Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag 2010

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.08.2010 22:36

:D
Bardzo Ci dziękuję!

Jest tez pytanie moje w odpowiedzi...
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.08.2010 22:41

Yes, yes, yes! :lol:
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 07.08.2010 23:15

mahadarbi napisał(a)::D
Jest tez pytanie moje w odpowiedzi...

Nie zdążyłem Ci odpowiedzieć, ale już sobie poradziłaś :D
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 07.08.2010 23:56

Dziękuję Ci raz jeszcze za pomoc :)
Teraz wreszcie ma to ręce i nogi.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 08.08.2010 00:01

mahadarbi napisał(a):
W jego światową markę i sławę nie bardzo wierzę. Co wyspa, co miejsce to lokalna atrakcja, muszą na czymś swoją story budować, jak z paską cipką :wink:


ja wierzę, wiele przewodników o nim pisze..jeden z najlepszych jakie jadłam w życiu :)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.08.2010 00:10

A ja nie :lol: Wierzę natomiast, że marketing potrafi zdziałać cuda (przewodniki, poradniki etc, są najlepszą tubą), choć jak wspomniałam, żałuję, że nie spróbowałam.
Zwłaszcza na wyspach, im mniejsza tym więcej tradycji, lokalnych bajanek, historii, atrakcji. Ser i koronki to akurat bardzo często spotykany lokalny motyw. Jest taka maleńka wioska na Krecie, gdzie urodził się El Greco (kwestia nadal zresztą budzi spory), starowinki w czerni dziergają koronki (nomen omen niczym się nie różnią od paskich), i wyrabiają sery (i nie o fecie tu mówię). Przykłady można mnożyć, wiadomo, że turysta kupi wszystko :lol:
I nie piszę tego, by się obruszać, nie mam takich intencji, bo sama jestem bardzo podatna na takie bajanki, opowieści i legendy, ale po prostu wiem, że wszędzie wciskają nam to samo lub bardzo podobnie :lol: Oczywiście to może być dobre, świetne, doskonałe, ale faktem jest, że jednak w naszej świadomości zaistnieje jako pamiątka właśnie stamtąd.
Co oczywiście nie zmienia faktu, że żałuję... :lol:
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.08.2010 00:36

Żeby chwilowo zakończyć kwestię żółtego paskiego sira (sic!) dodam, że w dniu trzecim pobytu udaliśmy się do trzeciej, i ostatniej, restauracji na mapie Mandre. Tym razem poszliśmy do Andelki (z którą notabene korespondowałam dwa tygodnie, ale nie wybrałam tej kwatery), która oprócz apartmani posiadała na dole konobę - Laterna jej nazwa brzmi (co za beznadziejna nazwa, kojarzy mi się brzydko ;-)) Tuż za portem, za ogromną trampoliną idziemy tak, jak droga prowadzi i zachodzimy na kolację właśnie.
To zdjęcie z ich strony www.
Obrazek
Zamawiamy tym razem półmisek ryb i owoców morza dla dwojga ze stałą ilością białego domaci wina
:wink:
Obrazek
To wszystko jest smaczne, ale nie powala. Po recenzjach kulinarnych z trzech dni wiemy na pewno jedno - Porat.
Andelka ma za punkt honoru fakt, że na jej posesji znajduje się tor do gry w bulle. Dzieciaki mają wielką frajdę, a rodzice mogą wreszcie w spokoju przełknąć kęs kolacji :wink:
Spostrzeżenie, które mnie powaliło po tych trzech dniach (oprócz dzikich tłumów naszych) to to, że wyspa jest absolutnie familijna. Nigdzie dotąd nie widziałam tylu młodych małżeństw z berbeciami! Z wózkami, ze spacerówkami, z noworodkami, z niemowlakami, masa, masa rodzin z dziećmi! I jakoś mimo wszystko spokojnie, bez krzyków, bez scen. I już nie wiem, czy to magia Mandre czy dzieci wyjątkowe... :D
Ostatnio edytowano 10.08.2010 15:47 przez mahadarbi, łącznie edytowano 1 raz
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18332
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 08.08.2010 01:54

mahadarbi napisał(a): I jakoś mimo wszystko spokojnie, bez krzyków, bez scen. I już nie wiem, czy to magia Mandre czy dzieci wyjątkowe... :D


Może to właśnie zasługa ( albo wina :?: ) sera :wink: , a może oliwa z oliwek tak wpływa na nastroje :wink:


P.S. Bardzo ładny awatarek :D


Pozdrawiam
Piotr
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 08.08.2010 08:48

Jakiś taki ubogi ten półmisek ryb.
domi16
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 05.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi16 » 08.08.2010 18:05

mahadarbi czy mogłabyś napisać mi ile kosztował was taki piękny apartament :?:
tami72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 12.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tami72 » 08.08.2010 18:44

ja tez wlasnie z tym pytankiem...ile placiliscie za dobe za apartament z tak pieknym tarasem????
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.08.2010 23:12

piotrf napisał(a):
mahadarbi napisał(a): I jakoś mimo wszystko spokojnie, bez krzyków, bez scen. I już nie wiem, czy to magia Mandre czy dzieci wyjątkowe... :D


Może to właśnie zasługa ( albo wina :?: ) sera :wink: , a może oliwa z oliwek tak wpływa na nastroje :wink:

Chyba wszystko razem ;-)))



P.S. Bardzo ładny awatarek :D
Oj tam, oj tam ;-)


Pozdrawiam
Piotr
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.08.2010 23:14

Katarinka napisał(a):Jakiś taki ubogi ten półmisek ryb.


Ubogi, bo z netu ściągnięty :lol: nasz był znacznie bardziej rozbudowany, ale nie mam zwyczaju robić zdjęć przy jedzeniu, aż taka dosłowna nie jestem :lol:
Atmosferę jedynie oddać nim chciałam :)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 08.08.2010 23:18

domi16 napisał(a):mahadarbi czy mogłabyś napisać mi ile kosztował was taki piękny apartament :?:


Domi, Tami!


Apartament w ogóle przeznaczony jest dla czterech osób i kosztuje 100 Euro. Nas była trójka, z czego córcia niewiele ponad trzy latka, więc nam obniżyli o 30 procent. Wyszło więc 70 Euro za dobę. Dużo, wiem, ale mnie chodziło o widok a za ten jestem w stanie zapłacić spore pieniądze ;-) W końcu mieliśmy tylko tydzień na Pag-u...
Katarinka
Croentuzjasta
Posty: 186
Dołączył(a): 13.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarinka » 09.08.2010 06:48

A czy to były 2 oddzielne pokoje, z których wchodziło się do pokoju dziennego, czy przejściowe?
Szukaliśmy czegoś intymnego dla 2 par, ale ze względu na umiejscowienie jednego z pokoi w drodze do łazienki lub kuchni zrezygnowaliśmy z 1 większego apartamentu na rzecz 2 mniejszych, co bardzo się sprawdziło przy braku klimy- można nietekstylnie pobiegać po swoim ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pag 2010 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone