Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odczarowane, Osobiste ... KORFU

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13071
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 02.06.2016 12:17

Potter, jakby to napisał Tony :wink: ... społeczeństwo (więc i ja :smo: ) czeka na ciąg dalszy ... :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18337
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 02.06.2016 12:38

mysza73 napisał(a):Potter, jakby to napisał Tony :wink: ... społeczeństwo (więc i ja :smo: ) czeka na ciąg dalszy ... :oczko_usmiech:


Agnieszko , jakby co potwierdzę prawidłowość Twojej wypowiedzi :wink:
Potter, . . . społeczeństwo . . . no wiesz


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2518
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 02.06.2016 15:25

Bardzo zaciekawiła mnie Twoja relacja. Pozwolisz, że się przysiądę, poczytam i pooglądam :) ?
Pozdrawiam
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 02.06.2016 16:26

Czuję się bardzo zachęcona więc dołączę do społeczeństwa.
Korfu chodziło mi po głowie w tym roku ale zostało przełożone i jest teraz nr 1 na przyszły rok.

A no i Potter gratuluję Ci odwagi z tą samotną wyprawą :lol:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 02.06.2016 18:15

Potter napisał(a):
CROberto napisał(a):Pięknie... 8)
Tylko Czarodziejki potrafią tak odczarować... :D


Czarownice też :oczko_usmiech:

Jeżeli tak wyglądają czarownice ,to......ja chcę do takiego piekła.... :D
Btw.
Podążając myślowo za poprzednikami :

My Naród..... :oczko_usmiech: czekamy...... :mrgreen:

:smo:
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 02.06.2016 22:19

No, że też Mysza z Potterką nie poleciała :twisted: byłaby szansa, że relacja będzie się szybciej posuwała :mrgreen: , bo my naród czekamy :papa:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 03.06.2016 08:16

Narodzie mój kochany :D . Nawet nie wiecie jak bardzo się cieszę, że to moje Korfu Was zainteresowało :papa: . Niestety chwilowo praca mnie przygniotła :oops: . Obiecuję, że najpóźniej jutro relacja posunie się dalej :mrgreen: .
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 03.06.2016 08:59

praca to praca, coś jeść trzeba i za co na wakacje śmigać. Poczekamy :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.06.2016 11:41

... cd dnia 0

Droga 25 serpentyn łączy miejscowość Ano Korakiana z miejscowością Sokraki...No i pnie się do góry (tzn. w moim przypadku, bo z powrotem jest z górki :P )
No to ruszamy ...

Ano Korakiana widziane z góry ...

Obrazek

Pojawiają się pierwsze zakręty ... Początkowo wysiadam z samochodu żeby cyknąć jakąś fotkę :)

Obrazek

Widoki robią się cudne ... :mrgreen:

Obrazek

Pojawiają się pierwsze próby robienia zdjęć podczas jazdy ... :oczko_usmiech: ... No niestety ale szyba jest jaka jest, dodatkowo odbijają się w niej te śmieszce biało czarne wskaźniki z wnętrza samochodu ... Ale coś tam widać .... (Jakby Mysza siedziała obok ... :roll: ) ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Droga faktycznie jest ciekawa ale nie jakoś specjalnie trudna. Fakt, jedzie się max jedynką lub dwójką, ale niebezpieczeństwa raczej nie ma. Co innego, jak czytałam, w sezonie kiedy droga jest bardzo zatłoczona i nie daj Boże trafi się jakiś busik :lol: ...

Obrazek

Koniec serpentyn, zobaczmy czy w Sokraki jest fajnie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem jak Wam ale mnie to co widzę i słyszę podoba się bardzo ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Uwielbiam takie szyldy retro/vintage czy jak je tam zwać ... Niejednokrotnie miałam ochotę zajumać jeden z nich :oczko_usmiech: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj sprawdzam czy samowyzwalacz w aparacie może się na coś przydać :mrgreen: ...

Obrazek

Obrazek

Tutaj główny placyk wioski z bardzo sympatycznie prezentującą się knajpką. Ja jednak postanawiam posilić się dopiero po dotarciu do hotelu, mam bowiem ochotę na coś, po czym prowadzenie samochodu nie jest wskazane :D ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wioseczka ta to oaza ciszy, spokoju, upału, babć w czarnych ubrankach i starych kamiennych domków czyli wszystkiego co mnie kręci. Niestety, czas wracać i poszukać jakowejś noclegowni :smo: ... Droga powrotna jest równie kręta :wink: ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tuż przed Ano Korakiana namierzam jakiś kościółek ... Pewnie jeden z tych 37 :smo: ....

Obrazek

Kościółek stoi tuż przy tej wąskiej krętej drodze i myślę sobie, że pewnie nie uda mi się gdzieś zaparkować coby go nieco dokładniej oblukać ...

Obrazek

Ku mojemu zdziwieniu tuż za zakrętem pojawia się jakaś boczna dróżka tak więc czem prędzej po hamulcach ... wsteczny ... i już jestem pod kościółkiem ... Warto było :oczko_usmiech: !

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chwilę kręcę się wokoło i po chwili namierzam wejście ...

Obrazek

Bez specjalnej nadziei naciskam klamkę ... 8O 8O 8O A tu zonk. Drzwi nie są zamknięte na klucz ...

Obrazek

Po chwili jestem w środku ... i jestem zachwycona .... Kościółek jest mikroskopijny i niesamowicie skromny ... Uwielbiam takie ... Dla mnie to kwintesencja religii ...

No popatrzcie sami ...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z żalem opuszczam to urokliwe miejsce ...

Obrazek

Jak widzicie o samochodzik też zadbałam bo czekał na mnie w cieniu :D ...

Obrazek

Uliczki w Ano Korakiana nic a nic szersze ...

Obrazek

Jeszcze jeden kościółek po drodze ...

Obrazek

Opuszczając Ano Korakiana na chwilkę zatrzymuję się przy jednym z większych ...

Obrazek

I tutaj właściwie mogłabym zakończyć opowieść o dniu 0, ale wiem, że Mysza nie darowałaby mi gdybym nie wspomniała co nieco o moich poszukiwaniach hotelu ... Lepiej więc zrobię to sama :evil: .

...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15709
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.06.2016 11:55

Na szczęście dzień się dopiero zaczął, więc liczę na więcej...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13071
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.06.2016 12:01

Potter napisał(a):Pojawiają się pierwsze próby robienia zdjęć podczas jazdy ... :oczko_usmiech: ... No niestety ale szyba jest jaka jest, dodatkowo odbijają się w niej te śmieszce biało czarne wskaźniki z wnętrza samochodu ... Ale coś tam widać .... (Jakby Mysza siedziała obok ... :roll: ) ...

No już byś mogła mnie nie dobijać ... :cry:

Potter napisał(a):Obrazek

Bajka ... :hearts:

Potter napisał(a):Tutaj sprawdzam czy samowyzwalacz w aparacie może się na coś przydać :mrgreen: ...
Obrazek

No nawet fajnie Ci wyszło, ale gdybym ja była miałabyś fotkę w lepszym miejscu :smo: (ta klima za Tobą deczko bruździ :roll: )

Potter napisał(a):I tutaj właściwie mogłabym zakończyć opowieść o dniu 0, ale wiem, że Mysza nie darowałaby mi gdybym nie wspomniała co nieco o moich poszukiwaniach hotelu ... Lepiej więc zrobię to sama :evil: .
...

No czekam, czekam ... :lool:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.06.2016 12:41

mysza, nie narzekaj, bo sie Potter zatnie i znów tydzień trzeba będzie czekać... :twisted:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13071
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.06.2016 12:46

FUX napisał(a):mysza, nie narzekaj, bo sie Potter zatnie i znów tydzień trzeba będzie czekać... :twisted:

Przepraszam ... :oops:


:smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 04.06.2016 13:40

FUX napisał(a):mysza, nie narzekaj, bo sie Potter zatnie i znów tydzień trzeba będzie czekać... :twisted:


Mądrego to i posłuchać warto !

A Ty Mycho mądralo myślisz, że tak wszędzie mogłam se aparat ustawić ? Dopiero to koło jakoś mnie natchnęło :lol: . No ale jakbyś tam była ze mną koła szukać bym nie musiała :twisted: :twisted: :twisted: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13071
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 04.06.2016 14:06

Potter napisał(a):
FUX napisał(a):mysza, nie narzekaj, bo sie Potter zatnie i znów tydzień trzeba będzie czekać... :twisted:


Mądrego to i posłuchać warto !

A Ty Mycho mądralo myślisz, że tak wszędzie mogłam se aparat ustawić ? Dopiero to koło jakoś mnie natchnęło :lol: . No ale jakbyś tam była ze mną koła szukać bym nie musiała :twisted: :twisted: :twisted: .


Dobra, dobra :nice: , następną razą nie będziesz musiała kółka szukać :smo: .

Pytanie od S., czy zauważyłaś, że Smart miał silnik z tyłu ... :roll: :wink: .

A teraz dawaj ten odcinek komediowy o hotelu ... :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Odczarowane, Osobiste ... KORFU - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone