Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag-Novalja 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nikka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 27.01.2009
Pag-Novalja 2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikka » 01.02.2009 19:53

Chorwację pierwszy raz odkryłam w 2006 jako biedny student :wink: chcący tanio wyjechać za granicę i pogrzać się troszkę. Padło na wyspę Pag i malownicze miasteczko Novalja. Wyjazd zaliczony do udanych po mimo wrednej choroby, która zmogła mnie po 4 dniach....
W 2008 roku wybieraliśmy miejce na podróż poślubną i stwierdziłam, że musze koniecznie wrócić do Novalki, bo przez tą paskudną chorobę nie wspominam wyjazdu dobrze. Jak pomyśleliśmy tak zrobiliśmy...to samo biuro podróży, ten sam autokar ci sami kierowcy tylko apartament już inny. W samiutkim centrum, 10 sekund drogi do głownego deptaka. Wyjazd z Olsztyna, doba jazdy i już parkowanie w Novalce. Door to door. Organizacja super :)

Obrazek
wyspa Pag

Organizacja super do momentu odstawienia pod apartament...a później radz sobie człowieku sam czyli...wyszła do nas "gazda" jak się sama nazwała, patrzy na nas i mówi po chorwacku i jest strasznie zła, że jak to my nie możemy jej zrozumieć. Ona na nas my na nią i tak patrzymy sobie. Przy wielkim skupienu zrozumiałam część wyrazów (do dziś mąż mnie podziwia ja sama siebie zresztą tez :D ). Rozpakowaliśmy się, wykąpaliśmy, wypiliśmy kawusię i w drogę! Trzeba było sprawdzić stare zakamarki. Nic się nie zmieniło...tak jak i zachód słońca pozostał ten sam...

Obrazek

Pogoda jak zwykle nie zawiodła. Grzało przez cały czas mimo, że był wrzesień. Woda cieplutka, żar z nieba...moje warunki klimatyczne :)

Obrazek
Plaża Babe

Obrazek
plaża w Starej Novalji

Obrazek
plaża Zrce i jakby mój mąż :wink:

Co by nie było za leniwie wynajęliśmy rowerki i mykaliśmy po okolicy. Eh...było pięknie.

Obrazek

Patrzę tak teraz na te zdjęcia i stwierdzam, że wcale a wcale nie odzwierciedlają tego jak pięknie tam było :? no ale nic...jedziemy dalej.

Po kilku dniach lenistwa totalnego zebraliśmy się na wycieczkę na wyspę Rab. Piękna, o wiele bardziej zielona od Pag'u, z bajecznymi zatoczkami i PIASZCZYSTĄ! plażą :hearts: Urocze liliputowe uliczki, domek na domku i błękit Adriatyku.

Obrazek
Rab

Obrazek
Rab

Obrazek
(nadal zastanawiam sie jak to jest otworzyc okno i być u sąsiada w salonie :D)

Obrazek
Rab po burzy

Resztę pobytu spędziliśmy na standardowym leżakowaniu, opalaniu i wieczornych spacerach po promenadzie.

Obrazek
Widok na pasmo górskie z plaży Straśko

Obrazek
promenada - Novalja

I tak po pięknym tygodniu spędzonym w chorwackim raju wsiedliśmy w tan sam autokar z tymi samymi kierowcami i udaliśmy się w stronę Polski...

Obrazek
wyspa Pag-powrót

Obrazek
widok na miasto Pag

Smutno...

Ale w tym roku Baśka Voda :hearts:
więc do zobaczenia Cromaniacy na trasie....pamiętajcie czerwony VW Polo :wink:
Martiniso
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 90
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martiniso » 02.02.2009 11:44

witaj
Super wakacje ,ja w Pagu i Nowaliji byłem w 2000 r i do dzisiaj mile wspominam tamte odległe wakacje.
pag ma coś w sobie co przyciąga na tą wyspę ,panorama z góry na miasteczko jest przepiękne i ten zapach morza ......ech pojechało by się .....
Pozdrawiam i życzę jak najszybszego powrotu do Cro
Pelles
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2009 12:03

Dziękuję za ekspresową relację :lol:
Teraz wiem , że opis w awatarku nie kłamie :wink: :lol:

Pozdrav.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 02.02.2009 19:43

Nikka - teleexpres przy Twojej relacji wysiada :D :D :D
Wrzuć troche wiecej fotek , bo to jest to co crotygrysy w relacjach lubią najbardziej... :D :D
Pozdrav.
nikka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 13
Dołączył(a): 27.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikka » 02.02.2009 21:55

Chciałam szybko, zwięźle i na temat napisać gdzie co i jak :) nie każdy ma czas na czytanie każdego kilometra podróży :wink: W tym roku po Baśkiej Vodzie napisze taki reportaż, że urlop będziecie musieli wziać, żeby go przeczytać :mrgreen:
Asia&Grześ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 293
Dołączył(a): 21.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asia&Grześ » 15.04.2009 09:30

I się cieszymy że tak jak My, ktoś się w tej wyspie zakochał... :):)

Pozdrawiamy Cię nikka i miłej wyprawy do Baśki :)
wojtap
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 186
Dołączył(a): 27.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtap » 15.04.2009 10:49

a czy pmiętasz ile daliście za wypożyczenie rowerów?

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone