Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bubu1
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubu1 » 07.04.2019 14:42

kto odwiedza Pakostane w sierpniu....
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.04.2019 09:25

bubu1 napisał(a):kto odwiedza Pakostane w sierpniu....


Na przykład ja.
bubu1
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubu1 » 25.04.2019 12:58

Slavko1974 napisał(a):
bubu1 napisał(a):kto odwiedza Pakostane w sierpniu....


Na przykład ja.



Znasz jakieś ciekawe miejsce warte odwiedzenia w Pakostane i lub w pobliżu
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.04.2019 13:55

To zależy, o jakie miejsce chodzi.
Jeśli większe turystyczne miasta to Szibenik i Zadar.
Jeśli elementy natury to wodospady Krka, i Kamenjak.
Jeśli połączenie powyższych to wyspa Murter (miasteczko i plażowanie).
Jeśli wydarzenia kulturalne, historyczne to "Dni Rycerzy z Vrany" i "Nocna bitwa morska" w ramach Dni Pakostane. Oba te wydarzenia są w drugiej połowie sierpnia.
Wszystkie powyższe miejsca są w promieniu nie dalej niż 50 km od Pakostane.
W 2017 roku byłem w Pakostane - moja relacja jest na forum.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.04.2019 14:26

bubu1 napisał(a):Znasz jakieś ciekawe miejsce warte odwiedzenia w Pakostane i lub w pobliżu

https://www.pakostane.hr/pl

informacje-o-miejscowosciach-z-rejonu-zadar-split-t31698.html
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 25.04.2019 14:47

bubu1
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubu1 » 26.04.2019 13:09

dzięki wszystkim za podpowiedzi ;) też już byłem w Pakostane ale zawsze można się coś dowiedzieć od innych o miejscach, w których się jeszcze nie było ;)
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 16.05.2019 09:35

joanna.q napisał(a):A czy ktoś coś wie o Plaży Pine Beach? czy wejdę tam poza sezonem ?


Nie wiem tego ale plaże po prawej stronie portu po pierwsze są darmowe a Pine Beach nie ;)
A po drugie są wysypane zajebiaszczym białym żwirkiem a nie lepiącym się do wszystkiego piaskiem bardziej przypominającym muł ;)

Byłaś już na "piaskowej" plaży w Cro?
Otrzepanie dzieci z tego "piasku" to droga przez mękę.

Zdecydowanie polecam żwirek kładziesz się na karimacie lub leżaku, dzieciaki bawią się kamyczkami jeszcze lepiej niż błotem. Szukają ciekawych okazów, układają wzorki na ręczniku z małych i większych kamyczków.
A po wszystkim wstajecie i idziecie na obiadek bez ryzyka obtarcia się tu i tam.

Dla dzieci przy porcie są trampoliny, elektryczne autka ale nie wiem czy to przed sezonem będzie otwarte :/
bubu1
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bubu1 » 17.05.2019 13:37

Marcinusik napisał(a):
joanna.q napisał(a):A czy ktoś coś wie o Plaży Pine Beach? czy wejdę tam poza sezonem ?


Nie wiem tego ale plaże po prawej stronie portu po pierwsze są darmowe a Pine Beach nie ;)
A po drugie są wysypane zajebiaszczym białym żwirkiem a nie lepiącym się do wszystkiego piaskiem bardziej przypominającym muł ;)

Byłaś już na "piaskowej" plaży w Cro?
Otrzepanie dzieci z tego "piasku" to droga przez mękę.

Zdecydowanie polecam żwirek kładziesz się na karimacie lub leżaku, dzieciaki bawią się kamyczkami jeszcze lepiej niż błotem. Szukają ciekawych okazów, układają wzorki na ręczniku z małych i większych kamyczków.
A po wszystkim wstajecie i idziecie na obiadek bez ryzyka obtarcia się tu i tam.

Dla dzieci przy porcie są trampoliny, elektryczne autka ale nie wiem czy to przed sezonem będzie otwarte :/



Potwierdzam żwirek jest ok :)
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 20.05.2019 11:22

Marcinusik napisał(a):
joanna.q napisał(a):A czy ktoś coś wie o Plaży Pine Beach? czy wejdę tam poza sezonem ?


Nie wiem tego ale plaże po prawej stronie portu po pierwsze są darmowe a Pine Beach nie ;)
A po drugie są wysypane zajebiaszczym białym żwirkiem a nie lepiącym się do wszystkiego piaskiem bardziej przypominającym muł ;)

Byłaś już na "piaskowej" plaży w Cro?
Otrzepanie dzieci z tego "piasku" to droga przez mękę.

Zdecydowanie polecam żwirek kładziesz się na karimacie lub leżaku, dzieciaki bawią się kamyczkami jeszcze lepiej niż błotem. Szukają ciekawych okazów, układają wzorki na ręczniku z małych i większych kamyczków.
A po wszystkim wstajecie i idziecie na obiadek bez ryzyka obtarcia się tu i tam.

Dla dzieci przy porcie są trampoliny, elektryczne autka ale nie wiem czy to przed sezonem będzie otwarte :/


Pine Beach jest płatna (byłem we wrześniu) ale tylko za wjazd Samochodem, jak wchodzisz pieszo to jest za free. Piasek też jest OK nie widziałem tam żadnego piasku przypominającego muł.
Ja osobiście wolę plażować w Drage, tam są fajne plaże i można za free podjechać tam samochodem.
pzdr
jacakam
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacakam » 07.06.2019 15:30

A jedzie ktoś we wrześniu ???
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 17.06.2019 16:27

hej,
Wybieram się z rodziną do Pakostane w połowie lipca. Nigdy tam wcześniej nie byłem, i chciałem się podpytać doświadczonych gości tej miejscowości.

1. Jak wygląda sytuacji z bazą restauracyjną? Macie jakieś miejsca do polecenia gdzie można dobrze zjeść, albo kupić jakies świeże produkty(poza typowymi marketami:) )

2. Czy jest opcja wypożyczenia jakiegoś transportu wodnego? Albo jakiejs małej łódki bez patentu(chyba że można zrobić przyśpieszony kurs na miejscu)

Z góry dziękuję za polecenia

Pozdrawiam,
Konrad
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 17.06.2019 22:17

konrad000 napisał(a):hej,
Wybieram się z rodziną do Pakostane w połowie lipca. Nigdy tam wcześniej nie byłem, i chciałem się podpytać doświadczonych gości tej miejscowości.

1. Jak wygląda sytuacji z bazą restauracyjną? Macie jakieś miejsca do polecenia gdzie można dobrze zjeść, albo kupić jakies świeże produkty(poza typowymi marketami:) )

2. Czy jest opcja wypożyczenia jakiegoś transportu wodnego? Albo jakiejs małej łódki bez patentu(chyba że można zrobić przyśpieszony kurs na miejscu)

Z góry dziękuję za polecenia

Pozdrawiam,
Konrad


R
Knajp jest dużo, kazdy znajdzie cos dla siebie, ja polecam Victoria i Pjaca, czesto tam jemy i jest ok.
Łódek do wypozyczenia jest cala masa przy glownym porcie, do wyboru do koloru.
Przy głownym porcie, jak stoiszprzodem do morza to po prawej jest sklep rybny ze swiezymi rybami ale trzeba byc o 6 rano chyba by cos dobrego kupic, warzywniakow jest pelno, oliwa, rakija i wino tez latwo dostepne.
Ja jestem teraz w pakostane i woda ciepla, ludzi jeszcze malo, pogoda swietna wiec super.
Pzdr
konrad000
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 30.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konrad000 » 17.06.2019 23:40

Dzięki za odpowiedź!
Dopytam jeszcze,
Jak cenowo wyglądają rybki ? Probowałes moze je?:)
Orientujesz się czy mozna wypozyczyć taką prostą łódkę bez patentów na łódź?
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 18.06.2019 00:09

konrad000 napisał(a):Dzięki za odpowiedź!
Dopytam jeszcze,
Jak cenowo wyglądają rybki ? Probowałes moze je?:)
Orientujesz się czy mozna wypozyczyć taką prostą łódkę bez patentów na łódź?

Rybki w zeszlym roku kupowałem i cen nie pamietam ale byly ok.
Łódki nie wypozyczalem ale widze, ze zwykli turysci wypozyczaja wiec raczej patentow nie trzeba.
Sa rozne rodzaje tych lodek, od bardzo malych po calkiem spore i wypasione.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone