Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pakostane

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 16.08.2018 17:37

yarko2000 napisał(a):
karus napisał(a):Gdzie polecacie wymieniać pieniądze w Pakostane ?? bank czy może jakiś kantor? gdzie dobre kursy ?

pzdr



Jeżeli masz wybór to, to lepiej wypłacać z bankomatu. Najtaniej.
Wcześniej sprawdź opłaty i prowizje w swoim banku, przed wakacjami banki zmieniają warunki...


https://www.mbank.pl/pomoc/oplaty/ofert ... czy-oplat/
Tylko widzę, że mbank pobiera 5.9% prowizji za wypłatę z bankomatu... eKonto z kartą Visa. Sporo.
Grendel72
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 22.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grendel72 » 16.08.2018 23:18

W Pakostane jest jeden bank i kilka bankomatów, nigdy w Cro nie wymieniałem euro w kantorach czy agencjach bo tam zawsze jest niższy kurs. W tym konkretnym przypadku 1,5 tygodnia temu w Pakoštane w Partner Banka płacili 7,33 podczas gdy w agencjach 7,10 do 7,15.
Jaki jest obecnie kurs nie wiem ale będąc w innych miastach tak z ciekawości patrzyłem na kursy w kantorach i wówczas średnia oscylowała właśnie w tym przedziale.
yarko2000
Cromaniak
Posty: 711
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 20.08.2018 11:44

To lepiej kupić u nas w kantorze.
Teraz kurs oscyluje w okolicy 0,598/0,6 zł/szt. To jest dobry kurs.
Jeszcze 1,5 miesiąca temu 1 kuna kosztowała w granicach 0,61/0,65
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 20.08.2018 12:58

yarko2000 napisał(a):To lepiej kupić u nas w kantorze.
Teraz kurs oscyluje w okolicy 0,598/0,6 zł/szt. To jest dobry kurs.
Jeszcze 1,5 miesiąca temu 1 kuna kosztowała w granicach 0,61/0,65


Tak też zrobię ponieważ ostatnio euro mocno poszło do góry a kuna raczej tanieje więc kupować tu euro i tam wymieniać na kuny traci sens.
pzdr
Teres
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 26.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teres » 27.08.2018 17:51

Wie ktoś gdzie w Pakoštane można kupić prošek albo wiśniówkę prosto od gospodarza, najchętniej bez akcyzy :-)
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 27.08.2018 17:54

Prosek kupowałem na takim malym bazarku w centrum zaraz przy nabrzeżu.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 27.08.2018 21:21

karus napisał(a):Prosek kupowałem na takim malym bazarku w centrum zaraz przy nabrzeżu.


Dzisiaj jest festiwal fig tam nad wodą ;) A prosek pewnie kupowałeś od takiej wysokiej blondyny :D
Ona ma sklepik gdzie 0,5l prosek kosztuje 30kun. Sklepik jest idąc od kościoła w stronę morza po lewej stronie. Zaraz przy tym miejscu gdzie można strzelać z łuku itd ;)
Try3ek
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 16.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Try3ek » 04.09.2018 04:53

Ja kupiłem od kobiety co miała wystawione przy domu, od ronda przy banku trzeba iść w przeciwną stronę niż do centrum, wino po 30 prosek po 50, ale jeszcze nie sprawdzaliśmy co i jak.

Co do samego Pakostane to napewno warto się wybrać promem za 15kun w jedną stronę na Vrgadę, fajna piaszczysta plażą jedyny minus to mało słońca i średnio oznaczone wejście, ja z wózkiem władowałem się od tyłu nie polecam, ale dla ułatwienia jak miniecie jedyny chyba samochód a raczej jego wrak to szukajcie schodów po prawej i potem wzdłuż skarpy ok 150m i schody do plaży, ta fajniejsza jest za cyplem po lewej.
Plaża Lumbrak fajna, po kilku metrach piaseczek jedyny minus to brak nawet śmietnika czy WC, za to mało osób i pełne słońce więc fajnie, parking bezpłatny i z 300m do plaży pieszo po kamyszkasz.
Plaża Pilatuša parking 5kun/h cały dzień 30kun, my mieliśmy blisko to szliśmy pieszo, jest i cień i słońce, kilka budek z jedzeniem, WC, prysznice i drobny kamyk, po prawej stronie lepsze zejście do wody, długo płytko a gdy przejdziecie dalej to jest plaża dla golasów ale dużo tam ich nie było większość to tekstylni ale wejście do wody dużo gorsze.
W centrum plażą Kozarica w camp bez problemu wejście otwarte troszkę skałek troszkę drzewek, stopni i darmowe prysznice, niestety miejscami dużo jeżowców trzeba uważać, spory tłok ale nie tak jak plaże w samym centrum gdzie nie szło nawet stanąć za co dopiero położyć.
Byłem też w Murter na Riva Podvrške, parking 40kun za wjazd to dość sporo za to kolor wody obłędny, troszkę tłumów na plaży jest, za to można przejść się dookoła wyspy jakieś 5min i po sprawie tam już bardzo dziko i są też golasy, ale widok starszych panów nie powala. Same miasteczko urokliwe i to chyba będzie mój kolejny punkt na wakacje ale zobaczymy.

Co do samego Pakostane to żadnego uroku nie ma w sobie ale dobre miejsce na wypady w okolice, dużo miejsc z promocjami do różnych godzin najpóźniej do 18 kalmary po 40kun a ryba i mięsa po 50kun i tam kilka razy jadłem od kościoła w dół a pod spotem lody ale już nie tak dobre jak kiedyś i nie chcieli dawać pół na pół ale porcje i tak spore. Mi czegoś tam brakowało, niby wszystko co trzeba jest, bank, sklepy, straganiki, targ malutki głównie owoce, ale brak tego chorwackiego klimatu, dość duże nastawienie na turystę na zasadzie przyjdź zapłać i nie wracaj, oczywiście nie wszędzie ale jakoś takie miałem odczucie, co nie znaczy by tam nie jechać.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 04.09.2018 07:54

@Try3ek - gdzie jest ta plaża Lumbark?
Podobno w Drage tez fajne plaze są.
Pzdr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15639
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.09.2018 10:25

karus napisał(a):Podobno w Drage tez fajne plaze są.


Moja plaża między Pakostane a Drage - polecam
Obrazek
CK-Kondi
Croentuzjasta
Posty: 123
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 04.09.2018 14:38

Nalezy też dodac, że Pakostan jest miasteczkiem przyjaznym psom. Masa właścicieli z czworonogami. Nawet jest wyznaczona plaża dla turystów z psami, nie byle jaka bo z prysznicem. Plaża jest w kierunku Drage - idąc brzegiem znaki pokierują.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107657
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.09.2018 15:06

Miasto ma nazwę Pakoštane.
Marcinusik
Croentuzjasta
Posty: 257
Dołączył(a): 31.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcinusik » 09.09.2018 02:36

piekara114 napisał(a):
Moja plaża


Szczerze mówiąc nie wygląda zachęcająco :|
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 09.09.2018 08:38

Marcinusik napisał(a):
piekara114 napisał(a):
Moja plaża


Szczerze mówiąc nie wygląda zachęcająco :|

Bo pomiędzy Pakostane a Drage nie ma żwirkowej plaży tylko kamienie, kiedys przeszedłem plażą z pakostane do drage i nie byla to łatwa wycieczka.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 11.12.2018 19:54

po roku wracam na forum, jakby ktos mial pytania odnosnie Pakostane, to sluze pomoca :) bylem tam 5x
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone