonych miejscowości tj do Zadaru, Szybenik i Primosten. I jeszcze jedno pytanie: czy na wyspę Pasman można dopłynąć statkiem z Pakostane czy raczej trzeba udać się w tym celu do Biogradu i dopiero stamtąd na wyspę ??


Wszystkie odpowiedzi są w zasięgu ręki :)
Pakostane jest skomunikowany z reszta świata. Jest przystanek, a nawet autobusy odjeżdżają. Przystanek znajduje się na ulicy kraljice Jelene - zaraz za rondem.
Pierwszy z brzegu rozkład jazdy:
https://getbybus.com/pl/autobusowe-lini ... 19-01-08#/
Do Zadaru autobus też jeździ - pewnie zatrzymuje się po drodze w każdej miejscowości.
Z tego co mi wiadomo regularnych kursów statkiem/promem na wyspę Pasman nie ma. Za to stateczkiem można dopłynąć do Biogradu i w drugą stronę na Vrgadę. Szczegółowy wykaz połączeń: https://www.pakostane.hr/documents/vozn ... ostane.pdf
Od przestudiowania treści tej strony bym rozpoczął pobyt w Pakostane: https://www.pakostane.hr/pl/podrecznik/ ... ejscowosci
Od kwatery, przez plaże, restauracje aż do podgladu kamerek - wszystko ładnie skatalogowane i opisane.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 13.01.2019 20:39

CK-Kondi napisał(a):
AgniesiaTomeczek napisał(a):
kobrat napisał(a):po roku wracam na forum, jakby ktos mial pytania odnosnie Pakostane, to sluze pomoca :) bylem tam 5x


Witamy :papa: Mam takie pytanie odnośnie komunikacji . Czy z Pakostane odjeżdżają jakieś autobusy do Biogradu
oraz do bardziej oddalonych miejscowości tj do Zadaru, Szybenik i Primosten. I jeszcze jedno pytanie: czy na wyspę Pasman można dopłynąć statkiem z Pakostane czy raczej trzeba udać się w tym celu do Biogradu i dopiero stamtąd na wyspę ??


Wszystkie odpowiedzi są w zasięgu ręki :)
Pakostane jest skomunikowany z reszta świata. Jest przystanek, a nawet autobusy odjeżdżają. Przystanek znajduje się na ulicy kraljice Jelene - zaraz za rondem.
Pierwszy z brzegu rozkład jazdy:
https://getbybus.com/pl/autobusowe-lini ... 19-01-08#/
Do Zadaru autobus też jeździ - pewnie zatrzymuje się po drodze w każdej miejscowości.
Z tego co mi wiadomo regularnych kursów statkiem/promem na wyspę Pasman nie ma. Za to stateczkiem można dopłynąć do Biogradu i w drugą stronę na Vrgadę. Szczegółowy wykaz połączeń: https://www.pakostane.hr/documents/vozn ... ostane.pdf
Od przestudiowania treści tej strony bym rozpoczął pobyt w Pakostane: https://www.pakostane.hr/pl/podrecznik/ ... ejscowosci
Od kwatery, przez plaże, restauracje aż do podgladu kamerek - wszystko ładnie skatalogowane i opisane.

nic dodac nic ujac :) dzieki za wyreczenie
Kasja1
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 04.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasja1 » 23.02.2019 13:12

Witam
W tym roku wybieramy się do Pakostane. Czy może Pan udzielić informacji o Apartamencie Sinjal ?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 25.02.2019 19:40

Kasja1 napisał(a):Witam
W tym roku wybieramy się do Pakostane. Czy może Pan udzielić informacji o Apartamencie Sinjal ?

Niestety nie wiem jakie maja Apartamenty, budynek rozpoznaje, jednak jest on z drugiej strony Pakostane, te plaze sa tam betonowe i duzo jezowcow bylo. Jesli chodzi o plaze to lepiej szukac czegos z prawej strony portu, patrzac na morze.
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 26.02.2019 09:09

Jeśli mnie pamięć nie myli to budynek nadal stoi w pierszej linii brzegowej. Nic nie dobudowali miedzy morzem a nim. Blisko wody, blisko centrum. Jedynie co, to z jego prawej strony (stojąć frontem do morza) powstał ładny dom z jeszcze ładniejszym ogródkiem. Na mapie street google nie ma jeszcze tego domu - powstał w miejscu "poletka". Jak plaża wyglada można zobaczyć na wspomnianych mapach google. Porównując zafalowanie morza odnosze wrażenie , ze po tej stronie portu było dzięki osłaniającym wyspom spokojniejsze. Mówię z punktu widzenia płynacego na SUP.
joanna.q
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna.q » 28.03.2019 22:21

Witam, wybieram się z dziećmi w maju do Pakostane, bardzo podoba mi się plaża Pine Beach ponieważ ze zdjęć wynika że jest tam piasek. Podobne Pine Beach Resort otwarty jest od 01.06, czy ktoś się orientuje czy będę mogła na tę plażę wejść czy teraz będzie całkowicie zamknięty? Jak z placami zabaw dla dzieci w Pakostane? Czy maluchy mają się gdzie wyszaleć jeśli nie ma się ochoty plażować cały dzień? Z góry dziękuję za popowiedzi ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.03.2019 22:28

joanna.q napisał(a): Jak z placami zabaw dla dzieci w Pakostane? Czy maluchy mają się gdzie wyszaleć jeśli nie ma się ochoty plażować cały dzień? Z góry dziękuję za popowiedzi ;)

W maju plażowanie przez cały dzień może być przez pogodę ograniczone.

Można pojechać do Parku Rozrywki >>> https://www.pakostane.hr/pl/podrecznik/ ... k-mirnovec

https://www.funparkbiograd.com/
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 29.03.2019 10:14

joanna.q napisał(a): Jak z placami zabaw dla dzieci w Pakostane?

NIe przypominam sobie, żeby byly place zabaw dla dzieci takie jak np. na osiedlach u nas. Owszem podczas imprez, eventów całe "centrum" tętni życiem i wówczas były i huśtawki i karuzele rodem ze średniowecza (ale w pozytywnym znaczeniu, karuzele napędzane siłą mięśni) tzn. zamiast krzesełek użyto drewnianych kubłów, wiader z poduszkami ze słomą.Co wiecej... możliwość strzelania z łuku, rzut do celu itp. Sprawdz sobie czy i jakie imprezy są planowane podczas Waszego pobytu.https://www.pakostane.hr/en/guide/events-calendar
"Centrum rozrywki" dla dzieci tj. samochodziki elektryczne, trampoliny i inne atrakcje jest zaraz za "głównym rondem". Ale czy maju już będzie czynne tego nie wiem.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 29.03.2019 17:28

Prawie wszystkie atrakcje otwierane sa dopiero po 1 Lipca, takze restauracje, typowych placow zabaw raczej nie ma. Pozdrawiam
joanna.q
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joanna.q » 30.03.2019 19:58

A czy ktoś coś wie o Plaży Pine Beach? czy wejdę tam poza sezonem ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone