Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG - MANDRE i inne kurorty na otoku

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 14.07.2009 21:28

Tak dotarliśmy na SILBĘ. Czasu mamy ponad 3 godzinki. Maszerujemy pod górę, na drugą stronę wyspy gdzie liczymy na mniej ludną plażę. Za punkt odniesienia służyła nam wieżyczka kościoła. Obrazek Polecam wejście na tę
Obrazek. Docieramy do plaży zahaczając o pizzerię Ivo. Obrazek
[URL=http://www.fotosik.pl]Obrazek

Fajnie byłoby mieć stąd pamiątkę. Jest, leży na dnie. Czuję, że muszę pobić swój rekord zanużenia. Jeszcze tak głęboko nie udało mie się zejść, ale wyławiam czerwoną gwiazdkę. Zaraz też dostrzegam drugą. Sądziłem, że trochę płycej ale muszę powtórzyć zanużenie gdyż nie dosięgam dna za pierwszym razem. Trochę oszołomiony dopływam do dzieciaków. Obrazek Obrazek [URL=http://www.fotosik.pl]Obrazek
Obrazek
Urwisy miały radochę, a ja zdobyłem pewność, że wcześniej znaleziona rozgwiazda była już martwa gdy ją zabierałem do suszenia.
Leżymy na plaży i nagle zauważam, że niedaleko miejsca gdzie nurkowałem przepływa prom. Aparat do reki i biegniemy do portu. Obrazek Nagle cała wyspa ożywa. Mimo że nie ma na niej samochodów do portu zmierzają tutejsze traktorki. Za pół godziny będzie po wszystkim. Wyglądało to tak jakby ci ludzie tylko czekali na wybawienia tego promu.
Dużo domów wygląda w ten sposób. Jak się okazuje jest to skutek emigracji do USA. Wiele z domów stoi pustych … Obrazek Z uwagi, iz na wyspie nie ma samochodów karateka wygląda tak :) Obrazek
Wracając nie ma delfinów, ale w drodze na parking (w Novaliji) znajdujemy jegomościa Obrazek jak się okazuje dał dyla z ogrodu.

Spływaliśmy cały Kwarner : Cres, Losin, Susak, Ilowik, Orula, Krk, Rab, Goli Otok, Pag, Silba i Olib w nadziei na spotkanie delfinów, a te widzieliśmy tylko w … Szkocji w Aberdeen.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 14.07.2009 21:40

01 lipca 2009
Co tu tak kropi ? Decydujemy się na Kosljun. Po drodze zahaczamy o Proboj ale tu tylko kawałek żwirkowej plaży i same skały - porcik dopiero w budowie. Jedziemy dalej do Kosljun. Idziemy się przejść. Ogromny kaktus zasługuje na sfocenie.
Obrazek
Dzieciaki ucieszone bo w końcu znajdują kota łasego pieszczoch (brakuje im "kociej mamy" - kota, który co ranek w domu przychodzi z piwnicy na IV piętro na pieszczochy i żarcie).
Obrazek Na niebie zaczyna się przejaśniać. Wracamy po rzeczy i rozkładamy się na wybetonowanych skałach.

Obrazek

Wyławiam coś co nazwaliśmy krabem kolczastym Obrazek
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 15.07.2009 08:24

W drodze do Zadaru mamy pogodę do sfocenia mostu Obrazek Obrazek
Spotkaliśmy też starszego działowego obrońcę Pagu Obrazek
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 15.07.2009 08:25

NIN
Nin jest przepiękny. Nie myślałem, że zachowało się tyle murów obronnych - dosłownie wokół całego miasta. Pierwszą katedrę chrześcijaństwa zamieszkują obecnie jaskółki i jaszczurki. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ZADAR
Tu zachwycał się ogromem ilości i wielkości statków pierworodny Kamil Obrazek Obrazek
Tata zachwycał się firmowym sprzętem i zachodem słońca Obrazek Obrazek Obrazek oraz słynną katedrą Obrazek a później zaczął się spektakt "układu słonecznego" Obrazek Obrazek [URL=http://www.fotosik.pl]Obrazek Obrazek[/URL] Obrazek
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 15.07.2009 16:17

Byliśmy tydzień przed wami :D jeszcze przed burą.
Fajnie pooglądać znane miejsca innymi oczami ... :wink: pozdr
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 15.07.2009 17:34

nero napisał(a):Fajnie pooglądać znane miejsca innymi oczami ... :wink: pozdr

Fajnie to się ogląda zdjęcia prawdziwego fociarza lustrzanką. A propos plaż to zauważyłem, że pomiędzy Sv.Duh a Filino było mnóstwo dzikich plażyczek bez nazw. Mnie podobała się ta ze skałą w zboczu - szkoda, że tam nie trafiliśmy... :wink:
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 15.07.2009 17:36

02 lipca 2009
Wyprawa na południk piętnasty. Ścieżka w dół dość dobrze widoczna. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kiedy nie można już wytrzymać z upału podpływa na plażę łódeczkaObrazek , która okazuje się sklepikiem z Obrazek
Ostatnio edytowano 15.07.2009 17:44 przez leopantera, łącznie edytowano 1 raz
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 15.07.2009 17:37

Prosto z plaży udajemy się na spacer po mieście Pag Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 15.07.2009 23:25

Wspaniała relacja. Cieszę się ze mogę jeszcze raz przeżyć Pag, gdzie byłęm parę lat temu.Nie widziałem wtedy nawet 50 % tego co Wy.Czekam niecierpliwie na dalsze odcinki Waszych wojaży.Pozdrawiam serdecznie, i życzę dalszych podróży. :papa:
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 16.07.2009 08:24

03 lipca 2009
Wracamy do Smokvicy. Obrazek Obrazek Nasza zatoczka jest wolna Obrazek Obrazek Cała część plaży za portem też. Obrazek Opływam dalsze zatoczki i wracam z siatka pełną muszli i innych dziwactw Obrazek Można tutaj spokojnie odpocząć, a w okolicy jest najtańsza travarica i winko (białe i czerwone) na całej wyspie ...
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 16.07.2009 08:47

Wracając do Mandre ok 200 m przed bazą z bocznej ścieżki Obrazek wypada na nas quad - oczywiście pisk hamulców i oglądanie strat. Obrazek Okazuje się, że sparwca jest z Polski, ale nielat nie ma papierów, prawa jazdy, nie chce podać swoich danych. Chciałby to załatwić bez ojca ale go nie stać (uczeń). Kiedy zjawia się z tatą na słowo policja wsiadają na quada i uciekają. POZDRAWIAM owych dolnoślązaków.
Policja zjawia się w ciągu pół godziny. Mimo iż dostają nr rej.quada (z wypożyczalni) Obrazek sprawę kończą wypisaniem zaświadczenia o uszkodzeniach tłumacząc "mala uszkodzena". A ja jestem szczęśliwy, że jechałem wolno bo w przeciwnym razie mógłym jeszcze sprawcę wziąć na maskę, a ten bez kasku więc możecie sobie wyobrazić jakby się to mogło skończyć dla niego :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2009 09:11

Niezłe przygody.
W wypożyczalniach nie sprawdzają uprawnień i nie dają kasku?
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 16.07.2009 14:44

04 lipca 2009
Szukamy zatoczek pomiędzy Mandre, a Simuni. Kierujemy się mapką z google earth i wyjeżdżamy z Mandre ul. Velibitską, a tu w poprzek drogi idzie sobie Obrazek Obrazek Obrazek . Biedak zetresowany wraca po sesji na łono natury.
Uliczka kończy się szutrem. W dół zjeżdża się na koniec Mandre, więc wspinamy się w drugą stronę. Po drodze żadna z bocznych bocznych dróżek jest nieprzejezdna - privat - wszystkie zagrodzone. Tak docieramy do asfaltówki biegnącej z Mandre do Simuni. Skręcamy jak do portu w Simuni gdzie odbijamy w prawo szutrem w górę. Dojazd aż do samej plaży. Obrazek Obrazek Obrazek Plaża pół na pół - tekstylni / FKK. Dno piaszczyste. Karimaty na otoczakach. Super woda i widoki. Jak ktoś przychodzi jako pierwszy może zająć dla siebie enklawę (mała plażyczka wśród skał) na dwie rodzinki po prawej stronie patrząc na morze.
Wieczorem grill na miejscu Obrazek i spacerek na do portuObrazek Obrazek na trampolinę i obowiązkowe lody Obrazek Obrazek Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.07.2009 14:50

On tak chyba na etacie jest :wink:
Obrazek
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 16.07.2009 15:03

JacYamaha napisał(a):Niezłe przygody.
W wypożyczalniach nie sprawdzają uprawnień i nie dają kasku?


Może i sprawdzają ale quada wypożyczył ojciec sprawcy, a syn jeździł pod jego niewiędzę. Prawdopodobnie w wypożyczalni będą mieli dane owego ojca, ale policjantom się niezbyt chciało - ale w myśl zasady kruk krukowi ... - więc nie będę ich skarżył
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
PAG - MANDRE i inne kurorty na otoku - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone