Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kobrat
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 23.06.2019 18:32

papse napisał(a):
Bartek81 napisał(a):Na wysepek z kościółkiem w zeszłym roku dopłynołem na materacu :P

Na materacu gdybym chciał sam, ale rodzina 2+2? :wink: :mrgreen:
Żona i junior nie wybaczyliby mi tych królików. :D

najlepiej poplynac na wyspe Vrgada promem miejskim, piekne plaze i nie ma ludzi , a no i piekny piasek sie znajdzie :) 8)
Bartek81
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 23.06.2019 21:01

Woda przy wysepce bardzo czysta i ciepła, dużo jeżowców.
CK-Kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 24.06.2019 07:08

papse napisał(a):
CK-Kondi napisał(a):... nie zapominajmy o mieszkańcach wysp m.in królikach...

Czym kolega się dostał na te wyspy?
Wypożyczony rowerek, łódka jakaś?

Pływałem swoją deską SUP, natomiast można wypożyczyć rowerek wodny albo wspomnianą deskę. Na najbliższą wyspę z kosciolkeim faktycznie, można na materacu - byle rozejrzeć sie czy prom do Vrgady nie będzie płynał.
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 28.06.2019 10:10

polecam tani parking w Pakostane
ul. Brune Busica 13
https://www.google.com/maps/dir/43.9080 ... m2!4m1!3e0

godzina kosztuje 5 kn ale nieraz zostawiałem np. na 1,5h i pan też liczył 5kn więc polecam, bo za parking miejski obok musiałbym już zapłacić 14 kn za 1,5h
konrad000
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 03.07.2019 23:37

1.
Czy jest ktoś aktualnie w Pakostane i moze powiedziec jak wygląda sytacja z plazami? Pine Beach jest płatna/wejscie lub parking? bo rózne tu opinie były i ciekaw jestem jak to rzeczywiscie teraz wyglada, bo z tego co czytam pine beach to jedyna normlana opcja do plazowania bez lezenia recznik w recznik....

2.
Gdzie konretnie wypozyczaliscie łódkę czy rowery? Znalazłem Aquarius Pakostane gdzie mają takie 4-6 osobowe(takiej bede potrzebował ale bez koniecznosci zezwolenia)

Pozdrowienia i do zobaczenia :)
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 04.07.2019 07:26

konrad000 napisał(a):1.
Czy jest ktoś aktualnie w Pakostane i moze powiedziec jak wygląda sytacja z plazami? Pine Beach jest płatna/wejscie lub parking? bo rózne tu opinie były i ciekaw jestem jak to rzeczywiscie teraz wyglada, bo z tego co czytam pine beach to jedyna normlana opcja do plazowania bez lezenia recznik w recznik....

2.
Gdzie konretnie wypozyczaliscie łódkę czy rowery? Znalazłem Aquarius Pakostane gdzie mają takie 4-6 osobowe(takiej bede potrzebował ale bez koniecznosci zezwolenia)

Pozdrowienia i do zobaczenia :)

1. Pine beach jest płatna za wejście i parking, ale jest jeszcze zaraz za Pine Beach plaża o nazwie Pilatusa przy barze Mogambo gdzie wejście jest darmowe ale wjazd samochodem płatny tak samo jak na Pine Beach (30 kun/dzień, ceny za godzinę nie pamiętam) - bez samochodu nic się nie płaci. Pod koniec czerwca na Pilatusa nie było tłoku, nie wiem jak teraz.
Ja generalnie polecam plaże w Drage, spokojniej i darmowe.
2. Przy głównym porcie w centrum jest dużo wypożyczalni, łodzi do wyboru do koloru. Widziałem też rekalmy wypożyczalni rowerów ale nia pamiętam dokładnie gdzie.
pzdr
damnes82
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) damnes82 » 04.07.2019 19:52

1.
Czy jest ktoś aktualnie w Pakostane i moze powiedziec jak wygląda sytacja z plazami? Pine Beach jest płatna/wejscie lub parking? bo rózne tu opinie były i ciekaw jestem jak to rzeczywiscie teraz wyglada, bo z tego co czytam pine beach to jedyna normlana opcja do plazowania bez lezenia recznik w recznik...

Pilne Bleach, 30 kuna dorosły, dzieci 15 kuna maluchy darmo. W cenie leżaki ja polecam! Ciepła woda, płytko, piasek, plac zabaw dla dzieciaków super.

Może ktoś z obecnych poleci jakaś restaurację w Pakostane?
karus
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 04.07.2019 20:09

Damnes82 - a jakie restauracje cię interesują? Jeden je w sfinxie a drugi u Amaro
Z przystępnych cenowo polecam Pjaca, Victoria i świetne grillowane sardele koło konoby Toro.
Ps Toro też podobno ok ale nie byłem.
damnes82
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) damnes82 » 04.07.2019 20:54

Karus, dziękuję bardzo zaraz skorzystam z Twoich rad.
konrad000
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 04.07.2019 23:58

dzięki za info, strasznie drogą tą pine Beach... rodzinką 4 dorosłe osoby i 2 dzieci to ok 80 zl za wejście na plażę....
damnes82
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) damnes82 » 06.07.2019 14:37

Mam prośbę, temat był już poruszany na forum ale może ktoś z forumowiczów korzystał w ostatnim czasie z rejsu statkiem na Kornati? Bardzo proszę o polecenie.
kobrat
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 07.07.2019 17:55

damnes82 napisał(a):Mam prośbę, temat był już poruszany na forum ale może ktoś z forumowiczów korzystał w ostatnim czasie z rejsu statkiem na Kornati? Bardzo proszę o polecenie.

Rejs statkiem najlepiej wykupic u takiego grubszego goscia, co siedzi na promenadzie , na samym koncu , tam gdzie woduja lodki. Wracajac do restauracji osobiscie polecam GALIJA , super jedzenie i nie ma tlumow
konrad000
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 07.07.2019 18:38

A korzystał ktoś z was z wypożyczalni rowerow?jadę za kilka dni do Pakostane i zastanawiam się czy pakować swój, wolałbym wypożyczyć na miejscu Ale nie wiem czy jest taka możliwość i w jakiej cenie no i czy są w okolicy trasy...

przy okazji jest ktoś na miejscu teraz?jak patrzę na kamerki online to tłumów na plaży nie ma...jak sytuacja ?
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.07.2019 19:02

konrad000 napisał(a):A korzystał ktoś z was z wypożyczalni rowerow?jadę za kilka dni do Pakostane i zastanawiam się czy pakować swój, wolałbym wypożyczyć na miejscu Ale nie wiem czy jest taka możliwość i w jakiej cenie no i czy są w okolicy trasy...?

Rowery można wypożyczyć, trasy są.
https://aquarius-pakostane.com/rent-a-bike-2/
konrad000
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 07.07.2019 22:04

Janusz Bajcer napisał(a):
konrad000 napisał(a):A korzystał ktoś z was z wypożyczalni rowerow?jadę za kilka dni do Pakostane i zastanawiam się czy pakować swój, wolałbym wypożyczyć na miejscu Ale nie wiem czy jest taka możliwość i w jakiej cenie no i czy są w okolicy trasy...?

Rowery można wypożyczyć, trasy są.
https://aquarius-pakostane.com/rent-a-bike-2/

Dziekuje.
Dosc drogie te rowery, moze znajde jakaąs inna wypozyczalnie, albo daruje sobie przejażdżki:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne