Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Odczarowane, Osobiste ... KORFU

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 31.05.2016 10:33

CROberto napisał(a):Pięknie... 8)
Tylko Czarodziejki potrafią tak odczarować... :D


Czarownice też :oczko_usmiech:

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):Jako, że obiecałam komuś ...

To chyba mnie ... :oczko_usmiech:


No raczej :D ...

mysza73 napisał(a): ... i już mnie nie zostawisz :evil:


Trzymaj się prawdy :evil: ... Już nie zechcesz zostać :mrgreen: !

FUX napisał(a):A tofu będzie?
:mrgreen:


Nie będzie ... Ale i brakować go tez nie będzie ... mam nadzieję :papa: .

tony montana napisał(a):Parę wyliniałych palm...
No dobra te beach bliźniaki OBLECĄ
:lool: :hearts:


Nie wszystkich stać na Maltę :evil: ...

maslinka napisał(a):Potter, mało Cię ostatnio na forum. Tym chętniej - jestem :)


Potwierdzam :( ... Ale to nie z własnej woli i mam nadzieję, że już za mną 8) ...

No to lecim z tym koksem ....

Parę słów wprowadzenia ...

Odczarowane - plan wyjazdu na Korfu opracowany był już 6 lat temu. Jako, że wtedy nie wyobrażałam sobie podróży samolotem miała być po drodze Wenecja i prom stamtąd na wyspę. Z pewnych przyczyn do wyjazdu nie doszło. Uczciwie przyznaję, że winna byłam tylko i wyłącznie ja :roll: ale to nie miejsce i czas żeby się o tym rozpisywać. Tak czy siak dosłownie w dniu wyjazdu okazało się, że jednak nie pojedziemy :cry: :cry: :cry: ...

Stąd też część tytułu odczarowane ...

A osobiste ? No bo pojechałam sama ... no bo sama cały wyjazd se przygotowałam ... no i bo była to swoista osobista autoterapia na zmiany, jakie zaszły w moim życiu "osobistem" w ciągu ostatnich 6 miesięcy ... Ale znowu nie czas i nie miejsce ...

Termin wyjazdu: 16-23 maj. Narzucony niejako przez Ryanair ceną biletów - 294 zł w obie strony.
Potem szukanie noclegu - jak najtańszego ... Booking.pl jako najtańszy "wybrał" mi Jason hotel w miejscowości Ipsos/Ypsos. Hotel 2* - ale zamierzałam tam tylko spać. Cena była nadzwyczaj atrakcyjna - 64 euro !!! za 7 dni. Co dalej ? Komunikacja autobusowa na Korfu istnieje, owszem jednakże sporo naczytałam się o ograniczonych połączniach, opóźnieniach i takich tam. Postanowiłam wypożyczyć auto. Najtańszą opcję wskazało mi autoeurope.pl tj. 80 euro za tydzień, w miejscowej wypożyczalni sieci greenmotion. Dodatkowo opcja rezygnacji bezkosztowej i wszelakich zmian do 2 dni przed odbiorem mocno mnie zachęciła i spowodowała, że autko zarezerwowałam. Miała to być Skoda Citygo Mini 2/3 drzwi manualny z klimatyzacją.
Po kilku dniach dokonałam jednak zmiany w rezerwacji i zdecydowałam się na opcję z super cover co w skrócie można nazwać takim pełnym ubezpieczeniem. W razie "czegokolwiek" nie ponosiłam żadnych kosztów. W końcu pierwszy raz samodzielnie brałam autko tylko na siebie ... Jak się później okazało była to słuszna decyzja ... Tak więc ostateczny koszt wynajęcia autka wyniósł 122 euro na tydzień .

Nie pozostało nic innego jak zapytać Myszę czy jedzie ze mną :roll: :roll: :roll: ...

Wyżej wymieniona trochę się zastanawiała, ale ostatecznie przedłożyła remont łazienki :evil: nad możliwość obcowania ze mną w cudownych okolicznościach przyrody przez tydzień :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: ...

Pozostało odliczać dni do wyjazdu ....

Ile razy w tym czasie spacerowałam po sinusoidzie czy cosinusoidzie to wie tylko Mycha ...
Od euforii - że super, klimat, klimacik, plaże, stare wioski i takie tam ... po przerażenie, że jednak mnie pogięło ... bo sama ... bo pierwszy raz samodzielnie samochód ... a jak podpiszę jakieś g w wypożyczalni ... albo wypadek ... hotel taki biedniutki ... a jak mnie okradną ... albo zgubię portfel .... albo, albo, albo, albo .....

Nadszedł dzień a w zasadzie przeddzień wyjazdu ... Trza się spakować ... Najpierw to co niezbędne... Dokumenty i karta pokładowa ... Dalej: 1 aparat lustrzanka, drugi obiektyw bo może w końcu się przyda, drugi aparat różowa małpka bo poręczny i taki jakby zapasowy, mapa samochodowa Korfu, nawigacja samochodowa, laptopik bo przecież dla bezpieczeństwa trza będzie zgrywać codziennie zdjęcia, tablecik - bo tylko ten śmiga jak rakieta (laptopik służyć może głównie jako kaloryfer ze swoim rozwalonym wiatrakiem i pamięcią operacyjną 0,000000000000000008 kB :wink: . Do tego wszystkiego of kors ładowarki :roll: ...
Na dodatek nauczona Rzymem próbuję spakować się do mniejszej walizki ... Ufff ... udało się ... Jest jeszcze trochę miejsca ... akurat żeby zmieścić max 1 tampon :mrgreen: :oczko_usmiech: .... Ale zaraz zaraz .... a co z ubraniami butami kosmetykami ? Dobra ... przepakowuję ... Wywalam tablet z ładowarką ... Najwyżej nie będę korzystać komfortowo z internetu :roll: ... Od razu zrobiło się więcej miejsca ... Udało mi się upchnąć drugi tampon :evil: !!!

No trudno .. Jakoś to będzie ...
Nadszedł dzień wyjazdu Samolot z Modlina 8.45 . 40 km dojazdu ... Z dziećmi żegnam się dnia poprzedniego wieczorem (no przecież nie będziemy tak rano wstawać :roll: !). Zastanawiam się jak sobie te pociechy moje poradzą beze mnie przez dni tyle ... W ich oczach widzę tę samą troskę ... : - To ile dokładnie Cię nie będzie ? - Tydzień. - Tylko ?!!!! Moje skarby kochane ...

Aaaaaa i jeszcze jedna ważna informacja. W nocy miała wrócić zza gramanicy córcia moja. - Mamo, odbierzesz mnie z lotniska o 1.30 ? - Mowy nie ma, potem zaśpię na swój samolot ! Szukaj se nocnych autobusów.

O 1.37 budzi mnie sms. Olka pisze, że samolot opóźniony i nocne połącznia poszły się bujać. Jestem półprzytomna i zasypiam. Budzę się o 4.17. Olka miała być w domu o 3.30. Nie ma jej. Panika. Piszę - gdzie jest. Pisze, że w pociągu i żeby odebrać ją o 4.52. Mój budzik nastawiony jest na 5.30. No nic. Jadę i odbieram to poparzone, opalone, zmarznięte nieszczęście ze stacji. Mam jeszcze poł godziny snu. Ale tylko czuwam. Wstaję o 5.37. Robię Michałowi kanapki, wyprowadzam psy, myję się i o 6.25 wsiadam do samochodu ... tzn. blaszanki. Za 2 godziny zamykają mi bramkę ... Dobrze nie jest. A jeszcze muszę dotrzeć na parking Alcatraz w Modlinie gdzie za 40 zł zostawiam autko. Mam nadzieję, że Trasa Toruńska o tej porze będzie czysta ... Dooopa... Już przed moim "rodzinnym" rondem w Zielonce korek. No pięknie. Przez pola, łąki, stawy i bagna znane tylko miejscowym docieram do Marek. Dooopa ... Toruńska też stoi. Ale tu nie mam specjalnego wyboru. Niczym Olka na skuterze lawiruję i wciskam się na chama to tu to tam . 7.00 jestem w Łomiankach. Ufff... Jadę ... Czuję, że przez te nocne "rozrywki" momentami tracę kontakt z rzeczywistością ...Szczypię się w policzki i jem banana... Dostaję sms-a z parkingu Alcatraz, że mnie oczekują ... No tak... Miałam być o 7.00 ...
Na szczęście na parkingu wszystko błysk. 7.45 staję w kolejce do kontroli ... Pół godziny do zamknięcia bramki ... Damy radę ... Kolejka trochę jest, ale nie tragiczna ... Przede mną francuska niemota ... Jeszcze większa ode mnie o dziwo ... Ma 3 walizy a w nich jakieś dziwne rzeczy ... Dobra ... moja kolej ... Wysypuję swoje zabawki: laptop, jeden aparat, drugi aparat, nawigację, telefon, pasek, okulary ... W walizce pozostają już tylko 2 tampony :oczko_usmiech: No i perfumy ... Sympatyczny sprawdzać pyta czy to aby na pewno nie więcej niż 100 ml ... Bo jak więcej to ..... A poszedł ty precz ... Ja ci dam moje perfumy ... moja Pradę ukochaną, którą wywąchałam sobie w Rzymie .... Never ... To tylko 80 ml i co mi zrobisz :mrgreen: :x ...

8.02 kupuję wodę i wącham perfumy. Namierzam jakiegoś Armaniego sun ... Pryskam pasek i siadam przed bramką ... Uffffff .... Teraz mogę spokojnie odpisać Myszy, która w smsie poinformowała mnie, że mój samolot już po mnie leci i właśnie minął Radom ....

Dalej nie będzie już tyle pisaniny i są szanse, że nawet pojawi się kilka zdjęć ... :oczko_usmiech:
black_lord
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) black_lord » 31.05.2016 10:46

Korfu ... na pewno kiedyś tam pojedziemy.
Szykuję się tam, ale ekstremalnie - samochodem.
Na razie czytam..... :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.05.2016 10:48

Potter napisał(a):Nie pozostało nic innego jak zapytać Myszę czy jedzie ze mną :roll: :roll: :roll: ...

Odpowiednią samokrytykę już złożyłam ... :oops: ,
teraz już wiem, że kasa na wyjazd z Tobą byłaby tylko niezauważalną kroplą w morzu kasy wydaną na remont łaźni :roll:

Potter napisał(a):Parę słów wprowadzenia ...

Potter napisał(a):Dalej nie będzie już tyle pisaniny i są szanse, że nawet pojawi się kilka zdjęć ... :oczko_usmiech:

No mam nadzieję na zdjęcia :roll: ... bo to wszystko, to już wiedziałam :oczko_usmiech: :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.05.2016 11:11

Potter napisał(a):Nie pozostało nic innego jak zapytać Myszę czy jedzie ze mną :roll: :roll: :roll: ...
Wyżej wymieniona trochę się zastanawiała, ale ostatecznie przedłożyła remont łazienki :evil: nad możliwość obcowania ze mną w cudownych okolicznościach przyrody przez tydzień :arrow: :arrow: :arrow: :arrow: ...

Jak tak można :?: :?: :?:

Rozumiem, że oprócz tych 2 tamponów, jakieś majtki się zmieściły czy codzienne pranie wieczorem :?: :wink:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.05.2016 15:02

Jestem pod OGROMNYM wrażeniem tak szczegółowego opisu TAMPONÓW!!!!

:boss:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 31.05.2016 15:07

Dość tych literek. Wsiadam do samolotu i zajmuję swoje cudowne, wypasione, rewelacyjne miejsce babci klozetowej, czyli 33C. Miejsce w ostatnim rzędzie tuż przy przejściu :roll: ... Cała moja nadzieja, że samolot nie będzie pełen. Nie był i już po kilku minutach siedzę, a nawet leżę przy oknie.
Startujemy. Jako, że cały rządek mam pusty, rozkładam się jak te kanapki pod łóżkiem mojej córki i strzelam godzinną drzemkę.
No ale Mysza kazała: - jak nie będzie chmur rób zdjęcia !

O to może być trudno ....

Obrazek

No ale z czasem zaczyna się nieco przejaśniać ...

Obrazek

Na brudne szyby nic nie mogę poradzić :roll: ... Myślałam, żeby wzorem Agnieszki wyskoczyć z jakimś płynem do mycia okien i przetrzeć szybkę, ale niestety takowego nie zabrałam :oczko_usmiech: . Ale i tak to co widzę za oknem zaczyna mi się podobać ...

Obrazek

Obrazek

W dole rozpoznaję Jezioro Karission na południu wyspy (będę - jak rzekłby Tony :wink: ) z charakterystyczną groblą, która była w planie ale z niego wypadła (Mysza - zapisz) ...

Obrazek

Kolory zaczynają być takie jakimi być powinny :D ... nawet przez brudną szybę ...

Obrazek

Obrazek

Tutaj widać, że sama wyspa za szeroka nie jest. Szczególnie w swojej południowej części. Widać zachodnie i wschodnie wybrzeże ...

Obrazek

Blisko coraz bliżej ...

Obrazek

Pięknie coraz piękniej ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tu - nad jedną z ciekawszych atrakcji - groblą w okolicy lotniska będącą popularnym miejscem podglądania lądujących tuż nad głowami samolotów ...

Obrazek

Kiedy już masz wrażenie, że tym razem samolot umoczy dooopsko w wodzie, pojawia się pas ...

Obrazek

No to witamy na KORFU :papa: :hut: :papa:

Obrazek
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 31.05.2016 15:09

tony montana napisał(a):Jestem pod OGROMNYM wrażeniem tak szczegółowego opisu TAMPONÓW!!!!

:boss:


Cieszę się, że mogłam Cię zaskoczyć :P :P :P .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 31.05.2016 15:15

Potter napisał(a):No ale Mysza kazała: - jak nie będzie chmur rób zdjęcia !

O to może być trudno ....

Obrazek

Nie znasz się ... super te chmury 8)


Potter napisał(a):W dole rozpoznaję Jezioro Karission na południu wyspy (będę - jak rzekłby Tony :wink: ) z charakterystyczną groblą, która była w planie ale z niego wypadła (Mysza - zapisz) ...


Zapisałam, ale tylko po to żeby Ci przypomnieć w odpowiednim czasie :wink: ... bo w Grecyji Ty rządzisz, a ja chodzę za Tobą :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.05.2016 18:45

Potter napisał(a):W dole rozpoznaję Jezioro Karission na południu wyspy (będę - jak rzekłby Tony :wink: ) z charakterystyczną groblą, która była w planie ale z niego wypadła (Mysza - zapisz) ...


Tak, może i ja kiedyś będę nad Jeziorem Karission! :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.05.2016 19:14

mysza73 napisał(a):
Potter napisał(a):No ale Mysza kazała: - jak nie będzie chmur rób zdjęcia !


To był dobry pomysł. :)

Pzdr
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 31.05.2016 20:06

Kilku śledzących nacpanych, patrząc po treści wpisów.
:roll:



:smo:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 01.06.2016 13:57

Miejsca na końcu samolotu mają swoje plusy. Jako pierwsza wychodzę na lotnisko i jako pierwsza melduję się w wypożyczalni. Przemiła pani pyta czy nie mam ochoty na nieco inny samochodzik niż miałam w rezerwacji ... A na jaki ? Ano całkiem nowy 4 drzwiowy smart :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Po chwili namysłu wzięłam :D ... Bo dlaczego nie ? Ale na przyszłość 2 razy bym się zastanowiła ... Taka nówka sztuka nie śmigana może być oglądana przy zwrocie z podwójną dokładnością ...

Planując pobyt na to popołudnie nic konkretnego nie zaplanowałam. Nie wiedziałam jak mi pójdzie w wypożyczalni, jak będzie się jeździć w całkowicie obcym terenie, czy bez problemu znajdę hotel i takie tam. W razie czego zamierzałam pokręcić się po najbliższej okolicy ...
Jako, że bez najmniejszych problemów odebrałam samochód a była dopiero 12.30 trza było uruchomić plan B.

Wyruszyłam na pierwszą wycieczkę ...

------------------------------------------------ Dzień 0 --------------------------------------------

Postanawiam odwiedzić 2 miejsca: wioskę Ano Korakiana i drogę 25 serpentyn...

Obrazek

Ano Korakiana - historyczna osada 19 km na północ od miasta Korfu. Wieś po raz pierwszy zamieszkana w okresie średniowiecza i dziś zachowuje wiele aspektów. Liczy ok. 900 mieszkańców i znajduje się w niej 37 kościołów i kaplic - w większości nieczynnych. Przy głównej ulicy Odios Dimokratias uwagę turystów zwraca dom nr 288 o fasadzie bogato zdobionej groteskowymi rzeźbami - przeważnie nagimi figurami męskimi.

No to jedziemy policzyć te kościoły i oblukać facetów :lol: ...
Samochodzik jest śliczny, pachnie nowością i prowadzi się znakomicie ... Dojeżdżam na miejsce i czuję, że to jest to ... to, o czym marzyłam i co sprawia mi największą frajdę. Wioski, wioseczki, rudery, ruderki, klimat, klimacik .... upał i cisza ... Samo poruszanie się po wiosce samochodem jest nieco skomplikowane bo uliczki są okrutnie wąskie ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście namierzam ewentualne pustostany :lol:

Obrazek

Obrazek

Mój samochodzik mijam kilka razy, bo kręcę się po wiosce jak .... w przeręblu ... :D

Obrazek

Obrazek

Ulica dwukierunkowa 8O ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

O tej porze sezonu i o tej porze dnia (sjesta), klientów raczej brak :) ...

Obrazek

Obrazek

Ograniczenie prędkości zbyteczne ... trudno tam jechać szybciej ... :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Temperatura właściwa, a przebieg wskazuje, że rzeczywiście autko jest nówka sztuka :mrgreen: ...

Obrazek

We wioseczce spędzam z pół godziny, ale w żaden sposób nie udaje mi się namierzyć chociażby połowy z tych 37 kościołów ... golasów również nie znajduję :evil: :( ... No cóż ... Może następnym razem ? (Mysza zapisz :wink: ). Nie pozostaje mi nic innego jak wyruszyć na trasę 25 serpentyn. A swoją drogą niezłą trasę wybrałam sobie na oswojenie się z samochodem i ichniejszymi uliczkami :oczko_usmiech: ...

No szerzej to się nie robi wcale ...

Obrazek

Coś jakby rozdeptana dżdżownica przede mną ...

Obrazek

...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.06.2016 16:16

Potter napisał(a):Przemiła pani pyta czy nie mam ochoty na nieco inny samochodzik niż miałam w rezerwacji ... A na jaki ? Ano całkiem nowy 4 drzwiowy smart :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Po chwili namysłu wzięłam :D ... Bo dlaczego nie ?

Mąż mój do tej pory uważa to za skandal ... :oczko_usmiech:

Potter napisał(a):We wioseczce spędzam z pół godziny, ale w żaden sposób nie udaje mi się namierzyć chociażby połowy z tych 37 kościołów ... golasów również nie znajduję :evil: :( ... No cóż ... Może następnym razem ? (Mysza zapisz :wink: ).

Mogłam się spodziewać, że nie dasz beze mnie rady ... :roll: :smo:

Potter napisał(a): Nie pozostaje mi nic innego jak wyruszyć na trasę 25 serpentyn.

Zdjęcia w czasie jazdy robiłaś? :wink:
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 01.06.2016 17:49

Mysza73 napisał(a):Zdjęcia w czasie jazdy robiłaś? :wink:


Jak nie, jak czasem tak :lol: . I zawsze pod nosem burczalam: - Mysza, kurde gdzie jesteś ! :evil:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13063
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 01.06.2016 17:59

Potter napisał(a):
Mysza73 napisał(a):Zdjęcia w czasie jazdy robiłaś? :wink:


Jak nie, jak czasem tak :lol: . I zawsze pod nosem burczalam: - Mysza, kurde gdzie jesteś ! :evil:

To już wiem czemu ciągle czkawkę miałam ... :roll: ,

ale ta pusta wioska wygląda bosko :hearts:,
choć może czasem trafiał się jakiś miły Grek i twarzyczkę Twą szczęśliwą zobaczę ... mam nadzieję :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Odczarowane, Osobiste ... KORFU - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone